Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 59 prej 59
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet


 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Njė grua muslimane nė Suedi ka fituar kompensimin nė gjyq.

  Farah Alhajeh po aplikonte pėr punė si pėrkthyese kur mohoi tė shtrėngonte dorėn e punėdhėnėsit mashkull. Pas pėrfundimit tė intervistės sė saj tė punės, ajo nuk pranoi tė shtrėngonte duart me punėdhėnėsin.

  Ajo vendosi dorėn mbi zemrėn e saj nė shenjė pėrshėndetjeje dhe mė pas ēoi kompaninė nė gjyq.

  Gjykata suedeze urdhėroi kompaninė ti paguajė Farah njė shumė prej 3400 euro kompensim pėr diskriminim kundėr saj.

  Nė fenė muslimane disa herė shmanget kontakti fizik me anėtarėt e gjinisė sė kundėrt.

  http://www.newsbomb.al/kerkoi-t-i-sh...00-euro-131301

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet


 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Nigel Farage flet per krizen e emigracionit ne suedi

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  kjo paska qene arsyeja pse Lauren Southern nuk e la polici te futej qender ne Lakemba, ne Australi
  qenka video qe nga 2012.

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Suedia duhet te dale nga vendet shengen po nuk nuk ndryshoi kurs

  filloni kapini prej rreckash dhe debojini te gjithe 100%. as edhe nje mos mbani.
  nuk behet ai milet, jepuni me vete feministet dhe progresistet

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet


 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet


 9. #49
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,164
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Tema:
  Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet
  Pyetje qė meriton mė shume se Njė milion €uro...! Vėshtirė shumė t'i pėrgjigjesh...
  Por po ti shtohej nė fund "..., apo tė mbajmė mė mirė brezin e ri, pa skorrjet radioktive dhe mbeturinat humane te huaja?"?
  Do tė kthehej nė njė pyetje retorike dhe qė nuk do tė kushtonte as'njė shpenzim, nė ēdo drejtim!

  Pėrshėndetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet  evropa eshte 20 vite pas amerikes dhe shqiperia 30 vite pas evropes
  dhe japonia ne kete aspket 50 vite perpara amerikes pasi vitin e kaluar pranoi me pak se 10 azilante, hahaha
  kjo do te thote me kaq vonese i kuptojme disa gjera.
  emigracioni masiv eshte shkaterrimtar kryesisht nga kultura te prapambetura qe nuk intrgrohen ne shoqeri.

  qe te te pergjigjem ty shkarazi po te them
  me mire rri zgjidh hallet e tua, si te mundesh. sa te mundesh me se te mundesh,
  apo ti hapesh belane vetes, duke importuar probleme dhe halle te paimagjinueshme
  franca, anglia, belgjika, suedia dhe tani gjermania po i bejne varrin vetes
  (po nuk filluan deportimet ne mase skane gje ne terezi!)

  ndersa ata qe permendin bibel dhe kuran se gjynah pra ti ndihmojme, fillimisht le te ndihmojne familjet e tyre, miqte,
  shoket dhe afermit e tyre akoma dhe shtetin e tyre dhe nese akoma po ju teperojne
  le tua dergojne parate ketyre gjynahqareve ne vendet perktese pasi atje kane edhe me shume vlere.

 11. #51
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,164
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Jam dakort me ty, aimilius.
  Pikėrisht emigrantėt e "diēotit" ( anija qė nuk lejoi tė zbarkonte ne Siēili, ministri i brendėshėm italian ),
  ku me shumė pompozitet dhe humanizėm tė paparė vatikani u ofroi azil..., ku vetėm pas pak ditėsh u "arratisėn" mbi 50 emigrantė (gjysma e atyre qė strehoi vatikani )
  sot ne Ventimiglia ( kufiri me Francėn ) u arrestuan nga policia...
  Papa e tha nje diēka me mėnd, pikerisht atė ditė kur u kthye nga Irlanda, " ..., ai vėnd qė nuk ėshtė nė gjėndje ti integrojė, bėn mirė mos ti pranojė!"
  Po Shqipėria...?

  Pėrshėndetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  une nuk iu besoj teorive te konspiracionit por ne kete rast mund te themi qe po i behet nje komplot evropes.
  eshte politika e majte ekstreme (marksizmi kulturor), e cila do te shkaterroje cdo gje qe ka qyteterimi perendimor
  duke filluar me shkaterrimin e sistemit demokrat (po shikohet nje lloj "revolucioni kulturor" si ai i kines ne vitet 70)
  po sulmojne kombin dhe etnine (tani te duash kombin tend dhe racen tende quhesh nacionalisht dhe racist apo neonazist)
  po sulmojne familjen (pro cdo lloj lgbt-yzzh, e cdo lloj cmendurie, tani njerezit normale quhen homofob, transofob, antigej)
  po sulmojne mashkullin (meshkujt quhen shoviniste, seksiste, maskiliste)
  feminizmi po shkaterron cdo gje qe pret. #metoo karagjozlleku& hipoktizia i kohes, ankohet per gomarlleqe,
  por per femrat dhe femijet qe perdhunohen dhe vriten me mijera ne evrope askush nuk e hap gojen pasi nuk ju dalin hesapet
  sepse karta e fundit qe kane eshte emigracioni. dhe jane dy kritere, popull me ngjyre dhe islamike.
  po sulmohet dhe krishterimi i cili me te mirat dhe te ligat e tij ne teresi eshte baza e qyteterimit boteror, por akoma edhe papa doli te jete me orientim komunist.

  pra sipas mendimit tim jane dy variante ose do shperbehet bashkiimi evriopian nese te gjithe po ndenjen me gjermanine kane per te vajtur per lesh.
  ose do vershojne dyndet afrikane dhe aziatike dhe evropa ka per tu fshire nga harta pasi numri i te ardhurve & pjellshmeria ka per te qene me i madh.
  varianti i dyte eshte i frikshem por real. dhe u pa puna pastaj duhet te veme te gjithe ne rusi, sepse vetem andej do kete te bardhe.

  marksizmi kulturor eshte nihilist dhe nuk beson ne asgje, as ne komb, as ne rregull, as ne moral as ne familje dhe fe
  (edhe pse ne dukje mund te duket pro islamik nuk eshte se i intereson ajo por ngaqe e do si kundra peshe per krishterimin.)
  ne shqiptaret, ballkani, dhe popujt sllave, ja pame hairin dhe e dime mire se cfare eshte islamizimi dhe ndikimi oriental, kemi patur "fatin"
  dhe kemi luftuar kundra tyre per 500 vjet, gjithashtu kemi patur perseri "fatin" te kishim marksizem/komuzem per 50 vjet
  prandaj si ne edhe shtetet sllave kane nje tjeter mendim sesi duhen pritur keta emigrantet,
  ndersa katoliket/protestantet evropiane ju eshte ngohur menderja dhe nuk dine se ca bejne apo ca thone.
  gjithsesi po fryn nje ere ndryshimi edhe pse me ngadale njerezit po fillojne te zgjohen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aimilius : 11-09-2018 mė 21:18

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Dalai Lama: ‘Europe Belongs to Europeans’, Refugees Should Return and Rebuild Homelands

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Emri: ss.jpg

Shikime: 42

Madhėsia: 39.2 KB
  Evropa per evropianet
  Te ardhurit nuk jane ne rrezik
  por jane te rrezikshem

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet


 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Ja ky eshte realiteti i situates nga nje mjek ne Gjermani.

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Emri: ss.jpg

Shikime: 25

Madhėsia: 47.0 KB
  e ardhmja e suedise, foto nga nje shkolle

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Citim Postuar mė parė nga aimilius Lexo Postimin
  Ja ky eshte realiteti i situates nga nje mjek ne Gjermani.
  nuk mbushi nje muaj ky postimi me kete video nga germania i paskan bere ban. hahaha. Censura po ben namin

  por te pakten paska shtete me B0le dhe i bejne balle merkelit dhe partive te majta te ndyra nihiliste
  qe duan te shkaterrojne boten e zhvilluar evropiane

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Me mire mbetje toksike sesa te marrim emigratet

  Emri: sh.png

Shikime: 13

Madhėsia: 32.3 KB
  Shqiperia e shqiptareve

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •