Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,992

  Reshat Mati, mposhti mbrm bokseirin latin pjestarin e klubit t boksit

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 24-04-2018 m 16:16

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,992

  Pr: Reshat Mati, mposhti mbrm bokseirin latin pjestarin e klubit t boksit

  Reshat Mati, mposhti mbrm bokseirin latin pjestarin e klubit t boksit Finest Fitness, Alex Vargas me Vendim - Decision n raundin e fundit
  NEW YORK CITY: Kan qen 18 mee emocionuese q solln emocione t shumta deri n fund t turneut n ringun e famshm Madison Square Garden m 20 prill 2018, prfshin edhe dy boksiert e talentuar shqiptar Reshat Mati dhe Kristian Shytani.

  Ky turne prestigjoz n kt ring, ka br at, q rreth 300 shqiptar q ndoqn turneun e Finalistve "Rrugs pr n MSG" t New York Metros, t entusiasmuar nga suksesi i dy boksierve shqiptar t duken sikur ishin tre mij shqiptar, q inkurajonin vazhdimisht dy boksieret tan dhe brohoritur e valvitur flamurin kuq e zi me shkabn dy krenare.

  Kampionati Mormon MGM, u zhvillua t premten, 20 prill n Madison Square Garden, ringun Hulu Teatri e cila sht konsideruar si sfida m e madh e boksierve t talentuar amerikan, pr t hyr n boksin profesionist amerikan.

  Reshat Mati, 19-vjeari shqiptar me origjin nga Dibra e Madhe, i cili sht konsideruar si nj nga boksiert m t talentur, tash pr tash pr moshat e reja, n SHBA, ka fitur mbrm mein e Turneut New York Metros Road to the Garden , "Rrugs pr n Garden n ringun e famshm Medison Square Garden n Nju Jork.

  Ishullori njujorkez Reshat Mati, mposhti mbrm bokseirin latin pjestarin e klubit t boksit Finest Fitness , Alex Vargas me Vendim - Decision n raundin e fundit.

  Fitoren ai au dedikoj t gjithve, ndrsa tha pr gazetn ton se :Ne fituam!!!!! Shpresoj se i kam br prindrit, familjen, shokt, trajnert dhe tifozt e mi - t knaqur !!

  Nuk mund ta bja pa ju t gjith, thekson Mati,.duke shtuar se s pari dhe m shum i faleminderohem Perndis, pr t m dhn kurajon dhe fuqin pr t fituar! Un kam punuar aq shum duke u kthyer aq i fort pas lndimit t shpatulls sime dhe kirurgjis s hunds. Un nuk mund t kisha br at pa prindrit e mi, Trajnert Aureliano Sosa Atlas NYPD Cops & Kids Boks Box Club Boks Box Akmal Zakirov HEADRUSH NY Sport Shkenca Lab, pr t gjitha trajtimet terapi fizike, dhe at mbshtetjen e madhe t publikut shqiptar - vetm kuq e zi. Ju Faleminderit!!!

  M tej boksieri shqiptar q thirret Ariu Shqiptar - Albanian Bear thot se : Un gjithnj besoj n aftsit e mia q un mund t fitoj dhe nse do t ndiehesha mjaft keq

  Ai pranon se kundrshtari i tij ishte mjaft i fort dhe kampion i peshs 165 pound, pro thot Mati, kam prdorur grushtat e krahut t djatht si rrall ndonj her n ring me goditje t shpejta dhe t njpasnjshme.

  N raundin e tret un pash se ai po venitej dhe vetem po mbrohej pas litarve, ndaj un shpeshtova goditjet edhe nga krahu i majt.

  Tani Reshat Mati Ariu Shqiptar - Albanian Bear, pas ksaj fitorje t premten n turneun n ringun e famshm Madison Square Garden m 20 prill 2018, pret t njihet me kundrshtarin e radhs n qershor mein, i cili i hap atij rrugn pr n boksin profesionist, dhe suksesin.Bota sot

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,992

  Pr: Reshat Mati, mposhti mbrm bokseirin latin pjestarin e klubit t boksit  Boksieri shqiptar, Reshat Mati i njohur me nofkn “The Albanian Bear” ka shnuar fitoren e shtat n karrier n boksin profesionist. Mati debutoi n Britani t Madhe n eventin q u mbajt n qytetin e Manchester, i organizuar nga promoteri i Anthony Joshuas, Eddie Hearn raporton Insporti.com.“Ariu shqiptar” pr kundrshtar e pati boksierin 28 vjear nga Tanzania, Abdallah Luanja t cilin e mposhti me shum lehtsi. Ai e fitoi me nokaut teknik n rundin e dyt, pasi Luanja nuk kishte fuqi t vazhdonte m shum.Me t filluar mei, Mati tregoi fuqin e tij dhe mori n kontroll duke mos e lejuar pr asnj moment Luanjn t bj dika. N 20 sekondat e fundit t rundit t dyt, Mati lansoi t djathtn e tij t fuqishme duke br q gjyqtari ta ndrpret mein.Boksieri 21 vjear i lindur n Shtetet t Bashkuara t Ameriks konsiderohet me t ardhme t ndritur.Deri m tani ai ka zhvilluar 7 mee, t gjitha fitore. Fitorja e mbrmshme ishte e para jasht Shteteve t Bashkuara t Ameriks, duke treguar talentin e tij dhe karakterin e fort.“Ariu shqiptar” mein e par e ka zhvilluar n vitin 2018 kundr meksikanit Adan Ahumada, n Chicago, duke e fituar mein me nokaut klasik, deri m tani ka zhvilluar 18 runde. Pra ka nj bilanc t jashtzakonshm, prej shtat meeve, shtat fitore. /Insporti.com/

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,992

  Pr: Reshat Mati, mposhti mbrm bokseirin latin pjestarin e klubit t boksit  Boksieri shqiptar, Reshat Mati e ka shnuar fitoren e radhs, kt her prball Vladysav Baranov.

  Ariu Shqiptar shkatrron ukrainasin.
  1 TETOR 2021

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •