Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Gjakova sht kualifikuar n erekfinale t Kampionatit Evropian pr Senior Tel Aviv 2018.
  Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar edhe luftn e dyt pr tu kualifikuar n erekfinale t Kampionatit Evropian Tel Aviv 2018, shkruan Gazeta Express.

  Xhudistja jon, n kategorin -57 kilogram, e mposhti me ippon Acelya Toprak t Britanis s Madhe.

  Ajo n erekfinale takohet me fituesen e iftit, Telma Monteiro (Portugali) Tena Sikic (Kroaci).

  Distria Krasniqit ka shkuar n rrethin e tret dhe sht rrugs s mir pr t marr medalje. Ajo do t prballet me njrn nga xhudistet; Darya Blrskrypnik e Karolina Pol Pienkowka. /Gazeta Express/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Xhudistja Nora Gjakova (-57 kg), kampionia e re e Evrops, mend botn sportive pr faktin se shnon ngritje n ranglistn e prgjithshme botrore. Pa dyshim se Nora bri nj hap t madh, pr faktin se remditet n pozitn e katrt n renditjen e prgjithshme dhe l pas edhe francezen Helene Receveaux me 3805 pik.

  Nora Gjakova sht ngritur pr nj pozit n renditjen m t re t Federats Ndrkombtare t Xhudos. Kampionia e Evrops, kategoria -57 kg, tani sht e katrta n bot me 4110 pik. Nnkampionia e Evrops, kategoria -52 kg, Distria Krasniqi, ka mbetur n pozitn e katrt me 4454 pik.

  N kt kategori, Majlinda Kelmendi, ka rn n pozitn 15, shkaku i mospjesmarrjes n gara, pasi po rehabilitohet nga lndimi. Ngritje ka br edhe Loriana Kuka (-78 kg), e cila nga vendi 40, tani sht e 33-ta n bot, me gjithsej 882 pik. Pozita e shtat n evropianin e fundit, ka br q Akil Gjakova nga vendi 12 t kaloj n t 11-tin, me 2598 pik, bhet e ditur nga Komiteti Olimpik i Kosovs


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Nora Gjakova ka kaluar n gjysmfinale n lojrat mesdhetare Tarragona 2018. I kan mjaftuar m pak se nj minut, Nora Gjakovs q ta mposht me Ippon kroaten, TenaSikiq n erekfinalen e garave t xhudos, kategoria 57 kg, n Lojrat Mesdhetare Tarragona 2018. N gjysmfinale, Nora takohet me tunizianen, Ghofran Khelifi e cila mundi Priscilla Gnetton. Raundin e par, Nora e kishte kaluar pa luft. Edhe Distria Krasniqi sot i nis me fitore garat e xhudos n Lojrat Mesdhetare Tarragona 2018. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon spanjollen, Isabel Perez, n kategorin 52 kilogram.

  Lexo me shume: http://rtv21.tv/edhe-nora-gjakova-ka...-gjysemfinale/
  RTV21.tv

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Nora Gjakova dhe Distria Kransiqi fitojn medalje t arta n Spanj
  Lajme t mdha nga Tarragona pr Kosovn.

  Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kan rrmby medalje t arta n Lojnat Mesdhetare n Tarragona.
  Krasniqi n finale e mposhti xhudisten italiane, Odette Giuffrida.

  Ndrkoh, Gjakova mundi italianen Miriam Boi n kategorin 57 kilogram.

  Gjakova e mposhti kundrshtaren me Ippon.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Nora Gjakova siguroi gjysmfinalen n Abu Dhabi
  Nora Gjakova me pik t art ka mposhtur Priscilia Gneton e Francs, pr t kaluar n gjysmfinale t Grand Slamit q po mbahet n Abu Dhabi.

  Gjakova pak minuta pas fitores s Majlina Kelmendit, mposhti Gneton me ippon, njofton Koha.net.

  11:15 Kelmendi tregon fuqin e kampiones n ndeshjen e dyt
  Kampionia Olimpike n xhudo, Majlinda Kelmendi pa problem ka kaluar n rrethin e tret t Grand Slamit n Abu Dhabi, duke mposhtur me lehtsi Karolina Pienkowskan e Polonis.

  Kelmendi e mposhti me ippon xhudisten polake q u ndshkua dy her pr pasivitet.

  10:53 Kosova nis me fitore rrugtimin drejt medaljeve n Abu Dhabi
  Pas 14 muajsh munges shkaku i lndimeve, Kampionia Olimike, Majlinda Kelmendi, i sht kthyer tatamit me nj fitore n Grand Slamin q po mbahet n Abu Dhabi.

  Kelmendi mposhti rusen Ylla Kazarina n raundin e par t kategoris deri n 52 kilogram.

  Xhudistja tjetr, Nora Gjakova mposhti rumunen Loredana Ohai n raundin e dyt t kategoris deri n 57 kilogram, duke ia sjell Kosovs fitoren e dyt n kt Grand Slam.

  Distria Krasniqi kompletoi fitoren e radhs pr Kosovn, duke mposhtur Mariana Chernyakun e Ukrains n raundin e par t kategoris deri n 48 kilogram.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Nora Gjakova ka rrmbyer medaljen e art n Grand Slamin e Abu Dhabit.
  N finale ajo ka mposhtur me lehtsi xhudisten ruse Anastasiia Konkina.

  N kategorin 57 koligram Gjakova e fitoi finalen me Ippon.

  Medalje t argjendt sot n Abu Dhabi kan rrmbyer edhe Majlinda Kelmendi e Distria Krasniqi.

  Oct. 27, 2018
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 7. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Neteorm (26-07-2021)

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,851

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale
  Nora Gjakova wins gold medal (fiton medaljen e arte)
  Jul 26, 2021

 9. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Neteorm (26-07-2021)

 10. #8
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Nora Gjakova kualifikohet nerekfinale

  Kosova si nje shtet i vogel dhe i ri, po triumfon ne pergjithesi.

  Urime Shqipe!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •