Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,593
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Kristian Shytani (ALB) vs Armen Zakaryan (RUS)

  Reshat Mati, mposhti mbrėm bokseirin latin pjesėtarin e klubit tė boksit “ Finest Fitness”, Alex Vargas me “Vendim – Decision ” nė raundin e fundit
  NEW YORK CITY: Kan qenė 18 meēe emocionuese qė sollėn emocione tė shumta deri nė fund tė turneut nė ringun e famshėm Madison Square Garden mė 20 prill 2018, pėrfshinė edhe dy boksierėt e talentuar shqiptar Reshat Mati dhe Kristian Shytani.

  Ky turne prestigjoz nė kėtė ring, ka bėrė atė, qė rreth 300 shqiptarė qė ndoqėn turneun e Finalistve “Rrugės pėr nė MSG” tė New York Metros, tė entusiasmuar nga suksesi i dy boksierve shqiptar tė duken sikur ishin tre mijė shqiptar, qė inkurajonin vazhdimisht dy boksieret tanė dhe brohoritur e valvitur flamurin kuq e zi me shkabėn dy krenare.

  Kampionati Mormon MGM, u zhvillua tė premten, 20 prill nė Madison Square Garden, ringun “ Hulu Teatri” e cila ėshtė konsideruar si sfida mė e madh e boksierve tė talentuar amerikan, pėr tė hyrė nė boksin profesionist amerikan.

  Reshat Mati, 19-vjeēari shqiptar me origjinė nga Dibra e Madhe, i cili ėshtė konsideruar si njė nga boksierėt mė tė talentur, tash pėr tash pėr moshat e reja, nė SHBA, ka fitur mbrėm meēin e Turneut “New York Metro’s “Road to the Garden” , “Rrugės pėr nė Garden” nė ringun e famshėm Medison Square Garden nė Nju Jork.

  Ishullori njujorkez Reshat Mati, mposhti mbrėm bokseirin latin pjesėtarin e klubit tė boksit “ Finest Fitness” , Alex Vargas me “Vendim – Decision ” nė raundin e fundit.

  Fitoren ai au dedikojė tė gjithėve, ndėrsa tha pėr gazetėn tonė se :”Ne fituam!!!!! Shpresoj se i kam bėrė prindėrit, familjen, shokėt, trajnerėt dhe tifozėt e mi – tė kėnaqur !!

  “Nuk mund ta bėja pa ju tė gjithė, theksonė Mati,.duke shtuar se sė pari dhe mė shumė i faleminderohem Perėndisė, pėr tė mė dhėnė kurajon dhe fuqinė pėr tė fituar! Unė kam punuar aq shumė duke u kthyer aq i fortė pas lėndimit tė shpatullės sime dhe kirurgjisė sė hundės. Unė nuk mund tė kisha bėrė atė pa prindėrit e mi, Trajnerėt Aureliano Sosa Atlas NYPD Cops & Kids Boks Box Club Boks Box Akmal Zakirov HEADRUSH NY Sport Shkenca Lab, pėr tė gjitha trajtimet terapi fizike, dhe atė mbėshtetjen e madhe tė publikut shqiptar – vetėm kuq e zi. Ju Faleminderit!!!”
  https://www.youtube.com/watch?v=Db_iLSCWyT4
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 24-04-2018 mė 17:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •