Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,141
  Faleminderit
  148
  104 falenderime n 92 postime

  Pun e kryer: Erdogani srish n pushtet

  Emri: perhajer.jpg

Shikime: 175

Madhsia: 28.4 KB

  Numrimi i votave sht n mbarim t procesit n Turqi pasi qytetart kan dhn votat e tyre n zgjedhjet e para parlamentare dhe presidenciale vendit.

  M shum se 56 milion njerz kishin t drejt t votojn n zgjedhjet e s diels, n m shum se 180,000 kuti votimi n t gjith Turqin.

  Presidenti Rexhep Tajip Erdogan zyrtarisht ka fituar shumicn e vendeve n parlament n baz t sistemit elektronik t numrimit t votave.

  Gara presidenciale 94,83 pr qind e votave t numruara

  Rexhep Tajip Erdogan: 52.83 pr qind

  Muharrem Inca: 30,68 pr qind

  Selahattin Demirtas: 7.96 pr qind

  Meral Aksener: 7.44 pr qind

  (Burimi: Agjencia Anadolu) /MESAZHI/
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e legjenda12
  Antarsuar
  25-11-2013
  Postime
  213
  Faleminderit
  21
  39 falenderime n 38 postime

  Pr: Pun e kryer: Erdogani srish n pushtet

  urime e ka merito shum ky trim esht miku i flakt i edi rames

 3. #3
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: Pun e kryer: Erdogani srish n pushtet

  Turqia eshte tashme de facto nje shtet nen diktature!
  Jarigas

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •