Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,995

  Loriana Kuka nė finale

  Po vazhdojnė me sukses tė shfaqen xhudistet tona nė Lojėrat Mesdhetare Tarragona 2018. Kėsaj radhe nė finale tė garave qė po zhvillohen nė shtetin spanjoll, Loriana Kuka ka siguruar njė vend nė finalen e kategorisė deri nė 78 kilogramė.Gjatė dy ditėve tė kaluara, dy xhudiste dhe njė xhudist i sollėn vendit tonė tri medalje tė arta.Xhudistja jonė mposhti nė gjysmėfinale sllovenen, Patricia Brolih.Theksojmė se Kuka triumfoi nė ēerekfinale ndaj spanjolles, Laia Talarn, pasi kundėrshtarja mori tri vėrejtje.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,995

  Pėr: Loriana Kuka nė finale

  Diele, 11 Nėntor 2018

  Xhudistet kosovare nuk kanė tė ndalur, tani Loriana Kuka siguron medalje

  Xhudistet kosovare kanė vazhduar tė shkėlqejnė nėpėr kompeticione tė ndryshme nė Evropė e mė gjerė.

  Tani, Loriana Kuka i ka siguruar shtetit tonė edhe njė medalje.

  Kuka ka arritur nė finalen e Uzbekistan Grand Prix, garė e cila po zhvillohet nė Tashkent, transmeton IndeksOnline.
  Loriana, nė kėtė kompeticion, garon nė kategorinė deri nė 78 kilogramė.

  Nė gjysmėfinale, xhudistja kosovare mposhti gjermanen, Luise Malzahn, e paraprakisht mposhti ndaj Raifovas dhe Sampaios.

  Nė finalen e kėsaj, Loriana pėrballet me xhudisten nga Austria, Bernadette Graf./IndeksOnline/

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,995

  Pėr: Loriana Kuka nė finale

  11 NĖNTOR 2018
  Loriana Kuka shkėlqen dhe fiton medaljen e artė nė garėn Grand Prix nė Tashkent tė Uzbekistanit. Loriana shėnoi fitore me ippon pas kohės shtesė, duke e mundur austriaken Bernadette Graf.
  https://video.eurosport.com/judo/lor...38/video.shtml

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,995

  Pėr: Loriana Kuka nė finale

  Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ėshtė kualifikuar nė finalen e turneut Grand Prix, i cili po mbahet nė Tel Aviv tė Izraelit.
  Ajo nė gjysmėfinale qe mė e mirė se rivalja e saj nga Britania e Madhe, Natalie Powell.

  Nė finale Loriana Kuka do tė takohet me xhudisten sllovene, Klara Apotekar. /Zėri

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •