Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Babalja, Agron Xhafaj dhe Hollivudi

  Nga Ergys Mėrtiri
  Njė mori analistėsh, tė motivuar fort pėr tė mbrojtur me ēdo kusht ministrin Xhafaj, kanė shfrenuar fantazinė kėto ditė me teza nga mė tė ēuditshmet.
  Ata po mundohen ta paraqesin vėllanė e ministrit si njė njeri tė ndershėm, qė nuk mund tė ketė gisht nė ato pėr ēfarė akuzohet.
  Sipas tyre kemi tė bėjmė thjesht me njė komplot, pėr tė dėmtuar ministrin. Pėr kėtė arsye, ata i janė turrur Babales, duke e akuzuar si mashtrues e trafikant ordiner, a thua se Pashai vėlla i ministrit, tė cilit ata i besojnė, nuk ėshtė i tillė!
  Ata flasin sikur Agron Xhafaj nuk ka qenė kurrė trafikant, nuk ėshtė dėnuar kurrė nga ndonjė gjykatė dhe as qė i ėshtė fshehur dėnimit pėr vite me rradhė.
  Na del qė Pashai tė jetė marrė me trafik para se i vėllai tė bėhej njeri me pushtet dhe tani qė u bė bash Ministri i Brendshėm, ai i ka qendruar burrėrisht tundimit tė vjetėr.
  Sot, kur e gjithė Vlora ėshtė e mbushur me drogė e trafikantė, i vetmi qė nuk pėrzihet me kėto punė qenkėsh i vėllai ish-trafikant i ministrit tė rendit.
  Ai qė e ka ēarė trafikun qė nė vitet 2000, kur shumica e kėtyre buzėqumėshtve qė sot bėjnė miliona as qė e dinin ē’ėshtė droga, sot qendron i papėrlyer me vetmohim! Fatmiri po i le tė gjithė tė punojnė, pėrveē vėllait tė vet!
  Dakort. Po e pranojmė kėtė tezė, kėshtu qesharake siē ėshtė. Problemi qendron me pėrgjimet dhe kėtu mercenarėt e betejave televizive detyrohen tė bėjnė akrobacira logjike qė tė bėjnė tė kėpusėsh mish.
  Sipas tyre, kemi tė bėjmė me njė grup tė organizuar mafioz, tė interesuar tė godasė ministrin Xhafaj pėr shkak tė luftės qė ai po i bėn drogės dhe krimit (nuk dihet se ku dhe si). Pėr kėtė qėllim, ky grup ka sajuar njė film ku disa aktorė, njėri prej tė cilėve luan rolin e vėllait tė ministrit, kanė improvizuar njė bisedė ku ai del sikur merret me drogė.
  Por, ka njė problem kėtu qė e komplikon tė gjithė skemėn. Pėrgjimet del se i ka bėrė njė gazetar investigativ, gjė qė e vėshtirėson sparkatėn logjike pėr tė mospranuar vėrtetėsinė e pėrgjimit.
  Pasi fillimisht u linēua si pjesė e komplotit, u pa qė, qartėsia e shpjegimeve dhe argumenteve tė gazetarit ishte e pakundėrshtueshme.
  Pėr kėtė arsye, ai u konsiderua thjesht njė, i pėrdorur nė kėtė histori. Ai ka ardhur nė Vlorė pėr tė investiguar trafikantėt, pa e ditur qė po bėhej pjesė e njė loje, ku trafikantėt po aktrojnė, pėr ta bėrė atė tė besojė gjithēka.
  Pra, Babalja paska luajtur pjesėn gjatė gjithė kohės. Ėshtė nisur me gazetarin nga Tirana pėr tė investiguar drogėn, ka shkuar serbes tek lokali i vėllait tė ministrit, ka pyetur kamarjerėt pėr tė duke iu shprehur se dėshiron ta takojė, e mė pas ka dalė nga lokali duke u marrė me takime trafikantėsh tė tjerė, qė do tė mund t’i shėrbenin gazetarit pėr investigimin e tij.
  Mė tej, ai ka telefonuar aktorin e dytė tė komplotit, i cili luante rolin e Agronit, numrin e tė cilit, vetė komplotistėt e kanė regjistruar nė sistem me emrin Goni Xhafaj, pėr ta bėrė gjithēka tė besueshme.
  Kėshtu Babalja ka lėnė njė takim me Gonin e rremė dhe ėshtė rikthyer pėr ta takuar atė, bashkė me gazetarin, nė lokalin e Gonit tė vėrtetė. Kėtu gazetari ėshtė trembur dhe nuk ka pranuar tė rikthehet nė atė lokal, pėr shkak se mund tė binin nė sy, por ky hezitim i tij, duhet tė ketė qenė doemos pjesė e skenarit.
  Nėse ai do tė takohej me aktorin e dytė, do ta kish identifikuar qė nuk ishte Agroni i vėrtetė, nė mos aty pėr aty, patjetėr mė vonė. Pra, kjo i bie tė ketė qenė njė blof. Komplotistėt e kanė parashikuar qė gazetari nuk do tė kishte kurajė tė rihynte nė lokal, ndaj Babalja ka bėrė sikur e ka ftuar tė takojnė Agronin, thjesht pėr t’ia bėrė atij gjithēka mė tė besueshme!
  Pas kėsaj, Babalja ka marrė instrumentet e pėrgjimit nga gazetari dhe ka hyrė nė lokalin e Agronit duke regjistruar njė bisedė tė sajuar me personin e maskuar si i zoti i lokalit dhe vėllai i ministrit. Gazetari ka ndenjur duke pritur nė lokalin pėrballė dhe gjithēka ka mbaruar brenda 5 minutave.
  Pasi ėshtė kthyer, Babalja i ka dorėzuar pėrgjimin duke e ftuar tė vazhdojnė mė tej me takimin e personave tė tjerė tė rrjetit, tė adresuar nga Agroni nė pėrgjim. Por kėtu gazetari, ka vendosur qė ta ndėrpresė punėn pėr atė ditė, i frikėsuar nga pėrmasa e rrezikut ku po futej, duke ia shtyrė Babales kėtė takim pėr njė ditė tjetėr.
  Nė ditė tė tjera, Babalja ka kėrkuar pėrsėri takim me gazetarin, ndoshta pėr tė vazhduar pjesėn tjetėr tė komplotit apo ndoshta pėr tė marrė vesh se kur do publikohet materiali, aq sa ai kish regjistruar.
  Pasi asnjė nga kėto nuk ka ndodhur, komplotistėt janė tėrhequr duke e ndėrprerė komplotin, derisa nė njė moment, i frikėsuar se informacioni mund tė rrjedhė, vetė gazetari ka vendosur ta publikojė materialin, duke ia ofruar PD-sė. Pra, megjithėse komplotistėt u tėrhoqėn, komploti vazhdoi tashmė vetė, pa vullnetin e tyre.
  Nuk ėshtė aspak pėr tė qeshur, por kaq e papėrmbajtshme ėshtė fantazia qė mundohet tė mbrojė Xhafajn! Nėse do ta ēoje njė skenar tė tillė nė Holliwood do tė ta refuzonin si njė histori e ekzagjeruar qė tejkalon pritshmėritė e publikut. Fakti qė kėta skenarė i beson njė armatė e tėrė opinionbėrėsish tregon nė ē’gjendje mendore dhe morale ėshtė media nė Shqipėri.
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Babalja, Agron Xhafaj dhe Hollivudi

  Pyetja eshte sa do zgjasi loja e vellait te Xhafes ? Dhe me sa duket te dyja paleve i leverdis kjo zgjatja e lojes qe te largojne vemendjen nga problemet qe kane...

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Babalja, Agron Xhafaj dhe Hollivudi

  Deri ne skandalin tjeter te rradhes do merremi me Xhafen. Te paafte per te bere diēka dhe te afte per te bere asgje, i vetmi mjet per ta ushqyer miletin kane mbetur skandalet...
  Ne nje vend normal te gjithe keto fakte e akuza do shqyrtoheshin nga organet perkatese. Mirepo edhe ne kete rast prokuroria (aq me teper mbas menyres absurde qe u zgjodh) ka vendosur te behet me te fortin...

  Mjere ne per kete mortje qe na ka rene..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Babalja, Agron Xhafaj dhe Hollivudi

  Pėrgjimi/ A po manipulon prokuroria njėsoj si Rama? Pikpyetjet e deklaratės sė sotme

  Njė njoftim i prokurorisė pėr audio pėrgjimin e vėllait tė ministri Fatmir Xhafaj, ka ngjallur shumė dyshime dhe pikpyetje. Ashtu sikurse kishte deklaruar edhe kryeministri, vetėm njė institucion i ēertifikuar dhe i besueshėm ndėrkombėtar duhet tė ndante tė vėrtetėn nga gėnjeshtra. Siē dihet, prej njė jave palėt politike janė ndarė nė dysh: Qeveria Rama- Xhafa mbron tezėn se biseda mes Babales dhe Agron Xhafės ėshtė njė manipulim, ndėrsa denoncuesit dhe PD se ajo ėshtė e vėrtetė. Pikėrisht kėtė barrė tė rėndė duhet ta ndajė prokuroria, e cila duhet tė bėjė ekspertizėn e materialit audio nė njė laborator tė huaj tepėr tė besueshėm. Por njoftimi i sotėm i prokurorisė ku thuhet: “Janė duke u kryer veprime hetimore tė gjithanshme brenda dhe jashtė vendit. Po kėshtu ėshtė dėrguar pėr ekspertim materiali i videopėrgjimit nė laboratorė ndėrkombėtarė jashtė vendit“, ka ngjallur shumė dyshime.

  Njėsoj si nė fjalimet politike tė Ramės, nuk jepet informacion pėr laboratorėt qė kanė kontaktuar dhe as pėr kapacitetet qė ata kanė. E ēuditshme ėshtė se kėto mungesa janė kėrkuar tė mbushen me shprehje tė tilla si fakti qė kėtė laboratorė janė edhe “ndėrkombėtarė” edhe “jashtė vendit” (qė nė fakt ėshtė e njėjta gjė.)

  Nė rastin e pėrgjimit tė vėllait tė ministrit tė Brendshėm, barra e provės pėr tė vėrtetuar autenticitetin i bie palės qeveritare, e cila menjėherė mbrojti tezėn e manipulimit. Nėse pėr njė arsye apo pėr njė tjetėr, nuk del qartazi dhe besueshėm se ai pėrgjim rezulton njė manipulim, tė gjitha akuzat pėr vėllain e ministrit tė Brendshėm bėhen tė besueshme dhe del se Edi Rama ka gėnjyer edhe njėherė mė tepėr si pėr avionėt e drogės, si pėr Elvis Roshin, si pėr Dritan Zaganin, si pėr Saimir Tahirin. Prandaj palės nė pushtet i duhet njė dokument qė t’i vėrė kapak tė gjitha diskutimeve. Mėnyra se si ka reaguar prokuroria, vetėm sa shton dyshimet tani pėr tani.

  ©Lapsi.al
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •