Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,565

    Nën brohoritjet ‘kuq e zi’ sherif morina arriti ta mposhtë kundërshtarin e tij gviniashvili

    NËN BROHORITJET ‘KUQ E ZI’ SHERIF MORINA ARRITI TA MPOSHTË KUNDËRSHTARIN E TIJ GVINIASHVILI







  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,565

    Për: Nën brohoritjet ‘kuq e zi’ sherif morina arriti ta mposhtë kundërshtarin e tij gviniashvili

    http://arenaring.com/sherif-morina-f...n-boteror-gbc/


    Sherif Morina fiton titullin botëror GBC
    Boksieri kosovar që jeton dhe vepron në Gjermani, Sherif Morina, ka arrit edhe një rezultat të shkëlqyer në karrierën e tij duke fituar titullin botëror “Boxing Council World Super Light Title”. Deri te ky sukses Morina nuk e ka pasur edhe shumë të lehtë pasi u ndesh me një boksier të fuqishëm afrikan Habibu Penga i cili kishte udhëtuar në Gjemani shumë i motivuar dhe për këtë tregon fakti se ndeshja shkoj deri në fund dhe fituesi u zgjodh me pikë.

    Me suksesin e arritur u shpreh i kënaqur shumë Sherif Morina i cili thotë se tani ai pret të ndeshet edhe për tituj tjerë. “Ndeshja ka filluar furishëm me kombinacione të fuqishme nga dyja palët sepse jemi fut ta mbarojmë ndeshjen para kohe, mirëpo deri tek kjo nuk erdhi pasi përballja përfundoi pas 12 runda ku tregova psikë të fortë dhe përgatitje maksimale. Ka qen shumë e vështir ky meç por motivi dhe përkrahja që kam pasur, kanë bërë që të tregoj më të mirën në ring dhe në fund të dal fitues”, thotë për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”, Morina.

    Ai shtoi se ky titull për të është shumë i rëndësishëm pasi e dërgon hapa përpara për ndeshjet internacionale. “Çdo boksier ka dëshirë me qen kampion i botës dhe kjo po ma mundëson një gjë të tillë. Tani pas kësaj përballje dua të pushoj pak dhe pastaj të filloj përgatitjet për ndeshjet e ardhshme që më presin në vitin e ardhshëm edhe atë jashtë Gjermanisë”, tha Morina, i cili në vitin 2019 ka zhvilluar 4 ndeshje, ku prej tyre ka të gjitha fitore (2 KO).
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Akuamarini : 16-11-2019 më 17:04

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,565

    Për: Nën brohoritjet ‘kuq e zi’ sherif morina arriti ta mposhtë kundërshtarin e tij gviniashvili


Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •