Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Nn brohoritjet kuq e zi sherif morina arriti ta mposht kundrshtarin e tij gviniashvili

  NN BROHORITJET KUQ E ZI SHERIF MORINA ARRITI TA MPOSHT KUNDRSHTARIN E TIJ GVINIASHVILI 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Nn brohoritjet kuq e zi sherif morina arriti ta mposht kundrshtarin e tij gviniashvili

  http://arenaring.com/sherif-morina-f...n-boteror-gbc/


  Sherif Morina fiton titullin botror GBC
  Boksieri kosovar q jeton dhe vepron n Gjermani, Sherif Morina, ka arrit edhe nj rezultat t shklqyer n karriern e tij duke fituar titullin botror “Boxing Council World Super Light Title”. Deri te ky sukses Morina nuk e ka pasur edhe shum t leht pasi u ndesh me nj boksier t fuqishm afrikan Habibu Penga i cili kishte udhtuar n Gjemani shum i motivuar dhe pr kt tregon fakti se ndeshja shkoj deri n fund dhe fituesi u zgjodh me pik.

  Me suksesin e arritur u shpreh i knaqur shum Sherif Morina i cili thot se tani ai pret t ndeshet edhe pr tituj tjer. “Ndeshja ka filluar furishm me kombinacione t fuqishme nga dyja palt sepse jemi fut ta mbarojm ndeshjen para kohe, mirpo deri tek kjo nuk erdhi pasi prballja prfundoi pas 12 runda ku tregova psik t fort dhe prgatitje maksimale. Ka qen shum e vshtir ky me por motivi dhe prkrahja q kam pasur, kan br q t tregoj m t mirn n ring dhe n fund t dal fitues”, thot pr portalin pr sporte luftarake “ArenaRing”, Morina.

  Ai shtoi se ky titull pr t sht shum i rndsishm pasi e drgon hapa prpara pr ndeshjet internacionale. “do boksier ka dshir me qen kampion i bots dhe kjo po ma mundson nj gj t till. Tani pas ksaj prballje dua t pushoj pak dhe pastaj t filloj prgatitjet pr ndeshjet e ardhshme q m presin n vitin e ardhshm edhe at jasht Gjermanis”, tha Morina, i cili n vitin 2019 ka zhvilluar 4 ndeshje, ku prej tyre ka t gjitha fitore (2 KO).
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 16-11-2019 m 17:04

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Nn brohoritjet kuq e zi sherif morina arriti ta mposht kundrshtarin e tij gviniashvili


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •