Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Si u parashikua nga ambasada amerikane, ish ministri Saimir Tahiri u lirua nga masa e arrestit shtpiak dhe do t mund ta ndjek i lir gjyqin ndaj tij. Gjykata e Apelit shfuqizoi vendimin e dhn m par pr arrest shtpie ndaj Tahirit, q akuzohet pr trafik ndrkombtar droge dhe shprdorim detyre. Tahiri qndroi vetm 16 dit i mbyllur n shtpi.
  Nj dit m par, Donald Lu tha se kishte informacion se trupi gjykues ishte nn presion dhe se atyre i ishte ofruar ryshfet pr t shfuqizuar masn e arrestit shtpiak pr ish ministrin.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Ishim ne fazen gjoja permbyllese te reformes ne drejtesi dhe fare ndodh?
  Ata qe protestuan per taksen e larte te rruges se kombit qendrojne ne burg!
  Bashke me ta qendrojne edhe ca fshatar qe kane mbjell 300 gram kanabis me leje te Tahirit.
  Neper burgje gjejme edhe ca fukarenj qe kane vjedh 15 kilovat energji.

  Mbas lirimit te Tahirit pergatituni per demshperblim te majme ndaj tij.

  Rrofte reforma ne drejtesi, rrofte kryeprokurorja e perkohshme e pergjithshme, rrofte rilindja...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,121
  Faleminderit
  433
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Vertet fare po ndodh ? Lu-ja qe denancon dhe shoku Gramoz qe nxjerr opoziten ne proteste.

  Ah se harrova,kemi dhe kuksianet ne burg dhe opoziten qe premtonte mosbindjen civile ! Se Meta-ik eshte gjithmon aktuale.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Lu-ja denoncon te renet nga gomari. Sa ishte Saja minister, e vleresonte me dalje publike prane tij!
  Ke te drejte qe pyet se po ndodh, mirepo ska Nostradamus qe te te japi pergjigje...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Akuzon ish-ministri i Drejtsis: Qeveria prishi provat pr “Tahirin”, n qeli ai do fliste

  Ish-ministri i Drejtsis, Ylli Manjani thot se nj shtet q mburret me arrestimet sht nj shtet i dobt ndrsa thot se Tahiri nuk u la n burg q t mos fliste.

  “Ky shtet nuk ekziston, pasi mundohet t bj sho me arrestime. Masa e siguris, nuk sht gjykimi pr fajsin apo pafajsin. Kto jan masa t prkohshme q shteti mund t’i marr n kushte shum t veanta.

  Un jam i bindur n kt shtje, nuk ka pasur ndonj zhvillim t madh. Provat qeveria i ka zhdukur. Shteti ka zhdukur provat. Ata kan dosje me letr, por nuk kan prova pasi ato jan zhdukur.

  sht e kollaj t thuash se drejtsia nuk funksionon, por shteti me kt drejtsi ka funksionuar. Drejtsia q kta po bjn sht nj drejtsi q po ndshkon politikisht” – tha Manjani n studion e “Opnion”.

  Manjani shkoi edhe m tej sepse sipas tij, shtja “Tahiri” sht e lidhur me shtjen “Xhafaj”.

  “Nse rrzohet njra, do t rrzohet edhe tjetra. Kjo mazhoranc ka pasur nj frik q nse lihej Tahiri n burg ai do t fliste” – tha Manjani.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Ligji funksionon vetem per fukarenjte.Plot jane burgjet me delinkuente te vegjel e me katundare qe kane mbjelle ndonje rrenje kanabis per te mbajtur frymen gjalle. Keta peshkaqenet vazhdojne teatrin..

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  arresti i shtepise nuk kishte kuptim
  ose burg ose i lire

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  722
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Gjykata liron Saimir Tahirin, shfuqizohet arresti i shtpis

  Citim Postuar m par nga aimilius Lexo Postimin
  arresti i shtepise nuk kishte kuptim
  ose burg ose i lire
  kuptimi ishte shkeputja nga MEDIAT,,
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •