Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime nė 93 postime

  Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Njė ditė pas mbledhjes sė Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike, drejt kryetarit Lulzim Basha kanė vėrshuar akuzat lidhur me ēėshtjen e statutit tė ri tė partisė. Ndėr kritikėt mė tė ashpėr janė Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi. Njėzėri ata thonė se e djeshmja ishte njė e premte e zezė pėr PD-nė, pasi Basha vrau pėrfundimisht demokracinė e brendshme nė parti dhe siguroi pėrjetė mandatin e kryetarit pavarėsisht rezultatit tė zgjedhjeve. Jozefina Topalli, ish numri dy i PD-sė, nė reagimin e sotėm i kujton gjithė tė zezat Lulzim Bashės qė prej kohės kur ai drejton partinė.

  “Thelbi i mbledhjes dhe i draftit Basha ishte mbrojtja e karriges se Lulit. Qe dje , me letra Luli do jete i perjetshem. Ai mund te humb te gjitha zgjedhjet edhe me zi se nje vit me pare , por luli aty do jete me statutin e ri. Shqiptaret do vazhdojne te ikin te pashprese nga ky vend , por luli me letra karrigen prap do e kete; Shqiperia do vazhdoje te zhytet e te vuaje nga krimi, korrupsioni e varferia, por tani qe po ben letrat e tij , askush nuk do shqetesoje me “Kryetarin e perjetshem ”. Per karrigen e vet ai e kthei PD si nje karrige me rrota, qe here e shtyn me Ramen, here me LSI, por kurre me demokratet. Jozefina nuk pajtohet kurre qe per demokratet te vendose Rama me te tjere. Natyrisht nuk hesht kur shoh vendin tim te rreshqase, kur shoh e degjoj se kryetari i opozites eshte miku i kryetarit te qeverise; nuk hesht kur shoh se kreu i opozites kontrollohet nga qeveria, sepse e di qe nje vend pa opozite eshte nje vend pa shprese; aq me shume per ne e kemi provuar shume gjate dhe me kosto shume te larte diktaturen; Refuzoj te hesht kur shoh rreshqitjen e PD drejt nje partie autokratike. Por nuk ēuditem qe luli propozon shfuqizimin e 20 shkurtit, apo njerezit e tij votojne Gramoz Rucin”, thotė Topalli.

  Ish-kryetarja e Parlamentit hedh poshtė atė qė nė media u shpėrnda nga PD-ja si propozim i Bashės, qė tė jenė pjesė e Kėshillit Kombėtar ish-kryeministri, ish-presidenti dhe ish-kryetarja e Kuvendit. Sipas Topallit ky nen ka qenė mė parė nė statutin e PD-sė, por Basha e pėrdor me hile pėr tė mbuluar nė opinioni publik ēimentimin e postit tė kryetarit tė opozitės. Mė tej Topalli i kėrkon Bashės tė dorėhiqet nga drejtimi i PD-sė, pėr t’i dhėnė mundėsinė asaj partie qė tė ringrihet. Sot sipas Topallit, PD ėshtė parti e kunatit dhe familjes sė Bashės.

  Astrit Patozi nga ana tjetėr kishte zgjedhur tė ironizonte atė qė ndodhi njė ditė mė paė nė PD. Sipas tij statuti i ri i partisė i ngjan kushtetutės kineze, por me dallimin qė nė Kinė i japin mundėsi tė qėndrojė nė pushtet pa kufizim fituesit, ndėrsa nė PD mbajnė si kryetar njė humbės.

  “Po shoh qė po e krahasojnė kėtė statutin e ri tė Partisė Demokratike me ndryshimet nė kushtetutėn kineze. Dhe po e trajtojnė sikur Lulzim Basha po ndjek modelin e Presidentit te Kinės, Xi Jinping, i cili, qė prej Kongresit tė fundit, mund tė qėndrojė pėrjetė nė atė post. Mė duket pasaktėsi e madhe, perveēse njė fyerje e rėndė pėr popullin vėlla kinez. Sepse nė Pekin i kanė dhėnė mundėsi pėr tė qėndruar pa kufizim nė pushtet fituesit, kurse nė partinė e Lulit ėshtė shenjtėruar “fitorja” e pėrjetshme e humbėsit”, shprehet Patozi.

  Kritika tė ashpra ndaj Bashės u thanė dje edhe nga Arben Imami, i cili mori pjesė nė mbledhje, por kėrkesa e tij pėr tė diskutuar mbi rezultatin e zgjedhjeve ishte rrėzuar.

  “Partia vijon tė mbetet monokratike, nuk lejohen diskutimet, nuk ėshtė njė ditė e bukur pėr Partinė Demokratike”, – tha Imami, duke shtuar se do tė vijojė tė marrė pjesė nė mbledhjet e forumeve PD-sė.

  Nė mbledhjen e djeshme ra nė sy mungesa e Sali Berishės. Ky i fundit nuk ėshtė shprehur ende pėr statutin e ri tė partisė, ku nuk ėshtė sanksionuar qė kryetari tė largohet nėse humbet zgjedhjet./Lapsi.al
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime nė 93 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Per popullin e vuajtur shqiptar diferenca ne mes viteve 80-t dhe te sotmes ashte se, ne vitet 80-t ne e dinim se ekzistonte nje e keqe qe po e jetonim, dhe nje e mire e padukshme qe shpresonim. Sot dime per ekzistencen e dy a me shume te keqijave dhe pasigurine e ndonje te mire per te shpresuar..
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Si nuk doli ndonje nga keta te eks-pd qe te thoshte njehere te verteten !

  Bashen e mban Berisha ne ate vend nuk e mban as statutet dhe as votimet... Dhe fatkeqsia apo absurditeti eshte se Basha perballe Patosit a Topallit duket si gjigandi perball liliputeve.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Per popullin e vuajtur shqiptar diferenca ne mes viteve 80-t dhe te sotmes ashte se, ne vitet 80-t ne e dinim se ekzistonte nje e keqe qe po e jetonim, dhe nje e mire e padukshme qe shpresonim. Sot dime per ekzistencen e dy a me shume te keqijave dhe pasigurine e ndonje te mire per te shpresuar..
  Ēudi e madhe Lazo!! Edhe ti qe ne ēdo rast flet me superlativa per Ramen, si lideri qe na duhet, personi qe duhet votuar etj, sot e fut Edvinit tek e pjesa e se keqes!!!
  Cilit Lazo t’i besojme???
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Tė ‘mllefosurit’ e PD, suksese nė jetė!

  Nga Armand Maho

  Ta themi qė nė fillim. Bėj pjesė tek ata njerėz qė kanė njė qasje kritike mbi mėnyrėn se si po sillet Basha nė opozitė. Kam qenė dhe jam i mendimit qė kryetari i ri qė mori partinė nė vitin 2013 duhet t’i jepte njė shprese tjetėr elektoratit tė djathtė, tė lodhur disi nga arroganca e pushtetit. Basha deri nė atė kohe kishte shkėlqyer nė angazhimet elektorale qė kish marrė dhe jo me kotė ishte kthyer nė tabelė akuzash nga opozita e kohės. Nė zgjedhjet e viti 2005 fitoi ndaj Arben Ahmetajt nė njėsine 7, me njė rezultatė tė padiskutueshėm, nė zgjedhjet e 2009- ės nėn drejtimin e tij ariti tė merrte 7 deputetė nė qarkun e vėshtirė tė Elbasanit, ndėrsa mundi t’i shkėpusė Bashkinė Ramės nė vitin 2015 nė Tiranė ( Nė atė akohe Rama deklaronte se po bėnte fushatė pėr tė marrė kėshillin, pasi Bashėn nuk e llogariste mė pas qurravitej pėr 10 vota tė hedhura nė kutitė e gabuara). Tė gjitha kėto, pėrfshi dhe formimin perėndimor, dhe karizmėn tė bėnin tė mendoje se kishte ardhur pėr futjen e njė fryme tjetėr nė PD, e cila deri me ateherė ishe unifikuar me personalitetin e padiskutueshėm tė Berishės, qė e kontrollonte nė ēdo qelizė tė saj.

  Por fatkeqėsisht Basha nė krye tė saj tregoi se nuk ishte ende i pergatitur pėr tė qenė lideri i asaj partie, pėr njė sėrė arsyesh. Disa lidhen me personalitetin e tij, disa tė tjera me zgjedhjen e gabuar tė bashkėpunėtoreve, por njė pjesė jo e vogėl dhe pėr shkak tė atyre qė kundėrshtonin me arrogance dhe shpėrfillje, dhe nuk pranonin vendimet kolegjiale tė partisė, pėrgjate kohės qė Basha nuk ishte pjese e parlamentit. Dhe gabimi i Bashės qėndron nė faktin se me kėta duhej tė ishte pėrballur mė herėt, dhe jo tė priste zgjedhjet e vitit 2017 pėr ti hequr nga listat.

  Gabimi i Bashės qėndron dhe nė faktin se s’kish pse pėrdorte mėnyra aq despotike dhe tė njėjta me ta gjithė ata qė ai i konsideronte “ kastė e vjeter”, pasi kishte mes tyre dhe personalitete qė do i nevoiteshin jo pak opozitės nė ditėt e sotme. Shkurt Basha nė veprimet e tij u tregua i ngurtė, nuk mendoi pėr pasojat, por mendoi tė kishte njė parti tė rehatshme, duke thirrur dhe ulur nė karriget e grupit parlamentar njerėz pa kontribute, pa histori aq sa sot mund tė thuhet se PD ka grupin parlamentar mė tė dobėt tė 27 viteve histori tė saj. Ai fare mirė mund ti zėvendesonte ata qė hoqi me vlera tė tjera brenda partisė qė kanė jo pak kontribute ndėr vite, dhe kjo ishte jo gabim por faj qė do vazhdojė ti rėndojė.

  Por kjo pėr sa i pėrket Bashės! Pėr gabimet e tij ėshtė folur e stėrfolur, ėshtė analizuar mbarė e prapė, por me sa duket inati i atyre qė humbėn privilegjet qenka tepėr i madh. Nė fakt njė pezm i tillė do ishte i kuptueshėm nė rast se Basha do ishte kryeminister dhe do i digjte “karrierėn”, tė cilėn atė e kanė pasur nė tetė vjet dhe e dimė fort mirė se si e kanė pėrdorur. Harrojnė se Basha ėshtė kryetar i opozitės dhe ėshtė krejt e kuptueshme tė kėrkojė tė punojė me stafin e tij.

  Natyrisht pėr kualitetet pėrzgjedhese ėe bėri ka vend pėr kritika sa tė duash, por dhe mėnyra e imponimit qė po kėrkohet ti bėhet nga “ kundėrshtarėt” e mbetur jashtė privilegjeve tė deputetit tashmė, ėshtė e habitshme. Me mjegullen qė kanė ngritur, kanė zhvendosur vėmendjen nga qeveria, duke ēuar haptazi uje nė mullirin e Ramės. Akoma s’janė mėsuar me idenė qė nė rast se ka njė frymė kritike ndaj Bashės nė antarėsi apo elektorat, kjo vjen pėr faktin se PD vazhdon tė qendrojė ne opozitė por jo se kanė ndonjė rezerve se i nxorri jashtė loje gezuesit e privilegjeve.

  Po Basha ka gabime, por do doja qė mllefin qė kishte derdhur Zonja Topalli ndaj Bashės ta shihja dhe pėr raportin e Departamentit tė Shtetit ku shihej qartė se po fundoset vendi. Do doja qė me tė njėjtin pathos Patozi tė kish folur dhe psr ēėshtjen e medias qė prekej atje. Do doja qė tė dėgjoja Boden apo Rulin, pėr taksėn qė po u vendoset bizneseve, do doja ti dėgjoja tė gjithė tė flisnin pėr greminėn ku po na ēon kjo qeveri.

  Kanė qenė nė krye e shtetit pėr tetė vjet dhe mė mirė se mund tė flasin ata s ‘mund ta bėjė askush. Por jo, shigjetat janė drejtuar nga Basha, nėn moton “ pas meje qameti u bėftė”! Po i bėjnė 23 orė nė 24 vetėm opozitė opozitės, me tė qene e tė paqena siē ishte fjala vjen akuza pėr censurė nė mbledhjen e Kėshillit Kombetar ndėrkohe qė kishin folur deri sa ishin bėrė tė mėrzitshėm.

  Po Basha ka gabime, por gjithsesi gabimet e opozitės janė tė pakrahasueshme me fajet e pushtetit. Kėtu duhet tė pėrqendrohet mė sė shumti dhe energjia, e tė kėnaqurve dhe tė pakėnaqurve me mėnyrėn si po bėhet opozitė. Tek e fundit gjithsecili prej nesh bėn opozitėn e tij. Vėmendja e shqiptarėve duhet tė adresoht tek problemet qė po kalojmė, tek varfėria, tek vjedhja, tek presioni pushtetit, te taksat qė po na mbysin, tek keqqeverisja dhe korrupsioni, tek kapja qė po i bėhet shtetit nga oligarkėt dhe pehlivanet e rėformes nė drejtėsi, tek burgosjet politike tė kuksianėve, tek shkeljet e tė drejtave e njeriut, dhe pėr e gjitha kėto ka njė pėrgjegjės. Ai quhet Edi Rama! Por me sa duket tė pakenaqurit kanė harruar borxhin qė i kanė shqiptarėve qė i mbajtėn tetė vite nė pushtet, dhe kusurin nė karriget e deputetėve. Pėr ta problemi mė i madh qenka kryetari i opozitės qė ua ndėpreu nė mes ėndrrėn pėr tė qenė tė pėrjetshem nė politike. Epo “sukese nė jetė” nė rast se e mendojnė kėshtu!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si nuk doli ndonje nga keta te eks-pd qe te thoshte njehere te verteten !

  Bashen e mban Berisha ne ate vend nuk e mban as statutet dhe as votimet... Dhe fatkeqsia apo absurditeti eshte se Basha perballe Patosit a Topallit duket si gjigandi perball liliputeve.
  E verteta eshte qe Basha s’pyet me per asnjeri. Ngadale ngadale po e pastron partine sikur Rama dikur PS-ne..
  Dhe e verteta me e madhe eshte se ne kete rruge qe eshte nisur nuk ka praktikisht asnje shans te perballet me mafien omniprezente te rilindjes qe ka monolizuar gjithēka.
  Humbesit me te medhenj ne kete rast jemi vetem ne, populli i thjeshte..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 7. #7
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime nė 61 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Basha eshte nje nejri qe ne jete ka arritur gjithcka fale servilizmit dhe aktrimit. Politikan i dobet. Legen fare me i fjale

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  E verteta eshte qe Basha s’pyet me per asnjeri. Ngadale ngadale po e pastron partine sikur Rama dikur PS-ne..
  Dhe e verteta me e madhe eshte se ne kete rruge qe eshte nisur nuk ka praktikisht asnje shans te perballet me mafien omniprezente te rilindjes qe ka monolizuar gjithēka.
  Humbesit me te medhenj ne kete rast jemi vetem ne, populli i thjeshte..
  E verteta eshte qe Basha pa mbeshtetjen e Berishes nuk qendron dot as edhe nje minute. Qe do te thote ne qofte se do te rrezosh Bashen ke pune ne fillim me Berishen. Nga frika e Berishes qe kane kundershtaret e Bashes e ben edhe Bashen te pamposhtur ose pa asnje alternative.


  Po te zbresim shkallet e mafies qeveritare...del qe eshte me keq opozita,por me keq akoma eshte opozita e opozites. Si te thuash qe eshte nje e keqe pa fund e pa shprese.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Ehhh, nuk ka Bese mes hajdutesh!

  Basha eshte aty sepse e vendosi Berisha. Kur ishin ne pushtet te gjithe sikofantet (si Topalli e Patozi etj etj) nuk benin ze, rrinin urte teksa pinin qumeshtin e pushtetit dhe pasuroheshin si rrezultat.

  Topalli bleu gjysmen e Shkodres dhe sundoi Velipojen me kusherinjte e saj.

  PDja, ashtu si PSja, LSIja etj etj nuk jane parti qe i sherbejne popullit, por klane kriminale.

  Populli u jep legjimitet duke i votuar.

  Politike zgjebarakesh, me gra e burra, qe te gjithe jane njesoj, KRIMINELE!

  Ne nje vend te civilizuar, 100% e politikes Shqiptare ose do te ishte ne burg ose duke shitur fiq!

  Partia Demokratike ekziston vetem ne emer, ashtu si dhe PSja.
  Asnjera nga keto nuk ndjek ideologjine e emrit, por s'ka si te ndiqet kur injoranca dhe arroganca is sundon te dyja.
  Perpos kesaj, egoizmi!

  Kur ishin studente ndoshta mendonin se ishin pjese e nje historie moderne romantike, por vitet treguan se nuk ishin tjeter veēse shfrytezues te rastit!

  Kur do te vije ndonjehere Demokracia ne Shqiperi?

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  E verteta eshte qe Basha pa mbeshtetjen e Berishes nuk qendron dot as edhe nje minute. Qe do te thote ne qofte se do te rrezosh Bashen ke pune ne fillim me Berishen. Nga frika e Berishes qe kane kundershtaret e Bashes e ben edhe Bashen te pamposhtur ose pa asnje alternative.


  Po te zbresim shkallet e mafies qeveritare...del qe eshte me keq opozita,por me keq akoma eshte opozita e opozites. Si te thuash qe eshte nje e keqe pa fund e pa shprese.
  Zbuluam shume te verteta te ndryshme ne replike e siper : ))
  Meqenese as une e as ti nuk e kemi monopolin e te vertetes, thellohemi pak tek tema ne fjale.

  Eshte e qarte qe Basha u be kryetar i partise fal ndihmes se Berishes. Sikunder eshte gjithashtu fakt, qe Basha nuk eshte rasti i pare ne PD, qe merr mbeshtetje nga Berisha dhe pastaj i kthejne kurrizin (kemi rastet e Meksit, Ngjeles, Topit, Bazes etj).
  E vetmja e vertete e pranuar nga te gjithe eshte se Berisha ka akoma nje fare ndikimi tek PD-ja. Edhe Nano mbasi humbi zgjedhjet ne 2005-en, duke mos qene thuajse fare aktiv dhe as kryetar partie, per inerci alla-shqiptarēe i kishte akoma besnik 20-30 deputete te PS-se.
  Per mua ketu fillon dhe mbaron ndikimi i Berishes tek PD-ja.
  Ndaj edhe kundershtaret e Bashes kritikat ia adresojne vetem atij. Imami, Ruli, Zogaj, Dash Shehi, Pollo e ndonje tjeter, per sa kohe perplaseshin me Berishen, ia adresonin atij kritikat e ashpra edhe kur ishin pjese e strukturave te PD-se.
  Perse atehere Patozi apo Topalli s’do e kritikonin Berishen, aq me teper sot qe jane nxjerre thuajse jashte ēdo aktiviteti politik?!

  Nese Basha do influencohej kaq shume nga Berisha, do bente nje opozite shume me agresive dhe imponuese.
  Jo vetem qe s’po e ben kete, por edhe ne hartimin e listave per deputet, vuri ne krye te ēdo liste per deputetet per ēdo rreth, kryesisht njerez anonim qe votojne dhe mbeshtesin qorrazi ēdo lloj propozimi te Bashes! Levizjet politike, diskursi politik, drejtimi i partise nga Basha, nuk kane asgje te perbashket me stilin e Berishes, ZERO!!!
  Thene te gjitha keto, une nuk po kerkoj riciklimin e Berishes, qe per mua me te drejte i ka mbyllur gjithe aktivitetet drejtuese qe mbas 2013-es...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Zbuluam shume te verteta te ndryshme ne replike e siper : ))
  Meqenese as une e as ti nuk e kemi monopolin e te vertetes, thellohemi pak tek tema ne fjale.

  Eshte e qarte qe Basha u be kryetar i partise fal ndihmes se Berishes. Sikunder eshte gjithashtu fakt, qe Basha nuk eshte rasti i pare ne PD, qe merr mbeshtetje nga Berisha dhe pastaj i kthejne kurrizin (kemi rastet e Meksit, Ngjeles, Topit, Bazes etj).
  E vetmja e vertete e pranuar nga te gjithe eshte se Berisha ka akoma nje fare ndikimi tek PD-ja. Edhe Nano mbasi humbi zgjedhjet ne 2005-en, duke mos qene thuajse fare aktiv dhe as kryetar partie, per inerci alla-shqiptarēe i kishte akoma besnik 20-30 deputete te PS-se.
  Per mua ketu fillon dhe mbaron ndikimi i Berishes tek PD-ja.
  Ndaj edhe kundershtaret e Bashes kritikat ia adresojne vetem atij. Imami, Ruli, Zogaj, Dash Shehi, Pollo e ndonje tjeter, per sa kohe perplaseshin me Berishen, ia adresonin atij kritikat e ashpra edhe kur ishin pjese e strukturave te PD-se.
  Perse atehere Patozi apo Topalli s’do e kritikonin Berishen, aq me teper sot qe jane nxjerre thuajse jashte ēdo aktiviteti politik?!

  Nese Basha do influencohej kaq shume nga Berisha, do bente nje opozite shume me agresive dhe imponuese.
  Jo vetem qe s’po e ben kete, por edhe ne hartimin e listave per deputet, vuri ne krye te ēdo liste per deputetet per ēdo rreth, kryesisht njerez anonim qe votojne dhe mbeshtesin qorrazi ēdo lloj propozimi te Bashes! Levizjet politike, diskursi politik, drejtimi i partise nga Basha, nuk kane asgje te perbashket me stilin e Berishes, ZERO!!!
  Thene te gjitha keto, une nuk po kerkoj riciklimin e Berishes, qe per mua me te drejte i ka mbyllur gjithe aktivitetet drejtuese qe mbas 2013-es...


  Opozita sot eshte komplet stili i Berishes,te gjitha levizjet dhe pazaret e Bashes jane te ndikuara dhe aprovuara nga Berisha.

  Te kerkosh te heqesh Bashen pa hequr mbeshtetjen e Berishes eshte absurditet...(ne rastin me te mire).

 12. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Opozita sot eshte komplet stili i Berishes,te gjitha levizjet dhe pazaret e Bashes jane te ndikuara dhe aprovuara nga Berisha.

  Te kerkosh te heqesh Bashen pa hequr mbeshtetjen e Berishes eshte absurditet...(ne rastin me te mire).
  Vetem se ka nje ndryshim relativisht dhe thelbesisht te « vogel »: Berisha vepronte ne stilin e tij me qellim maksimalizimin e votave, ndersa Basha ne stilin e tij nga zgjedhjet ne zgjedhje vetem minimizon numrin e votave, fal emrave qe cakton...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Vetem se ka nje ndryshim relativisht dhe thelbesisht te « vogel »: Berisha vepronte ne stilin e tij me qellim maksimalizimin e votave, ndersa Basha ne stilin e tij nga zgjedhjet ne zgjedhje vetem minimizon numrin e votave, fal emrave qe cakton...
  Po mos ti leverdiste Basha Berishes e hiqte brenda sekondave jo diteve. Eshte e kote te justifikohet Berisha se gjasme Basha ka autonomin e vet...

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Ne jemi te dy drejte hamendesimeve. Koha do e tregoje, sikunder koha po e tregon qe Basha s’ben asgje te ngjashme me Berishen.
  Nuk ka pasur ndonjehere opozitarizem me te pakuptueshem dhe aspak produktiv si kjo qe po ben Basha deri tani. As besoj se do kete ndonjehere..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Ne jemi te dy drejte hamendesimeve. Koha do e tregoje, sikunder koha po e tregon qe Basha s’ben asgje te ngjashme me Berishen.
  Nuk ka pasur ndonjehere opozitarizem me te pakuptueshem dhe aspak produktiv si kjo qe po ben Basha deri tani. As besoj se do kete ndonjehere..
  Pse eshte opozitarizem i pakuptueshem dhe aspak produktiv ! Eshte e kunderta,ka qene nje opozitarizem ashtu siē e ka dashur Berisha.Opozite per pazare...duke filluar qe nga Meta. Nuk ke asnje skandal te tetčvjeēarit te tije qe te ket shkuar ne prokurori a gjykate. Me Gerdec,me 21 janar dhe te gjitha skandalet e tjera pothuajse se jane mbyllur komplet... Nje sukses te tille opozitar do ta enderronin shume te tjere.

 16. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Pse eshte opozitarizem i pakuptueshem dhe aspak produktiv ! Eshte e kunderta,ka qene nje opozitarizem ashtu siē e ka dashur Berisha.Opozite per pazare...duke filluar qe nga Meta. Nuk ke asnje skandal te tetčvjeēarit te tije qe te ket shkuar ne prokurori a gjykate. Me Gerdec,me 21 janar dhe te gjitha skandalet e tjera pothuajse se jane mbyllur komplet... Nje sukses te tille opozitar do ta enderronin shume te tjere.
  Pse kush u denua nga qeveria e Nanos per aferat korruptive, qe do denohej qeveria e Berishes? Kush u denua nga qeveria e Berishes 92-97? Po prape askush nuk do gjykohet nga zullumet e sotshme te rilindjes!!!
  Nuk do votojne politikanet ligje qe te burgosin veten e tyre...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Pse kush u denua nga qeveria e Nanos per aferat korruptive, qe do denohej qeveria e Berishes? Kush u denua nga qeveria e Berishes 92-97? Po prape askush nuk do gjykohet nga zullumet e sotshme te rilindjes!!!
  Nuk do votojne politikanet ligje qe te burgosin veten e tyre...
  E vertete,asnje nuk eshte denuar. Pra dmth qe kemi garancin apsolute qe asnje nuk do denohet. Dhe ne fakt gjithe lufta e opozites kjo ka qene qe asnje te mos denohet. Dhe per kete nuk mundet te quhet e pasukseshme opozita e Bashes ne qofte se ka patur vetem kete synim.

 18. #18
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  E vertete,asnje nuk eshte denuar. Pra dmth qe kemi garancin apsolute qe asnje nuk do denohet. Dhe ne fakt gjithe lufta e opozites kjo ka qene qe asnje te mos denohet. Dhe per kete nuk mundet te quhet e pasukseshme opozita e Bashes ne qofte se ka patur vetem kete synim.
  Vetem se ka prape nje ndryshim te vogel, shifrat dhe fryma opozitare ecin mbrapshte, ndryshe nga gjithe opozitat qe kemi pas keto 27-vjet.
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Vetem se ka prape nje ndryshim te vogel, shifrat dhe fryma opozitare ecin mbrapshte, ndryshe nga gjithe opozitat qe kemi pas keto 27-vjet.
  Natyrisht qe mbrapsh do eci,Berisha e vendosi Bashen per pazarin e radhes nuk eshte se e vendosi se ishte "lider europian".

  Ketu eshte i gjithe diskutimi ;" Pse Berisha e mbeshtet Bashen me gjithe fuqin qe ka ?"

 20. #20
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Topalli-Patozi: Basha shpalli vdekjen e PD-sė

  Pazari nuk lindi sot ne politike dhe as do vdesi neser. Ka pas e do kete.

  Basha sot eshte akoma ne fazen e modifikimit te partise sipas deshires. Njehere qe e kapercen kete faze do filloj te kete ambiciet per pushtet.
  Kjo lexohet qarte me katandisjen aktuale te strukturave, me rregullat e reja qe po aplikon etj..
  Ēdo lloj opozite do e kishte pasur lluks kete qeveri qe kemi sot (edhe anasjelltas). Me gjithe keto skandale, ne parim edhe per nje vend si Shqiperia, Rama veshtire se do e mbyllte mandatin.
  Mirepo Basha qellim ka partine, njesoj si Rama deri diku ne 2-3 vitet e para ne opozite.
  Kjo po vertetohet dita dites dhe pikerisht kete gje po kritikojne kundershtaret e Bashes..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •