Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime nė 93 postime

  Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Pėrfaqėsuesja e Lartė e BE-sė pėr Politikė tė Jashtme, Federica Mogherini dhe Komisioneri pėr Zgjerimin, Johannes Hahn do tė vijnė nė Tiranė mė 17 prill pėr t’i dorėzuar progres-raportin qeverisė shqiptare.


  Para vizitės nė Ballkanin Perėndimor, Pėrfaqėsuesja e Lartė nė Bashkimin Europian, Federica Mogherini tha: “Ballkani Perėndimor ėshtė Europė dhe do tė jetė e ardhmja e Bashkimit Europian, pėr njė Bashkim tė fortė, tė qėndrueshėm. Kjo ėshtė ēėshtje e ndarjes sė interseit dhe tė pėrgjegjėsisė sė vendeve tė kėtij rajoni pėr tė mirėn e qytetarėve tanė. Ky ėshtė momenti pėr tė sjellė ndryshime pozitive pėr tė bėrė pėrparim tė pakthyeshėm dhe transformues drejt BE-sė”

  Sipas njoftimi zyrtar tė zyrės sė shtypit tė Mogherinit do tė takohet me autoritet politike, pėrfshi dhe pėrfaqėsues tė qeverive dhe partive politike. Ndėrsa mė 18 prill do tė jetė nė Shkup ku do tė marrė pjesė nė njė takim informal tė kryeministrave tė vendeve tė Ballkanit Perėndimor.

  Komisioni Europian do tė publikojė progres raportin mė 17 prill, bashkė me vlerėsimet pėr progresin e arritur vjetor. Qeveria shqiptarė pret qė pikėrisht atė ditė tė vijė dhe propozimi pėr ēeljen e negociatave tė Shqipėrisė me Bashkimin Europian.

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Politika shqiptare eshte bere aq bajate,eshte bere aq kot sa po te mos kesh nje person te huaj apo nje lajm te huaj nuk ka asgje se ēfare te diskutosh.Nuk ka me as nje lajm se edhe diskutimet mbi te huajt jane edhe ato kot edhe me kot.

  Kemi mbase qeverine me te keqe te ketyre 25 viteve.Nje qeveri qe nuk qeveris,nje qeveri qe nuk ka as program politik dhe asnje program ekonomik. Ka vetem shperndarje lekesh per disa persona dhe ngritje taksash qe te financoj po keta persona ku shperndan leket."Hap vrima e mbyll vrima dhe te kapim ēfare te kapim".

  Por nuk eshte kjo e keqja me e madhe, se ke nje qeveri te keqe dhe e rrezon apo mbase e ndryshon dhe ke nje fare rrugdalje,por ketu kemi nje qeveri qe asnjeri nuk e do ta ndryshoje se eshte opozita qe sjell frike me shume se qeveria. Qeveri qe mundet te rrezohet vetem po ti heqesh opoziten,bie po ra opozita.

  Kemi aritur ne ate pike psikopatike ku dhe argumentet nuk kane nje llogjike; qeveris keq qeveria dhe problemi eshte opozita! Duket si jashte llogjike te akuzosh opoziten qe nuk qeveris por realiteti eshte qe jo vetem kete sistem por edhe qeverine ne kembe e mban opozita. Kemi kete lidhjen perverse qeveri-opozite, ku opozita te vetmen garanci ka Ramen dhe Rama te vetmen garanci ka opoziten.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Ndoshta qeverine me te keqe ne 25 vite?!?!


  Qeveria qe kemi nuk eshte ajo qe na duhet, por te thuash se "ndoshta" qenka me e keqja me duket idioteske, duke patur kaq shume shembuj te meparshem qe te bejne te mendosh ndrysh!

  Kjo qeveri nuk mund te jete ne rregull, pasi Presidenti eshte Kriminel.
  Kryeministri eshte i paafte, nuk ka etike te foluri apo sjellje pre nje politikani te mirefillte, e te tjeret qe vazhdojne nen keta jane po aq te paafte si dhe bejne kane pjese ne organizata kriminale.

  Si mund te krahasohet kjo qeveri me qevetine e Berishes :94-97/98 e me tej?!

  Safet Zhulali ne ate kohte i shiste armet Afganistanit si dhe disa vendeve Arabe, nen urdhrat e Sales.
  Sala, Presidenti, dilte neper televizion duke na siguruar se fajdet jane te sigurta dhe se nuk ka perse te kishte frike se ishin firma piramidale.

  Nje popull i tere Fali pasurine ne xhepat e Berishes, ku jane parate?!
  Zvicer?!
  Panama?!

  Le te flasim per 97ten, nuk e di a e mban mend, mesa duket Shqiptari e ka memorjen si peshku.

  Ishte Sala presidenti qe urdheroi avionet per ne Vlore.
  Ishte Sala qe bente thirrje per lufte Civile duke mbushur autobuze dhe furgona me "mercenare" nga Veriu per ne Jug.

  Ishte po Sala qe thyente embargon ndaj Serbise, e cila po masakronte bashkombasit, duke iu shitur nafte.

  Sa vete u vrane si pasoje e 97tes?

  Mbi 4 mije vete, edhe sot ndihen pasojat e 97tes, me gjakmarrje/hakmarrje dhe inate.

  Banda ekzekutuese me dhe pa maska terrorizonin Shqiperine me vite me rradhe.

  Ishte po Sala qe hyri ne parlament me Tank dhe arme, me mercenaret e tij, dhe e mbertheu pushtetin dhe njehere.

  Doni me per Belulin?!

  Gerdeci dhe 21 janari!


  Mund te thuash se kjo qeveri sot nuk eshte qeveri qe do ja jape ndryshimin e duhur, se eshte vetem nje vazhdimesi e atyre te meparshme.

  Por, eshte nje ofendim per te vdekurit dhe te gjallet nese e krahason me qeverite e Sales, aq me teper kur thua se:... "ndoshta" eshte qeveria me e keqe qe kemi patur"....  Une e urrej politiken Shqiptare, si majtas dhe djathtas.

  Nuk kam aspak rrespekt dhe admirim per ASNJE pokitikan apo qeveritar Shqiptar, te tere jane si te zgjedhesh mes te keqijash.

  Ama, nese dikush me pyet se cula eshte me e keqja e te keqijave, atehere pa hezituar therras : Sali Berisha!

  Nuk eshte Luli ai qe i terheq marijonetat, por i zoti i marijonetave, Sala!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ilir-Arber : 14-04-2018 mė 03:00

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Politika shqiptare eshte bere aq bajate,eshte bere aq kot sa po te mos kesh nje person te huaj apo nje lajm te huaj nuk ka asgje se ēfare te diskutosh.Nuk ka me as nje lajm se edhe diskutimet mbi te huajt jane edhe ato kot edhe me kot.

  Kemi mbase qeverine me te keqe te ketyre 25 viteve.Nje qeveri qe nuk qeveris,nje qeveri qe nuk ka as program politik dhe asnje program ekonomik. Ka vetem shperndarje lekesh per disa persona dhe ngritje taksash qe te financoj po keta persona ku shperndan leket."Hap vrima e mbyll vrima dhe te kapim ēfare te kapim".

  Por nuk eshte kjo e keqja me e madhe, se ke nje qeveri te keqe dhe e rrezon apo mbase e ndryshon dhe ke nje fare rrugdalje,por ketu kemi nje qeveri qe asnjeri nuk e do ta ndryshoje se eshte opozita qe sjell frike me shume se qeveria. Qeveri qe mundet te rrezohet vetem po ti heqesh opoziten,bie po ra opozita.

  Kemi aritur ne ate pike psikopatike ku dhe argumentet nuk kane nje llogjike; qeveris keq qeveria dhe problemi eshte opozita! Duket si jashte llogjike te akuzosh opoziten qe nuk qeveris por realiteti eshte qe jo vetem kete sistem por edhe qeverine ne kembe e mban opozita. Kemi kete lidhjen perverse qeveri-opozite, ku opozita te vetmen garanci ka Ramen dhe Rama te vetmen garanci ka opoziten.
  Ne fakt duhen dy veta per te luajtur tango. Basha mbasi pastroi partine sipas qejfit, ka filluar ngre kauza ne rremuje e siper, pa kuptim dhe pa synim.
  Njesoj si Rama vendos vete per gjithēka pa u konsultuar me askend. Ka me vendosmeri dhe llogjike opozita e LSI-se sesa disa deklarata te Bashes!

  Dhe fituesi i madh deri tani eshte Rama. Per hir te se vertetes i duhet njohur merita e shkeljes me kembe dhe perdhosjes se dinjitetit te shqiptareve.
  Do jete e veshtire te gjesh jo vetem ne historine tone 100 vjeēare si shtet por edhe ne te ardhmen nje qeveri me perfomanca kaq te dobeta.
  Mbase afrimi ne paradhomen e BE-se do e detyrojne qeverine te rishikoj shume nga abuzimet e saj.
  Ndaj uroj qe te hapen sa me shpejt negociatat..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Duke_Of_Arberia pėr postimin:

  SERAFIM DILO (14-04-2018)

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Ndoshta qeverine me te keqe ne 25 vite?!?!


  Qeveria qe kemi nuk eshte ajo qe na duhet, por te thuash se "ndoshta" qenka me e keqja me duket idioteske, duke patur kaq shume shembuj te meparshem qe te bejne te mendosh ndrysh!

  Kjo qeveri nuk mund te jete ne rregull, pasi Presidenti eshte Kriminel.
  Kryeministri eshte i paafte, nuk ka etike te foluri apo sjellje pre nje politikani te mirefillte, e te tjeret qe vazhdojne nen keta jane po aq te paafte si dhe bejne kane pjese ne organizata kriminale.

  Si mund te krahasohet kjo qeveri me qevetine e Berishes :94-97/98 e me tej?!

  Safet Zhulali ne ate kohte i shiste armet Afganistanit si dhe disa vendeve Arabe, nen urdhrat e Sales.
  Sala, Presidenti, dilte neper televizion duke na siguruar se fajdet jane te sigurta dhe se nuk ka perse te kishte frike se ishin firma piramidale.

  Nje popull i tere Fali pasurine ne xhepat e Berishes, ku jane parate?!
  Zvicer?!
  Panama?!

  Le te flasim per 97ten, nuk e di a e mban mend, mesa duket Shqiptari e ka memorjen si peshku.

  Ishte Sala presidenti qe urdheroi avionet per ne Vlore.
  Ishte Sala qe bente thirrje per lufte Civile duke mbushur autobuze dhe furgona me "mercenare" nga Veriu per ne Jug.

  Ishte po Sala qe thyente embargon ndaj Serbise, e cila po masakronte bashkombasit, duke iu shitur nafte.

  Sa vete u vrane si pasoje e 97tes?

  Mbi 4 mije vete, edhe sot ndihen pasojat e 97tes, me gjakmarrje/hakmarrje dhe inate.

  Banda ekzekutuese me dhe pa maska terrorizonin Shqiperine me vite me rradhe.

  Ishte po Sala qe hyri ne parlament me Tank dhe arme, me mercenaret e tij, dhe e mbertheu pushtetin dhe njehere.

  Doni me per Belulin?!

  Gerdeci dhe 21 janari!


  Mund te thuash se kjo qeveri sot nuk eshte qeveri qe do ja jape ndryshimin e duhur, se eshte vetem nje vazhdimesi e atyre te meparshme.

  Por, eshte nje ofendim per te vdekurit dhe te gjallet nese e krahason me qeverite e Sales, aq me teper kur thua se:... "ndoshta" eshte qeveria me e keqe qe kemi patur"....  Une e urrej politiken Shqiptare, si majtas dhe djathtas.

  Nuk kam aspak rrespekt dhe admirim per ASNJE pokitikan apo qeveritar Shqiptar, te tere jane si te zgjedhesh mes te keqijash.

  Ama, nese dikush me pyet se cula eshte me e keqja e te keqijave, atehere pa hezituar therras : Sali Berisha!

  Nuk eshte Luli ai qe i terheq marijonetat, por i zoti i marijonetave, Sala!  Kemi nje qeveri e cila eshte e vetmja e ketyre 25 viteve qe ka rritjen me te madhe ekonomike,por bashke me rritjen ekonomike ke dhe rritjen e varferise. Vetem ne qeverite psikopatike mundet te ndodhin te dyja bashke qe rritet ekonomia dhe varferohet populli.

  Persa i perket ekonomise, per shtetasit ne pergjithesi, dhe veēanerisht shtresave te varfera eshte qeveria me e keqe e ketyre 25 viteteve.( Eshte qeveria qe heq taksat per hotelet e lluksit dhe shton taksat per shitsat e rrugeve ).

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Ne fakt duhen dy veta per te luajtur tango. Basha mbasi pastroi partine sipas qejfit, ka filluar ngre kauza ne rremuje e siper, pa kuptim dhe pa synim.
  Njesoj si Rama vendos vete per gjithēka pa u konsultuar me askend. Ka me vendosmeri dhe llogjike opozita e LSI-se sesa disa deklarata te Bashes!

  Dhe fituesi i madh deri tani eshte Rama. Per hir te se vertetes i duhet njohur merita e shkeljes me kembe dhe perdhosjes se dinjitetit te shqiptareve.
  Do jete e veshtire te gjesh jo vetem ne historine tone 100 vjeēare si shtet por edhe ne te ardhmen nje qeveri me perfomanca kaq te dobeta.
  Mbase afrimi ne paradhomen e BE-se do e detyrojne qeverine te rishikoj shume nga abuzimet e saj.
  Ndaj uroj qe te hapen sa me shpejt negociatat..
  Afrimi me BE-n nuk do ndikoje ne asnje fushe...edhe abuzimet ne kete sistem qe eshte ndertuar do vine gjithmone duke u shtuar.

  (Mbase jemi i vetmi vend ballkanik ku nuk kemi asnje shtet europian qe te kete nje interes ekonomik ne Shqiperi,dhe kjo mbase duhet te tregoje diēka...)

 8. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Afrimi me BE-n nuk do ndikoje ne asnje fushe...edhe abuzimet ne kete sistem qe eshte ndertuar do vine gjithmone duke u shtuar.

  (Mbase jemi i vetmi vend ballkanik ku nuk kemi asnje shtet europian qe te kete nje interes ekonomik ne Shqiperi,dhe kjo mbase duhet te tregoje diēka...)
  Dakort, vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta. Dhe ketu kemi faj te gjithe si komb per situaten ku ndodhemi.

  Megjithate sa me prane BE-se aq me teper monitorim per pastrimin e parave, per korrupsionin, per zbatimin e ligjeve, per ndarjen e pushteteve, etj, etj. Ndaj shpresoj te afrohemi sa me shpejte prane strukturave euro-atlantike!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Duke_Of_Arberia : 14-04-2018 mė 19:15
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 9. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime nė 93 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Cfare fiton EU nga Shqiperia , me hapjen e negociatave ?
  Silence is golden.

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Dakort, vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta. Dhe ketu kemi faj te gjithe si komb per situaten ku ndodhemi.

  Megjithate sa me prane BE-se aq me teper monitorim per pastrimin e parave, per korrupsionin, per zbatimin e ligjeve, per ndarjen e pushteteve, etj, etj. Ndaj shpresoj te afrohemi sa me shpejte prane strukturave euro-atlantike!

  BE sherben vetem per "muhabet" siē ka sherbyer kete 25 vjeēar per te mashtruar me optimizmin kot.

  Prane apo larg BE "karroca" Shqiperi ka mare tatpjeten,ku vetem nje reformim i thelle "revolucionar" mundet ta ndaloje kete rrenim-degjenerim qe ka sot,dhe ne horizont nuk kemi as nje force (dhe te huaj) dhe as edhe nje njeri te brendshem qe kerkon vertete nje reformin a ndryshim sistemi qeverisje.

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Cfare fiton EU nga Shqiperia , me hapjen e negociatave ?


  Asgje. Sepse nuk ka asnje minimum per interes ekonomik dhe po ashtu per interes strategjik.

 12. #11
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Asgje. Sepse nuk ka asnje minimum per interes ekonomik dhe po ashtu per interes strategjik.
  Perfitojne hashash cilesor vetem nese nuk e kalojme vijen e kuqe (transportin e kokaines).
  I behet presion Erdoganit, o burra po i aktivizojme celulat Gyleniste ne Shqiperi.
  S’kemi ku t’i djegim plehrat, mos u merzisni se i djegin shqiptaret edhe tonat.
  Na kane ngelur edhe nja 4-5 mije muxhahedin ne Iran, i nisim ne Shqiperi se kane kushte me te mira per te pranuar refugjate.

  Kemi mjaftueshem se ēfare t’u ofrojme nderkombetareve..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •