Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  53 falenderime nė 39 postime

  Kur Populli ben sehir dramen e luajtur nga 'Usta i Paudhi'

  Njė rast i rrallė po ndodh nė Shqipėri rast i cili duhet pėrfshsirė nė Guinnes. Po ndodh rasti kur populli njėlloj si nė skenat e lashta tė amfiteatrove, ėshtė ulur nė shkallaret pėr tė parė aktorėt politikanė se si kacafyten mė njėri tjetrin. Rasti kur populli ul gishtin e madh poshtė kur sheh politikanėt e Opozitės dhe Usta tė Paudhin qė po luajnė rolin e tyre antishqiptar dhe anti integrim duke u pėrpjekur me tė gjitha forcat pėr tė bėrė kundėrshtarin fajtor pėr fajet qė kanė bėrė dhė po bėjnė vetė.
  Populli bėn sehir dhe indinjohet kur plaku Mere nguc tė vartėsit e tij tė sakrifikohen pėr tė.
  Populli u hakėrrehet atyre qė luajnė rolin e korit tė amfiteatrit tė cilėt nė ditėt sotme janė Mediat dhe gazetat, pėr pėrsiatjet e tyre tė pafund pėr tu mbushur mėndjen se Hajdutėt e vėrtetė nuk janė pala e Opozitės por pala tjetėr .
  Populli ngėrdheshet kur sheh aktoren qė luan rolin e gruas sė presidentit e cila porsi njė Ledi Makbeth, kur sheh qė duart e pėrgjakura nga paratė e pista, pėrpiqet tė luajė rolin e viktimės.
  Populli zien nga inati kur vėshtron se si aktorėt e roleve negative pėrpiqen me tė gjithė forcėn e tyre djallėzore tė paraqesin para tė huajve se sa tė kėqinj dhe tė neveritshėm janė kur kėrkojnė tė fajėsojnė sikur janė bashkėfajtorė tė gjithė pėr fajet e tyre, duke u lutur qė tė qėndrojnė larg trojeve sepse kėto troje ndjellin vetėm fatkeqėsi… ?!
  Kėshtu ėshtė dhe historia e ditėve tė sotme tė grupit opozitar i cili tashmė nuk pėrfaqėson mė as Opozitėn dhe as Popullin Opozitar me gjithė pėrpjekjet pėr tė fajėsuar tė tjerėt pėr fajet e tyre nėpėmjet metodės sė djallėzuar tė Usta tė Paudhit qė i ngjan teorisė sė Allen Dulles – gėnje, gėnje, se diēka do tė mbetet.
  Dhe me tė vėrtetė diēka po mbetet nga kjo gėnjeshtėr. Diēka e shėmtuar dhe e neveritėshme -profesioni i intrigantit dhe i Shpifėsit, tė cilin pėr fat tė keq e kanė fituar kėtė Diplomė grupi Opozitar nė vėnd qė tė ishte krejt ndryshe.. Profesioni i intrigantit dhe i shpifėsit do tė ishte pa vlera nėse do tė ndėshkohej, por nė Shqipėri ėshtė ngritur nė njė Model real tė Profesionit tė ri e tė pandėshkueshėm, me tė cilin fitohet shumė nėse pėrdoresh nga Bossėt e Mafies dhe tė Krimit, qoftė nė simbiozėn gazetar investigative&Shpifės, qoftė nė modelin makbethian Anal-ist&Mashtrues, qoftė nė modelin opozitar deputet&Intrigant.
  Zanati i Spiunit dhe i tė pėrdorit nga Usta i Paudhi, ėshtė i lashtė por ka marrė pėrmassa tė frikėshme pėr shkak tė pandėshkueshmėrsė kėtu nė Shqipėri.
  Sofistikimi i kėsaj dukurie ėshtė shkaktuar edhe pėr shkaqe tė tjera sidomos nga pėrdorimi nė Mediat e huaja tė elementit Fake Neės i cili ėshtė pėrdorur nė luftėn politike ndėrkombėtare kundėr Rusisė Iranit, por edhe brėnda BE dhe SHBA, pra pėrvoja ėshtė edhe e huaj sikundėr thamė mė sipėr.
  Sofistikimi i dukurisė sė Shpifjes dhe anonimatit shpifės ka ardhur edhe nga rregjimi i kaluar komunist i cili tė dėnonte pėr propagandė edhe kur nuk ishe i tillė. Kėta profesionistė tė propagandės u catuan nga Raamiz Alia nė krye tė Partive tė para Pluraliste, por Opozita e sotme e drejtuar nga i njėjti perso pėr 27 vjet e ka perfeksionuar kėtė metodė aq shumė sa sot pėrbėn problem kombėtar por dhe ndėrkombėtar. Pėrse? Sepse nuk ka ndodhur, tė paktėn nė rang politikash Kombėtare qė njėra palė aktualisht ajo opozitare, tė shajė e tė njollosė madje tė nxijė atdheun e vet vetėm e vetėm qė kundėrshtarėt e tyre tė mos fitojnė pavarėsisht se nga fitorja do tė fitojė vetė populli shqiptar madje do tė fitojnė edhe vetė kėta mashtrues nėse do tė integroheshim nė BE.
  Dihet fare mirė pėrdorimi i profesionit mashtrues&shpifės&intrigant nė variantin e Fake neės – pėrpjekja pėr ti shpėtuar ndėshkimit ligjor pėr shkak tė fajeve, krimeve, shpėrdorimeve.
  Pėrdorimi i Mediave, gazetave, gazetarėve pseudo investigativė, deputetėve madje edhe ata tė tipit pedagog `alla Gjekmarkaj` apo dhe tė tė tjerėve pėr tė mbuluar zullumet e njėshit, apo dyshit, apo dhe tė njė grumbulli numrash drejtues qė mund ti quajme asistentėt e Usta tė Paudhit, por dhe ato partive tė tjera pėrfshi dhe tė maxhorancės drejtuese qė fshihen `prapa gaxhoit` ka neveritur gjithė popullatėn shqiptare madje edhe ato ndėrkombėtare, e cila ėshtė e shqetėsuar pėr pėrmasat e shpifjeve tė zmadhuara pėr fat tė keq nga Mediat e shkruara dhe televizive, por populli ka gjetur njė mėnyrė mbrojtjeje ideale pėr tė mos u ndotur nga i gjithė ky llum mediatik e gazetaresk tė paguar e tė drejtuar nga bashkėpuntorėt e Usta tė Paudhit: - indiferencėn apo bėrjen sehir duke parė se si jargavitėn e ulurijnė opozitarėt pėr tė vėrtetuar tė pavėrtetat, por edhe duke injoruar ftesat pėr demonstrata si kjo e ardhmja e 26 Majit, nė tė cilėn nuk pėrjashtohet mundėsia e ndonjė aksidenti pėr tė vėrtetuar paudhėsinė e tyre.
  E gjithė kjo zallamhi qė po ndot Shqipėrinė e bekuar nga Zoti, po ndodh nga shkaku i Pandėshkueshmėrisė tė tė Paprekshėmve. Nėse nuk veprohet shpejt , Shqipėria rrezikohet nga anarkia, por shpresojmė qė SHBA dhe BE tė na ndihmojė tė dalim nga kjo gjėndje ku gjysma e keqe fajėson gjysmėn e mirė.
  Pavarėsisht ecjes pėrpara ekonomikisht, ka rėndėsi dalja e tė vėrtetės, sepse sikurse thuhet nė Bibėl: ``E vėrteta do t`ju ēlirojė``.

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Kur Populli ben sehir dramen e luajtur nga 'Usta i Paudhi'

  Opozita eshte ne te drejten e saj legjitime te protestoje. A do i shkoj apo jo deri ne fund kauzes kete pastaj e percakton vota e popullit.
  Por te thuash qe s’ka sot kauze per te protestuar duhet te jesh shurdh, i verber dhe ēyrryk njekohesisht. Po eshte e vertete qe protesta eshte e vonuar madje pikerisht per kete duhet t’i nxirrnim syte opozites.
  Se fundmi integrimi ne BE matet me rezultate. Per ata qe s’e kane kuptuar, ne Bruksel qeverise i kerkohet llogari dhenie per nje sere ēeshtjes. Dhe ne baze te rezultateve keshilli i BE-se merr nje vendim.
  Sesi mund te ndikoje opozita ne mosmarrjen e statutit kete vetem nje i marre si Rama mund ta thote! Mjere per te marret qe i shkojne nga mbrapa kesaj llogjike!
  Te ankohesh apo te denoncosh sot vjedhjet, korrupsionin, sistemin jo-funksional te njeanshem te drejtesise, nivelin e ulet ekonomik, degradimin e arsimit te shendetesise dhe inkriminimin e ēdo qelize shteterore, je pro-rus, pro-turk, anti-evropian, etj etj.
  Kush i mbron me fanatizem keto eshte perendimor, pro-amerikan etj etj..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •