Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Ka ardh nje tjeter obama clinton spsecjalist per tu marre me krmin dhe parate lol qe iu zgjodh nga special agent in charge nga te korruptuarin James comney
  Ka punuar dhe tek ernest and young, revolving doors .

  https://www.linkedin.com/in/louis-bladel-ba174422


  Special Agent in Charge
  FBI, Counterintelligence Division, New York Field Office
  October 2015 – September 2016 (1 year)New York, NY
  -Appointed by FBI Director James Comey in October 2015 as the Special Agent in Charge of the Counterintelligence Division of the FBI's New York Field Office.
  -Leader of 21 counterintelligence squads with 300 special agents and professional support personnel (accountants, intelligence analysts and surveillance specialists).
  -Executive responsible for all FBI led counterespionage, economic espionage, insider threat, state sponsored cyber attack response and counterintelligence matters in the greater New York City area.
  -FBI executive responsible for all US Intelligence Community and foreign partner coordination for operational counterintelligence matters in the New York City area.


  Vashdojne kaubojsat qe vijne ne NY dhe miqte e cifot si Muller.


  Korrupsjoni dhe political associtaion apo konflikt intereseash vjen te merret me krimin ajde gallate ajde.

  Lu qe erdhi nga adminstrata e obames dhe clintonit kapi te gjithe peshkune e madhe, snegli politikan pa u kap
  Shqiptaret jane be aq tope as i besojn cdo genjeshter te Rames.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 28-05-2018 mė 14:28

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Citim Postuar mė parė nga HFTengineer Lexo Postimin
  Ka ardh nje tjeter obama clinton spsecjalist per tu marre me krmin dhe parate lol qe iu zgjodh nga special agent in charge nga te korruptuarin James comney
  Ka punuar dhe tek ernest and young, revolving doors .

  https://www.linkedin.com/in/louis-bladel-ba174422

  Special Agent in Charge
  FBI, Counterintelligence Division, New York Field Office
  October 2015 – September 2016 (1 year)New York, NY
  -Appointed by FBI Director James Comey in October 2015 as the Special Agent in Charge of the Counterintelligence Division of the FBI's New York Field Office.
  -Leader of 21 counterintelligence squads with 300 special agents and professional support personnel (accountants, intelligence analysts and surveillance specialists).
  -Executive responsible for all FBI led counterespionage, economic espionage, insider threat, state sponsored cyber attack response and counterintelligence matters in the greater New York City area.
  -FBI executive responsible for all US Intelligence Community and foreign partner coordination for operational counterintelligence matters in the New York City area.


  Vashdojne kaubojsat qe vijne ne NY dhe miqte e cifot si Muller.


  Korrupsjoni dhe political associtaion apo konflikt intereseash vjen te merret me krimin ajde gallate ajde.

  Lu qe erdhi nga adminstrata e obames dhe clintonit kapi te gjithe peshkune e madhe, snegli politikan pa u kap
  Shqiptaret jane be aq tope as i besojn cdo genjeshter te Rames.
  Me sa e di une, Ambasadorin e zgjedh Prwsidenti dhe jo Comney.

  LUja nuk ishte i Trump, por ky qe e ndjek po, nuk ka si te jete as i Obames dhe as i Clinton.


  Pastaj, kush ben zot ne Shqiperi?

  BOTA mbare!


  Ndersa poliika Shqiptare servile dhe b*thlepirese perdoret per interesat e saj, dhe nderkohe pasurohet mbi shpinen e popullit ne shkembim te sherbimit.


  Amerikes ashtu si dhe Kinesnm e Rusise i interesojne "politikane" me damken kriminale, seose ne kete menyre mund ti shantazhojne dhe ti kontrollojne sipas interesave te tyre.

  Ashtu siē kane bere me Sali Berishen e sot me Ramen.

  Asnje ish apo sot pokitikan apo pushtetar nuk do te vuaje denim ligjor, e gjithe kjo katrahure behet sa per te bere pak rremuje ne media dhe ta mbaje popullin te nenshtruar, se gjoja "S'kemi pare gje akoma" , prit gomar te mbie bar!

  Po te ishte e interesuar bota per Drejtesi, Presidenti i Shqiperise duhej te ishte ne burg sot, ashtu si Tahiri, Berisha, Basha e me rradhe.

  U ndoqen parate e Tim Doshit dhe Mark Frrokut, dhe u konfiskuan shuma miliona Eurosh ne bote.

  Perse nuk konfiskohen dhe leket e te tjereve?

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Kur qenkan konfiskuar leket e Doshit dhe Frrokut???

  Nderkombetareve per aq pak vemendje qe mund te kene per nje vend si Shqiperia u intereson qe te kemi njefare stabiliteti. Kaq...

  Ndertimi i shtetit dhe institucioneve na takon neve dhe po s’i beme ne, kurre s’kane per te na i bere nderkombetaret.

  Per te qendruar pak tek tema, ne momentin kur institucionet tona jane te dobeta, eminenca gri si puna Sorosit, Gylenisteve, Erdoganisteve, etj.. do gjejne gjithmone vakum per tu infiltruar !!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Citim Postuar mė parė nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Me sa e di une, Ambasadorin e zgjedh Prwsidenti dhe jo Comney.

  LUja nuk ishte i Trump, por ky qe e ndjek po, nuk ka si te jete as i Obames dhe as i Clinton.


  Pastaj, kush ben zot ne Shqiperi?

  BOTA mbare!


  Ndersa poliika Shqiptare servile dhe b*thlepirese perdoret per interesat e saj, dhe nderkohe pasurohet mbi shpinen e popullit ne shkembim te sherbimit.


  Amerikes ashtu si dhe Kinesnm e Rusise i interesojne "politikane" me damken kriminale, seose ne kete menyre mund ti shantazhojne dhe ti kontrollojne sipas interesave te tyre.

  Ashtu siē kane bere me Sali Berishen e sot me Ramen.

  Asnje ish apo sot pokitikan apo pushtetar nuk do te vuaje denim ligjor, e gjithe kjo katrahure behet sa per te bere pak rremuje ne media dhe ta mbaje popullin te nenshtruar, se gjoja "S'kemi pare gje akoma" , prit gomar te mbie bar!

  Po te ishte e interesuar bota per Drejtesi, Presidenti i Shqiperise duhej te ishte ne burg sot, ashtu si Tahiri, Berisha, Basha e me rradhe.

  U ndoqen parate e Tim Doshit dhe Mark Frrokut, dhe u konfiskuan shuma miliona Eurosh ne bote.

  Perse nuk konfiskohen dhe leket e te tjereve?  O mik ambasadori lu u zgjodh nga Amdninistrate e obames dhe clintonit. Ai qe ka ardh aty nuk eshte amabsador por merret me korrupsjonin dhe lidhjet si pjese e nje kontigjenmti evropjan gjerman .
  Pra eshte privat dhe tani punont si revloving door sepse ka lidhje , por ka konflikt interesash sepse eshte pjese e te majteve. Punen e ka filluar me Bill clintonin dhe u ngrit ne detyre me Comneyn.

  Amerika as i plas shume nga te djathtet, bushi ishte neconcosrevatist shtyeshe nga lobet e shumta, klintoni ishte i majte dhe necoconsrevatist dhe neliberal, te majtet e obames dhe clintonic mbeshteten ramen.
  Te majtete e amerikes qe jane shumica cifuta duan EU dhe kane shume interesa te tjera me zara si Rama. Ne EU jane trecreku te majte, ose neoliberal dhe ke shume cifuta qe
  policies dhe grupe me cifuta qe bejn policies.

  Sala eshte pjese mbas politikave te renjes se bllokut komunist natyralisht qe do kishte influenca nga Amerika ne shume policy .Po te vesh re politikat qe u ben ne kohen e salesh qene ato letrat me vlere qe ndodhi gjithku ne vendet e evropes lindore isht komuniste.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Privatization_in_Russia

  Po edi rama ehste sala ne steroid, sepse po behen gjerat qe beri sala dhjet fish dhe po ja kalon duke u lidh me shume interesa e cifutve te majtet e ervopes dhe atyre te NY
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 29-05-2018 mė 14:39

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Do vij te shtoj pasurine e tij dhe te disa te korruptuareve te tjere nga Ishujt Marshall.
  Ju kujtoj ketu ambasadorin amerikan qe ngeli ne Lure nga overdoza viagra me disa artputana qe me vone na behen drejtoresha ne dikastere te ndryshme .
  Guvernatoret amerikan ne Shqiperi kane nje ngjashmeri perfekte me politikanet tane.
  Do me thene ka gjetur tenxherja kapakun.
  Shtet bananesh!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga par : 29-05-2018 mė 14:46
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Cdo gje behet per fasade. Edi tall ****** me shqiptaret.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Citim Postuar mė parė nga par Lexo Postimin
  Do vij te shtoj pasurine e tij dhe te disa te korruptuareve te tjere nga Ishujt Marshall.
  Ju kujtoj ketu ambasadorin amerikan qe ngeli ne Lure nga overdoza viagra me disa artputana qe me vone na behen drejtoresha ne dikastere te ndryshme .
  Guvernatoret amerikan ne Shqiperi kane nje ngjashmeri perfekte me politikanet tane.
  Do me thene ka gjetur tenxherja kapakun.
  Shtet bananesh!

  Edi hanta makarona ne france si mundet te futeshe ne politike?
  Ata e kan zgjedh dhe e fnancuar. Sorrosi ka financuar obamen dhe clintonin dhe me perpara dhe ka qene lobbist per projektin e EU's.
  Cifutat e NY me atat te evropes jane nje fytere dhe ndjekin politka e interesave te grupit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 29-05-2018 mė 15:03

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  739
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Mbas lu vjen nje tjeter nga adminstrata e Obama Clinton, dhe Bill CLinton

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kur qenkan konfiskuar leket e Doshit dhe Frrokut???

  Nderkombetareve per aq pak vemendje qe mund te kene per nje vend si Shqiperia u intereson qe te kemi njefare stabiliteti. Kaq...

  Ndertimi i shtetit dhe institucioneve na takon neve dhe po s’i beme ne, kurre s’kane per te na i bere nderkombetaret.

  Per te qendruar pak tek tema, ne momentin kur institucionet tona jane te dobeta, eminenca gri si puna Sorosit, Gylenisteve, Erdoganisteve, etj.. do gjejne gjithmone vakum per tu infiltruar !!


  e vetmja menyre per te arrit njefare stabiliteti rajonal ashte varferimi i shtetit shqiptar dhe shqipove n pergjithsi,,,,,,,,,,taksat selektive , lojrat e fatit, kontrolli i arsimit, grabitja e naftes, tokave bregdetare etj,, do te jene ne fokus te ambasadoreve te USA dhe EU

  kush merr guximin te pengoje, te jape pronat, ose te vendose taksen e sheshte do te perfundoje si Adriatik Llalla

  persa i perket droges nderkombetaret e kane thene hapur "ka dale jashte kontrollit" dmth,,,,,,, do lejohet ai mall qe nuk kalon nga xhepat e shqiipove
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loni-loni : 30-05-2018 mė 14:13
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •