Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Plumb n kok, misteri i vdekjes s shoferit t Fatmir Xhafajt

  Nj ngjarje e rnd ka ndodhur mngjesin e sotm. Shklzen Qordja, shoferi i ministrit t Brendshm, Fatmir Xhafaj, sht gjetur i pajet brenda garazhit, t caktuar pr mjetet e Ministris s Brendshme. Trupi i tij i pajet u konstatua nga punonjs t Gards s Republiks. Pak pas ngjarjes Garda shprndau pr media nj informacion i shkurtr, por pa dhn detaje se far ka ndodhur konkretisht.

  Grupi hetimor nn drejtimin e Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran sht duke punuar pr t qartsuar shkaqet e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave, thuhet n njoftimin paraprak.

  Por ngjarja vishet me mister nse mbajm parasysh pozicionin e tij t puns si shoferi i Ministrit t Brendshm, si dhe zhvillimet e fundit ku sht prfshir Fatmir Xhafaj. Kujtoni akuzat pr vllain e tij, ekstradimin drejt Italis pr t vuajtur dnimin pak pasi shprtheu skandali Babale, prplasjen me Saimir Tahirin etj. Pikrisht mbi kt linj, ish-kryeministri Berisha ka reaguar duke thn se kemi t bjm me nj eleminim mafioz t shoferit t Xhafs dhe qerim t hesapeve midis familjeve mafioze t pushtetit.

  Natyrisht nj pyetje krkon prgjigje, t ciln mjerisht duket se do ta marr me vete viktima. Kush e eleminoi shoferin e familjes mafioze Xhafaj?? Habilajt, pr gjmn q u bri Goni/Gerondi dhe vella Fatziu minister? apo kjo vrasje mafioze ka lidhje me ngarkesn e narkoeurove t Taulant Yaris/Gjura/Hoxha/Jashari??? , shkruan Berisha.

  Pr rrethanat e ngjarjes ka ende shum paqartsi. Por kush sht Shklzen Qordja, viktima pr t cilin nuk dihet ende nse sht vrar, apo ka br vetvrasje. Ndonse miqt e tij thon n kushte anonimati, se duke njohur karakterin e Shklzenit, ishte e pamundur q ai t vetvritej.

  Shklzen Qordja dhe vllai i tij Ermali, banojn n zonn e Qytetit Studenti n Tiran. Prej kohsh ata punonin si shofer dhe shoqrues t Fatmir Xhafajt, prpara se ky i fundit t bhej Ministr i Brendshm. Flitet pr nj lidhje t afrt familjare mes tyre dhe Fatmir Xhafajt, si dhe PS-s, shum koh m par. Msohet se Ermali, vllai i tij, pak koh m par kishte ndrruar vendin e puns si shoqrues i Xhafs, ndrsa Shklzeni vijonte akoma. Burime t Lapsi.al thon q prpara se Shklzen Qordja t bhej shoferi i Fatmir Xhafs, ai ka qen shofer i ngjll Agait, sekretarit t prgjithshm t Kryeministris. Ndrkoh q ai iku nga ngjll Agai pr te Xhafa, n vend t tij shkoi vllai, Ermal Qordja.

  Nse kemi t bjm me ekzekutim t Shklzen Qordjes, si n fakt jan t gjitha dyshimet e para, kjo ngjarje e rnd v n dukje luftn mes klaneve mafioze n vend dhe lidhjet e tyre okulte me politikn. Sidoqoft hetimet pritet t zbardhin m shum, ndonse ka nj paragjykim t natyrshm pr punn e kryeprokurores s prkohshme Arta Marku, pr t ciln opozita thot se ajo i merr urdhrat nga zyra e Fatmir Xhafs dhe Edi Rams. A do t jet n gjendje Arta Marku ti shkoj n fund ktij hetimi dhe t zbardh vdekjen e mistershme t shoferit t Ministrit t Brendshm? Disa or pas ngjarjes prmes nj njoftimi t prbashkt kan reaguar edhe Prokuroria e Prgjithshme, Policia e Shtetit dhe SHBA, institucione kto q paraprakisht flet pr vetvrasje t Shklzen Qordjes. M posht njoftimi.

  Nga veprimet e para hetimore rezulton se n mjetin e Gards u gjet i pajet, i ulur n sediljen e shoferit, punonjsi SH.Q. Makina ishte e parkuar n garazhin e caktuar pr mjetet e Ministris s Brendshme, i cili u gjet i mbyllur nga brenda. Nga kqyrja rezultoi se n kokn e viktims ka plag tejshpuese t shkaktuar nga arm zjarri, me qitje me drejtim nga e djathta n t majt. N vendngjarje u gjetn 3 gzhoja t qitura nga arma automatike tip MP5, e cila ishte n dorn e djatht t viktims, me levn e ndrrimit t llojit t zjarrit, n pozicionin qitje breshri. Nga trsia e veprimeve hetimore t kryera deri tani n vendin e ngjarjes, dyshohet se viktima sht vetvrar, me armn e shrbimit. I ndjeri, ka nisur pun n Gards e Republiks n datn 29.03.2017 dhe nuk ka qen asnjher subjekt procedimi, pezullimi apo mase tjetr disiplinore.

  Pas ngjarjes s rnd ka ardhur reagimi edhe nga ministri Fatmir Xhafaj. Zyra e tij e shtypi shprndau kt njoftim pr mediat.

  Jam i shokuar dhe nuk gjej fjal t ngushlloj prindrit dhe gjith familjen e Shklzenit pr humbjen tragjike t jets s tij. Kjo ngjarje e rnd ka shkaktuar nj dhimbje t fort njerzore pr mua dhe pr t gjith ata q punuan dhe e njohn nga afr at.

  U prehsh n paqe, i dashur Shklzen!

  Nuk sht dita sot pr mua q t bj politik dhe as e ndaloj dot q politika t vazhdoj t merret me mua sot.

  Kam humbur krejt papritur nj njeri t afrt, i cili si dhe gjith familja e tij, ishte br si pjes e familjes sime.

  Nuk kam asnj koment pr rrethanat e ndarjes s tij nga jeta, sepse prokurort dhe ekspertt prkats po punojn ndrkoh pr sqarimin e tyre.

  Nse nuk kam se si u krkoj hienave politike t mos sulen mbi t vdekurin, u lutem mediave q kan sadopak ndjenj njerzore t respektojn dhimbjen e prindrve, vllezrve, t afrmve e miqve t tij.

  Ai ishte nj djal i shklqyer, nj punonjs i paprtuar e fjalpak, q la nj boshllk t madh pas vetes dhe nuk e meriton n asnj mnyr prbaltjen.

  Faleminderit paraprakisht, kujtdo q do ta konsideroj kt apel njerzor!

  LAPSI.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Plumb n kok, misteri i vdekjes s shoferit t Fatmir Xhafajt

  Vdekja misterioze e shoferit t Xhafs/ Pse Prokuroria del me deklarat t prbashkt me Policin e Shtetit?

  Vdekja misterioze e Shklzen Qords, shoferit t ministrit Fatmir Xhafaj dhe nj reagim zyrtar i prbashkt i dy institucioneve, ku thuhet se dyshohet q ai t jet vetvrar me armn e shrbimit, ngre disa pikpyetje. Pse Prokuroria dhe Policia e Shtetit nxituan t dilnin me nj deklarat t prbashkt pr ngjarjen? Kjo sht hera e par q nj institucion i pavarur si Prokuroria, pa prfunduar ende hetimet, bashkon qndrimin me Policin e Shtetit, q varet normalisht nga qeveria. C’pun ka Prokuroria me Policin e Shtetit? Sipas njoftimit t prbashkt thuhet se nga veprimet e para hetimore rezulton se n mjetin e Gards u gjet i pajet, i ulur n sediljen e shoferit, punonjsi Shklzen Qordja.

  Makina ishte e parkuar n garazhin e caktuar pr mjetet e Ministris s Brendshme, i cili u gjet i mbyllur nga brenda. Nga kqyrja rezultoi se n kokn e viktims ka plag tejshpuese t shkaktuar nga arm zjarri, me qitje me drejtim nga e djathta n t majt. N vendngjarje u gjetn 3 gzhoja t qitura nga arma automatike tip “MP5”, e cila ishte n dorn e djatht t viktims, me levn e ndrrimit t llojit t zjarrit, n pozicionin “qitje breshri”. Nga trsia e veprimeve hetimore t kryera deri tani n vendin e ngjarjes, dyshohet se viktima sht vetvrar, me armn e shrbimit. I ndjeri, ka nisur pun n Gards e Republiks n datn 29.03.2017 dhe nuk ka qen asnjher subjekt procedimi, pezullimi apo mase tjetr disiplinore. Grupi hetimor nn drejtimin e Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran sht duke punuar pr t qartsuar shkaqet e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,162
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Plumb n kok, misteri i vdekjes s shoferit t Fatmir Xhafajt

  E tmerrshme dhe shume e trishtueshme! Ligesia e njeriut nuk paska kufi. Ngushellime familjareve!
  Silence is golden.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •