Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Ky ka qen nje ka liderat me hipokrit ne histori por per kete teme ka te drejt
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla


 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  ndoshta ka ardhur koha qe dhe shqiperia ta deboje dhe ta shpalle persona non grata sorosin
  dhe kjo nuk eshte aspak ceshtje partiake por ceshtje kombetare. sorosi ka lidhje ne fakt me te dyja partite.

  kur edi rama foli hapur kundra trampit ne amerike, u duk si dicka interesante dhe "e guximshme" ajo qe beri
  edhe pse nuk e pyeti njeri edhe pse nuk kishte lidhje me shqiptaret apo nese do fitonte vota ne shqiperi.
  gjithsesi ajo kaloi...
  por kur e perseriti te njejten gje para disa muajsh duke thene pak shkarazi se trump nuk do fitoje perseri.
  nuk ka aspak dyshim se ai ben ashtu sic i thone


 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar aimilius pėr postimin:

  1912 14/88 (30-06-2018)

 5. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  MEANWHILE IN ALBANIA

  Emri: rr.png

Shikime: 57

Madhėsia: 116.5 KB

 6. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  956
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  klani zionist hebre eshte ne pozicion te veshtire dhe nuk ka ndonje pushtet te vertete perveq se nje loje hijenash! eshte e vertete se rame eshte kurve sorrash por token e ka nje klan jevgjish zelandez, kusherinj te zotit, kanibale dhe budalle si ai!

 7. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  perfundimisht nuk ka pike dyshimi qe edi rama eshte kryekeput perfaqesues i soros ne shqiperi
  fox news kanel i lajmeve konservative (jo sorosjane sic eshte cnn me shoke) tregon qe partia socialise
  eshte financuar nga soros 9 milione dollare. dhe normale qe pastaj keta legena do na flasin per divesitete/pervesitete
  per lgbt-ra per liberalizem, per refuxhate, se e mire eshte merkel dhe sa i keq eshte tramp pasi kjo eshte axhenda e soros

 8. #27
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Citim Postuar mė parė nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Se pari:

  Po te ishin Shqiptaret sa gjysma e ēifuteve (flas ne gjendje ekonomike dhe shoqerore) do te ishim sot te integruar ne bote, te bashkuar dhe duke jetuar me standart te larte jetese!
  Por, ne fakt merremi dhe thashetheme dhe me inate, se gjoja fajin e paskan Ēifutet per te gjitha, edhe kur bie shi.


  Se dyti:

  Edukimi informativ nga faqe si info wars, judical watch dhe faqe te tjera ekstremiste te djathta nuk eshte gje tjeter veēse besim ne trillime konspirative.

  Persona qe kane inate dhe jane bosh brenda gjejne nje fare komforti neper keto lloj faqesh, sidomos klasa e ulet e bardhe Amerikane, nje klase i injorante dhe e varfer qe ua hedh fajin botes mbare!

  Eshte e kote te diskutosh keto trillime te imagjinates sepse nuk e kane zanafillen ne fakte por emocione.

  Kjo ideologji eshte neo-naziste, ekstremiste e djathte!

  Gjoja ēifutet drejtokan boten dhe bankat, si dhe mekanizmat shoqeror.

  Eshte aq qesharake sa dhe idioteske.

  Fakti qe kemi patur lidera te deshtuar si dhe kriminele gjate 100 vjeēarit nuk eshte faji i Sorosit apo i ēifuteve, por i nje populli dembel, inatēar dhe i injorant!

  Shqiptaret kane debolese te zgjedhin gjithmone persoma te paafte dhe qe mund tu servilosen per ndere.

  Shqiptari e hedh vote vetem per perfitim individual jo kombetar!

  Ramen nuk e pruri Sorosi ne pushtet, por Statu Quo qe jetuam me Berishen dhe Nanon.
  D.m.th, e lame ***** me shurre!

  Keto alternativa kemi, ose Bashen ("nxenesi i Berishes, apo qeni besnik) ose Ramen, nje humbameno qe nuk ka patur mundesi te shkelqeje ne asnje fushe, Ēun Tirone qe iu fut politikes.

  Berisha e merrte leket/ndihmat e Sorosit qe nga 1993-1994, ora Sorosi nuk eshte i ri ne politiken Shqiptare.

  Eshte e vertete qe m Sorosi eshte pro BE si dhe me tendenca socialiste, por kjo nuk eshte gje e keqe dhe as shokuese.

  Pasi, ideja e Bashkimit Europian eshte levizja politike me e suksesshme dhe me e dobishme qe i ka ndodhur Europes ne historine e saj.

  Po ashtu, dhe shume vende qe kane praktikuar sociakizmin si themel te ndertimit te ekonomise dhe shoqerise kane qene te suksesshme.


  Lobimi ne Amerike eshte legjitim, pra nese Sorosi, lobi i naftes apo lobi i armeve qe sponsorizojne politikanet dhe ligjet jane manovra legjitime dhe nuk ja e kundra ligjeve Amerikane dhe as nuk behen mbrapa skenave(edhe pse eshte shembull i paster i korrupsionit).

  Perfundimisht, eshte e pamundur te diskutosh me nje person qe adhuron Hitlerin!


  Keshtu qe, ke lirine e fjales, futja e vjell qe te gjithe mllefet, inatet dhe urrejtjet qe ke o mik nese te ben te ndihesh me mire.  Se pari qe nga fillimi i demokracise deri tek nano qen nen kontoll nga jasht i lan te bejn cte duan por asnjeher vete, do thuash ca kontroll mjafton te permend letrat me vlere qe u futen sa u fut demokracia ose loan for share qe qe zinixhir ne vendet ish komuniste

  https://en.wikipedia.org/wiki/Privatization_in_Russia  E dyta nuk ehste nano qe takohet cdo vere por qe disa here qe eshte takuar me djalin e sorrosit dhe sorrosin dhe fotvi ne martesen e tij

  http://www.faktor.al/2018/07/29/krye...-xhorxh-soros/
  http://argjirolajm.net/edi-rama-tako...trit-shqiptar/
  https://www.faxweb.al/pse-po-e-mban-...jt-shqiperise/  Dhe


  https://www.speroforum.com/a/MUAIDIB...uins-countries

  https://lapsi.al/2017/04/11/the-wash...et-dhe-vendin/

  '


  Tjeretr gje as qe se ke haberin ca fuqi kane :

  Ja ku i ke me emra vendet qe zune ne presidencen e obames ke per cdo sektor

  https://thezog.wordpress.com/who-con...te-department/  Plako BE ka qene projekt amerikan me kohe
  https://www.telegraph.co.uk/business...iteers-discov/


  dhe ka dale nga wall street, se bashku me sektori finaincjar gjerman dhe ate anglez, dhe vashdimsia e periudhes neoliberale to financializmit te ekonomise.
  https://www.researchgate.net/publica...European_Union


  Mos permndet fakti sa projektues dhe ligjvenes te EU's kane vajtur ne revolving doors ne wall street firms si barros dhe shoke:

  https://euobserver.com/opinion/134484


  Ahstu thua ti por lobi ka dhe revolving doors qe jane me se legale:

  https://www.opendemocracy.net/don-fi...ng-doors-in-us


  Dhe ishte i njejti lobim qe coi ne luften e irakut per interesa te 1% dhe jo interesave te amerikes
  https://www.youtube.com/watch?v=BB6PDZNdg7g  DHe atyre qe e shiten ne medja
  http://www.slate.com/articles/news_a...ng_miller.html


  https://consortiumnews.com/2015/04/0...ifting-memoir/  Pra ka nje ndryshim midis legalizimave dhe interesave bashkjak te vendit dhe popullsise.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 02-08-2018 mė 09:15

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar HFTengineer pėr postimin:

  1912 14/88 (03-08-2018)

 10. #28
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Pse edi rama eshte kurve Sorrosjane qe ben politiika te tilla

  Mos te harrojme edhe per punen e legalizmave ne 2008 sa u futen ne burg [ https://www.theatlantic.com/business...crisis/496232/ ]:

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 02-08-2018 mė 09:28

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar HFTengineer pėr postimin:

  1912 14/88 (03-08-2018)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •