Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,871

  Loriana Kuka n finale

  Po vazhdojn me sukses t shfaqen xhudistet tona n Lojrat Mesdhetare Tarragona 2018. Ksaj radhe n finale t garave q po zhvillohen n shtetin spanjoll, Loriana Kuka ka siguruar nj vend n finalen e kategoris deri n 78 kilogram.Gjat dy ditve t kaluara, dy xhudiste dhe nj xhudist i solln vendit ton tri medalje t arta.Xhudistja jon mposhti n gjysmfinale sllovenen, Patricia Brolih.Theksojm se Kuka triumfoi n erekfinale ndaj spanjolles, Laia Talarn, pasi kundrshtarja mori tri vrejtje.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,871

  Pr: Loriana Kuka n finale

  Diele, 11 Nntor 2018

  Xhudistet kosovare nuk kan t ndalur, tani Loriana Kuka siguron medalje

  Xhudistet kosovare kan vazhduar t shklqejn npr kompeticione t ndryshme n Evrop e m gjer.

  Tani, Loriana Kuka i ka siguruar shtetit ton edhe nj medalje.

  Kuka ka arritur n finalen e Uzbekistan Grand Prix, gar e cila po zhvillohet n Tashkent, transmeton IndeksOnline.
  Loriana, n kt kompeticion, garon n kategorin deri n 78 kilogram.

  N gjysmfinale, xhudistja kosovare mposhti gjermanen, Luise Malzahn, e paraprakisht mposhti ndaj Raifovas dhe Sampaios.

  N finalen e ksaj, Loriana prballet me xhudisten nga Austria, Bernadette Graf./IndeksOnline/

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,871

  Pr: Loriana Kuka n finale

  11 NNTOR 2018
  Loriana Kuka shklqen dhe fiton medaljen e art n garn Grand Prix n Tashkent t Uzbekistanit. Loriana shnoi fitore me ippon pas kohs shtes, duke e mundur austriaken Bernadette Graf.
  https://video.eurosport.com/judo/lor...38/video.shtml

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,871

  Pr: Loriana Kuka n finale

  Xhudistja kosovare, Loriana Kuka sht kualifikuar n finalen e turneut Grand Prix, i cili po mbahet n Tel Aviv t Izraelit.
  Ajo n gjysmfinale qe m e mir se rivalja e saj nga Britania e Madhe, Natalie Powell.

  N finale Loriana Kuka do t takohet me xhudisten sllovene, Klara Apotekar. /Zri

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •