Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime nė 92 postime

  Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  Emri: 271b999d5471c17e0f96e3924afb2ed670ca07fd_1_800x363.jpg

Shikime: 123

Madhėsia: 27.2 KB

  Nuk ka justifikime tė besueshme pėr pasurinė e tij nė Kanada ndaj nuk do tė jetė mė pjesė e gjykatės kushtetuese. Gjyqtari Fatos Lulo (i pari djathtas) u bė kėsisoj “viktima” e parė e sistemit tė Vettingut, pas gjithė gjyqtarėve dhe prokurorėve qė vetėdorėzuan postet pėr tė mos i hyrė vetingut. Nė fillim tė kėsaj jave, gjyqtari tjetėr i Kushtetueses, Besnik Imeraj (i pari majtas), u ēua pėr ndjekje penale pasi kishte dhėnė dorėheqjen. Gjetjet e Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit ishin tė tilla qė kėrkonin ndjekje penale, edhe pse Vettingu ndaj Besnik Imerajt u ndalua me kėrkesė tė tij.

  Nė rastin e Lulos, arsyeja e rrėzimit tė tij shpjegohet kėshtu nga reporter.al:

  Asetet pėr tė cilat gjyqtari akuzohet se nuk ėshtė i aftė t’i shpjegojė mė burimet e tij financiare pėrfshijnė pasuri tė paluajtshme si njė apartament nė rrugėn Sami Frashėri nė Tiranė, njė apartament nė rr. e Durrėsit, si dhe njė zyrė nė Rr. Ismail Qemali.

  Gjithashtu, KPK ka vlerėsuar si deklarim tė rremė nė ILDKPKI edhe dhuratėn e marrė nga e motra Drita Lulo nė vitin 2008 me vlerė 100 mijė USD, shitjen e njė apartamenti nė Toronto tė Kanadasė me vlerė 160 mijė dollarė kanadez, njė hua prej 480 mijė USD nga e motra e shlyer brenda vitit 2005 dhe njė depozitė prej 400 mijė dollarė kanadez nė Toronto, qė sipas gjyqtarit Lulo ka ardhur nga puna e tij si emigrant nė Kanada.

  Sipas relatores Ēiftja, informacionet e marra nga njė numėr institucionesh kishin krijuar bindjen se gjyqtari Lulo kishte mungesė burimesh financiare tė ligjshme pėr asetet e deklaruara dhe ato pėrbėnin deklarim tė rremė. KPK i pati dhėnė 15 ditė kohė gjyqtarit pėr t’u njohur me dosjen dhe pėr tė dhėnė shpjegime.

  KPK ėshtė shkalla e parė e Vettingut. Gjyqtari Fatos Lulo do tė ketė tė drejtėn tė apelojė.

  Kush ėshtė Fatos Lulo?

  Lindur mė 2.09.1961, nė Tiranė. Ėshtė diplomuar nė Universitetin e Tiranės, Fakulteti i Drejtėsisė, nė vitin 1988. Nga viti 1989 deri nė fund tė vitit 1992 ka punuar pranė Kėshillit tė Ministrave, nė Komitetin e Punės dhe Pėrkrahjes Sociale, mė pas Ministria e Punės, Emigracionit dhe Ēėshtjeve Sociale. Nė periudhėn 1994-2004 ka ushtruar profesionin e avokatit. Nė vitin 2004 u zgjodh nga Parlamenti i Shqipėrisė si anėtar i Kėshillit Kombėtar tė Radios dhe Televizionit (KKRT). Nė vitet 2005-2013 ka qenė anėtar i Gjykatės sė Lartė. Nė muajin maj tė vitit 2013 ėshtė emėruar anėtar i Gjykatės Kushtetuese.
  Burimi, faqja zyrtare e Gjykatės Kushtetuese
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  291
  Faleminderit
  15
  33 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  epo shume mire e terheqte kemben zvarre se 98% e personave ne kete profesion jane trashur mire dhe meritojne burgun

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime nė 92 postime

  Pėr: Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  Me vjen vertet mire qe disa njerez qe deri dje kishin imunitet te plote nga ligji sot po zhduken nje e na nje..
  Silence is golden.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  Eh mer Lazo djali. Nje trim bie e disa dhjetera ngrihen, e kemi dhe ne gen.
  Thene ndryshe, hiqet nje i korruptuar qe s’e kishte teresisht nen kontroll rilindja dhe zevendesohet me te njejtin soj matrapazi, por kesaj here i kontrolluar teresisht nga rilindja.
  Gezohu Lazo gezohu!!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 5. #5
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  39
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime nė 24 postime

  Pėr: Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  Nuk e njoh personalisht, por me sa info kam, vete e votoi kete katraure, pastaj keshtu e peson kur mbyll arsyen dhe voton per ti bere qefin “kryetarit”!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  Si verifikim a veting koti duket. Duket sikur kan filluar me ate qe ka mé pak lek.

  Edhe se eshte interesante qe nje gjyqtar i kushtetueses depozitat e tij bankare i mbaka ne Kanada.... Si te thuash besim tek bankat shqiptare zero.

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,089
  Faleminderit
  65
  782 falenderime nė 640 postime

  Pėr: Fatos Lulo rrėzohet nga Vettingu

  Ironia e kesaj maskarade qe po behet nen petkun e "reformes ne drejtesi" eshte se: ja tek po pastrojme gjykatat nga gjykatesit e korruptuar, por ama Parlamentin e kemi te mbushur me 100 kriminele e mafioze te certifikuar boterisht qe fshihen ne Shqiperi dhe blene ate post deputeti per te fituar pikerisht, imunitetin nga ligji!

  Shoku Rama, besoj se do t'ua rrisesh pazarin deputeteve te tu ne zgjedhjet e ardhshme apo jo?

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 26-03-2018 mė 21:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •