Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Ish-ministri i Drejtsis, Ylli Manjani, ka denoncuar sot se si dy nene t Kodit Penal t ndryshuar nga kjo mazhoranc, jan huazuar nga ligjet e kohs s komunizmit, nga qeveria e Rilindjes.

  Manjani shkruan se nj nga nenet lidhet me dnimin e do njeriu, i cili flet hapur kundr qeveris dhe pr kt rast, ish-ministri ka marr procedimin q ju sht br t rinjve q protestuan tek Ministria e Brendshme.
  Neni 55, me t cilin pushteti komunist dnonte do njeri q fliste. Me kt nen n mendje e n zemr shoku Edvin dnon cilindo q flet e mendon jo si Ai.

  Shoku Fatmir, njohs i thell dhe zbatues i ktij neni urdhron policin dhe prokurorin t procedojn cilindo q sht kundr pushtetit t tyre! Edhe rinin, shkruan Manjani.

  Ndrsa neni tjetr i huazuar prej Rams nga koha e Enver Hoxhs, t cilit i referohet ish-ministri, flet pr shmangien e parazitve nga puna.

  Neni 209 flet pr parazitt. Ky nen gjendet sot n fjalorin e Kryeministrit, i cili flet pr parazit n administrat dhe urdhron publikisht largimin e tyre nga puna.

  Emri: B32389AF-C42B-4C5D-8AB0-FF102255D557.jpg

Shikime: 214

Madhsia: 52.9 KB
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Po ndodhin gjera shume me interesante se sa ndryshimet e neneve qe ish ministri ne qeverine e rilindjes duhet ti di :

  Kemi nje ishkryeprokuror qe nuk dihet se ku eshte dhe i dergon letrat e perfaqsimit perpara gjykates shqiptare edhe ne turqisht ( sikur ti dergonte ne osmanisht do ishte fantastike fare,se sikur na pershtatet dhe per kohen e sotme). Kemi nje deshmimtar X a Y qe kerkon azil politik ne Kosove (po na fut ne sherr midis vilajeteve). Imagjino sikur te japi Kosova azil politik per shqiptaret do ishte fantastike fare...
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 31-05-2018 m 07:56

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Po ndodhin gjera shume me interesante se sa ndryshimet e neneve qe ish ministri ne qeverine e rilindjes duhet ti di :

  Kemi nje ishkryeprokuror qe nuk dihet se ku eshte dhe i dergon letrat e perfaqsimit perpara gjykates shqiptare edhe ne turqisht ( sikur ti dergonte ne osmanisht do ishte fantastike fare,se sikur na pershtatet dhe per kohen e sotme). Kemi nje deshmimtar X a Y qe kerkon azil politik ne Kosove (po na fut ne sherr midis vilajeteve). Imagjino sikur te japi Kosova azil politik per shqiptaret do ishte fantastike fare...
  Per faj te kujt ndodhin keto rastet e dyta?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Per rastin e ishkryeprokurorit osmanlli fajin e ka PD dhe LSI,se ata e vune dhe ata e mbrojten deri ne vetmohim... Kete duhet te sqaroje Manjani si ish minister i drejtesise ; si ka mundesi qe nuk dime se ku ndodhet dhe perse nuk paraqititet ish-kryeprokurori i Manjanit ?

  Ndersa rasti i dyte eshte komplet i socialisteve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 31-05-2018 m 13:24

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Po me fal qe po te pyes, po cili eshte titulli temes?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Po me fal qe po te pyes, po cili eshte titulli temes?
  Titulli i temes eshte ;qe, Manjani si dhe Nishani qe mbronte Fullanin duhet te sqarojne shume gjera perpara se tu jepet "e drejta" e opinionit. Pra titulli mundet te jete ; di gje Manjani se ku eshte Llalla i PD dhe i LSI-s?

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Dakort hape ti nje teme se cili ka te drejte apo jo te reagoje per do gje qe shkon per mbrashte dhe e vazhdojme aty diskutimin…

  PS: E drejta e opinionin ne do shoqeri eshte e vlefshme si per Babalen apo edhe per Habilajt nese qemton te verteten!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ish-ministri zbulon dy nenet, q Edi Rama ka huazuar nga ligjet e komunizmit

  Kjo e Llalles se PD-se dhe LSI-se eshte muhabet kot. Jo se votuan ndonje persembari, nje cop sharlatan vune ne postin e kryeprokurorit.
  Po votat ne Shqiperi shpeshhere i merr nga dikush tjeter dhe i sherben dikujt tjeter. E ka treguar presidenti Topi, apo deputete qe kane levruar sipas interesave politike nga njera parti ne tjetren.

  Nese do kishte qene i njeres pale, si shpjegohet qe ne 4 vitet e Rames nuk hapi nje dosje per zyrtaret e larte te PS-se? Megjithate jo per t'i bere avokatine askujt, sepse Lalla e tufa e kyreprokuroreve ne keto 28 vite nje vrime ne uje kane bere. Dhe minimalja do ishte qe te jepnin llogari per pasurite qe kane vene...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •