Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Tahiri nuk ka se t flas, ai di vetm t shrbej!

  Nga Armand Maho
  Nuk prisja ndonj gj me shum nga ish ministri i brendshm. Mbajti te njtn retorik si ather kur isht ministr i brendshm.
  Si ather kur sulmonte me t gjitha bataret sisemin e drejtsis vetm se guxoi ti prishte sadopak terezin Haki akos.
  Me ate far tha duhet te besojm se kanabisin e mbolli Sali Berisha nga zyra e tij, dhe e kontrabandoi Basha nga selia e PD. Te paktn ky ishte thelbi i asaj ka kuptova nga debati i tij me kolegt Bushati dhe Shkullaku n mbrembjen e djeshme.
  M dha prshtypjen se ne katr vjet nuk kishte qen ky ministr i brendshm. As n 2016 e as n 2017, por ministrin e brendshme kish vazhduar ta mbaj Flamur Noka.
  Habilajt dukej sikur kishin qen kushurinjt e tij, dhe makina e cila u denoncua nga Zagani, nuk ishte n pronsi t Tahirit por t Flamur Noks.
  Tahiri mu duk sikur skish qen ministri i brendshm por nj drejtor i zakonshm policie qe ishte marr m shtjet e trafikut rrugor, dhe sot kish dal t denonconte ish shefin e tij qe kish mbushur vendin me drog. Dhe ky vazhdonte t ishte Flamur Noka.
  Sajmir Tahiri n fakt ska m se ct flas! Prej nj viti ai nuk sht me ministr i brendshm. Q prej asaj kohe Habilsjt jan n burg ne Itali dhe haberi i sht drguar.
  N kmbim t heshtjes mbani parat. Marrveshjes me ta qeveria Rama dhe Ministri i brendshm i shkoi deri n fund. E keqja su erdhi prej nesh por prej pepinove matan detit! Habilajt e din mire se ci pret po foln.
  Po ashtu dhe Nazer Seitaj-n e drguan pr tr natn n Itali. I drguan dhe t afrmit atje pr si pr ta paralajmruar se duhet ta dij se cfare ndodh po foli. Tek e fundit kodi i mafias ky sht harro se far ndodhi mendo far l mbrapa.
  Sa ishin brenda Shqipris ishin t garantuar. Policia nuk ndiqte ata por denoncuesit e tyre. N burg shkonte Zagani, ndrsa ata vet kurrsesi. Madje komisariatet e policis i kishin kthyer n hareme t tyre, punonjsit e policis ne hamej pr t ngarkuar drogn.
  Radart nje investim i NATO fikeshin e ndizeshin sipas urdhrave t tyre. N fushat e kanabisit punonin fukarenjt pr nj kafshore buk, ndrsa Lazarati i bezdisur q i prishte pazaret prej kohsh ishte asgjsuar nga kushriri ministr q nuk linte vend pa u mburrur. E far komoditeti mund ti ofronte m shum Tahiri dhe shefi i tij n qeveri trafikantve?!
  Tahiri ska ct flas m! Ai e di tashm q prokuroria ska asgj n dor. Garancit i ka marr. Pronat q ka andej nga vaqarri, nuk do ja prek kush. E shumta tre dit n ndonj qeli VIP do kaloj, m pas ca koh arrest shtpie dhe pushim hetimesh pr munges provash.
  Rama nga dorheqja e tij do dal ballhapur para gjermanve t bezdisur, gj e cila do i siguroj nja tre vjet pushtet t rehatshm. Ktej do valoj trafiku i kokains. E cfar i duhet m hashashi, t cilit ra aq shume cmimi sa nuk ja vlen me barra qerane.
  Tahiri ska t flas m sepse smund t thot q mbjellja e hashashit ishte br nn dirigjimin e shefit t madh. Atij q mbyllte sy e vesh para ktij realiteti, q me ato parcela siguronte zgjedhjet. Me pronart e tyre mbante pushtetin.
  Tahiri kishte rn dakort me pjesn e tij q m par. Fundja ai prandaj ishte vendosur aty, prandaj kishte luftuar krah tij. Sic luftoi Beqja, Elisa, Gjiknuri e t tjer. Vetm se ky kish marr prsipr pjesn m t dukshme t fajit. At t drgimit t drogs tregjeve t Evrops.
  E ndrsa pr korrupsionin e Beqjes, Eliss, Gjiknurit, Ahmetajt taksapaguesit e atyre vendeve sduan tia din fort, ti drogosh fmijt t nxjerrin syt. Prandaj sot Tahirit i duhet t lotoj, prandaj sht aty ku sht dhe t tjert rrin n karrigen e deputetit duke i thurur lavde Sknderbeut t tyre.
  Por ama Tahiri sht njesoj si ata. Nj shrbtor i bindur po aq sa Taulant Balla i shefit t tij, nj mbulues i zullumeve t tij, sic sht fundja e gjith kasta e rilindjes. Prandaj mos prisni q Tahiri t thot m shum sec ka thn prgjat kohs kur ishte shrbyes direkt i Rams, ai e di mir se prej kujt e ka karrirn dhe parat.
  Ishte nj unak nn mesataren, dhe befas u shndrrua n nj nga njerzit m t fuqishm n kt vend. Sot ai sht pa mandat por kjo ska asnj rndsi. Ka ndryshuar pozicioni por qllimi mbetet i njjt.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Tahiri nuk ka se t flas, ai di vetm t shrbej!

  Mire bejne kur kane gjetur nje popull frikacakesh

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •