Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Distria ka fituar Medaljen e Art n Antalya Grand Prix 2018.

  Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka rrmbyer Medaljen e Art Antalya Grand Prix 2018 n kategorin 52 kg, shkruan Gazeta Express.

  Pr t arritur te Medalja e Art, Krasniqi e mposhti n finale me ippon xhudisten nga Britania, Chelsie Giles.

  M par edhe Fjolla Kelmendi luftoi pr t artn n kategorin 48 kg, por humbi n finale me (ippon) nga xhudistja nga Portugalia, Catarina Costa.

  Por, ajo kthehet n Kosov me kokn lart, pasi ka fituar Medaljen e Argjendt arritja e madhe kjo n karriern e xhudistes son.

  Pas pak pr t Artn do t luftoj Nora Gjakova, ajo do t prballet me xhudisten nga Korea e Jugut, Jandi Kim. /Gazeta Express/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Dy medalje pr Kosovn n "Tarragona 2018" Xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kan kaluar n finale.

  Distria Krasniqi ka kaluar n finale t xhudos n Lojrat Mesdhetare q po mbahen n Tarragona t Spanjs, pr t’ia siguruar Kosovs medaljen e par n kto lojra. N gjysmfinale t kategoris deri n 52 kilogram, ajo mposhti turken Irem Korkmaz.

  Lexo me shume: http://rtv21.tv/krasniqi-e-gjakova-n...arragona-2018/
  RTV21.tv

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kan rrmbyer medalje t arta n Lojrat Mesdhetare n Tarragona.

  Krasniqi n finale e mposhti xhudisten italiane, Odette Giuffrida.

  Ndrkoh, Gjakova mundi italianen Miriam Boi n kategorin 57 kilogram.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Distria Krasniqi e ka siguruar gjysmfinalen e turneut t xhudos Abu Dhabi t shtunn, pasi e mundi kinezen Yanan Li.
  Krasniqi ishte fantastike duke fituar me Ippon n erekfinale ndaj kinezes n kategorin -52 kilogram, raporton Gazeta Express.


  Lexo m shum n: https://www.gazetaexpress.com/sport/...aign=copyright

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi


  Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi e Nora Gjakova, fascinoojn, fitojn dy medalje t arta e nj t argjendt n garn Grand Prix n Tashkent t Uzbekistanit
  Distria Krasniqi shklqeu n finale dhe fitoi medaljen e art n kategorin -48 kg. Ajo n finale i dha leksion hungarezes Eva Csernoviczki.
  Distria me Ipoon e mundi hungarezen.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova i kan siguruar Kosovs medalje n nj pr turneve m t rndsishm n xhudo.

  Distria Krasniqi e ka prmbyllur me sukses maksimal garn e saj n World Judo Masters, Guangzhou 2018.

  Xhudistja nga Kosova arriti t mposht n finale xhudisten japoneze, Kondo Ami.


  Ami ishte medaliste olimpike dhe nuk ishte sfid aspak e leht pr Distrian.

  Por, prkundr vshtirsis s duelit, Distria ishte e fokusuar dhe pr 16 sekonda e hodhi n tatami medalisten japoneze nga Lojrat Olimpike.
  Kshtu, Distria fiton t artn pr kategorin deri 52 kilogram.

  Pas triumfit, Distria fiton 1800 pik olimpike, t vlefshme pr kualifikim n Lojrat Olimpike.

  Edhe Nora Gjakova do t garoj n finale dhe lufton pr medaljen e art.

  Kina me mbi nj miliard banor, mbeti sot pa asnj medalje n garn prestigjioze Guangzhou Masters n xhudo.
  Kina nuk i gzoi tifoz e saj t paktn me nj medalje, si vend organizator. Kina me mbi nj miliard banor, mbeti pa medalje!

  /Telegrafi/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 15-12-2018 m 15:22

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Xhudistja kosovare, Distria Kransiqi, nuk arriti q t shnoj fitor n finalen e Gran Prix n Paris, pasi q u mund nga Ami Kondo. Japonezja shfrytzoi nj moment pakujdesia t Krasniqit dhe mbylli takimin final me ipon. N rrugn deri n finale, Distria Krasniqi mundi portugezen Joana Diogo, brazilianen Gabriela Chibana, jug-koreanen Yujeong Kang dhe Melanie Klement n gjysmfinale.Distria Krasniqi fiton medaljen e argjendt
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 09-02-2019 m 16:42

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e art n Grand Prixin e mbajtur n Turqi, n qytetin e Antalis.
  Lufttarja nga Kosova ishte konkurrente n kategorin -48 kilogram dhe arriti rezultat shum t mir.

  Xhudistja nga Kosova e ka fituar luftn e par, q ishte e vlefshme pr raundin e dyt, n Antalia ndaj turkes Gulkader Senturk, pr t kaluar n fazn erekfinale, shkruan lajmi.net.

  Faza erekfinale ishte speciale, pasi q prball Krasniqit ishte xhudistja serbe, Andrea Stojadinov, e cila u mposht me IPPON nga lufttarja jon.

  Distria ishte e paprmbajtshme edhe n gjysmfinale, ku prsri me IPPON arriti ta mposhte koreanen Yujeong Kang, pr t kaluar n finalen e madhe t Grand Prix Antalya.

  Lufta e fundit pr Krasniqin ishte kundr xhudistes nga Kazakistani, Otgontsetseg Galbadrakh, t ciln gjithashtu e kaloi me sukses.

  Distria Krasniqi triumfoi n kt kompeticion edhe n vitin e kaluar, kur asokohe garonte n kategorin -52 kilogram. /Lajmi.net/

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Distria Krasniqi ka kaluar n gjysmfinale t Kampionatit Botror n Xhudo q po mbahet n Tokio t Japonis.

  23 vjearja ka mposhtur Paula Pareto, n nj luft t vshtir n erekfinale.
  Krasniqi e mundi rivalen argjentinase me Golden Score, pasi koha e rregullt u mbyll pa fitues.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Distria Krasniqi fiton medaljen e art n kategorin -52 kg n Grand Slam n Paris.
  Distria Krasniqi ka fitue edhe luftn gjysfinale kundr brazilianes Sarah Menezes, pr me sigurue finalen n Grand Slamin e Parisit.

  Distria e hodhi n tok 28 qindtat e kohs pa prfunduar sfida, duke fituar pik. Pas 12 sekonda edhe e mposht rivalen.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi

  Distria Krasniqi lartson Kosovn, kampione e Evrops


  Xhudistja e Kombtares s Kosovs, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen n kategorin -48 kg n Kampionatin Evropian, q po mbahet n Lisbon t Turqis.

  Distria si luanesh luftoi n prballje me ukrainasen Daria Bilodid.

  Luft e fort mes tyre, Distria me kujdes t madh iu ka qasur finales, duke mos lejuar ndonj gabim eventual, q t prfitonte rivalja. Distria fiton ndaj ukrainases.

  Distria u tregua e paprmbajtshme n t gjitha luftrat dhe i fitoi para kohe (me ippon), duke e mundur Francesca Giorda nga Italia, pastaj n erekfinale izraeliten Shira Rishony dhe n gjysmfinale e drmoi rusen Sabina Giliazova.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi


  Xhudistja nga Kosova Distria Krasniqi, sht nisur drejt finales n Lojrat Olimpike Verore, q po mbahen n Tokio. Ajo ka mposhtur t shtunn lojtaret, Gabriela Chibana, Chen-Hao Lin dhe Urantsetseg Munkhbat n kategorin deri n 48 kilogram. Komiteti Olimpik i Kosovs ka thn se xhudistja Krasniqi sapo i ka siguruar Kosovs medalje olimpike. Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovs nga Lojrat Olimpike Tokio 2020. Xhudistja jon mundi Urantsetseg Munkhat t Mongolis, pr t kaluar n finalen e madhe. Bravo Distria dhe shum fat e suksese n finale. URIME KOSOV MEDALJA E DYT OLIMPIKE!, ka thn ky Komitet prmes nj postimi n Facebook.
  Kosova e ka fituar medaljen e par olimpike prmes xhudistes Majlinda Kelmendi n Rio 2016. Kt her, Kosovn n Lojrat Olimpike e prfaqsojn 11 sportist, n gjasht sporte. N ceremonin e hapjes s lojrave olimpike, nj dit m par, ishte e pranishme edhe presidentja e Kosovs, Vjosa Osmani.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,843

  Pr: Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, e Art n Turqi  Judo - Distria Krasniqi gold medal ceremony Tokyo 2020
  787 viewsJul 24, 2021

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •