Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,406
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Lajmi i nj dite m par, se miliona euro jan zbuluar n dy automjete tip Toyota Yaris n Durrs ka shkaktuar mjaft debate n vend.
  Sasia e eurove u kap n mjetin me targa AA 120 SP AFR 559 dhe gjat kontrollit fillestar n mjet u kapn 1.5 milion euro, por pas kontrollit t imtsishm edhe n nj mjet tjetr, sasia e eurove ka qen shum m e madhe dhe dyshohet se bhet fjal pr rreth 5 milion euro.
  Msohet se policia kishte informacion nga INTERPOL-i pr shumn e fshehur dhe nisi kontrollin, fillimisht n njrn nga makinat u gjet nj pjes e shums e fshehur te dyert, ndrsa m pas u kontrolluan me imtsi dhe makinat e tjera dhe rezultoi q edhe n nj tjetr Toyota Yaris po te dyert ishte fshehur pjesa tjetr. Prerjet e kartmonedhave jan t ndryshme 20-she, 50-she dhe 100-she dhe nuk jan t falsifikuara.
  Deri m tani policia ka arrestuar 4 persona, mes t cilve edhe shoferin e kamionit me targ AA 120SP-AFR 559 nga Durrsi, Edi Lika, i cili sht pronari i kompanis s transportit t automjeteve.
  Sakaq sht zbuluar edhe prokurori i cili ka marr n dor shtjen. Ai sht Sokol Nishani, vllai i ish-presidentit Bujar Nishani.
  A sht kjo makina pr t ciln foli Basha n Kuvend?!
  Vetm pak dit m par n seancn e fundit parlamentare, kryedemokrati Basha, akuzoi kreun e grupit parlamentar t PS-s, Taulant Balla, se kishte lidhje me nj mjet tip Toyota Yaris me t cilin do i vinin 1.5 milion euro para droge t trafikuar prej tij. Mjeti ishte nisur nga Belgjika dhe nuk kishte nj destinacion. Eurot ishin fshehur n makin, ndrsa dyshohet se kan ardhur nga aktiviteti kriminal.
  T kapn Toyota Yaris-in me 1.5 milion euro t drogs brenda, kjo ishte akuza q Lulzim Basha i bri Taulant Balls n Kuvend. Balla, ishte duke qeshur, teksa Basha fliste pr negociatat, ndrsa prgjigja e Bashs ka qen: Qesh ti qesh, zgrdhiu!Ai q po zgrdhihet m shum ka qen para tri ditve. Ai zgrdhitsi ka marr Toyta Yaris-in. Por tu zbulua Toyota, bashk me 1.5 milion euro t drogs brenda. Sepse zgrdhitsi thoshte skemi probleme, skemi drog, reformat po ecin, krimi po luftohet, ekonomia po ecn, ku n fakt e vrteta sht ajo q di do shqiptar e nuk ka nevoj ta thot opozita., akuzoi Basha.
  Kjo akuz u mohua nga Balla, i cili komentoi jasht salls s Kuvendit: S fundmi n Gjermani nga deputett e Kuvendit t Shqipris un di q kan qen, Mimi Kodheli nga Partia Socialiste dhe Sali Berisha e Lulzim Basha nga Partia Demokratike. Kta di un q kan qen deputet shqiptar n Berlin. Tani nse Saliu ka qen dhe e ka par Lulzimi, kjo sht shtje e brendshme n saj t duelit pr PD-n. Por q Lulzim Basha ka prova t theksuara q burojn nga Babalja, por moskallzimi i nj krimi t till sht vepr penale, t kesh par nj deputet me Toyota me 1.5 milion euro, pra ky e paska peshuar! Personi Lulzim Bashs sht n dijeni t nj krimi dhe natyrisht duhet t vihet n dispozicion t autoriteteve gjermane..
  Peshohen, nuk numrohen
  Lidhur me zbulimin e shums marramendse, kan reaguar shum eksponent nga opozita, ndr to spikat ai i Ervin Salianjit, i cili thot se eurot e kapura dje n Durrs po peshohen e nuk po numrohen, ndrsa shton se jan 200 kilogram. Ai shtron pyetjen se prse nuk shkohet asnjher tek zbulimi i plot i grupit kriminal.
  Eurot e kapura n Durrs jan aq shum sa i masin me kilogram, kan peshuar 200 kilogram Euro t kapura, pas sinjalit t ndrkombtarve.
  N Republikn e Rilindjes vlera e parave peshohet nuk numrohet.
  Pyetja qe mbetet prher, pse nuk gjurmohen parat deri n fund? Pse nuk shkohet asnjeher tek zbulimi i plot i grupit kriminal?, shkruan Salianji.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,406
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Zbulohet shifra zyrtare, sa milion euro u sekuestruan dje tek ‘Toyota’-t n Durrs

  Zbulohet shifra e sakt e eurove t sekuestruara dje n Portin e Durrsit n automjetet tip “Toyota Yaris”.
  N fillim u fol pr 1.5 milion, m pas rreth 5 milion por sot policia pas procesit t numrimit, deklaron se bhet fjal pr 3 milion e 470 mij euro.
  Kjo sasi parash u gjet e fshehur n dy makina ‘Toyota Yaris’ t cilat kishin ardhur nga Ancona bashk me disa makina t tjera.
  Policia kishte informacion nga INTERPOL-i pr shumn e fshehur dhe nisi kontrollin, fillimisht n njrn nga makinat u gjet nj pjes e shums e fshehur te dyert, ndrsa m pas u kontrolluan me imtsi dhe makinat e tjera dhe rezultoi q edhe n nj tjetr ‘Toyota Yaris’ po te dyert ishte fshehur pjesa tjetr. Prerjet e kartmonedhave jan t ndryshme 20-she, 50-she dhe 100-she dhe nuk jan t falsifikuara.
  Dje prflitej se policia ka arrestuar 4 persona, por sot rezulton se bhet fjal pr tre persona, pronari i kamionit q po transportonte makinat Edi Lika shoferi dhe shoqruesi i shoferit Klevis Lika, djali pronarit gjithashtu.
  Vetm pak dit m par n seancn e fundit parlamentare, kryedemokrati Basha, akuzoi kreun e grupit parlamentar t PS-s, Taulant Balla, se kishte lidhje me nj mjet tip ‘Toyota Yaris’ me t cilin do i vinin 1.5 milion euro para droge t trafikuar prej tij. Mjeti ishte nisur nga Belgjika dhe nuk kishte nj destinacion. Eurot ishin fshehur n makin, ndrsa dyshohet se kan ardhur nga aktiviteti kriminal.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,406
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Perderisa zbulojme do dite ministra ne detyre qe qellimin kryesor kane transportin e droges, perdite lajme te kesaj natyre do degjojme.
  Politika ekonomike e shtetit eshte e lidhur b*ythe breke me krimin e organizuar.
  Vend i marr fund perfundimisht..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,089
  Faleminderit
  65
  782 falenderime n 640 postime

  Pr: 5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Qe thua ti Duke, ne socialistat jemi nje cik xheloze. Ja per shembull, debati i madh ne rradhet e Partise sot qe: "Pse kapen milionat e Balles e jo milionat e X-it?!" Dyshojne shoket e Partise se Edi Rama po na i jep keto informacione Lulzim Bashes se do qe t'i fusi shoket e Partise nje e nga nje ne burg. Se ai i madhi i diplomacise amerikane e mori ne telefon dhe i tha: "Ti i bere kriminelet deputete, t'i ti nxjerresh tani me rradhe para drejtesise."

  Dhe se c'kam nje merak se po na prishet solidariteti ne rradhet e Partise Socialiste dhe do fillojme t'i prishim pazaret njeri-tjetrit. Sot kapet Toyota e Balles, neser kapet kamioni i X-it. Dhe me e bukura eshte qe Balla e shoket e tjere te partise do te na ia tregojne keto sekrete Bashes e Berishes.

  Na e mori lumi Partine... E shitem idealin per nje grusht euro!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,406
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Partine e marrte m*uti sa me shpejte, po me duket se kjo vala m*utit eshte duke perlare gjithe vendin..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: 5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Si qenkan para te "shtetit" kur shteti i kap?!


  Nuk e kuptoj, nese do te ishin parate e ndonje politikani ne pozite nuk do te ishin kapur ato para, nuk ka llogjike.


  Parate jane te dikujt, por te cilit jane?!

  Se pari, te gjehen personat e porosive te makinave dhe nga ku jane nisur makinat.
  Se dyti te hetohen keta persona si dhe lidhjet qe kane keta, qofte dhe me politiken Shqiptare.

  Perse u kapen ne Shqiperi dhe jo ne Itali, apo gjetke?

  Basha tha , Basha nuk tha......?!

  Basha qenka zeri i popullit!

  Basha po hedh tym ne sy nga litari qe po i afrohet fytit.
  Basha ka bere kerdine ne pushtet, me leket qe do ti paguaj populli mjeran qe e ndejk.

  Tallje ***** masive.

  Popull idiot, qe genjehet si nje femije i vogel me perralla gogolash dhe princeshash.

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,406
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 5 milion euro cash n Toyota Yaris, cili sht prokurori i shtjes dhe detaje t tjera

  Ketu po behet kerdia dhe fajin e paska Luli, qe i kan dal mbi 80%-90% te denoncimeve.
  Po mor po, edhe une kam rezervat, kritikat per opozitarizmin e uditshem te Lulit. Madje edhe per menyren si ka qeveris, qe jo me kot e oi ne opozite.
  Mirepo faktet jane kokeforte!
  Mushkonjat e Divjakes, dolen kaatorr droge.
  Fundi i marrezis per lojerat e fatit, ishte riaktivizimi i marrezis ne nje nivel 10-20 here me te larte.
  Elvisi i bashkise se Kavajes me shoke, nuk e kishte nderruar emrin per eshtje dokumentacioni, por nga e shkuara kriminale.
  Audi i zi i Tahirit, kalonte kufirin me kokaine dhe jo me buqeta me lule.
  Koncesionet e miliardave ne shendetesi, nuk i menaxhonte nje specialist i fushes, por nje tregtar i rendomte cigaresh..
  Etj etj etj, se eshte kaq e gjate lista sa edhe Basha vete do i kete harru gjysmat e denoncimeve


  Jo me kot kane ardhur muajt e fundit rregullisht kryeprokuror apo kryebashkiak holandez, italian, gjermane, anglez, belg, etj, te shqetesuar me eskalimin e trafikut te droges qe i ka rrenjet ne vendin e rilindjes...
  E njejta gje edhe me rastin ne fjale. Kemi te bejme me nje skeme pastrimi lekesh droge. Por si gjithmone policia kap vetem shoferin apo pastruesin, sepse keqberesit e vertete ikin ne drejtim te paditur. Edhe kur ndonje keqberes kapet ne flagrance e liron mbrenda dites prokuroria, meqenese autenticitetin e zerit ja ben Rama mbrenda ores..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •