Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha se shum shpejt do t ndrmerret nj vendim mbi veprimet q do t ndiqen me Sirin.


  Ai u tha gazetarve se bashk me ekipin i tij ishin duke e trajtuar shum seriozisht kt situat, pas sulmit me arm kimike n qytetin e Doums.

  Shtpia e Bardh njoftoi m von se Trump do t bisedoj me udhheqsit britanik dhe francez, t enjten n mbrmje, ndrsa pr t marr nj vendim prfundimtar, ndrsa mendohet se edhe fuqit perndimore po prgatiten pr sulme.

  Rusia, aleati kryesor ushtarak i Siris, kundrshton fuqishm nj veprim t till t SHBA-ve dhe perndimit, ndrsa ambasadori rus n Kombet e bashkuara, Nebenzia tha se nuk e prjashton mundsin e nj lufte mes Rusis dhe SHBA-ve.

  Top Channel

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Po ben nje kohe e gjate qe mund te ndodhe "lufte" midis shteteve dhe mesazhet kane qene edhe me te forta, po a kane interes si Amerika po dhe Rusia per keto gjera ?

 3. #3

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Lufta me Trampin ka problematiken e incidentit se seriozisht Trampin nuk e mer me njeri. Trampi kete te re solli ne politike; incidentin.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Vetem se sulmi ndodhi. Ate qe administrata Obama-Clinton se beri dot ne 5 vjet, Trump e beri ne nje vit, duke patur edhe Turqine ne anen e saj...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Vetem se sulmi ndodhi. Ate qe administrata Obama-Clinton se beri dot ne 5 vjet, Trump e beri ne nje vit, duke patur edhe Turqine ne anen e saj...
  Sulmi ndodhi por asgje nuk ndodhi... ne qofte se qellimi ishte Asadi . Sulme te tilla ka bere me shume Obama.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Sulmi ndodhi por asgje nuk ndodhi... ne qofte se qellimi ishte Asadi . Sulme te tilla ka bere me shume Obama.
  Qellimi ishte Putini ne kete rast. Atij iu drejtua indirekt gishti dhe e mori reston..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Sulmi nuk u be kundra Assadit, por "magazinave ku mbaheshin apo prodhoheshin armet kimike"!

  Assadi do vazhdoje perseri, por pa arme kimike.

  Trump e beri sa per sy e faqe, te turbulloje ujerat ne Amerike me skandalet qe ka pjese ai ose sic i thone "tym ne sy"!
  Anglia e beri nga sulmi me gaz qe i bene Ruset agjentit te dyfishte ne Angli, dhe Franca e beri nga influenca qe Rusi ka me Mari Le Pen.

  Rusi do te kundershtoje sulmet, por asgje s'do beje, sepse nuk u sulmuan trupat Ruse apo te Assadit. Nuk pati asnje te vekur, vtem 2 te plagosur lehte, pse? Sepse si Rusi dhe Assadi e dinin ku do te ndodhnin bombardimet.

  Nuk mund te sulmohet Assadi drejtperdrejt, pasi Rusi eshte aleat, dhe mund te perdore Veton ne Organizaten e Kombeve te Bashkuara (UN). Po te ndodhe kjo, atehere Lufta e 3 boterore eshte e pashmangshme.


  Perfundimisht, i dhane ca lajme botes qe te merren me thashetheme.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: Ndrhyrja n Siri/ Trump konsultohet me aleatt, Rusia paralajmron luft

  Rusia eshte qendra me radioaktivitet, apo fuqi Hyjnore(Zoti i kaosit dhe luftes apo zjarrit), me te larte ne keto kohera pa Profet(te cilin mosbesimtaret apo gjallesat me grup gjaku negativ e kane kolere) apo lidhje direkte me Zotin dhe vende te tilla nuk dine vetem se te bejne lufte apo te ndezin zjarre pa shkak! Nese Trump do refuzonte luften krejt apo kaosin, natyren e Zotit, do ti shpifej ndonje tumor ne kanada apo meksike, me siguri, si efekt i vullnet-imunitetit te Zotit!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •