Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Nuk kam kohe qe te perkthej artikujt, por per personat qe kuptojne Anglisht, ja ku keni dy artikuj te Mother Jones mbi sponsorizimin dhe lobizmin e PDse nga senatore Amerikane (te paguar) dhe se nga mendohet te kene ardhur parate dhe ndikimi (Rusia).

  https://www.motherjones.com/politics...g-party-in-dc/

  https://www.motherjones.com/politics...party-attacks/


  Ja pse ndoshta Bashes do ja kete "kyēur gojen" Rama....

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Kjo puna e ndikimit rus, eshte bere si barcaletat qe tregon Rama per deshtimet e njepasnjeshme. Njehere e ka fajin LSI qe nuk e lejonte te punonte, njehere e ka fajin Vettingu qe ikin dritat rregullisht ne Kashar, njehere tjeter e ka fajin opozita qe bllokon reformen ne drejtesi, pavaresisht se Rama i ka pas votat te vej Marta Markun qe arreston e nxjerr ato qe thote Taulant Balla ne konference shtypi.
  Tani ka sajuar kete barcaleten e « ruseve », qe gjoja pengonkan integrimin.
  E bukura ne kete histori eshte se keshilltari i presidentit Trump e mohoi me gojen e vete ne Tirane ndikimin rus.
  Madje nese do kishte ndikim, Basha apo kushdo tjeter do ishte bere me kohe non-gratta nga amerikanet.
  Po flasim gjithmone per Ameriken qe ia futi dy kembe me nje kepuce gjermanise per lidhjet e biznesit te Shrederit me Gazpromin, imagjinoni ēfare mund t’i benin politikaneve tane ne kete rast.
  Hajde diskutojme per laksizmin e Bashes me ndonje teme tjeter.
  Por je me keto budalleqe qe i sponsorizon Rama dhe ia shkrun Endri Fuga...

  PS: Sa na pelqen kur na e shesin sapunin per djath...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kjo puna e ndikimit rus, eshte bere si barcaletat qe tregon Rama per deshtimet e njepasnjeshme. Njehere e ka fajin LSI qe nuk e lejonte te punonte, njehere e ka fajin Vettingu qe ikin dritat rregullisht ne Kashar, njehere tjeter e ka fajin opozita qe bllokon reformen ne drejtesi, pavaresisht se Rama i ka pas votat te vej Marta Markun qe arreston e nxjerr ato qe thote Taulant Balla ne konference shtypi.
  Tani ka sajuar kete barcaleten e « ruseve », qe gjoja pengonkan integrimin.
  E bukura ne kete histori eshte se keshilltari i presidentit Trump e mohoi me gojen e vete ne Tirane ndikimin rus.
  Madje nese do kishte ndikim, Basha apo kushdo tjeter do ishte bere me kohe non-gratta nga amerikanet.
  Po flasim gjithmone per Ameriken qe ia futi dy kembe me nje kepuce gjermanise per lidhjet e biznesit te Shrederit me Gazpromin, imagjinoni ēfare mund t’i benin politikaneve tane ne kete rast.
  Hajde diskutojme per laksizmin e Bashes me ndonje teme tjeter.
  Por je me keto budalleqe qe i sponsorizon Rama dhe ia shkrun Endri Fuga...

  PS: Sa na pelqen kur na e shesin sapunin per djath...


  Shoku hetimi i Mother Jones vjen me fakte qe Muzin eshte paguar nga shell companies qe perfundimisht jane Ruse.

  Tani, sipas teje Mother Jones eshte paguar nga Rama?!

  Nuk mbroj Ramen, por hetimi i Mother Jones per lidhjet e Bashes me Lobizmin Amerikan qe financohet nga Ruset duhet te jete paksa shqetesuese, per faktin qe Politika Shqiptare eshte e gatshme te shese kombin per nje karrige.


  Sa per te informuar Mother Jones nuk hetoi Bashen dhe as PDne drejtpersedrejti, por duke hetuar ndikimim Rus ne zgjedhjet Amerikane ato zbuluan se Ruset po ndikojne dhe Ballkanin.


  Eshte ndjekur leku qe ka marre Muzin, dhe po te shohesh harten, ky lek rrjedh nga Ruset.


  Sa e vertete dhe sa genjeshter eshte?!

  Rama i bleu te gjithe, KEne, Mediat e huaja si dhe mediat e pamvarura si Mother Jones.


  Ose beja si Gent Strazimiri, Mother Jones ka qene grua socialiste/me partine e punes ne Amerike (ne fillimin e 1900), keshtu qe duket qarte se eshte pro Rames.


  Shoku, un nuk jam pro Rames, po ta perseris per te 1000 here, E URREJ politiken Shqiptare si majtas dhe djathtas.
  Dhe nuk mund te blej budalleqet qe flet Basha me Strazimira e shoke, kur behet fjala per te ardhmen e kombit!


  Duhet te jesh teper naiv (ose militant) te mos besosh qe Rusia ka ndikuar dhe vazhdon te ndikoje per destabilitetin e Ballkanit.
  Sipas teje, mund ta beje kete pa ndihmen e politikes vendase?!


  Basha ka paguar per foton me Trump dhe senatoret e Partise Republikane, me ēfare lekesh?

  Pastaj, Breitbart Faqe ekstremiste Amerikane) ka shkruar artikullin per Bashen kur u paguan leket, duke i bere ekspoze!.
  Bretibart njihet per fake news si dhe per shkrimet ekstreme te djathta (Nacionaliste/Naziste).  E pastaj na hiqesh zotrote se nuk te pelqeka sapuni per djathe...
  FBIja shoku akoma sot e kesaj dite po heton ndikim Rus ne zgjedhjet e kaluara Amerikane, ndoshta dhe ata jane bkere nga Rama.
  Ik e lexo pak se jane ca persona te arrestuar te fushates qe po bashkpunojne me FBIne.
  Pastaj, per ndikimin Rus ne Ballkan kane folur dhe Anglia si dhe shume agjensi Europiane.


  Duke, daullja bie per ata qe kane veshe!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ilir-Arber : 26-04-2018 mė 04:11

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Citim Postuar mė parė nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Shoku hetimi i Mother Jones vjen me fakte qe Muzin eshte paguar nga shell companies qe perfundimisht jane Ruse.

  Tani, sipas teje Mother Jones eshte paguar nga Rama?!

  Nuk mbroj Ramen, por hetimi i Mother Jones per lidhjet e Bashes me Lobizmin Amerikan qe financohet nga Ruset duhet te jete paksa shqetesuese, per faktin qe Politika Shqiptare eshte e gatshme te shese kombin per nje karrige.


  Sa per te informuar Mother Jones nuk hetoi Bashen dhe as PDne drejtpersedrejti, por duke hetuar ndikimim Rus ne zgjedhjet Amerikane ato zbuluan se Ruset po ndikojne dhe Ballkanin.


  Eshte ndjekur leku qe ka marre Muzin, dhe po te shohesh harten, ky lek rrjedh nga Ruset.


  Sa e vertete dhe sa genjeshter eshte?!

  Rama i bleu te gjithe, KEne, Mediat e huaja si dhe mediat e pamvarura si Mother Jones.


  Ose beja si Gent Strazimiri, Mother Jones ka qene grua socialiste/me partine e punes ne Amerike (ne fillimin e 1900), keshtu qe duket qarte se eshte pro Rames.


  Shoku, un nuk jam pro Rames, po ta perseris per te 1000 here, E URREJ politiken Shqiptare si majtas dhe djathtas.
  Dhe nuk mund te blej budalleqet qe flet Basha me Strazimira e shoke, kur behet fjala per te ardhmen e kombit!


  Duhet te jesh teper naiv (ose militant) te mos besosh qe Rusia ka ndikuar dhe vazhdon te ndikoje per destabilitetin e Ballkanit.
  Sipas teje, mund ta beje kete pa ndihmen e politikes vendase?!


  Basha ka paguar per foton me Trump dhe senatoret e Partise Republikane, me ēfare lekesh?

  Pastaj, Breitbart Faqe ekstremiste Amerikane) ka shkruar artikullin per Bashen kur u paguan leket, duke i bere ekspoze!.
  Bretibart njihet per fake news si dhe per shkrimet ekstreme te djathta (Nacionaliste/Naziste).  E pastaj na hiqesh zotrote se nuk te pelqeka sapuni per djathe...
  FBIja shoku akoma sot e kesaj dite po heton ndikim Rus ne zgjedhjet e kaluara Amerikane, ndoshta dhe ata jane bkere nga Rama.
  Ik e lexo pak se jane ca persona te arrestuar te fushates qe po bashkpunojne me FBIne.
  Pastaj, per ndikimin Rus ne Ballkan kane folur dhe Anglia si dhe shume agjensi Europiane.


  Duke, daullja bie per ata qe kane veshe!
  Nuk e di ēka thene Anglia, por keshilltari i presidentit amerikan e tha me gojen e vete para dy javesh qe ju nuk rrezikoheni nga ndikimi rus!!! Me forte se kaq nuk mund te binte daullja...
  Arsyeja qe duhet te na shqetesoje eshte fakti se ku i gjejne parat per lobizem partite shqiptare, pastaj keto barcaletat me ndikimin rus tregojini sa here Rama e ndonje tjeter zihen ngushte me deshtimet e rradhes.
  Ne amerike po hetohet dhe askush nuk eshte denuar. Hetimi me denimin jane si nata me diten.
  Po te hyjme tek fake news, perveē Breitbart (qe s'eshte aspak naziste, mbase raciste po), ka bere fake news CNN bashke me BBC ne dhjetra raste. Megjithate ky nuk eshte problemi yne.

  Atdheun per karrige e kane shitur dhe do e shesin politikanet. Mirepo tek rusi deri me sot, mbas Enverit nuk ka guxuar ta beje njeri.
  Pastaj edhe kjo Mother Jones e father George Sorosit, vetem nxjerr disa dokumenta dhe nuk flet kurre per ndikim rus!!!
  Se po t'i shkosh nga mbrapa ketij budalleku, i bie qe ruset punojne qe shqiptaret te lobojne dhe te risin nivelin e marredhenieve me ameriken!!!
  Duhet ta kesh shume te larte IQ -ne e idiotit per t'i vajt nga mbrapa ketyre karagjozlleqeve.

  Megjithate jetojme ne nje bote te lire ku secili mund te besoje ate qe do...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Mir Lul Tramvajin qe e kapen por na kapen edhe partin e integrimit trasparent qe paskan hedhur leke ne Amerike ! Paska dorovitur dhe LSI per lobim siē duket ka pasur hallin e skrapit.
  Keto lobimet po dalin edhe me qesharake seē jane. Parti te perbere nga injorant qe i japin leket kujdo qe i del perpara.

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  Duke_Of_Arberia (27-04-2018)

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nuk e di ēka thene Anglia, por keshilltari i presidentit amerikan e tha me gojen e vete para dy javesh qe ju nuk rrezikoheni nga ndikimi rus!!! Me forte se kaq nuk mund te binte daullja...
  Arsyeja qe duhet te na shqetesoje eshte fakti se ku i gjejne parat per lobizem partite shqiptare, pastaj keto barcaletat me ndikimin rus tregojini sa here Rama e ndonje tjeter zihen ngushte me deshtimet e rradhes.
  Ne amerike po hetohet dhe askush nuk eshte denuar. Hetimi me denimin jane si nata me diten.
  Po te hyjme tek fake news, perveē Breitbart (qe s'eshte aspak naziste, mbase raciste po), ka bere fake news CNN bashke me BBC ne dhjetra raste. Megjithate ky nuk eshte problemi yne.

  Atdheun per karrige e kane shitur dhe do e shesin politikanet. Mirepo tek rusi deri me sot, mbas Enverit nuk ka guxuar ta beje njeri.
  Pastaj edhe kjo Mother Jones e father George Sorosit, vetem nxjerr disa dokumenta dhe nuk flet kurre per ndikim rus!!!
  Se po t'i shkosh nga mbrapa ketij budalleku, i bie qe ruset punojne qe shqiptaret te lobojne dhe te risin nivelin e marredhenieve me ameriken!!!
  Duhet ta kesh shume te larte IQ -ne e idiotit per t'i vajt nga mbrapa ketyre karagjozlleqeve.

  Megjithate jetojme ne nje bote te lire ku secili mund te besoje ate qe do...  https://www.politico.com/story/2018/...on-case-415670


  Ik tashi e bej detyrat e shpise vete, se s'do te edukoj une!

  Idiote si puna ime ndjekin burimet dhe i studiojne ato, ndersa mendjelarte si puna jote e marrin informacionin nga pokitikanet Shqiptare dhe mediat Shqiptare.


  Eshte e vertete qe jetojme ne nje bote te lire, ku fatkeqesisht , MENDIMI yt konsiderohet i njejte me FAKTE!

  Rusia ka kerkuar qe te "patrulloje" kufinjte, Serbi-Kosove-Mal te Zi dhe Shqiperi me forca "Policore" .
  Po ashtu, Rusi e mban Serbine nen krah pasi nuk e pranon ndarjen e Kosoves, dhe keshtu ka (siē e ka patur gjithmone) nje mik ne Ballkan.

  A e dije per atentatin e deshtuar kundra Kryeministrit te Malit te Zi, nga agjente te sponsorizuar nga Ruset?

  Momentalisht ndodhen mbi 40.000 trupa te NATOs ne kufijte qe ndajne Rusine me Estonine, Finlanden, Estonine dhe Lituanine.
  Po ashtu ne Poloni dhe Suedine.

  Keto trupa ja e vendosur aty qe ne momentin kur Rusia sulmoi Ukrainen dhe aneksoi Krimene.

  http://www.ecfr.eu/publications/summ..._russian_storm

  Futja nje lexim dhe kesaj, sa per rifreskim te trurit, se te ben mire.

  Paēim per tani, dhe hajde me ndonje argument here tjeter te bazuar ne studime, dhe jo mendime!

 8. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Lexo per padine qe eshte ngritur ndaj: Paul Manafort (menaxheri i fushates se Trump).
  Gjithashtu lexo per Rick Gates, George Papadapoulus, Alex Van Der Swan, Gjeneralin Flin te cilet kane pranuar fajin per bashkpunim ne fshetehsi me Ruse.
  Keta persona po bashkpunojne me FBIne, pasi e kane pranuar fajin!


  Sa per Breibart, po e korrigjoj gabimin doja te thosha faqe me tendenca Neo-Naziste, dhe jo Naziste!

  Breibart nuk ka vetem rracizmim si problem, por dhe keqinformimin (Fake News).
  Ata Duke, me ngjajne shume me disa persona ketu ne forum ;-) !

  Do me.per Belulin duke?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ilir-Arber : 27-04-2018 mė 05:20

 9. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Mother Jones, dy artikuj mbi lidhjet e fshehta me Partine Demokratike (Lul Bashen)!

  Citim Postuar mė parė nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  https://www.politico.com/story/2018/...on-case-415670


  Ik tashi e bej detyrat e shpise vete, se s'do te edukoj une!

  Idiote si puna ime ndjekin burimet dhe i studiojne ato, ndersa mendjelarte si puna jote e marrin informacionin nga pokitikanet Shqiptare dhe mediat Shqiptare.


  Eshte e vertete qe jetojme ne nje bote te lire, ku fatkeqesisht , MENDIMI yt konsiderohet i njejte me FAKTE!

  Rusia ka kerkuar qe te "patrulloje" kufinjte, Serbi-Kosove-Mal te Zi dhe Shqiperi me forca "Policore" .
  Po ashtu, Rusi e mban Serbine nen krah pasi nuk e pranon ndarjen e Kosoves, dhe keshtu ka (siē e ka patur gjithmone) nje mik ne Ballkan.

  A e dije per atentatin e deshtuar kundra Kryeministrit te Malit te Zi, nga agjente te sponsorizuar nga Ruset?

  Momentalisht ndodhen mbi 40.000 trupa te NATOs ne kufijte qe ndajne Rusine me Estonine, Finlanden, Estonine dhe Lituanine.
  Po ashtu ne Poloni dhe Suedine.

  Keto trupa ja e vendosur aty qe ne momentin kur Rusia sulmoi Ukrainen dhe aneksoi Krimene.

  http://www.ecfr.eu/publications/summ..._russian_storm

  Futja nje lexim dhe kesaj, sa per rifreskim te trurit, se te ben mire.

  Paēim per tani, dhe hajde me ndonje argument here tjeter te bazuar ne studime, dhe jo mendime!
  Sinqerisht me vjen per te qeshur me keto argumentat ruse. Sepse vetem sa i bejme nder politikes, duke e larguar ne kete menyre vemendjen nga thelbi i ēeshtjes: « ku i gjejne partite tona te ardhurat per lobim dhe sa efikas eshte ky lloj lobizmi »?
  Ne ēdo link apo argument qe sjell flitet per ndikim real rus vetem ne ndonje vend si serbia, mali i zi apo moldavia etj. Por askund nuk ka vend per Shqiperine apo Kosoven. Ne kete ne rolin tend te atdhetarit qe po ben zbulimin e shekullit, sa shkon e gjen linqe me copa letrash verdall neper internet lexo kete lajmin me te fresket: http://tvklan.al/rudy-giuliani-nuk-k...s-ne-shqiperi/
  Video : https://m.youtube.com/watch?v=xsX3vmeiOHU

  Nese rikthehesh ne kontekstin e kohes opozita, sipas ketyre mediave sorosiane, bllokonte integrimin euro-atlantik me kercenimin e mospjesmarrjes ne zgjedhje. E mbeshtetur nga rusia ajo do destabilizonte vendin dhe rajonin e ballkanit.
  Dhe fal ndikimit rus (ketu qendron dhe idiotizmi me i madh) ajo lobon qe te kete mbeshtetje akoma me madhe amerikane ne Shqiperi?! Fal po prape ndikimit rus, zgjedhjet u bene gjitheperfshirese dhe Shqiperia bashke me rajonin nuk paten asnje destabilizim, perkundrazi.
  Konkluzioni: Rusia qenka nje amatore e rangut boteror ne politiken e jashtme, e cila punon per te ngrene autogola (sipas llogjikes tende)!!!
  Dhe meqe fole qepar per Fake News, pikerisht ky sekti qe sponsorizon Mother and Father Jones, perhapen lajmin se Trump kishte qene kunder luftes ne Kosove. Nderkohe qe ne intervisten e tij tek Larry King ai kishte kerkuar jo vetem bombardim te forcave serbe por edhe futjen e ushtrise kembesore per te shpetuar sa me shume jete kosovaresh!!!

  PS: Qarkullojne disa teori koonspirative ne internet, qe Obama (Barack) eshte ne fakt Osama (Bin Laden). Kur do ta hapesh nje teme rreth ketij unfake news se mezi po presim???
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Duke_Of_Arberia : 27-04-2018 mė 06:10
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Duke_Of_Arberia pėr postimin:

  1912 14/88 (27-04-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •