Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Edi Rama sht sjell si rruga ndaj gazetares Ambrozia Meta duke u prpjekur ta ofendoj t fyeje dhe ta intimidoj duke i prmendur faktin e thjesht se edhe pronari i saj Tv Fax News ka nj problem me vllain njsoj si ai i Fatmir Xhafs.

  Gazetarja Meta me qetsi dhe profesionalizm insistoi disa her n pyetjen e saj duke kmbngulur n faktin e thjesht se a nuk gjente dot PS ndonj ministrr t brendshm q nuk ka familjar t lidhur me trafikantt e drogs. Pyet pronarin, ti ke ardhur kt t bsh propagand ishin prgjigjet intimiduese t Rams. N fund t ktij dialogu disa minutsh kryeministri nuk rrezistoi dot dialogut me gazetaren e akult dhe serioze qe nuk i lvizte qerpiku, dhe u largua duke braktisur konferencn e shtypit. Ai demostroi nj fraxhilitet psikologjik dhe paftsi t theksuar pr tu prballur me pyetjet duke br gabimin trashanik t gjith liderve t ekuilibruar q prcaktojn pyetjet e fajshme. Rama tregoi edhe njher q ai nuk ka aftsin pr tu prballur me mendimin kritik. Nj dit m par n nj shkrim opinion Fatos Lubonja kishte vrejtur se Rama vuan nga rregullime psikike: Gjykoj se n thelb kemi t bjm me kriza q vijn nga rndimi i smundjes s tij psikike, q po manifestohet gjithnj e m rnd si kriza politike e vendimmarrjeve t tij t mbrapshta dhe anasjelltas.

  Them kriza psikike pasi, sipas studiuesve q merren me smundjen e rregullimeve t narcizizmit pervers q ka Rama, personi q e gjen t keqen gjithnj te t tjert, q i akuzon ata se vetm gnjejn kur thon ndonj gj kundr tij apo punve t tij, sht n nj hall t madh psikologjik. Sipas ktyre studiuesve, narcizizmi pervers, si smundje, manifestohet n formn e krijimit nga i smuri t nj imazhi t rrem t vetvetes, t nj uni glorioz si nevoj vetmbrojtjeje psikologjike ndaj dobsive dhe pasigurive q ka thell vetes dhe problemi i problemeve t tij sht se ai lufton ta mbajn n kmb me do mim kt imazh, edhe duke gnjyer, intriguar, mashtruar, manipuluar, pasi rnia e ktij imazhi i shkakton nj rnie t padurueshme psikologjike.

  Ndoshta kjo lloj padurueshmrie e detyroi at sot t braktis konferencn pr media dhe te largohet i nervozuar nga salla plot me reportere duke i bertitur gazetares edhe pasi ishin mbyllur kamerat: ti te kesh turp .

  Lapsi.al


  https://m.youtube.com/watch?v=acD683gCW2Q
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  sht e padiskutueshme q Rama bn diferencn n politikn Shqiptare si nj reformator Shtetbrs i shklqyer. Problemi i tij sht administrata dhe njerzit rreth vetes q ka. Nuk mundet as Rama dhe as Merkel po t ishte t ndryshonte mentalitetin e Shqiptarve n pak vite. Do t ishte shum m produktive pr t dhe pr Shqiprin q t punsonte n Shtet vetm t rinj q jan rritur n perndim dhe mundsisht t mos ken jetuar asnj dit n ambientin e dallavereve Shqiptare. Rrug tjetr me njerz q shtetin e shikojn si pronn e tyre nuk ka dhe nuk mund t ket. Korrupsioni atje fillon nga presidenti deri te fshesaxhiu i rrugs.Duhet ndrhyrje emergjente pr t zvendsuar q nga polici i thjesht deri te ministri i brendshm. Koha nuk pret dhe Shqiptart jan lodhur me politikant antishqiptare q e katandisn shtetin si nj estrad fshati..
  Silence is golden.

 3. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (20-05-2018)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Eshte pjese e mentalitetit Shqiptar, fodulleku.

  Eshte me shqetesuese kur zyrtaret e larte shteterore e mbartin kete dhunti.

  Rama eshte Pordhac qe nuk di asgje.
  Nje ish Basketbollist i skaduar si dhe Piktor i skaduar, nuk mund te presesh shume nga ai.

  Por ai u zgjodh si e keqja me e vogel. Pasi, Sala edhe pak dhe behej Perandor.

  Problemi tjeter me Shqiptaret eshte se e kemi kujtesen si te peshkut, 10 sekondshe.

  Duke sulmuar Ramen me shoke (qe eshte me se e pranueshme), harrojme qe Opozita ka qene dhe eshte me e keqe per Shqiperine.

  Sala dilte ne televizione me pyetje te pergatitura, qe beheshin me teper per marketing sesa per hetim gazetaresk.

  Pokitikanet Shqiptare shajne me nena dhe motra neper Parlamente, intervista e zyra.

  Rama nuk eshte ai qe i duhet apo ai qe do te permiresoje Shqiperine.

  Opozita eshte me e demshme, sepse te njejtet persona qe ishin ne pushtetet e shkuara.

  Dhe me keq akoma, kemi nje President qe eshte hajdut, i korruptuar dhe kriminel.

  Ky president ishte ne pushtet dhe me Opoziten e sotme, qe e shanin i nxorren videon dhe prap e mbajten afer tyre.


  Kjo tregon qe politika Shqiptare eshte monopolizuar, dhe asnje kandidat i ri apo parti e re nuk lejohet "te fise hundet" .


  Rama nuk eshte i denje per te udhehequr, ashtu si asnje person aktual ne politike.

  Duhet nje force e re (ndoshta dhe e jashtme) apo thjesht nje bojkot kombetar zgjedhjeve per ndonje ndryshim.

  Duhet ndryshuar kushtetuta, qe zgjedhja e Presidentit dhe kryeministrit te behet me referendum nga populli dhe jo nga partite.
  Po ashtu, ligjet e kushtetutes te votohen nga populli, qe mos te kete ngere apo bllokime nga Partite.

  Mbi te gjitha, tju hiqet imuniteti qe te gjitheve, nuk ka arsye perse te kete imunitet ndaj ligjit asnji!

 5. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  sht e padiskutueshme q Rama bn diferencn n politikn Shqiptare si nj reformator Shtetbrs i shklqyer. Problemi i tij sht administrata dhe njerzit rreth vetes q ka. Nuk mundet as Rama dhe as Merkel ..
  Paske koncepte shume interesante rreth shtetberjes shoku Lazo.
  Kush i beri kriminelet ordiner ministra, deputet, kryetar bashkie, etj? Reformatori Rama.
  Kush vazhdon ti mbroje me fanatizem keta kriminele? Serisht reformatori Rama.

  Nese ka sot nje kancer qe demton rende shendetin e shqiptareve, ky eshte Edvini.
  Dhe ta vendosesh kete lloj kanceri ne nje linje me Merkelin, eshte njesoj si te krahasosh floririn me tunxhin!

  PS: Pse skishte kurajo reformatori ti kthente pergjigje gazetares???
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Duke asgje nuk thua prvec propagands fasade q dgjon nga pala tjetr..
  Silence is golden.

 7. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Duke asgje nuk thua prvec propagands fasade q dgjon nga pala tjetr..
  Bravo Lazo u pergjigje njesoj si Rama, duke mos thene asgje!
  Per palen tjeter hape ti temen dhe e sakatojme me kritika.
  Edhe sikur ta lejme pak palen tjeter, tonelatat me droge qe dalin nga shqiperia po i kapin policite italiane, greke, gjermane, Hollandeze, dhe jo pala tjeter. Kerkesen per t’u distancuar nga kriminelet, ja kerkuan deputetet gjermane ne Bundestag reformatorit.

  Po gjithesesi shumezoi me zero keto qe thashe.
  Dhe ma shuaj pak seriozitetin, pse nuk kishte kurajo reformatori t’i kthente pergjigje gazetares???
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #7
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Sepse asgje nuk eshte e vertete nga ato qe kerkojne te tjeret ti bejne te verteta dhe dordollisin mendjen e shqipetareve.
  Silence is golden.

 9. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Pyetja Lazo, ishte:
  Perse cakton ne postin e ministrit te mbrendshem, persona te lidhur me trafiqet e droges?

  Megjithate e kot te ta riperseris se ti beson akoma qe kaatorret e droges ne Divjake ishin mushkonja.
  Vertete mushkonja ishin Lazo???
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Pyetja Lazo, ishte:
  Perse cakton ne postin e ministrit te mbrendshem, persona te lidhur me trafiqet e droges?

  Megjithate e kot te ta riperseris se ti beson akoma qe kaatorret e droges ne Divjake ishin mushkonja.
  Vertete mushkonja ishin Lazo???
  Ne fakt pyetja eshte nul pasi le te nenkuptosh keto:
  1. Ministri dhe ish ministri jane trafikante. Gje qe nuk eshte vertetuar ende ne syte e ligjit. Njeri ne hetim tjetri by association
  2. Si rrjedhoje e te pares rama i bie te jete i inkriminuar dhe bashkepunetor apo dhe me keq shefi i tyre.
  3. Dhe eshte apo jo e vertete kete nuk mund ta pronoje askush aq me teper kur nuk ka fakte.

  Reagimi i tij ishte me te vertere i bute eshte apo jo rama strumbullari i ketij muhabeti.
  Per sa kohe qe do jete ne politike berisha dhe tek kreu i pd-se basha, ramen aty e ke. Pasi ai duhet si kundra peshe. Pd-ja ishte zgenjimi me i madh i shqiptareve, ps-ja e keqja e domosdoshme.

 11. #10
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Po e perseris ne kapitalizem nuk te shikojne biografine..por punen. A mundet ta kuptoni kete?
  Silence is golden.

 12. #11
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga aimilius Lexo Postimin
  Ne fakt pyetja eshte nul pasi le te nenkuptosh keto:
  1. Ministri dhe ish ministri jane trafikante. Gje qe nuk eshte vertetuar ende ne syte e ligjit. Njeri ne hetim tjetri by association
  2. Si rrjedhoje e te pares rama i bie te jete i inkriminuar dhe bashkepunetor apo dhe me keq shefi i tyre.
  3. Dhe eshte apo jo e vertete kete nuk mund ta pronoje askush aq me teper kur nuk ka fakte.

  Reagimi i tij ishte me te vertere i bute eshte apo jo rama strumbullari i ketij muhabeti.
  Per sa kohe qe do jete ne politike berisha dhe tek kreu i pd-se basha, ramen aty e ke. Pasi ai duhet si kundra peshe. Pd-ja ishte zgenjimi me i madh i shqiptareve, ps-ja e keqja e domosdoshme.
  C’lidhje ka Basha qe Tahiri ben trafik droge me audin e kushurinjve?
  Nese s’do kishim probleme me drogen, nuk do kapte pernate Italia tonelata te tera qe vijne nga ne.
  Rama refuzoi te pergjigjet sepse i bie fabula e tij bajate qe ka propoganduar gjithe keto kohe: S’kemi probleme me drogen. Po bejme shtet. Bravo unat..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 19-05-2018 m 15:12
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Ne kapitalizem avionet me droge, nuk i quajne mushkonja Lazo!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 14. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Clidhje ka Basha qe Tahiri ben trafik droge me audin e kushurinjve?
  Nese sdo kishim probleme me drogen, nuk do kapte pernate Italia tonelata te tera qe vijne nga ne.
  Rama refuzoi te pergjigjet sepse i bie fabula e tij bajate qe ka propoganduar gjithe keto kohe: Skemi probleme me drogen. Po bejme shtet. Bravo unat..
  Jam shume dakort. Basha nuk ka asnje faj per tahirin. Edhe ne rastin me te mire nese tahiri del te jete i pafajshem per drogen, prape duhet te futet ne burg per shkelje ligji dhe shperdorim detyre etj.
  Por ne nje shqiperi qe drejtesia behet ende nga partite ku nuk ke nje sistem drejtesie te pavarur abozojne te gjitha palet sikur te jene prokurore. Vjedhja e fondeve 200+ milione euro e bashes (nese eshte e vertete) dhe hashashi i tahirit (nese eshte e vertete) e para eshte shume here me e rende se e dyta, pasi ato euro jane te popullit shqiptar, dhe na i ka marre ne te gjitheve. Nuk mund te kerkojne drejtesi dikush pa pastruar ende emrin e tij, qe asnje votim nuk ka fituar biles ka manipuluar edhe votimet brenda pd-se, nuk ka aspak te drejte morale.
  Shqiperia akoma rremuje eshte por perpara se te rrezohej berisha ishte akoma dhe me keq.

 15. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga aimilius Lexo Postimin
  Jam shume dakort. Basha nuk ka asnje faj per tahirin. Edhe ne rastin me te mire nese tahiri del te jete i pafajshem per drogen, prape duhet te futet ne burg per shkelje ligji dhe shperdorim detyre etj.
  Por ne nje shqiperi qe drejtesia behet ende nga partite ku nuk ke nje sistem drejtesie te pavarur abozojne te gjitha palet sikur te jene prokurore. Vjedhja e fondeve 200+ milione euro e bashes (nese eshte e vertete) dhe hashashi i tahirit (nese eshte e vertete) e para eshte shume here me e rende se e dyta, pasi ato euro jane te popullit shqiptar, dhe na i ka marre ne te gjitheve. Nuk mund te kerkojne drejtesi dikush pa pastruar ende emrin e tij, qe asnje votim nuk ka fituar biles ka manipuluar edhe votimet brenda pd-se, nuk ka aspak te drejte morale.
  Shqiperia akoma rremuje eshte por perpara se te rrezohej berisha ishte akoma dhe me keq.
  Kur te kesh Bashen perballe apo simpatizantet e vete thuaja te gjitha keto.
  Sot drejton dikush tjeter dhe jeten mizerje shqiptareve po ja ben po prape ky tjetri..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. #15
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,642
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  nuk eshte dicka e re qe vellai merr the fut vellain NE pushtet
  Merr the fut kushuririn dhe shokun.
  nepotizmi eshte traditional NE politiken dhe administraten
  Shteterore.
  cdo punonjes qe punon ne shtet e ka fituar ate vend
  pune me miq duke filluar nga nepunesi me I thjeshte deri Te kryeministri.
  ambrozia gazetarja e ka marre ate vend pune me miq
  Dhe Jo bazuar NE aftesite professionale pjekurine dhe eksperiencen
  Dhe perpara se Te revoltohet per Te ashtuquajturat
  Padrejtesi NE politike dhe shtet,Te mendoje per nje moment
  A vertet e. meriton ajo ate pozicion pune apo
  Te caktohet dikush tjeter me I afte me I pershtatshem.
  nqs ajo kerkon drejtesi ate here mbaj qendrim te ndershem ndaj vetes
  Mos e fillo karieren me miq me favore NE prapaskene.
  ajo e ka marre ate vend pune qe ka padrejtsisht,me miq
  Ashtu SI ministri I brendshem e ka marre me miq.
  perpara se ajo Te flase per Te tjeret Te shikoje aktin e vet
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 19-05-2018 m 20:16
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Nuk ekziston Drejtesia me Shqiperi!

  Ne jemi mesuar me hakmarrje dhe inate, dhe i ngaterrojme me fjalen e drejtesise.
  Drejtesine e shohim rrelative, sipas deshires apo trurit te individit.

  Nese Xhafajt, Tahiri apo kusbdo tjeter te jene te implikuar atehere
  te hetohe dhe nga organe te jashtme, duke qene se mund te kene thyer ligjet e huaja me krimet qe akuzohen.

  Vellai i Xhafes eshte dorezuar ne Itali, dhe keshtu qe do shihet nese eshte fajtor per 'ka akuzohet.

  Po ashtu dhe Tahiri, eshtja e Habilajve eshte marre nga Italoa persiper, keshtuqe, nese ka gisht ai do te hetohet nga te huajt.

  Por, duhet pasur parasysh se Opozita po e "rremben" kete ast pee te hedhur tym ne sy dhe per te kundersulmuar...

  Vettingu i kercenon dhe ata.

  Vjedhja e lekeve Rreshen-Kalimash?

  eshtja Hajdari?

  Gerdeci?

  Vrasja e protestuesve te Janarit?

  .....etj etj.......

  Nuk ka person ne pokitiken Shqiptare qe mos te kete kryer nje forme krimi.
  Nuk ekziston (burre apo grua) qe mos te kete thyer ligjin dhe mos te kete abuzuar me detyren.

  Nuk ka sot nje person te mirefillte qe mund t'ia japesh voten dhe te shpresosh ne te.


  Po te kishte Drejtesi, qe te gjithe politikanet (deputete dhe pushtetaret) duhet te perfundojne mbas hekurave!

  Por kjo eshte drejtesi poetike jo Shqiptare!

 18. Anetart m posht kan falenderuar Ilir-Arber pr postimin:

  Lazo (20-05-2018)

 19. #17
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  nuk eshte dicka e re qe vellai merr the fut vellain NE pushtet
  Merr the fut kushuririn dhe shokun.
  nepotizmi eshte traditional NE politiken dhe administraten
  Shteterore.
  cdo punonjes qe punon ne shtet e ka fituar ate vend
  pune me miq duke filluar nga nepunesi me I thjeshte deri Te kryeministri.
  ambrozia gazetarja e ka marre ate vend pune me miq
  Dhe Jo bazuar NE aftesite professionale pjekurine dhe eksperiencen
  Dhe perpara se Te revoltohet per Te ashtuquajturat
  Padrejtesi NE politike dhe shtet,Te mendoje per nje moment
  A vertet e. meriton ajo ate pozicion pune apo
  Te caktohet dikush tjeter me I afte me I pershtatshem.
  nqs ajo kerkon drejtesi ate here mbaj qendrim te ndershem ndaj vetes
  Mos e fillo karieren me miq me favore NE prapaskene.
  ajo e ka marre ate vend pune qe ka padrejtsisht,me miq
  Ashtu SI ministri I brendshem e ka marre me miq.
  perpara se ajo Te flase per Te tjeret Te shikoje aktin e vet
  E drejte, nepotizmi eshte nje fenomen i lashte sa vete njerezimi. Ndoshta edhe gazetarja eshte ndihmuar nga dikush per postin qe mban, por nuk eshte kjo eshtja.
  Ne gazetari pyetjet nuk behen me hater dhe fakti qe politika reagon ashtu si beri Rama, tregon se pyetjet e drejta e kane bezdisur.
  Dhe ne do rast duhet vleresuar ai qe lemon te verteten...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #18
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Sherri me gazetaren / Rams i ikn truri. Ndrpret konferencn pr shtyp

  Ambrozia “vrasse” nga Tepelena dhe me mbiemrin “Meta”

  Nga Artur ZHEJI

  Ambrozia “vrasse” nga Tepelena dhe me mbiemrin “Meta”

  Prindrit n Tepelen i kan vn emrin Ambrozia, gazetares s re, q shkalafiti nervat e kryeministrit me qetsin e saj dhe me llogjikn e thjesht dhe t sakt t argumentit.
  Ball pr ball dhe ftohtsisht e n mnyr “vrastare”, Ambrozia, krejt e panjohur deri pardje, “detyroi” kryshefin t ndrpres konferencn pr shtyp me pyetjen e pafajshme se: “Prse ministrat e brendshm t Ps, duhet t ken patjetr dika t lidhur me trafikun e drogs?…”
  Vesi i prhershm i Rams, pasionant pr t shtypur gazetar e gazetaruc, veproi pa vmendje edhe n rastin e Ambrozias nga Tepelena, q punon pr Fax News. Gazetare e re, n nj anten Tv, t re dhe ambicioze.
  Mirpo “Tepelena” q ka pjell edhe Gramozin edhe Saimir Tahirin, vazhdon t pjell trima e trimresha, kshtuq shtypsi i gazetarve, u krruajt m shum se duhej, dhe u b pr turp t t gjithve ne q e kemi kryeministr, qesharak, nga nj pothuajse fmij me mikrofon n dor.
  Dhe t mendosh q emri Ambrozia, ka prejardhjen nga “Ambrotos”, q n pellazgjishte apo n greqishte t vjetr, prdorej si mbiemr dhe do t thot: “E pavdekshme”. Ndrsa n mitologji, ishte nj “ushqim ermir me t cilin ushqeheshin Perndit” dhe madje shront do plag zjarri, shpate apo heshte…
  Por me sa duket cilsit e lashta t “Ambrotos s Perndive” t lashta, n gazetaren tepelenase me emrin Ambrozia, jan pasuruar me kalimin e viteve dhe n malet krenare t Tepelens, edhe me at helmin vrastar q dikur ngjyenin shigjetat.
  Por faj kishte gazetarja Ambrozia, kur m i gjati i kryeministrave, krkon t bj karshillk me nj gazetare q bn thjesht detyrn e saj dhe ndrtoi pr fat t saj, nj pyetje t menur?
  Apo sepse e kishte edhe mbiemrin “Meta”, gazetarja nga Tepelena?
  Kohra qesharake.
  Por le t shpresojm q brezi i Ambrozias, do t mund t filloj e ti ndryshoj e t largoj uzurpatort arrogant t banaqeve dhe foltoreve, nga cilado parti qofshin, ashtu si rasti m i fundit, kur kryeministri kafshoi gjuhn dhe mir bri dhe liroi foltoren duke i thn Ambrozias: “Eja ktu dhe drejtoje ti konferencn pr shtyp!”
  N t vrtet pyetja q lind sht: far do t na thosh nga ai banak e nga ajo foltore Ambrozia?
  N mos sot nesr, ajo dhe shoqet e saja?
  /360grade.al/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •