Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 28
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Mbas artikullit te judical watch https://www.judicialwatch.org/press-...dollars-soros/  Droga dhe sorrorosi dhe politikat qe ka ndjekur dhe njerzitr e vet

  https://spectator.org/george-soross-...nnabis-hotbed/


  Shembulli i Kolombies 2. #2
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  PS sorrosi nuke eshte pjese e "aneglise" por ciftuve me influencues te majte, te NY dhe politikave dhe intresave te tyr dhe ne evrope si angli france etj.
  Megjithate Cifutet anglez sollen perdorimin e drogave e para ne vitet 60- 70 ne revulucjonet kulturore ne amerike se bashku me influencen e kengetareve .


  Edi rama dhe miqte e tij politikane me bandat e tij ruan rolin per futjen e drogave ne evrope.
  Lazarti qe vetem nje eksperiment te tjerat i dini si u mbyll dhe u kthye ne pika te tilla ne gjithe shqiprine.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 28-05-2018 mė 12:19

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  A ju kujtohet promovimi i LGBT nga Rama? Kush kane qene lobistat dhe pioneret neper vendet perendimore dhe amerike nga ku lindi ky movment :

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 03-06-2018 mė 04:16

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Ca fakte per lobbimet, dhe policies:
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 03-06-2018 mė 04:18

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla


 6. #6
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 03-06-2018 mė 04:00

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Megjithate roli i Edi rames qd hate makarona ne france ne mencat e te varferve free, skishte brek ne byth ne artist legen qe vashdonmte te bente art modern[ sic e bejne cifutet qe ishin dhe pioneer] aty u lidh u fut ne poliotike ne tirane, vodhi sa deshte, ju dha prap fonde nga miku i tij u lidh me bandat, roli kryesor ishte futja e marjuanes ne evrope [ mbasi u be dhe pike kalimi shqipria e opiumit nga afghanistani, ne turqi me miqtee tij dhe shqipri] pjesen tjeter, blevi votat serisht mbas eksperimentiut te lazaratit hapi gjithandej vendosjen e marjuanes dhe e futi ne evrope. U fuqizua . E njeta menyre si ne colombia qene politikanet te implikurar.

  Nqs ka dyshime qe Edi dorga pati mentor sorrosit ku mori leket fillimisht dhe hyri ne karjeren e politikanit  Pysni veten Pse ed kruva e dorges e ftoi sorrsin ne dasem personale ca arsye ? Kjo komplet pa kuptim po spati lidhje dhe spati lidhje te forta.
  Dhe pse doli dhe foli kunder trumpit per ca arsye ku ska lidhje fare me presidencen e amerikes, ne nje stacjon si cnn qe presidnti eshte nje cifut tjeter jeff zucker?
  Sorrosi investoi tek obama dhe hillary me vone miljona dollare ne camapaing.

  https://www.nytimes.com/2017/10/17/b...undations.html  Pse ambasadori ansjere se kritikoi e as qe skapi asnje politikan apo peshkun e madh? Kjo qe fasada me madhe per te kaluar radhen dhe mbajt ed drogen ne pushtet. Kapen dy viktima ne postet e ulta qe u flijuan dhe vashdoi programin sic e ka vashdu gjith kohen mosr rruajten e trapit.
  PSe nuk u morr si nxori leket ed droga dhe miqte e tij ne postet me te larta? Si ehste mundur qe nje politikan qe deri die po hante makaroine ne france , te shpenzoj miljona euro per ne campaign per votim?
  PSe shumat qe jane dhene politikanve nuke behen trasparente dhe publike si ne amerike dhe evrope meqense ndiqka shembulin e ktyre ne shume?

  Ky ishte i njete ambasador qe erdhi ne shqipri ne kohen obames.


  Tani ed droga dhe kurva lejoi kullat dhe larjen e lekve nga miqte e tij,

  dhe njikosisht krijoi articial pricing ne per real estate ku rroga mesetare eshte rreth 300 mij lek nga doli ky demand me cmime qe skan ansje lidhje me ekonomine.
  [ kjo qe indirekt por kte bejn cifutet qe me merren me real estate dhe spekullime]. Qe indirekte por rriti cmimet te real estate artificjalisht sepse rroga mesatare nuk e justifkon kte pricing demand.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 03-06-2018 mė 05:15

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Gjithe keto mbeturinat Soros,Rothschildet,Rockfeleret edhe disa familje tjera me orgjine cifute kan si synim kontrollin e parase ne bote (Rothschildet dhe Rockfelleret) ndersa Soros ka si synim shkaterrimin e kulturave (sidomos te kultures te bardhe me pak llafe popujve europian) me lloj lloj armesh si aziatiket afrikanet (refugjatet),homoseksualet,feministet ekstreme etj etj...tani arsyeja pse rama eshte kurve sorosjane...Sorosi ofron shum para te polikanet qe te behen kukullat e veta si eshte Rama tani...Rama si nje anti shqiptar nuk mundej ti thoshte jo kesaj oferte...

  Po ska faj sorosi as rothschildet skan faj fajn e ka Hitleri qe nuk realizoj missionit e tij tja q.... fisin ketyre ndyrsirave
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Se pari:

  Po te ishin Shqiptaret sa gjysma e ēifuteve (flas ne gjendje ekonomike dhe shoqerore) do te ishim sot te integruar ne bote, te bashkuar dhe duke jetuar me standart te larte jetese!
  Por, ne fakt merremi dhe thashetheme dhe me inate, se gjoja fajin e paskan Ēifutet per te gjitha, edhe kur bie shi.


  Se dyti:

  Edukimi informativ nga faqe si info wars, judical watch dhe faqe te tjera ekstremiste te djathta nuk eshte gje tjeter veēse besim ne trillime konspirative.

  Persona qe kane inate dhe jane bosh brenda gjejne nje fare komforti neper keto lloj faqesh, sidomos klasa e ulet e bardhe Amerikane, nje klase i injorante dhe e varfer qe ua hedh fajin botes mbare!

  Eshte e kote te diskutosh keto trillime te imagjinates sepse nuk e kane zanafillen ne fakte por emocione.

  Kjo ideologji eshte neo-naziste, ekstremiste e djathte!

  Gjoja ēifutet drejtokan boten dhe bankat, si dhe mekanizmat shoqeror.

  Eshte aq qesharake sa dhe idioteske.

  Fakti qe kemi patur lidera te deshtuar si dhe kriminele gjate 100 vjeēarit nuk eshte faji i Sorosit apo i ēifuteve, por i nje populli dembel, inatēar dhe i injorant!

  Shqiptaret kane debolese te zgjedhin gjithmone persoma te paafte dhe qe mund tu servilosen per ndere.

  Shqiptari e hedh vote vetem per perfitim individual jo kombetar!

  Ramen nuk e pruri Sorosi ne pushtet, por Statu Quo qe jetuam me Berishen dhe Nanon.
  D.m.th, e lame ***** me shurre!

  Keto alternativa kemi, ose Bashen ("nxenesi i Berishes, apo qeni besnik) ose Ramen, nje humbameno qe nuk ka patur mundesi te shkelqeje ne asnje fushe, Ēun Tirone qe iu fut politikes.

  Berisha e merrte leket/ndihmat e Sorosit qe nga 1993-1994, ora Sorosi nuk eshte i ri ne politiken Shqiptare.

  Eshte e vertete qe m Sorosi eshte pro BE si dhe me tendenca socialiste, por kjo nuk eshte gje e keqe dhe as shokuese.

  Pasi, ideja e Bashkimit Europian eshte levizja politike me e suksesshme dhe me e dobishme qe i ka ndodhur Europes ne historine e saj.

  Po ashtu, dhe shume vende qe kane praktikuar sociakizmin si themel te ndertimit te ekonomise dhe shoqerise kane qene te suksesshme.


  Lobimi ne Amerike eshte legjitim, pra nese Sorosi, lobi i naftes apo lobi i armeve qe sponsorizojne politikanet dhe ligjet jane manovra legjitime dhe nuk ja e kundra ligjeve Amerikane dhe as nuk behen mbrapa skenave(edhe pse eshte shembull i paster i korrupsionit).

  Perfundimisht, eshte e pamundur te diskutosh me nje person qe adhuron Hitlerin!


  Keshtu qe, ke lirine e fjales, futja e vjell qe te gjithe mllefet, inatet dhe urrejtjet qe ke o mik nese te ben te ndihesh me mire.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ilir-Arber pėr postimin:

  murik (04-06-2018)

 11. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Une nuk po them qe per te gjitha gjerat e kan fajn cifutet por per keto tema qe permenda

  e dyta skam them qe kam marr informacione nga keto faqe qe permende siper


  Do I have to post all this crap yet again? Fine:

  Banking/Finance
  * Who Controls Wall Street?
  Summary:
  Of the fifty-one(51) senior executives of the major Wall Street banks, trade exchanges, and regulatory agencies, thirty-seven(37) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 72%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major Wall Street banks, trade exchanges, and regulatory agencies by a factor of 36 times(3,600 percent).

  Who Controls the Economy?
  Summary:
  Of the sixty(60) senior officials of the U.S. Government economic, financial, and monetary institutions, thirty-eight(38) are Jews. This is a numerical representation of 63%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior officials of the U.S. Government economic, financial, and monetary institutions by a factor of 31.5 times(3,150 percent).

  Who Controls Goldman Sachs?
  Summary:
  Of the nine(9) Goldman Sachs executive officers, seven(7) are Jews. This is a numerical representation of 78%. Of the twelve(12) Goldman Sachs directors, six(6) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 50%. Of the thirty-three(33) Goldman Sachs management committee members, twenty(20) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 61%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the Goldman Sachs executive officers by a factor of 39 times(3,900 percent), over-represented on the Goldman Sachs board of directors by a factor of 25 times(2,500 percent), and over-represented on the Goldman Sachs management committee by a factor of 30.5 times(3,050 percent).

  * Who Controls American International Group?
  Summary:
  Of the sixteen(16) directors and trustees of American International Group, twelve(12) are Jews. This is a numerical representation of 75%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the directors and trustees of American International Group by a factor of 37.5 times(3,750 percent)

  * Who Controls the Treasury Department?
  Summary:
  Of the twenty-five(25) U.S. Treasury Department senior officials, eighteen(18) are Jews. This is a numerical representation of 72%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. Treasury Department senior officials by a factor of 36 times times(3,600 percent).

  * Who Controls the Federal Reserve System? (Part 1)
  Summary:
  Of the six(6) Federal Reserve Board governors, four(4) are Jews. This is a numerical representation of 67%. Of the twelve(12) Federal Reserve District Bank presidents, seven(7) are Jews. This is a numerical representation of 58%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented on the Federal Reserve Board of Governors by a factor of 33.5 times(3,350 percent), and over-represented among the Federal Reserve District Bank presidents by a factor of 29 times(2,900 percent).

  * Who Controls the Federal Reserve System? (Part 2)
  Summary:
  Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore the probability that almost every Chairman of the Federal Reserve System since 1970 would be a Jew is infinitesimally small.

  * Who Controls the Federal Reserve System? (Part 3)
  Summary:
  Of the fourteen(14) Federal Reserve System chairmen, seven(7) have been Jews or partial Jews. This is a numerical representation of 50%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews have been over-represented among the Federal Reserve System chairmen by a factor of 25 times(2,500 percent).

  Mass Media
  * Who Controls Big Media?
  Summary:
  Of the twelve(12) senior executives of the “Big Six” media corporations, ten(10) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 83%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the “Big Six” media corporations by a factor of 41.5 times(4,150 percent).


  * Who Controls Hollywood?
  Summary:
  Of the sixty(60) senior executives of the major Hollywood studios, trade unions, and talent agencies, fifty(50) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 83%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major Hollywood studios, trade unions, and talent agencies by a factor of 41.5 times(4,150 percent).

  * Who Controls Television?
  Summary:
  Of the sixty-four(64) senior executives of the major television broadcast networks, cable networks, and production companies, fifty-seven(57) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 89%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major television broadcast networks, cable networks, and production companies by a factor of 44.5 times(4,450 percent).

  Who Controls Music?
  Summary:
  Of the fifty(50) senior executives of the major music labels and trade organizations, thirty-nine(39) are Jews. This is a numerical representation of 78%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major music labels and trade organizations by a factor of 39 times(3,900 percent).

  * Who Controls Radio?
  Summary:
  Of the forty-six(46) senior executives of the major radio broadcast networks and station owners, twenty-eight(28) are Jews. This is a numerical representation of 61%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major radio broadcast networks and station owners by a factor of 30.5 times(3,050 percent).


  * Who Controls Advertising?
  Summary:
  Of the forty-six(46) senior executives of the major advertising corporations and trade associations, thirty-one(31) are Jews. This is a numerical representation of 67%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major advertising corporations and trade associations by a factor of 33.5 times(3,350 percent).

  * Who Controls the News? (Part 1)
  * Who Summary:
  Of the sixty-seven(67) senior executives of the major television and radio news networks, forty-seven(47) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 70%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major television and radio news networks by a factor of 35 times(3,500 percent).

  Controls the News? (Part 2)
  Summary:
  Of the sixty-four(64) senior executives of the major newspapers and news magazines, forty-two(42) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 66%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major newspapers and news magazines by a factor of 33 times(3,300 percent)

  Government/Politics
  * Who Controls the White House?
  Summary:
  Of the seven(7) current and former senior advisors of President Barack Obama, five(5) are Jews or partial Jews. This is a numerical representation of 71%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the current and former senior advisors of President Barack Obama by a factor of 35.5 times(3,550 percent).

  Who controls the Senate?
  Summary:
  Of the twenty(20) U.S. Senate Committee chairmen, eight(8) are Jews or partial Jews. This is a numerical representation of 40%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. Senate Committee chairmen by a factor of 20 times(2,000 percent).


  Who Controls the Congress?
  Summary:
  Of the forty-two(42) U.S. House Committee chairmen and ranking members, six(6) are Jews or partial Jews. This is a numerical representation of 14%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. House Committee chairmen and ranking members by a factor of 7 times(700 percent).

  * Who Controls the Supreme Court?
  Summary:
  Of the nine(9) U.S. Supreme Court justices, four(4) are Jews or partial Jews. This is a numerical representation of 44%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. Supreme Court justices by a factor of 22 times(2,200 percent).

  * Who Controls the State Department?
  Summary:
  Of the seventy-four(74) U.S. State Department senior officials, forty(40) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 54%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. State Department senior officials by a factor of 27 times(2,700 percent).

  * Who Controls the Justice Department?
  Summary:
  Of the forty-seven(47) U.S. Justice Department senior officials, twenty-two(22) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 47%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. Justice Department senior officials by a factor of 23.5 times(2,350 percent).

  * Who Controls the Defense Department?
  Summary:
  Of the one-hundred eleven(111) U.S. Defense Department senior officials, forty(40) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 36%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. Defense Department senior officials by a factor of 18 times(1,800 percent).

  * Who Controls the Treasury Department?
  Summary:
  Of the twenty-five(25) U.S. Treasury Department senior officials, eighteen(18) are Jews. This is a numerical representation of 72%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the U.S. Treasury Department senior officials by a factor of 36 times times(3,600 percent).

  Social Engineering
  * Who Controls the Ivy League?
  Summary:
  Of the twenty-four(24) senior administrators of the Ivy League colleges and universities, twenty(20) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 83%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior administrators of the Ivy League colleges and universities by a factor of 41.5 times(4,150 percent).

  * Who Controls the Think Tanks?
  Summary:
  Of the thirty(30) senior executives of the major think tanks, nineteen(19) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 63%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major think tanks by a factor of 31.5 times(3,150 percent).

  * Who Controls Professional Sports?
  Summary:
  Of the sixty(60) senior executives of the major sports leagues, talent agencies, and media outlets, forty-three(43) are Jews. This is a numerical representation of 72%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the major sports leagues, talent agencies, and media outlets by a factor of 36 times(3,600 percent).

  * Who Controls the Anti-Defamation League?
  Summary:
  Of the fifty-three(53) senior executives and directors of the Anti-Defamation League, fifty-three(53) are Jews. This is a numerical representation of 100%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives and directors of the Anti-Defamation League by a factor of 50 times(5,000 percent).

  * Who Controls the Southern Poverty Law Center?
  Summary:
  Of the twenty-two(22) Southern Poverty Law Center senior program staff members, fifteen(15) are Jews. This is a numerical representation of 68%. Of the thirteen(13) Southern Poverty Law Center directors, eight(8) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 62%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the Southern Poverty Law Center senior program staff members by a factor of 34 times(3,400 percent), and over-represented on the Southern Poverty Law Center board of directors by a factor of 31 times(3,100 percent).


  * Who Controls the American Civil Liberties Union?
  Summary:
  Of the nine(9) senior executives of the American Civil Liberties Union, four(4) are Jews. This is a numerical representation of 44%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented among the senior executives of the American Civil Liberties Union by a factor of 22 times(2,200 percent).

  * Who is Behind Gun Control?
  Most U.S. Federal gun control legislation has been written, introduced, and sponsored by Jewish Congressmen and Jewish Senators.

  * Who is Behind the Climate Change Hoax?
  Summary:
  Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore the probability that most of the key individuals promoting anthropogenic climate change, carbon taxes, and carbon trading would be Jews is infinitesimally small.

  “New World Order”
  * Who Controls the Group of Thirty?
  Ernest Stern(Ashkenazi Jew) – Senior Advisor, The Rohatyn Group; Former Managing Director, The World Bank
  Summary:
  Of the forty-three(43) Group of Thirty members, twenty-three(23) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 53%. Jews are approximately .25% of the world population.* Therefore Jews are over-represented among the Group of Thirty members by a factor of 212 times(21,200 percent).

  * Who Controls the Bilderberg Group?
  Summary:
  Of the thirty-five(35) Bilberberg Steering Committee members, sixteen(16) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 46%. Jews are approximately 1% of the population of the Western world.* Therefore Jews are over-represented on the Bilberberg Steering Committee by a factor of 46 times(4,600 percent).

  * Who Controls the Trilateral Commission?
  Summary:
  Of the fifty-six(56) Trilateral Commission Executive Committee members, twenty-three(23) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 41%. Jews are approximately .25% of the world population.* Therefore Jews are over-represented on the Trilateral Commission Executive Committee by a factor of 164 times(16,400 percent).

  * Who Controls the Council on Foreign Relations? (Part 1)
  Summary:
  Of the forty-three(43) Council on Foreign Relations directors, twenty-eight(28) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 65%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented on the Council on Foreign Relations board of directors by a factor of 32.5 times(3,250 percent).

  * Who Controls the Council on Foreign Relations? (Part 2)
  Summary:
  Of the fifty-five(55) Council on Foreign Relations think tank members, thirty-one(31) are Jews or have Jewish spouses. This is a numerical representation of 56%. Jews are approximately 2% of the U.S. population.* Therefore Jews are over-represented in the Council on Foreign Relations think tank by a factor of 28 times(2,800 percent).

  Ketu qe disa fakte.... mos me thuaj tani qe cifutet jan njerez te zgjuar prandaj kan aq poste te larta

  Hahaha i njejti film gjithmon me liberalet edhe majtistet sa her nje njeri eshte kunder cifutve etiketohet si anti semitik ose neo nazist....

  Po ca te bej populli si pas teje ata politikan dalin ke do votojn njerzit ?

  si Basha si Rama si Berisha si Monika si Meta e Nano etj etj kan punuar e do punojn gjithmon kunder popullit per interes personal

  BE-ja nuk eshte gje e keqe ? domethen globalizmi nuk eshte gje e keqe ? nuk them qe BE-ja eshte 100 % e keqe sigurisht sepse gjitha gjerat ne jete (edhe jashte politikes) kan edhe gjera te mira edhe te keqja...Shqiptaret mendojn se BE-ja eshte vetem liberalizimi i vizave edhe po u fut Shqiperia ne BE do mbarojn gjithe problemet e Shqiptarve po per kunderazi problemet do shtohen ! Kush shtet ka qene i sukseshem me socializmin ??

  Pse nuk mund te diskutosh me njerez qe adhurojn Hitlerin ?
  Pse shpetoj Gjermanine ?? A ishte Hitleri ai qe ndaloj varferin ne Gjermani qe i dha Gjermanve buk te hajn, i dha krenari popullit , ai qe hapi 5-6 milliona vende pune perkundrazi si komunistat (qe ishin perpara ne pushtet ) qe shiten tokat e Gjermanve edhe lan Francezet dhe Belget te mershin tokat me ar te Gjermanise edhe te torturoshin popullin...Sigurisht ai ka bere edhe gjera te keqja si gjithe njerzit edhe gjerat ne jete sic theksova me lart por mos i hidh balte veprave qe ka ber ai..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga 1912 14/88 : 04-06-2018 mė 09:05
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 12. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Qe te dy e keni gabim.
  @ Ilir-Arber
  Nuk ka asgje te keqe me infowars dhe nuk ka asgje te keqe me konservatorizmin. Pasi perendimin tani e qeveris majtizmi ekstremist, dhe rrezikohet liria e fjales, nga diktatura sociale e se majtes
  ngaqe eshte tabu tani te flasim per myslymanismin, eshte tabu te flasim qe sejcili shtet vendos vete do apo jo emigrante me pahir, eshte tabu te thuash qe arabomyslymsat & araboshzylsat
  pjesa me e madhe e tyre nuk behet dhe nuk ka per tu integruar kurre ne boten perendimore, futen ne burg njerez ti Tommy Robinson qe "guxoi" te fliste per pedofiline e islamikeve ne britani
  ku ishin perdhuar, vrare dhe ngacmuar femije minorene, ku stokholmi eshte kryeqytet perdhunimesh dhe policia arreston njerez per komente ne facebook.
  Kemi nje diktature neomarksiste.

  @1912 14/88
  problemi me faktet dhe statistikat eshte se si perdoren. Po shume vende kyce drejtohen nga hebrenjte, por kjo nuk eshte justifikim per te lavderuar hitlerin...
  ata jane atje sepse me te vertete jane te zotet. cdo qe qe kane ose e kane blere ngaqe jane aq te zote ne biznes ose e kane arritur se jane aq inteligjente.
  nje nga arsyet baze pse jane njesha hebrenjte ashkenazi (nga evropa) ishte sepse per shekuj ata jetonin ne evrope por ne shumicen e rasteve nuk ju lejohej te ishin pronare tokash
  keshtuqe ata jetonin kryesisht ne qytetete, duke jetuar ne qytete, ose u bere artizane, tregetare ose profesione te ngritura qe te ofron qyteti, nese je inteligjent
  dhe normele kur te gjithe paraardhesit i ke me univeristete profesore doktore, ashtu do jene pasardhesit. inteligjenta eshte genetike dhe trashegohet
  prandaj arabet dhe afrikanet jane me pak inteligjente IQ ne bote pasi gjithe diten me dhen e dhi ne pyje jane
  problemi me intelektualet eshte se ne shumicen e rasteve profesoret kane tendence te majte komuniste
  ky problem shihet kudo ne evrope dhe amerike,shumica e akademikeve dhe profesoreve jane marksite pa e kuptuar as vete ata
  dhe ketu nuk bejne perjashtim as hebrenjte

  persa na perket neve
  nga hebrenjte vetem mund te mesojme, pervec se jane njesha ne bote.
  jane rreth 10 milione banore dhe rrethohen mbi 1 miliarde islamike qe duan ti shfarrosin dhe ne te gjitha luftrat kane deshtuar
  ne ne fakt nuk na lidh gje as me hebrenjte as me arabet por nese do beja nje zgjidhje miqesie sdo mend qe do zgjidhja hebrenjte
  pasi me arabet nuk ka lidh asgje madje as feja, dhe ndikimi islamik tek ne ka qene eshte dhe do te jete negativ

  persa i perket sorosit ai duhet te shpallet persona non grata dhe te gjitha oranizatat e tij te mbyllen
  duhet te marrim shembull, nga viktor orban, brexit, dhe trump
  sorosi, merkel dhe te majtet ne pergjithesi duan te shperbejne shtetet duke prishur familijet (pro LBGT)
  duke prishur etnine (pro emigracionit araboafrikan) duan te prishin krenarine kombetare (quajne nazist/populist orbanin, trumpin, konten qe duan vendin e tyre)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aimilius : 04-06-2018 mė 12:36

 13. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  aimilius une e lavderoj Hitlerin per arsyet qe thash siper
  Nuk besoj se eshte nga inteligjenca se edhe popuj te tjere ne bote jan shum inteligjent...nuk them qe nuk ka luajtur rol ky fakt po nuk eshte fakti kryesor
  jam plotesisht dakord me ty ne paragrafin e fundit persa i perket sorosit,keshtu qe Shqiperise i duhet nacionalizem ose konservatizem nuk na duhen liberalet apo majtistat ata gjithmon sjellin kultura te huaja ne popuj ne kemi traditat edhe kulturen tone nuk na duhet kultura degjeneruese e perendimit
  Eshte gjynah per nje popull si Shqiptaret qe kemi ruajtur traditat kulturen edhe identitetin tone qe kohen e Ilirve ti humbim se ashtu i do ***** Sorosit edhe Rames !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga 1912 14/88 : 04-06-2018 mė 14:31
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 14. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Citim Postuar mė parė nga 1912 14/88 Lexo Postimin
  aimilius une e lavderoj Hitlerin per arsyet qe thash siper
  Nuk besoj se eshte nga inteligjenca se edhe popuj te tjere ne bote jan shum inteligjent...nuk them qe nuk ka luajtur rol ky fakt po nuk eshte fakti kryesor
  jam plotesisht dakord me ty ne paragrafin e fundit persa i perket sorosit,keshtu qe Shqiperise i duhet nacionalizem ose konservatizem nuk na duhen liberalet apo majtistat ata gjithmon sjellin kultura te huaja ne popuj ne kemi traditat edhe kulturen tone nuk na duhet kultura degjeneruese e perendimit
  Eshte gjynah per nje popull si Shqiptaret qe kemi ruajtur traditat kulturen edhe identitetin tone qe kohen e Ilirve ti humbim se ashtu i do ***** Sorosit edhe Rames !
  nuk po flasim per individe inteligjente por per pupulli apo raca
  Sa per inteligjencen flasin faktet vete me vend te pare kine/japoni, pastaj popujt e bardhe, pastaj mulatet, pastaj arabet dhe ne fund zezaket
  Emri: iq-map.jpg

Shikime: 90

Madhėsia: 33.8 KB
  biles afrikanet jane aq poshte saqe nuk dine as te menaxhojne nje ferme, i debuan fermeret e bardhe nga zimbabue
  por disa vite me vone pasi falimentuan po luten te kthehen pas

  hebrenjte jane inteligjente dhe kjo nuk mohoet, dhe nuk eshte se mund te futen te gjithe ne nje kategori, pasi ka kategori te ndryshme
  ka besimtare, ka jo praktikante feje, ka te krishtere dhe ateiste
  per fat te keq shume prej tyre ne pozicione kyce, kane axhende majtise ekstremiste, dhe eshte llogjike qe lindin pyetje apo dhe konspiracione

  shqiperia nuk ka parti te djathta, edhe pd edhe ps jane parti te majta, dhe qe te dyja kane bashkepunuar me soros.
  sorosi eshte kercenim i madh per gjithe boten, pasi me emigracionin arabo-afrikan ai del i fituar
  sepse ai eshte kundra evropes nese mbipopullohet evropa me arabe myslymane evropa mori fund edhe jo vetem si kontinent por dhe raca e bardhe
  por nese te gjitha shtetet rrebelohen si britania, polonia, hungaria do shperbehet BE
  ne te dyja rastet del i fituar, pasi luften per degjenerimin e shoqerise e ka realizuar
  dhe izraeli eshte kundra soros.
  https://www.nytimes.com/2017/07/17/o...l-hungary.html
  dmth mendimi im nuk eshte se te ligjte jane hebrenjte, kjo me duket gabim
  por e keqe eshte axhenda ektreme e majte e klanit elitor (qe ka me te pushteshmit dhe me te pasurit) shume prej tyre jane hebrenj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aimilius : 04-06-2018 mė 16:03

 15. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Dua te them qe nuk eshte puna ke inteligjenca se edhe kinezet japonezet koreanet jan shum te zgjuar edhe nuk kan gjithe ato vend si cifutet.
  Ne ate axhenden qe thu mbas asaj ndodhen cifutet ketu i ke disa video qe e deshmojn

  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 16. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 17. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Emri: Jw-on_why-they-bring-muslims-into_Europe.jpg

Shikime: 82

Madhėsia: 83.9 KBEmri: jewsplan.jpg

Shikime: 80

Madhėsia: 62.0 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga 1912 14/88 : 05-06-2018 mė 13:54
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 18. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Ate videon 4 ore nuk e shikoj dot sepse, eshte 4 ore, por jemi ne nje linje
  pasi diversiteti, perversiteti, etj jane me te vertet genocidi i races se bardhe.
  dhe normalisht jam kundra nje evrope me ngjyre apo islamike.
  tani persa iu perket hebrenjve, hebrenjte ne izrael dhe ata qe kane qellime te tilla
  jane dy grupe te ndryshme, por une me shume ua kam friken te bardheve
  qe po lejojne kulturen, gjuhen traditen racen & veten e tyre te shkaterrohet
  sepse kushdo qe do te arrije dicka te tille nuk e ben dot vetem.
  edhe puna nuk eshte se ja u eliminuan ca veta dhe shpetuam, nese jane infektuar shumica nga marksimi kulturor
  momentalisht evropa lindore kryesisht sllave apo ortodokse po i reziston kesaj lufte
  pasi ka vuajtuar me islamin per 500 vjet ka vuajtur me komunizmin per 50 vjet
  pjesa tjeter evropiane nuk i ka patur keto eksperienca.
  uroj dhe mesa shoh njerezit po zgjohen, italia u be e djathte, sllovenia mal i izi do bejne rrethime me tel me gjemba
  polonia dhe hungaria jane te paret dhe putini natyrisht nuk e ha sapunin per djathe te grobalisteve dhe islamofileve
  uroj qe shqiperia te mos detyrohet te pranojne emigrante se na mori lumi, duhet mbrojtur kufinjte, tela me gjemba
  te fillojne deportimet ne mase, dhe te detyrohet brukseli te paguaje per te gjitha kostot

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar aimilius pėr postimin:

  1912 14/88 (05-06-2018)

 20. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Problemi i Shqiptarve eshte qe nuk jemi te vetdijeshem rreth eventeve qe behen rreth nesh duhet te zgjohemi si popull pse sic ka then Ismail Qemali ''nje popull qe fle vdes !''
  Mos prit gje nga te bardhet ne Europen Perendimore vetem imagjino qe ne Greqi organizatat ''Antifa'' edhe komunistat djegin flamuj grek , shkaterrojn dyqane,shkaterrojn shtepite e patriotve grek e tjera vepra kriminale per refugjatet ! me pak llafe imagjino si jan ata ne perendim nese jan greket keshtu.
  Plus qe duhet te shkeputemi me Ameriken se edhe ata jan mrapa keti komploti duhet te jemi neutral edhe me Amerikene edhe me Putinin po duhet te anojme pak nga ruset dmth mos te jemi 100 % Pro Amerikan te jemi 60 % pro rus e 40 % pro amerikan
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 21. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Citim Postuar mė parė nga 1912 14/88 Lexo Postimin
  Problemi i Shqiptarve eshte qe nuk jemi te vetdijeshem rreth eventeve qe behen rreth nesh duhet te zgjohemi si popull pse sic ka then Ismail Qemali ''nje popull qe fle vdes !''
  Mos prit gje nga te bardhet ne Europen Perendimore vetem imagjino qe ne Greqi organizatat ''Antifa'' edhe komunistat djegin flamuj grek , shkaterrojn dyqane,shkaterrojn shtepite e patriotve grek e tjera vepra kriminale per refugjatet ! me pak llafe imagjino si jan ata ne perendim nese jan greket keshtu.
  Plus qe duhet te shkeputemi me Ameriken se edhe ata jan mrapa keti komploti duhet te jemi neutral edhe me Amerikene edhe me Putinin po duhet te anojme pak nga ruset dmth mos te jemi 100 % Pro Amerikan te jemi 60 % pro rus e 40 % pro amerikan
  Antifa eshte shpallor organizate terroriste ne usa. Eshte e financuar nga soros, ashtu si shume organizata feministe, ektremiste dhe raciste, femen, black lives matters etj.

  Shqiperia duhet te gjeje nje ekuiliber midis ekonomise, zhvillimit dhe tradites e shoqerise te shendoshe morale.
  nuk e ka fajin amerika si amerike, por amerika ne kohen e obames beri shume hapa pas, dhe me shume prishi pune sesa rregulloi (partia e majte)
  8 vite me trumpin jo vetem amerika por dhe evropa do marre drejtimin e duhur.
  trampi qe i pari qe zuri ne goje situaten katastrofike me emigrantet ne suedi, i thoshte merkelit qe ishte e cmendur qe pranoi miliona araboafrike te pushtonin gjermanine dhe evropen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aimilius : 05-06-2018 mė 17:21

 22. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Citim Postuar mė parė nga 1912 14/88 Lexo Postimin
  organizatat ''Antifa''
  organizatat ''Antifa''
  Emri: DcjT5nGVAAAEr5s.jpg

Shikime: 70

Madhėsia: 31.4 KB

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar aimilius pėr postimin:

  1912 14/88 (06-06-2018)

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •