Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasardhs

  Partia Socialiste ka mbajtur nj qndrim t dyzuar rreth prgjimeve q implikojn vllain ministrit t Brendshm Fatmir Xhafaj. Jo n stil, por n ambiguitet, fjalimi i sotm i Taulant Balls ngjante si dy pika uji me at q Edi Rama mbajti para grupit parlamentar pas shprthimit t skandalit Tahiri. Kryeministri ather tha se nuk do donte t besonte si t vrteta ato q thuheshin pr ish-krahun e tij t djatht, por nse ato rezultonin t tilla, ky do t qe zhgnjimi m i madh i jets s tij.

  Pak a shum, me nj fjalor m t thjesht kt mesazh prcolli sot edhe mkmbsi i tij. Fillimisht, Taulant Balla tha se duhej vrtetuar autenticiteti i prgjimit audio, por nuk e kurseu aspak ministrin e Brendshm kur shtoi se ai kishte prgjegjsi morale nse prgjimi ishte real.

  I prkthyer me dy fjal ky mesazh tregon se ende Rama dhe PS nuk ka vendosur linjn politike q do t mbajn rreth Fatmir Xhafs. Probabiliteti sht 50% me 50% nse do ta shesin apo do ta mbajn.

  Dhe pr kt ka arsye politike q anojn sa nga njra an po aq dhe nga ana tjetr e peshores.

  Arsyet pr ta braktisur jan disa.

  S pari socialistt n opozit jan tallur keqas me pretendimet se video prgjimi Meta-Prifti ka qen i manipuluar. Ata madje as e kan besuar pr asnj ast edhe vendimin e gjykats s Lart q nuk e mori pr baz materialin q shrbeu si baz pr revoltn e 21 janarit. Nj kthim n pozitat e dikurshme t iftit Berisha- Meta do ta rrgjonte edhe m shum imazhin e tyre t drmuar n publik.

  Nj arsye e dyt sht dhe fakti se pas brjes publike t historis s vllait, qndrimi i Xhafs n post do ta rrnonte besimin e nj Vettingu n polici. Askush nuk do ta besonte nj proces q pr t njjtn gj nxjerr nga radht e uniformave blu nj polic t thjesht, por q nuk lejon ti hyj nj gjemb n kmb shefit t tij m t lart.

  Nga ana tjetr Rama do t bj sht e mundur pr ta shptuar ushtarin Xhafa. Goditja nga opozita e t dytit ministr t brendshm, si nj njeri me lidhje familjare me trafikantt e drogs do t ngrinte para Rams nj pyetje q po artikulohet gjithnj e m shpesh: Pse Rilindja emron n krye t policis, politikan me cen n lidhje me trafiqet.

  Kush e prgjoi vllain e Xhafs?

  Kjo enigm bhet m e fort po t shikosh strategjin e komunikimit q ka ndjekur opozita. Si rrall her PD duket tejet e strukturuar pr t mbajtur t ndezur flakn anti Xhafa. Fillimisht doli dokumenti i dnimit t Agron Xhafs n Itali.

  Pastaj faktet se si u shptua ai nga mosekstradimi n vendin fqinj.

  Pa kaluar as tre dit nga kjo, plasi bomba e prgjimit t pretenduar pr lidhje t reja me trafikantt.

  T gjitha kto s bashku kan ngritur dilemn: a ka nj plan t koordinuar mes opozits dhe faktorve t tjer pr djegien e ministrit t Brendshm.

  Emri i par q t shkon n mendje sht ai i Saimir Tahirit. Armiqsia e tij me pasuesin sht e njohur. Edhe shantazhet n drejtim t Rams, se ai ka n dor dokumente q mund tia shkallmojn qeverisjen nuk jan m nj sekret. Ather hipoteza se nj nga njerzit m me influenc n polici mund t ket prdorur struktura dhe materiale t trups q ka drejtuar pr t ndshkuar at q i zuri vendin, nuk prjashtohet.

  Nj version tjetr sht edhe rrjedhja e ktyre sekreteve nga ish prokurori i Prgjithshm Adriatik Llalla. i krcnuar me burg si nga diplomatt amerikan si nga qarqe pran kryeministrit edhe Llalla mund t jet i interesuar t jap mesazhin se nse e shtyjn drejt gremins ai refuzon t bjer aty i vetm. Edhe ai apo strukturat q ka drejtuar mund t ken qen n kontakt me materiale komprometuese pr vllain e Fatmir Xhafs.

  Por t dyja kto pandehma nuk prjashtojn n asnj mnyr, nj loj t brendshme apo ndonj hakmarrje banale trafikantsh me njri tjetrin.

  A ka nj luft pr zvendsin e Xhafs?

  Lapsi.al ka msuar se ka nj betej t brendshme n PS, midis atyre q tashm e konsiderojn t prer kokn e Fatmir Xhafs. Nga njra an po lobohet tek Rama pr t ngritur n kt detyr shefin e grupit parlamentar, Taulant Balla, q edhe sot e la t hapur prgjegjsin morale t ministrit t Brendshm. Por t tjer pretendojn se Rama nuk e ka m luksin t emrojn pr her t tret nj njeri qoft edhe me hijen m t vogl t dyshimit. Prandaj, kmbngulin ata, ai sht i dnuar t bj nj zgjedhje me zero risk, q do t qetsoj sa opinionin vendas po aq edhe ndrkombtart. E n kt kuadr ka filluar t prflitet emri i ministres aktuale t Drejtsis, Etilda Gjoni. Gjithsesi asnj nga lvizjet nuk ka gjas t bhet para rikthimit t kryeministrin nga vizita n Paris.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Publikohet video-prgjimi pr vllan e ministrit, PD: Flet me trafikantin e drogs

  Emri: fatmirballina-768x492.jpg

Shikime: 85

Madhsia: 34.3 KB

  Publikohet prgjimi audio, ku vllai i ministrit t Brendshm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj kapet n bised pr trafik droge me nj trafikant.

  Prgjimi sht publikuar nga selia blu, n nj konferenc t jashtzakonshme pr shtyp.

  N video-prgjim shihet sesi vllai i minsitrit komunikon me trafikantin, duke prmendur faktet e fundit se emri i tij dhe i t vllait po lakohet fort n media pas dokumenteve t publikuara pr dnimin e tij n Itali me 7 vite e 2 muaj burg.

  M tej, Agron Xhafaj i thot trafikantit se PD po e sulmon keq dhe i krkon q t mos i bjer m n qaf.

  Prgjimi

  N t kaluarn, bashkpuntori X dhe Agron Xhafaj kan punuar s bashku n trafikun e drogs, por kur bashkpuntori X u dnua me burg n Itali, Agron Xhafaj, nuk u interesua kurr pr t.

  Takimi mes tyre zhvillohet pasi bashkpuntori X ka dal nga burgu, ka ardhur n Shqipri dhe i krkon ndihm Agron Xhafajt ti gjj ngarkes me kanabis dhe ta punsoj si skafist pr t br nj rrug Italie, sepse ka mbetur pa para.

  Bashkpuntori X la takim me Agron Xhafajn n Vlor nprmjet numrit t telefonit 0672014472, i konfirmuar se i prket vllait t Ministrit t Brendshm.

  Biseda sht prgjim ambiental dhe dgjohet vetm bashkpuntori X q po flet n telefon me Agronin. Me Bashkpuntorin X jan n makin edhe dy persona t tjer, pjesmarrs n operacion.

  Nis biseda telefonike n makin mes Bashkpuntorit X dhe Agron Xhafajt.

  Bashkpuntori X O pasha a bn mo, si dukesh?
  Agroni
  Bashkpuntori X Mir vlla. Ti vet?
  Agroni
  Bashkpuntori X Isha andej nga Toto qorri. Do t t merrja n telefon t t ftoja pr drek, por m than q ishe larg. Dgjon vlla?
  Agron Xhafaj e pret bashkpuntorin X n nj lokal q, n Vlor njihet si lokali i vllait t Ministrit t Brendshm.
  Bashkpuntori X a bre? Si ke qen nga shtpia ti?
  Agron Mir o mir, ti mir?
  Bashkpuntori X Mir.
  Agron Mir keni qen? a bre ndonj gj?
  Bashkpuntori X Mir
  Agroni Si ia kalove? a bre ndonj gj t re?
  Bashkpuntori X Mir vlla mir. Dgjo, se pr at muhabetin q t mora n telefon, po puna sht q
  Agroni Nj her m ke marr mua n telefon ti. Ndonj gj tjetr a ke br?
  Bashkpuntori X Hi, ja erdha pr at q t thash, pr t br rrugn
  Agroni Dgjo tani, ti e kupton si jan gjrat. Kta plehrat po na sulmojn shum ore.
  Agroni Prmend nj fjali me 5-6 fjal, por nuk kuptohet mir.
  Agroni Do t t oj un te Ermali ore, sht shum im i ngusht.
  Bashkpuntori X T faleminderit shum. Se erdha ngaq jam keq vlla, se nuk erdha nga e mira.
  Agroni Dgjo, hera e par dhe e fundit dhe mos na bjer m n qaf. Se po na sulmojn shum ore. Shiko edhe vllan (Fatmir Xhafaj). Shum fare po na e sulmojn. T jet hera e par dhe e fundit.
  Bashkpuntori X E mir vlla mir.
  Agroni Mir pra, ndonj gj tjetr ar ke br?
  Bashkpuntori X Hi asgj.
  Agroni Na kan nxjerr emrin. Mos m bjer m n qaf, aman t keqen! Ata t tjert n Itali, e shikon (thote 2-3 fjal q nuk kuptohen, sepse fjalin njkohsisht me Bashkpuntorin X).
  Bashkpuntori X Mir vlla mir, (thot 2-3 fjal q nuk kuptohen) Ne duke pir kafe jemi, se vrasim mendjen.
  Agroni Ndonj gj tjetr nga shpia?
  Bashkpuntori X Mir t gjith. Ti vet?
  Agroni Mir, mir
  Bashkpuntori X Mir o vlla rrofsh, faleminderit.
  Agroni Po na sulmojn ata, keq fare.
  Bashkpuntori X Mir, mir.
  Agroni Kalofsh mir.
  Bashkpuntori X Falemiderit njher pr t gjitha. St nxjerr asnj problem. Rrofsh edhe pr kafen.
  Agroni Aman o t keqen vllai, hera e par dhe e fundit, mos m bjer m n qaf.
  Bashkpuntori X Po ik o se st bije m n qaf, po kisha nj problem se kam nj hall edhe un. Ta bra si vlla.
  Agroni Po gjrat nuk e shikon si jan?
  Bashkpuntori X Se e njohim njri tjetrin.
  Agroni Ata n Itali jan zbrthyer komplet ore.
  Bashkpuntori X Mir o mir, hajde rrofsh. Flas un me Ermalin. Pa merak.
  Agroni Te Ermali vlla.
  Bashkpuntori X ndoqi rrugn e treguar nga Agron Xhafaj, bleu kanabisin tek trafikantt nn urdhrat e vllait t Ministrit t Brendshm, i qet dhe pa ndjekjen e policis.

  Deklarata e Alibeajt

  Ministri Xhafaj ka shfrytzuar postin dhe pushtetin pr ti siguruar paprekshmrin t vllait, i dnuar n Itali me 7 vite e 2 muaj burgim. ka deklaruar deputeti Alibeaj, n nj konferenc t jashtzakonshme pr shtyp nga selia blu.

  Jan 3 fakte q tregojn sesi Xhafaj ka shkelur ligjin.

  1 Agron Xhafaj nuk e vuan dnimin pasoi Xhafaj nuk prmbush prgjegjsit e ministrit t Brendshm., t verifikoj identitetin e ri t vllait. T lajmroj autoritetet otalpoiane pr vendnodhen e tij dhe ta arrestoj.

  2 Xhafaj falsifikoi dokumentet zyrtare pr t pamundsuar me ligj arrestimin e t vllait. pamundsoi edhe vuajtjen n Shqipqri t t vllait.

  3 Xhafaj nuk zbaton ligjin anti-mafia. Nuk lejon q ligji t veproj ndaj tij dhe ndaj t vllait.


  P.S Burimi : https://hashtag.al/index.php/2018/05...ntin-e-droges/
  Silence is golden.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Jam kureshtar deri sa do vazhdojne me keto sulmet ndaj ministrave pasi eshte e vetmja gje qe mund te bejne dhe rezultat gjithmone i njetje.

  Agron ka ngrene buke edhe ne kohe te Sales po as qe behej fjale te futej brenda se prisheshin interesat ndersa sot qajne hallin e atdheut.
  Silence is golden.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Mallkimi i Rilindjes mbi Fatmir Xhafn

  Fatmir Xhafaj ishte i vetmi socialist i tabanit n qeverit e Rilindjes. Mes oltave, ogertave, etildave, senidave, damianve, saimirve e ditmirve, Xhafa qe i pari ministr q Edi Rama e mori nga shtrati historik i PS. Nj prjashtim, q e vendoste menjher ministrin e Brendshm, n kontrast t plot me prodhimet n seri t Rilindjes. Fatmir Xhafa nuk hynte n kabinet nga kompeticioni se kush imiton dhe i shrben m mir shefit, por si investim politik shumvjear n Partin Socialiste dhe qeverit e mparshme t saj. Ai shkoi ministr i Brendshm me autoritetin dhe personalitetin e tij publik dhe jo si figur e klonuar n atelien e kryministrit. Ai ishte Partia Socialiste n qeverin e Rilindjes.

  Ose m sakt, fundi i Partis Socialiste nn qeverisjen e Rilindjes. Fati i tij politik, n mnyr simbolike, konkretizon qartsisht zhbrjen e adn-s socialiste nga kryqzimi me racn rilindase. Prej kohsh kjo parti e kishte humbur identitetin e saj, q kur frenat e drejtimit i mori Edi Rama. Nga parti q prfaqsonte shtresat e varfra ajo u transformua n nj grupim biznesmensh, njerzish t bashkuar nga interesi dhe jo nga ndonj ideologji apo besim i prbashkt. Nga parti e hapur, u kthye n parti t kryetarit dhe, pak nga pak, fal fuqis s pushtetit, u b streha e trafikantve, t fortve, injorantve, abuzuesve dhe servilve. Me Rilindjen u mbyll konkurrenca politike si merit dhe u instalua shrbimi si mas pr shprblim. Mjafton t shohsh dy kabinetet Rama, grupet parlamentare dhe kryetart e bashkive. Kryqzimi PS- Rilindje, prodhoi nj specie t re, pa asnj prvoj dhe prgjegjsi politike, shpesh t njohur vetm pr rekorde kriminale, t etur pr par dhe pushtet, pa identitet dhe t aft pr t mos u ndalur edhe prpara ligjit.

  Fatmir Xhafa u b ministr i Brendshm, si prfaqsues i ktij grupimi, i ksaj partie t re t Edi Rams. Ai mund t ishte socialist si memorie historike e ktij emrtimi, por jo si realitet i epoks rilindase. I futur n zemr t sistemit, n ingranazhin m t rndsishm t tij, Xhafa nuk mund t ishte ministri ndryshe. Ena e madhe e investimit t tij politik, mori etiketn e Rilindjes. Nse n Kuvend apo n parti ishte ende kujtesa socialiste, me futjen n qeveri u pagzua rilindas.

  Ky kontekst shpjegon sot se prse ministri i Brendshm, gjendet n syrin e ciklonit. Ai nuk shihet si nj njeri q thjesht mund t ket gabuar apo ka toleruar vllan e tij, por si nj sivlla i mkatarve, t cilt nuk din t qeverisin pa u br pis. Ai ka mallkimin e Rilindjes mbi vete. Ai sht pasues i nj ministri q sot ishte n salln e gjyqit, i akuzuar pr pjesmarrje n organizat t strukturuar kriminale. Ai drejton nj polici, q uniformn blu e kmbeu me t gjelbrn e kanabisit. Ai sht pjes e nj strukture politike, ku deputet, kryetar bashkish e zyrtar t lart jan verifikuar me rekorde kriminale e lidhje t forta me krimin. Ai sht ministr i nj qeverie, pr t ciln, korrupsioni sht br shenj dalluese edhe n Europ.

  Tani, ministri i Brendshm i nj qeverie t till, ka nj vlla t dnuar pr trafik ndrkombtar droge n Itali, i cili jeton si qytetar i lir n vendin ku ai sht ministr. Ky akuzohet nga opozita, sipas nj prgjimi, se vazhdon veprimtarin e tij kriminale i pashqetsuar nga policia n Vlor. Edhe sikur kjo t mos jet e vrtet, pr nj ministr normal, t nj qeverie normale, n nj vend normal do t mjaftonte vetm pyetja e thjesht: Zoti ministr, si do t veproni me vllan tuaj, pr t cilin e dini tashm q sht dnuar n munges pr trafik droge n Itali dhe jeton i lir n Shqipri? Dhe kjo pyetje i bhet nj ministri, q ka pasuar n at detyr dik q sot sht nn akuz pikrisht pr trafik ndrkombtar droge. Prgjigja e vetme sht ose dorzimi i vllait ose dorheqja.

  Kjo do ishte prgjigjia “socialiste”, domethn ajo e prgjegjsis politike, e moralit publik, e respektit pr veten dhe pr investimin ndr vite. Prgjegjsia e politikanit q merr vendime t forta n dit t vshtira, e atij q e ka ndrtuar karriern e tij me merit dhe q vlerson ata q e kan zgjedhur. Q mban standartin e lart dhe jo karriken e prkohshme. Ndrsa prgjigja rilindase sht ajo shmangies s prgjegjsis, e manovrave meskine t tipit: balta e opozits, nuk dija gj, jan kushrinj t dhjet, s’kam krkes nga Italia, nuk e di pse vllai ka dy emra, nuk kam shkelur ligjin, etj.

  Fatmir Xhafa ende nuk ka folur. A do t flas si rilindasi i radhs apo si fundmi socialist i Rilindjes, kjo sht dilema e tij personale por edhe prgjegjsia publike. Njkohsisht dhe mallkimi i sektit ku pranoi t bhet pjes. /lapsi.al/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Vetem ne Shqiperi ndodh qe ministri i brendshem te jete vellai i trafikantit te droges.Tre dite zgjat cudia. Me kete popull mund te besh c'te duash. Mire bejne kane gjetur dele

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Agron Xhafaj vetdorzohet te autoritetet italiane

  Agron Xhafaj, vllai i ministrit t Brendshm msohet se sht nisur drejt Italis pr tiu vetdorzuar autoriteteve italiane.


  Xhafaj kt mngjes sht vetdorzuar n aeroportin e Fiumicions n Rom, nga ku msohet nga burime t konfirmuara se sht drguar n nj burg t Roms.

  Vet Xhafaj ka postuar nj letr drejtuar opinionit publik, ku shpreh arsyet e veprimit t tij.

  LETRA E PLOTE:

  Drejtuar opinionit publik

  Un jam Agron Xhafaj.

  Pr shkak t gjith akuzave q jan ngritur ndaj meje gjat ditve t fundit, por edhe si vllai i Fatmir Xhafaj, sot Ministr i Brendshm, ndihem i detyruar t bj publike sa vijon:

  Kam vendosur q ti drejtohem vet autoriteteve italiane t drejtsis pr t ekzekutuar nj vendim dnimi penal t tyre kundrejt meje.

  Kam vendosur ta bj kt duke u paraqitur sot n Itali tek autoritetet prkatse.

  Edhe pse nuk ka patur asnjher (nuk ka akoma edhe sot) asnj krkes dhe asnj interes nga organet e drejtsis italiane pr t ekzektuar kt vendim, edhe pse un asnjher nuk kam qn n krkim pr ekzekutimin e ktij vendimi, un po e kryej kt akt.

  Un kam gabuar n rinin time. Si jo pak t tjer. Aspak dhe pr asnj arsye nuk e justifikoj dhe nuk e prligj at gabim. Edhe pse cilido q ka patur mundsin t shoh at dosje penale dhe ka par rrethanat e kryerjes s asaj vepre penale, e kupton shum mir shkalln e prfshirjes dh rolin tim n at histori.

  Ka edhe nj T VRTET t madhe q dua ta bj publike prkundrejt shpifjeve q jan br vazhdimisht pr kt cshtje.

  Un jo vetm q NUK I JAM SHMANGUR HETIMIT dhe GJYKIMIT tim n kt shtje, por prkundrazi, kam br t gjitha prpjekjet e mundshme pr t qn prezent n Itali gjat hetimit dhe m pas gjat gjykimit tim. Jan t plota dhe t dokumentuara t gjitha prpjekjet e mia n kt drejtim.

  Ishin vet autoritetet italiane q m liruan pas nj muaji ndalimi dhe urdhruan largimin tim nga Italia. Pr rreth nj dekad kam br disa krkesa pr tu pajisur me viz pikrisht pr t ndjekur pran drejtsis italiane shtjen time. N t gjitha rastet kjo krkes m sht refuzuar.

  Sot jam 43 vjec dhe prej vitit 2002 e deri m sot NUK KA ASNJ sjellje, apo vepr time q t ket qn n kundrshtim me ligjin dhe me moralin. Kam br t gjitha prpjekjet dhe jam krenar q sot e prej shum kohsh ia kam dal q t kem nj jet normale si gjith qytetart e ndershm t ktij vendi. Prej shum kohsh energjit dhe vmendja ime i jan kushtuar trsisht familjes time.

  I detyrohem shum bashkshortes time q m ka ndihmuar dhe mbshtetur q t dy fmijt tan, djali dhe vajza, edhe pse akoma t vegjl, t shohin tek ne dy prinder t prkushtuar, q prkujdesen me ndershmri n mnyrn m t mir t mundshme pr ta.

  Pr hatr t tyre, pr shkak t dashuris pr ta, pr shkak t dshirs time pr t qn pran tyre dhe pr t gzuar do dit me ta dhe pr ta, (besoj e kuptueshme kjo pr cilindo prind), kam gjith kto vite q mbaj prbrenda meje kt barr. Edhe pse e dija shum mir q duhej t paguaja pr far kisha gabuar n rinin time. Pavarsisht se ajo q m krkon drejtsia t shpaguaj, sht shum m shum se gabimi q kam kryer.

  Sot, si rrjedhoj e ktij presioni politik dhe publik kundrejt familjes time, n pamundsin pr ti ofruar fmijve nj jetes t qet e pa stresin e prditshm t shpifjeve e shantazhit, por edhe n bindjen time se ky sht vendimi i duhur, marr guximin t kryej vet kt hap t rndsishm dhe t prballem n rrug ligjore me egzekutimin e vendimit.

  Njkohsisht, pran Prokuroris, kam deklaruar e dhn shpjegime konform ligjit, se audio e publikuar, prfshir efektet zanore si dhe imazhet e sajuara jan false, dhe jan br publike n media me qllim shantazhin dhe presionin ndaj meje e vllait tim, Ministr i Brendshm. Ditn e djeshme, dat 15 Maj 2018, kam kryer t gjitha procedurat e nevojshme, t parashikuara nga ligji, prfshir depozitmin e zrit tim pran Prokuroris s Tirans dhe n prani t ekspertit t fushs, duke ofruar n kt mnyr t gjith bashkpunimin e mundur n funksion t zbardhjes s t vrtets. Shpresoj q prokuroria dhe gjykata ti shkojn deri n fund hetimit penal dhe civil ndaj montazhit te paskrupullt ndaj meje e familjes time.

  Agron Xhafaj

  Tiran m 16 Maj 2018

  Top Channel
  Silence is golden.

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga murik Lexo Postimin
  Vetem ne Shqiperi ndodh qe ministri i brendshem te jete vellai i trafikantit te droges.Tre dite zgjat cudia. Me kete popull mund te besh c'te duash. Mire bejne kane gjetur dele
  Pse kot e vume Xhafen minister ne? Pastaj sikur ska lezet, te jesh minister qe garanton rendin pa shitur pak kokaine dhe heroine..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Pse e mbrojti ne kete moment Rama dhe kur do jete momenti qe do ta shesin Xhafajn eshte pyetja e vertete.

 9. #9
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Pse e mbrojti ne kete moment Rama dhe kur do jete momenti qe do ta shesin Xhafajn eshte pyetja e vertete.
  Ku bazohesh qe e thua kete ?
  Silence is golden.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Jam kureshtar deri sa do vazhdojne me keto sulmet ndaj ministrave pasi eshte e vetmja gje qe mund te bejne dhe rezultat gjithmone i njetje.

  Agron ka ngrene buke edhe ne kohe te Sales po as qe behej fjale te futej brenda se prisheshin interesat ndersa sot qajne hallin e atdheut.
  po tani filmi u kuptua. zgjedhjet pd nuk i fiton edhe per nja 15a20 vite pasi me "vdekjen" e saliut po vdes dhe pd-ja
  rama nuk ka rival real si brenda dhe jashte partise. dhe keshtu qe perpiqen ta pengojne duke i ngrene guret e shahut
  jane kaq te marre sa kujtojne se nese nje minister hiqet do bjere qeveria pse cili minister eshte i pazevendesueshem? askush.

  te dyja partite kyesore kane mentalitet totalitar komunist. ndersa lsi si thjesht nje iban qe u zmadhua goxha pritet te perthahet njehere e pergjithmone
  politikanet e rinj shumica jane edhe me langaraqe nga paraardhesit, edhe e ardhmja politike e shqiperise edhe per 20 vitet do jete mysybet.

 11. #11
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Pse e mbrojti ne kete moment Rama dhe kur do jete momenti qe do ta shesin Xhafajn eshte pyetja e vertete.
  Tani mbrojtja e Xhafes ka lidhje direkt me mbrojtjen e Rames. Si mund ta shiste??
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Tani mbrojtja e Xhafes ka lidhje direkt me mbrojtjen e Rames. Si mund ta shiste??

  Xhafa eshte i shitur nga te gjitha palet,eshte tani i sakrifikuari i momentit dhe Rama eshte i detyruar ta shesi sepse tani Xhafa eshte karte e djegur... keshtu qe Rames te pakten do i leverdiste te qendronte "sa me larg" nga kjo histori,nuk ka pse te jepte garanci personale. Nuk ka asnje arsye qe Rama te mbroje Xhafen duke e ditur qe do dite qe vjen do sulmohet me teper...

  I vetmi shpegim llogjik mbase eshte qe eshte nje loje e perbashket...si "Meta ik".

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Ku bazohesh qe e thua kete ?
  Ne historite dhe pervojat e shumta qe ka Rama,qe kur vjen per te shitur personin e ka shitur pa asnje lloj problemi.

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Xhafa eshte i shitur nga te gjitha palet,eshte tani i sakrifikuari i momentit dhe Rama eshte i detyruar ta shesi sepse tani Xhafa eshte karte e djegur... keshtu qe Rames te pakten do i leverdiste te qendronte "sa me larg" nga kjo histori,nuk ka pse te jepte garanci personale. Nuk ka asnje arsye qe Rama te mbroje Xhafen duke e ditur qe do dite qe vjen do sulmohet me teper...

  I vetmi shpegim llogjik mbase eshte qe eshte nje loje e perbashket...si "Meta ik".
  Nuk rezulton ta kene shitur te gjitha palet. PS-ja ne grup vazhdon ta mbroje nderkohe qe dyshja e diskretituar Lu-Vllahutin, e kane mbeshtetur gjithmone Xhafen..
  Deri ne momentin qe Rama do kete garancine se Xhafa nuk mund ta shantazhoj dot me dosje korruptive, do jete i detyruar ta mbroje!!!
  Se jo per gje por nese hapet e loja e vellezerve dhe kushurinjve qe merren me droge, na del edhe Olsi Rama, sipas TIMS, ta kete kaluar disa here kufirin me makinen e Habilajve dhe trafikanteve te Xibrakes.

  Sado zhurrme qe do behet edhe me Xhafen, prokuroria do e mbylli dosjen e tij bashke me are te Tahirit. Me shume gjasa do marrin edhe ndonje demshperblim me kete rast.
  Nderkohe heronjte e vetem te ketij 5-vjeari Rilindas, Kuksianet qe reaguan per taksen e rruges se kombit, vazhdojne te qendrojne ne burg...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #15
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  39
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime n 24 postime

  Pr: Dosja Saimir Tahiri: Qeveria e Edi Rams n shrbim t trafikantve t drogs

  Nese do te duhej te arrestohej cdo kush qe permendet ne nje cope leter per trafikim droge me teorira konspiracioni nga me te ndryshmet, imagjinoni ku do ishim sot.. !?
  Po flasim per dike qe eshte i kerkuar nga drejtesia Italiane me nje vendim gjyqi te formes se prere. Po flasim per vellain e Ministrit te Brendshem. Po flasim per nje te denuar qe leviz lirshem rrugeve te Vlores. Po flasim per nje te denuar... , qe vendi i tij duhet te ishte ne kokrren e burgut, dhe vellai i tij qe e mbante te fshehur me menyrat e tij, urgjentisht duhet te jipte doreheqjen e parevokueshme.

  Aktualisht, kemi nje kryeminister qe i del ne mbrojtje nje Ministri qe njehere thote ne parlament qe mos trilloni per vellain tim, ndersa para dy ditesh del e thote: si shume te tjere ka gabuar ne rini. Pa u ndier, e percjell vellain ne Itali.

  Ti do te thuash, Shqiperi hesapi, por me veprimet dhe arrogancen qe po tregon, kete popull po e transformojne nga dele ne ujk.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 16. Anetart m posht kan falenderuar Ingenuous pr postimin:

  murik (17-05-2018)

 17. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Rrfimi i plot/ Skafisti rrzon alibin e Rams dhe Xhafajt pr trafikun e drogs

  Njeriu q bisedoi me Agron Xhafajn, vllain e Ministrit t Brendshm pr t drguar drog prtej detit si dgjohet n prgjimin e publikuar nga PD sht Albert Veliu, 51 vjear i papun, skafist q ka punuar me grupin e Agron Xhafajt n Itali me kokain. N nj intervist q u transmetua nga selia e PD-s, Veliu pranoi se ishte ai q bisedoi me Agron Xhafajn dhe q dgjohet n bisedn ku sht folur pr t kaluar drogn n Itali.
  Veliu tha se kishte punuar n Itali deri n vitin 2002, ku bnte pjes n grupin e komanduar nga Agron Xhafaj dhe tregoi t gjith historin nga ku sht shkputur prgjimi audio. “Kam punuar shoqrues gomonesh por hoqa dor n 2000, se nuk e prballoja dot m. Shptova dy her nga vdekja. Agronin e njoh q n vitin 1999 me an t nj mikut tim q sot ndodhet brenda n Brindisi n Itali. Qen nj grup q komandonin punn. Merrnin mallin dhe ne e shisnim” tha Veliu, q ka br dnimin prej 7 vitesh burg n Peskara.
  “Punonim bashk. nuk m solli asnj paket cigare si shok, pr aq vjet q njiheshim bashk. Kur dola nga burgu m ofroi nj pun pr djalin, kamarier” tregoi zhgnjimin e tij njeriu q dgjohet n prgjim t’i krkoj nder Agron Xhafajt pr t’i kaluar drogn n Itali.
  “4 muaj ka. I krkova t m bnte nj nder, pr t hedhur barishte n Itali. Hashash. I krkova favor. Me prezantoi me kt, Ermalin. E vura n prov sa korrekt qe pr mua si Albert. Erdhi koha. Nuk e bra rrugn, por e vrtetova q… N momentin q erdhi koha pr t’u br rruga, nuk e bra rrugn se kam br 7 vjet n Itali. Vetm e vura n prov pr ta zhveshur, se cili sht Agron Xhafaj. Vajta te ai se kur isha n burg n Itali, nuk m solli nj paket. sht biznesmen, mes t gjithave. Komandon dhe Vlorn. N do lloj drejtimi me biznese, me dyqane. N do lloj drejtimi”
  I pyetur nga intervistuesi, q nuk identifikohet nga selia e PD-s se far lidhje ka Agron Xhafaj me hashashin, Veliu u prgjigj: Po at pun ka br tr koh. Mbase jo me mua, por mund ta ket br me t tjer, q mbase nuk ia di emrat ose nuk mund t shprehem. Mua m bri favor. M tha: Bujrum, sille kt ant q ta hedh matan”.
  Agron Xhafaj e oi tek Ermali, nj drejtues policie sipas Albert Veliut q tregoi se ai ishte shef kufiri.
  “Mbiemrin nuk ia di se s’mund t pyes tjetrin pr mbiemrin. Jam ulur me t n tavolin. Thon kto q sht falso. Le t verifikohet, po doli falso…” u shpreh Veliu q duket se intervistn e ka dhn pas mohimit q i bri Rama dhe Xhafaj materialit audio.
  Skafisti n do moment t intervists prsrit se nuk kishte ndrmend q t bnte vrtet rrugn drejt Italis, por e gjitha ishte nj prov q kishte dashur t’i bnte Agron Xhafajt, q e kishte ln dikur n balt.
  “E dija se kisha informacionet e mia, kisha miqt e mi. Q punon e bn. sht njri i sakt, korrekt. Q t ndihmon t hedhsh mallin n Itali. Ka miqt e tij. Mua m dha nj drejtim, nj rrug. Q do vesh te filani”
  Duke iu drejtuar direkt Fatmir Xhafajt, ish bashkpuntori i vllait t ministrit tha se prgjimi sht i sakt. “Jan vn edhe nga ato, q sht falso, nga ato q jan iik m lart, nga i vllai i tij q na qenka edhe ekspert fjale dhe un po i them si t doj, q nuk jam n at lloj rruge por ia vura n prov, q ai sht njeri q vazhdon jetn e tij dhe un vazhdoj jetn time. E vura n prov se m la n balt kur isha n burg. Dhe un tani i ktheva kurrizin dhe s’dua t merrem me asnj lloj gjje. Dua t shoh familjen time tani edhe un. Kshu jan gjerat. Si ia bn nj njeriu, ashtu do e psosh”.
  Veliu tregoi se Agron Xhafaj ishte mik me Drejtorin e Policis s Vlors dhe me shefin e Kufirit. Drogn e kishte bler me lek borxh. Kishte pasur si synim t kalonte 100 kile por kishte arritur t siguronte vetm 20 kilogram.
  “T gjitha ishin t zgjidhura. Rrugt ishin t hapura” tregoi Veliu pr rrugn e gomones me drog drejt Italis. “At dit q ne u bm gati pr t br rrugn, u b qameti n Vlor. Pati prmbytje. Deti ka qen 7-8 ball. Kshtu q u shprndam. sht vshtir tha. ka pasur shum probleme, tha dhe u shprndam. Un unk e hidhja at mall, thjesht bra…”
  Menjher pas publikimit t prgjimit, megjithse emri i tij nuk ishte prmendur nga askush, kishin ardhur krcnimet dhe identifikimi nga policia.
  “Tani q doli video-prgjimi, m thot djali “Baba je br figur e njohur n Vlor”. Shkoj te im biri, i kishte thn shoku Agronit pronarit t djalit: Shiko se babai jot sht br figur e njohur n Vlor! Vete shikoj ato q shikoj se nuk marr vesh nga kto telefonat, m than “sht zri jot”, pronari i djalit. Ia kishte thn shoku i ngusht i imi dhe i Agronit “sht zri i Babales”. I kishte thn Agroni q t’i bni presion Babales. Dhe prap sot q po flasim i shkoi djalit te puna shefi i krimeve, Alketi. Dua t takoj babain tnd se do ta kalojm n mbrojtje. Thuaj babait do t t marrim n mbrojtje. Un skam br gj q t marrin n mbrojtje. Un jam fukara. m pikon shtpia. Mua m mbron zoti. S’kam frik se nuk i kam borxh njeriu. Le t jen t lidhur me shtetin. Le t bjn t duan. Pse t m vij mua shefi i krimeve q do m marr n mbrojtje? T thot kush e urdhroi? Nga kush doli emri im? Nga e msuam emrin tim?” tha Veliu, duke lidhur krnimet me vrtetsin e materialit t prgjimit.
  Alibia e kryeministrit se materialin audio e kishte drguar n nj agjensi q merrej me analiza shkencore t materialeve dhe pretendimin e Fatmir Xhafajt se zri i vllai i tij nuk ishte ai n prgjim, ish bashkpuntori i Agron Xhafajt i ka dgjuar. Pranon se ai ka qen n at bised. Ka qen edhe vllai i ministrit dhe se nuk ka asgj t pavrtet n kt histori. Ai mohon ta ket br vet prgjimin, por thot se e gjith biseda sht reale.
  N intervist lshon edhe mesazhe pr ata q e krcnojn, kur l t kuptohet se ka t tjera materiale.
  “Filmime t tjera nuk kam br. I ka br Agroni. Aty jan t tjerat. jan fakte reale, si zri q kemi folur.oje ku t duash, ai z sht”
  LAPSI.AL
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 18. #17
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Lubonja pr rastin Xhafaj/ Pse Rama gnjen gjithnj e m trash

  Pas publikimit nga opozita t vendimit t dnimit n Itali t vllait t ministrit t Brendshm Xhafaj, pastaj t nj dokumenti q sipas saj provon se maxhoranca n mnyr t njanshme e gati t fsheht ka ndryshuar nj nen t Kodit Penal, q pengon ekstradimin e vllait t ministrit, si dhe t nj audioje q provon se vllai i ministrit vazhdon ende t ruaj lidhjet me krimin, Edi Rama doli m n fund, me nj qndrim ndaj gjith ktyre akuzave.
  Kryefjala e qndrimit t tij ishte se kemi t bjm me akuza t montuara nga ana e opozits, e cila po punon kundr interesit t shqiptarve, duke i quajtur eksponentt e saj “vulhumbur pa atdhe” dhe duke u shprehur se kjo “maskarad destabilizuese meriton prgjigje t qart edhe n rrafshin e ndshkimit penal”. Pr sa i prket audios, q sht pika m e nxeht e denoncimit, Rama tha se, pr t marr vendimin e tij politik, e ka uar at n nj laborator ndrkombtar pr t’i br ekspertiz, ku sht provuar se ajo sht e rreme. Tani, sipas tij, i mbetet Prokuroris q t vr vuln q sht kshtu dhe athere shpifsit duhet t shkojn n burg.
  Ky deklarim i fundit rreth audios sht tejet i rnd dhe tejet i rrezikshm. Kryeministri thot se e paska nj ekspertiz, por pa na thn se cili sht laboratori q e ka br dhe far kredibiliteti ka ky laborator. Sepse kjo na kujton nj histori t mhershme, kur Kryeprokurorja Ina Rama krkonte nga laboratort e huaj t SHBA t bnin ekspertizn e plumbave t 21 janarit, sepse nuk kishin besim tek ekspertt e brendshm q ishin nn kontrollin e ish-Kryeministrit Berisha, sepse ata vareshin nga Ministria e Brendshme. Por ather, krkesa u b publike t paktn dhe u desh nj koh t vij prgjigja. Pyetja q ngrihen n kt rast sht: far qenka ky laborator q i sillka prgjigjet brenda nats, sikur t punoka nn urdhrat e Rams? A mund t provohet autenticiteti i audios n kushtet e ktij presioni t fort nga ana e pushtetit, ndrkoh q edhe ministri i Brendshm nuk jep dorheqjen? A mos kemi t bjm me nj nga gnjeshtrat e manipulimet e radhs t Rams, t cilat duhet t’i provoj Prokuroria e kapur si t vrteta?
  Kur ngre pyetjen se cila sht m e besueshme, vrtetsia e audios apo vrtetsia e laboratorit t Rams, e kam t vshtir t mos mendoj se m shum gjasa ka q t kemi t bjm me nj nga gnjeshtrat e radhs s Rams. E them kt, duke pasur parasysh shum prgnjeshtrime q ka br Rama me t njjtn forc fjalsh kur aviont e drogs i kthente n dezinfektues mushkonjash dhe tallej me opozitn, apo rastin Zagani, pr t cilin mobilizuan edhe Prokurorin q ta fusnin n burg si shpifs, ndrkoh q doli se ai thoshte t vrtetn pr Tahirin dhe lidhjet e tij me trafikantt. Por e them kt, edhe pse koht e fundit Rams po i del thuajse prdit nevoja pr t gnjyer gjithnj e m trash, kombinuar kjo me nevojn pr t akuzuar gjithnj e m trash t tjert si gnjeshtar dhe shpifs. Vetm dy dit m par, kur doli skandali i vendimit t vllait t Xhafajt, ai deklaroi n Torino q protestuesit atje gnjenin sepse vllai i ministrit ishte n burg tashm. Le t kujtojm edhe akuzat ndaj deputetve gjerman, t cilve u tha me plot gojn “gnjeshtr, gnjeshtr”, pr gjra pr t cilat ata ishin shum mir t informuar. Dhe gjithmon motivi i gnjeshtarve lidhet me vullnetin e tyre t keq dhe armiqsor pr t prishur imazhin e Shqipris. Ky sht qndrimi edhe ksaj here: akuz totale ndaj t tjerve, mbrojtje totale ndaj vetes, pa pranuar asnj prgjegjsi, as politike, as morale, pale ligjore.
  Cili sht thelbi i ktij qndrimi t Rams, q po trillon prdit gnjeshtra lehtsisht t vrtetueshme si t tilla, por edhe po na fut n nj qorrsokak t rrezikshm sepse po heq do mundsi dialogu dhe korrigjimi t punve t mbrapshta? Gjykoj se n thelb kemi t bjm me kriza q vijn nga rndimi i smundjes s tij psikike, q po manifestohet gjithnj e m rnd si kriza politike e vendimmarrjeve t tij t mbrapshta dhe anasjelltas.
  Them kriza psikike pasi, sipas studiuesve q merren me smundjen e rregullimeve t narcizizmit pervers q ka Rama, personi q e gjen t keqen gjithnj te t tjert, q i akuzon ata se vetm gnjejn kur thon ndonj gj kundr tij apo punve t tij, sht n nj hall t madh psikologjik. Sipas ktyre studiuesve, narcizizmi pervers, si smundje, manifestohet n formn e krijimit nga i smuri t nj imazhi t rrem t vetvetes, t nj “uni glorioz” – si nevoj vetmbrojtjeje psikologjike ndaj dobsive dhe pasigurive q ka thell vetes – dhe problemi i problemeve t tij sht se ai lufton ta mbajn n kmb me do mim kt imazh, edhe duke gnjyer, intriguar, mashtruar, manipuluar, pasi rnia e ktij imazhi i shkakton nj rnie t padurueshme psikologjike. Ndrkaq, problemi yn sht se kto kriza t imazhit t Rams po bhen gjithnj e m shum kriza politike t imazhit t Shqipris dhe anasjelltas. Duke qen Kryeministr i vendit, imazhi i rrem i vetvetes q ka ngritur Rama identifikohet gjithnj e m shum me imazhin e rrem t Shqipris q propagandon se ka ndrtuar. Ai krkon ta mbaj n kmb me do kusht kt Shqipri t rreme, sepse kshtu mban n kmb imazhin e rrem t vetvetes. Kush cnon kt imazh, krcnon nj rnie t dyfisht t Edi Rams, psikologjike, por edhe politike, sepse kto t dyja jan br tashm dy an t s njjts medalje – po t kesh parasysh se pr t mbajtur n kmb imazhin e rrem t vetvetes, i duhet medoemos pushteti politik q mbahet n kmb nga imazhi i rrem i Shqipris.
  Kjo sht nj situat shum e rrezikshme, q duhet eliminuar sa nuk sht von (n fakt ka koh q sht von), pr dy arsye kryesore: s pari, pasi prdorimi i mjeteve t tilla si njerzit dhe parat e drogs dhe t krimit, propaganda n vend t puns, gnjeshtra n vend t s vrtets do t intensifikohen pr t mbajtur n kmb imazhin e nj Shqiprie t rreme, me pasojat q merren me mend; s dyti, pasi kushdo q do t krkoj ta denoncoj e t thot t vrtetat e ksaj Shqiprie t rreme, do t ndeshet gjithnj e m shum me akuzat t egra krcnuese dhe friksuese si ato q lshoi Kryeministri ditn e mrkur kur paralajmroi se “vulhumburit pa atdhe”, q s’po len gur pr t prishur imazhin e Shqipris, do t prgjigjen s shpejti para drejtsis (s tij)./ Panorama
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. #18
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Kunderpergjigjia e Rames me videon qe paska kaluar skanerin tek nje laborator nderkombetar, zbulon nje detaj te vogel por jo te parendesishem. Mesa duket shume vetave i paska shpetuar pa e vene re!

  Se pari audio-pergjimi ishte sekuestruar nga prokuroria dhe si i tille, i takonte prokurorise te ndiqte hapat e metejshme verifikuese.
  Si shpjegohet qe materialet e prokurorise bien ne doren e Kryeministrit? Kush ja jep tagrin kryeministrit per te vertetuar materialet e prokurorise dhe per me teper ne nje kohe rekord???
  Qe Arta Marku eshte nje kamikaze e Rames, kjo gje dihej, por qe Rama e ben publike kete fakt, kete s'e kishim degjuar.

  Personalisht besoj se s'kemi te bejme me nje lapsus te Rames, por thjesht me nje arrogance gjithmone e ne rritje te tij, ku i tregon dhembet kujtdo qe i nxjerr te palarat...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  Lubonja: Rama e mbron Xhafaj sepse mbron veten, mbron pushtetin

  Analisti Fatos Lubonja s fundmi ka folur pr shtjen e dshmir s “Dshmimtarit X”. Ai ka theksuar se Rama e mbron Xhafaj sepse mbron veten, mbron pushtetin.
  Lubonja ka theksuar se sht nj gnjeshtr puna e laboratorit.
  “U tha q kjo sht e montuar, sikur sht trilluar. Ministri u tregua m i kujdesshm se kryeministri sepse tha q mund t ket rn pre opozita nga disa grupe q duan t hakmerren.
  Por t thuash se kjo sht krejtsisht e sajuar, sht shum problem, se thua cili sht ky shqiptar q paska aq guxim q t sajoj pr vllain e ministrit t brendshm q ka n dor gjith pushtetin. Prokuroria duhet t hetoj n mnyr t paanshme se far ka ktu mbrapa.
  Prova q kjo qeveri sht e lidhur me krimin e organizuar ka shum. Prova q kjo qeveri dhe kta figura si Edi Rama kan dal shpesh her t prgnjeshtrojn fakte, duke thn q aviont e drogs jan mushkonja, apo Zaganin e futn dhe n burg duke thn se gnjen pr Saimir Tahirin, deklarata se kjo sht e montuar sht e pabesueshme.
  Rama e mbron Xhafaj sepse mbron veten, mbron pushtetin. Nj kryeministr q i dalin dy ministra t implikuar, rrugt t ojn tek kryeministri. sht nj gnjeshtr puna e laboratorit”, deklaroi Lubonja n “Opinion”n “News 24”.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 21. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Kulisat/ far po luhet rreth fatit t Xhafs? Spekulimet e prgjimit dhe kandidatt pr pasard

  ore nje gje nuk kuptova une
  ky x-i, trafikanti X dmth

  qe kur keta trafikantet dhe burgaxhinjte u konsiderokan fukarenj
  hahahaha
  kaq gomar qenka ai
  fukarenj jemi ne, ai eshte shtresa kriminale e shoqerise!!!!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •