Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  T gjith e bjn shqiponjn, Papa, Engel, "Rambo"

  Pas golave t shnuar nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kundr Serbis n Rusi, dhe pas festimit t tyre me shqiponj, n rrjetet sociale kan filluar t bhen shprndarjet e personaliteteve botrore duke br shqiponjn


  menden serbt: T gjith e bjn shqiponjn, Papa, Engel, "Rambo"
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura     
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-06-2018 m 12:28

 2. #2

  Pr: T gjith e bjn shqiponjn, Papa, Engel, "Rambo"

  Citim Postuar m par nga Akuamarini Lexo Postimin
  Pas golave t shnuar nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kundr Serbis n Rusi, dhe pas festimit t tyre me shqiponj, n rrjetet sociale kan filluar t bhen shprndarjet e personaliteteve botrore duke br shqiponjn


  menden serbt: T gjith e bjn shqiponjn, Papa, Engel, "Rambo"

  Sllavet bashke me Greket e kane perbuzur neper bote simbolin e Shqipes si te ishte simbol nazist apo provokues.
  Ky simbol eshte tjesht simbol i kombit, aspak nacionalist apo provokues.
  Sllavet dhe Greket e bejne provokues duke i hedhur benzine zjarrit, dhe irren neper bote se gjoja qenka " provokacja"?!


  Kjo mund te shqyrtohet thjeshte:

  A ka pushtuar Shqiperia apo kolonizuar mdonjehere sllavet apo Greket?

  A ka kryer genocid Shqiperia ndonjehere ndaj Sllaveve apo Grekerve?


  A eshte perdorur simboli i Shqipes si dhune fizike apo psikologjike ndaj ketyre popujve?


  JO!.

  Atehere perse qenka nje simbol ofendues?


  Sepse, si sllavet ashtu dhe greket deshirojne nje komb Shqiptar te shperdandare, te nesnshtruar dhe te pa integruar.


  Asnje komb ne bote nuk mendon qe simboli i Shqipes te jete ofendues apo rracist, prandaj dhe fjalet e sllaveve dhe grekerve bien ne vesh te shurdher!  Ky simbol (fatkeqesisht) ka shume pak kutpim dhe per Shqiptaret.
  Kombi duke bere kete simbol.me.duar mendojne se automatikisht jane Shqiptare te dalluar dhe shembuj kombetar.

  Si mund ta duash atdheun kur urren dhe perbuz atdhetaret?!

  Ky simbol eshte kthyer si nje "skene" per foto dhe per pelqime.

  Po humbet domethenjen, qe eshte Sakrifice dhe Mbijetese, Histori dhe Krenari.

  Eshte me e rendesishme te ndihmosh njeri-tjetrin sesa te shitesh si "patriot" duke bere simbolin e Shqipes.


  Kete duhet te fillojne e te kuptojne Shqiptaret, ashtu si bene dhe ifutet, qe u bashkuan ne nje ideal dhe komb!

 3. 2 antart m posht falenderuan Ilir-Arber pr mendimin e shprehur n kt postim:

  1912 14/88 (04-07-2018),Akuamarini (28-06-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •