Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Gati pr Botrorin?

  Emri: 7cb4a9b829020cc35e5e0dafc687ea9b242254f8.jpg

Shikime: 876

Madhsia: 15.2 KB

  Pritja po mbaron!

  Pak or na ndajn nga elja e kampionatit botror t futbollit i cili kt vit do t zhvillohet ne Rusi. Ndeshja e pare do t jet ajo mes Rusis mikpritse dhe Arabis Saudite, e cila do t hap rrugn pr ndeshjet e njepasnjshme deri n ndeshjen finale m 15 Korrik ne stadiumin Luzhniki te Mosks.

  32 skuadra, 12 stadiume, 11 qytete, miliona sportdashes dhe tifoz n ngjarjen m spektakolare t futbollit.

  Emri: f9b030f29fcb849b35aa20ecd9e5201edbe4c6b0.jpg

Shikime: 707

Madhsia: 24.1 KB

  Gjermania, kampionia n fuqi dhe njra prej favoriteve pr ta fituar kampionatin, do t duhet t ruhet nga skuadra si Brazili (favoritja kryesore), Franca, Spanja, Argjentina dhe Belgjika pr ta uar prsri titullin n shtpi. Kurse skuadrat q do ti mungojn m shum ktij botrori jan Italia dhe Kili, por dhe skuadra t tilla si Uellsi apo Bregu i Fildisht t cilat nuk arritn t kualifikoheshin.

  Parashikimet, skuadrat e preferuara, analizat dhe diskutimet tuaja jan t mirpritura.

  Fitoft skuadra m e fort!
  Silence is golden.

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Gjermania gjithmone futet per te fituar trofeun ashtu si edhe Brazili. Spanja gjithashtu ka ekip te mire,mirepo largimi i trajnerit pak dite para fillimit te kompeticionit mund te rezultoje negativ per Spanjen. Mos harrojme edhe Argjentinen.

 3. #3
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Mos nenvleresohet as Franca ku mund te jete predent i forte kete vit !
  Silence is golden.

 4. #4
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Sigurisht edhe Franca e ka potencialin per te fituar titullin.

 5. #5
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Emri: 2dc5bacee6d45039647bdc25ef4a6c40bdf856aa.jpg

Shikime: 656

Madhsia: 51.4 KB

  Mund ta gjeni edhe ne premium HD
  Silence is golden.

 6. #6
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Emri: d.jpg

Shikime: 633

Madhsia: 11.8 KB
  Emri: c.jpg

Shikime: 633

Madhsia: 11.4 KB

  Kroaci - Danimark (1 korrik)
  Franc - Argjentin (30 qershor)
  Silence is golden.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 85 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Kt birr do ta blejn sot t gjith shqiptart e Zvicrs. Shikoni far kan br n Luzern
  GAZETAEXPRESS
  E mrkur, 27 Qershor 2018 14:41 00
  Fabrika e birrs n Luzern e ka br ambalazh t veant pr shishet e birrs q prodhon, n prkrahjes t ekipit kombtar t Zvicrs pr ndeshjen e sotme kundr Kosta Riks.
  Ambalazhi i ri i birrs Luzerner Bier prmban fotografi t simbolit t shqiponjs dykrershe, t ciln e bn dy futbollistt shqiptar t Zvicrs, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, bashk me kapitenin zviceran, Stefan Lichtsteiner, gjat fitores 2-1 kundr Serbis, shkruan Gazeta Express.

  Festimi i Xhaks dhe Shaqirit duke e br shqiponjn dykrershe shkaktoi reagime t ashpra n botn e futbollit dhe m gjer, saq edhe FIFA i gjobiti me nga 10 mij dollar secilin.

  Sot, Zvicra do t prballet me Kosta Rikn n ndeshjen e tret dhe prfundimtare n Grupin E, dhe i duhet t paktn nj barazim pr t kaluar n mesin e 16 skuadrave m t mira n Kupn e Bots n Rusi.

  N prkrahje t tyre, kjo fabrik birre ka shkruar kt status:

  Birr Luzern origjinal. E shklqyeshme dhe freskuese, tamam si ekipi jon kombtar n Kupn e Bots. Sonte do t shnojm dhe do t fluturojm drejt 1/8 s finales. /Gazeta Express/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 8. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Lazo (27-06-2018)

 9. #8
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Uruguai - Portugali (30 qershor)
  Franc - Argjentin (30 qershor)

  Rusi - Spanje (1 korrik)
  Kroaci - Danimark (1 korrik)

  Brazil - Meksik (2 Korrik)
  Belgjik - Japoni (2 Korrik)

  Suedi - Zvicr (3 Korrik)
  Kolumbi - Angli (3 Korrik)
  Silence is golden.

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 85 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Kroacia n gjysmfinale, FIFA: Ja lojtari m i mir i ndeshjes
  Mes drithrimash Kroacia sht kualifikuar n gjysmfinalen e Kups s Bots.

  120 minutat e lojs prfunduan n barazim 2-2, ndrsa kroatt jan treguar m t sakt nga pika e bardh e penalltis.

  Pas ndeshjes FIFA ka zgjedhur Modric lojtarin m t mir t ndeshjes.
  Kroacia ka arritur t shkruaj historin, duke kaluar pr her t dyt n historin e saj n gjysmfinalet e Kups s Bots. Skuadrs s drejtuar nga Zlatko Dali i jan dashur prsri penalltit pr t kaluar turin, duke mposhtur kt radh vendasit e Rusis t cilt u dorzuan nga pika e bardh, nga ku pak dit m par eliminuan Spanjn.

  Kapiteni kroat edhe me ndihmn e fatit u tregua i sakt duke shnuar nga pika e bardh e penalltis.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 07-07-2018 m 17:19

 11. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Lazo (07-07-2018)

 12. #10
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Do kemi nje finale France-Angli per mendimin tim.
  Silence is golden.

 13. #11
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,757
  Faleminderit
  201
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Ndeshja e djeshme Kroaci-Rusi me ka dhan shum emocion.
  Deshiroj qe Kroacia te fitoje kupen e botes.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #12
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 85 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Kombtarja e Kroacis ka shkruar historin duke arritur finalen e madhe t Kups s Bots pas fitores 2:1 ndaj Anglis me prmbysje t rezultatit n Luzhniki t Mosks-

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 11-07-2018 m 17:03

 15. #13
  Super Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime n 120 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Padyshim nje arritje e madhe per Ballkanasit po ky boteror eshte i Frances dhe sdo e ndali askush !
  Silence is golden.

 16. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  murik (17-07-2018)

 17. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Gati pr Botrorin?

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Padyshim nje arritje e madhe per Ballkanasit po ky boteror eshte i Frances dhe sdo e ndali askush !
  Perfundimisht franca e fitoi kete kampionat. Urime.
  Edhe pse mbi 80% e shqiptareve ishin per kroacine.
  Megjithate frances bravo, pasi autogolin qyl kroatet ja dhane, si dhe nje penallti te diskutueshme.
  Akoma edhe enca e autogolit ishte kot e pamerituar. Shfrytezuan dy mundesi te tjera dhe mposhten kroacine. Por kryesisht besoj se kroatet humben pasi luajten si ballkanas dhe gjaknxehte.

  Besoj se ka nje te mire nga kjo mesele. Eshte cmimi qe "paguajne" francezet per lojtaret di mbape etj.
  Franca e ka marre rrugen "mosshkofshim kurre".
  Pasi si kombetarja franceze dhe parisi tanime nuk perfaqesojne asgje dhe askend. Dhe doli shume bukur kjo gje sepse pas fitores se boterorit 100mije police dhe rreth 40mije zjarrfikes u mobilizuan per "festimet franceze" ne paris. Ku u dogjen nja 1mije makina dhe kushedi sa deme ne prona private.
  https://www.express.co.uk/news/world...h-celebrations

  Te cuditshem "keta francezet" paskan koncept festimi ndryshe nga gjithe pjesa tjeter e evropes.
  Sepse keto "veprime" do i kishte justifikuar media radikale e majte nese franca do kishte humbur, prandaj ka me shume rendesi kjo fitore.
  Dhe e ardhmja e evropes eshte me e rendesishme nga nje kampionat. Mbase ai rregulli i vjeter i fifes per nje kuote te caktuar lojtaresh te huaj ne skuader, aq me teper kombetare, duhet rishikuar...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •