Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  39
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime n 24 postime

  Presidenti Erdogan: Do marrim kontrollin edhe n Shqipri

  TURQI Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po mundohet prej kohsh t ndrhyj n Ballkan. Dje lideri i Turqis foli pr Shqiprin duke treguar se po mundohet t ndrhyj n institucionet arsimore n Shqipri.

  Emri: edi-2.jpg

Shikime: 246

Madhsia: 70.7 KB

  Ne avancojm do dit, Fondacioni yn Maarif n Shqipri vazhdon procesin e marrjes s kontrollit ndaj institucioneve t atjeshme arsimore. Sigurisht, ne vazhdojm bisedimet. Hert a von ne do ta shkatrrojm kt lvizje. Ju plqen apo jo, Turqia do t vazhdoj t jet gjithnj e m e fuqishme. tha Erdogan gjat nj fjalimi atje, shkruan media turke YeniSafak.
  Erdogan po fliste n nj fjalim para studentve t huaj, t cilt studiojn n Turqi, ku nuk kurseu kritikat as pr vendet q mbshtesin lvizjen e Fetullah Gulen, prfshir dhe vendin ton.

  Ai shtoi se jan marr masat e nevojshme parandaluese q studentt t mos shfrytzohen nga organizatat terroriste FETO, e cila, si tha ai, sht armik i islamit dhe Turqis.

  Duke iu referuar vendit ton, Presidenti turk tha se Shqipria pr fat t keq sht nn nj lloj t pushtimit t organizats terroriste FETO.

  (e.f/BalkanWeb)
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Presidenti Erdogan: Do marrim kontrollin edhe n Shqipri

  Ne, Shqiptaret, nuk e dime a jemi pjese e Europes apo e Azise?

  Therrasim "vella" dhe "mik" nje shtet i cili historikisht na ka perbuzur, na ka vrare, skllaveruar dhe vjelur nga pasurite dhe taksat.
  Ne vend qe te kerkojme demshperblim, u hapim shkolla dhe institucione fetare.

  Sa shkolla Shqip ekzistojne sot ne Turqi?

  ASNJE!

  Jo vetem kaq, por Turqia nuk i lejon Shqiptaret apo personat qe kane trashegimni Shqiptare qe te deklarohen te tille ne Turqi.

  Pra, me pak fjale, Kombi Shqiptar nuk ka te drejta ne Turqi.

  Ndersa Turqit, kane do lloj te drejte ne tokat Shqiptare.


  Nuk ka sot nje politikan Atdhetar (jo Nacionalist, por Atdhe Dashes).
  Sot Politika Shqiptare eshte e gatshme jo vetem te shese kombin dhe atdheun per disa qindarka, por dhe nenat e tyre do i shisnin per interesa vetjake.

  Kjo politika ka vite me rradhe qe i ka shtermberuar identitetin Shqiperise dhe i ka shkaterruar dinjitetin.

  Politika Shqiptare ben pazare rrugesh me kombin dhe token. Na kane skllaveruar duke na futur ne borxhe dhe duke iu dhene prioritet te huajve.

  Turqit, Greket, Italianet e me rradhe po na vjelin dita dites ne do aspekt, Banka, Masoneri, Energji, Rruge etj etj...


  Deshira e Turqise per rikthimin e Perandorise nuk ka sosur kurre, dhe Shqiperine, Kosoven, Maqedonine dhe Bosnjen i sheh si "Jeruzalemi" i tyre.

  Ne u kemi dhene shume pushtet politikes, kur ne fakt pushteti duhej te ishte ne doren e popullit, por u mesuam me E.Hoxhen me autokraci dhe nuk dime ndryshe.

  Duhet nje rimekembje kombetare per te ndryshuar kushtetuten, ku vendimet kryesore te merren nga populli dhe jo Partite, duke qene se i vuajme ne pasojat.

  Duhet qe te prezantojme Referendumin, per President Kryeminister dhe Ligjet.
  Mos te presim nga nje Parlament i korruptuar gjer ne palce qe eshte i mbushur me klane mafioze dhe tradhtaresh te kombit.


  T'ju hiqet imuniteti do personi, pasi asnje nuk eshte permbi ligjin dhe ligji te jete i barabarte per te tere.


  Ne kete menyre, vende si Turqia me shoke (Sikur Greqia) nuk mund te operojne ashtu si u pelqen atyre dhe nuk mund te kene "miq" ne institucionet e larta te shtetit Shqiptar.

 3. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Presidenti Erdogan: Do marrim kontrollin edhe n Shqipri

  Po pra,kush ja ben nenen e quajne babe...

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,642
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Presidenti Erdogan: Do marrim kontrollin edhe n Shqipri

  Jam shume dakord me Ilir Arber
  Turqit duhet paguajne demshperblim
  Per pushtimin vrasjet persekutimet
  Imponimin e gjuhes dhe shkollave turke
  NE Shqiperi,perhapjen e gatimit Turk ne
  Shqiperi.Menuja e guzhines turke eshte menuja me e keqe
  Qe e ka lene popullsine me nje Mori problemesh shendeti.
  pas vrasjeve krim tjeter I madh eshte lenia e vendit
  NE prapambetje totale per 500 vjet.
  turqia I ka shume borxhe Shqiperise.
  kush perkrah Erdoganin
  Ose ka ndonje simpati personale
  Ose ka plan Te konvertohet ne Turk lol
  Ose fiton Para duke I bere promoshen
  Axhendave turke.
  Ose eshte agjent I turqve
  Ose eshte armik I Shqiperise .
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 17-05-2018 m 21:48
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Presidenti Erdogan: Do marrim kontrollin edhe n Shqipri

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Jam shume dakord me Ilir Arber
  Turqit duhet paguajne demshperblim
  Per pushtimin vrasjet persekutimet
  Imponimin e gjuhes dhe shkollave turke
  NE Shqiperi,perhapjen e gatimit Turk ne
  Shqiperi.Menuja e guzhines turke eshte menuja me e keqe
  Qe e ka lene popullsine me nje Mori problemesh shendeti.
  pas vrasjeve krim tjeter I madh eshte lenia e vendit
  NE prapambetje totale per 500 vjet.
  turqia I ka shume borxhe Shqiperise.
  kush perkrah Erdoganin
  Ose ka ndonje simpati personale
  Ose ka plan Te konvertohet ne Turk lol
  Ose fiton Para duke I bere promoshen
  Axhendave turke.
  Ose eshte agjent I turqve
  Ose eshte armik I Shqiperise .
  ato qe thua ti ska shans me u ba kurre.
  demshperblim thote! kjo as ne enderr nuk ndodh.
  edhe pse jam kundra propagandes islamike & antievropiane & antishqiptare qe po lulezon kohet e fundit
  edhe pse jam koshient se kush eshte turqia dhe cfare "kontributi" na ka dhene ne konkretisht,
  me perjashtim te disa gjerave nuk jam i mendimit qe te kemi marredhenie te keqija me ta
  aq me teper qe nga te gjithe araboberberet besoj se kane nje fare niveli dhe nuk mund te krahasohen me te tjeret.
  tani persa i perket politikes se tyre ketu normalisht qe duhen bere disa rregullime se po veme per lesh.
  qellimet e tyre i dime por kjo nuk do te thote se nuk mund te mos merremi me tregeti me ta.
  psh nuk e di sesa medrese ka por numri i shkollave te tyre fetare te jete i limituar
  hapja vend e pavend e xhamive eshte shume problematike, si edhe duhet monitoruar veprimtaria fetare e tyre

  ceshtja e erdoganit eshte pak e cudishtme
  pasi me gjithe te ligat e tij mendoj se ai nevojitet.
  iku sadami, iku gadafi, iku asadi dhe e pame mire si vajti muhabeti
  popujt islamike nuk e njohin demokracine, pasi demokracia eshte vetem te popujt e krishtere & evropiane
  prandaj mendoj se erdogani eshte mese i domosdoshem se po iku dhe plasi dhe ne turqi na erdhi lufta te dera
  dhe me vjen cudi me veten time, se shume vite me pare edhe une kam qene kundra erdoganit

  ndersa per kuzhinen nuk eshte aq tragjike sa e ben ti
  cme ka vajtur mendja per nje imam ballajdi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •