Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,360
  Faleminderit
  35
  77 falenderime nė 71 postime

  Ish-mafiozi dhe aktori i filmave viziton Kosovėn

  Nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės nė Kosovė mbėrriti dje nė Kosovė njė ish-mafioz i familjes Gambino.

  Ish mafiozi me prejardhje shqiptare John Alites ka qenė njė prej pjesėtarėve tė familjes italiane mafioze nė SHBA.

  Pas kėsaj ai botoi dy libra dhe njė film.

  “Unė nuk jam nga mafia italiane, unė jam shqiptar qė nė njė kohė mori nėn kontroll disa gjėra qė ndodhėn nė Amerikė. Ėshtė e rėndėsishme pėr mua qė shqiptarėt tė dinė historinė e vėrtetė ēfarė ndodhi nė libėr e nė film, ka dhe dėshmitarė tė cilėt i kam lėnduar qėlluar apo vrarė ndonjė pjesėtar tė familjes e tė cilėt flasin pėr ndryshimin e jetės time, ēfarė kam bėrė atėherė e ēfarė po bėj tani,” u shpreh John Alite nė njė prononcim pėr Klan Kosova.

  Kjo ėshtė hera e parė nė Kosovė. John Eduard Alite ėshtė me prejardhje nga Gjirokastra. Pasi pranoi tė bashkėpunonte Alite u lirua nga burgu me kusht, me statusin e tė penduarit dhe me statusin e mbrojtjes sė dėshmitarit, duke mos i bėrė kėshtu dhjetė vitet burg, qė ai u dėnua fillimisht.

  Hėnė, 11 June 2018
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •