Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1

  Ish-mafiozi dhe aktori i filmave viziton Kosovn

  Nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks n Kosov mbrriti dje n Kosov nj ish-mafioz i familjes Gambino.

  Ish mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites ka qen nj prej pjestarve t familjes italiane mafioze n SHBA.

  Pas ksaj ai botoi dy libra dhe nj film.

  Un nuk jam nga mafia italiane, un jam shqiptar q n nj koh mori nn kontroll disa gjra q ndodhn n Amerik. sht e rndsishme pr mua q shqiptart t din historin e vrtet far ndodhi n libr e n film, ka dhe dshmitar t cilt i kam lnduar qlluar apo vrar ndonj pjestar t familjes e t cilt flasin pr ndryshimin e jets time, far kam br ather e far po bj tani, u shpreh John Alite n nj prononcim pr Klan Kosova.

  Kjo sht hera e par n Kosov. John Eduard Alite sht me prejardhje nga Gjirokastra. Pasi pranoi t bashkpunonte Alite u lirua nga burgu me kusht, me statusin e t penduarit dhe me statusin e mbrojtjes s dshmitarit, duke mos i br kshtu dhjet vitet burg, q ai u dnua fillimisht.

  Hn, 11 June 2018
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •