Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 62 prej 62
 1. #61
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,375
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Protesta e kuksianve, prova q Arta Marku u vu nn urdhrat e Edi Rams

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  A eshte i ligjshem arrestimi i nje individi per prishjen e prones publike?

  U vrane 4 protestues ne shesh, dhe fajin e mbajti samari dhe jo gomari.


  Problemi eshte se demonstrata kaloi ne dhune, dhe KUDO ne bote, nese protestuesit behen te dhunshem ndaj policise apo sulmojne objektet shteterore/private, atehere ata arrestohen!

  Sa protestues morren pjese, dhe sa u burgosen?
  Identik te njejtat pyetje ngrinte nje burre i gjate tek ERtv. I merrej edhe fryma kur fliste!
  Ligjshmeria, vandalizmi, drejtesia thoshte ky presori i vizatimit. Mos ke dhe ti shoku ndonje pasion per vizatimin?

  Ata te shkrete njerez ngriten zerin se ju ka hyre varferia ne palce. Nuk del kot nje i semure apo gjysem invalid te protestoje per te drejtat minimale.

  PS: Per ta kufizuar pak injorancen tende, ajo nuk ishte prone publike, por prone e disa koncesionareve qe shtojne miliardat duke i marre kafshaten e gojes fukarenjve me vjedhje legale si puna e kesaj takses 5 euroshe...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #62
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  39
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime n 24 postime

  Pr: Qeveria e Rilindjes: 5 euro gjob t udhtosh n Rrugn e Kombit. Qytetart n protest!

  Dita e par e mosbindjes civile, Basha krkesa Rams: Do qndrojm deri sa

  N vijim t protests s opozits me bllokim t katr akseve rrugore n vend, me djegie gomash dhe thirrje t forta Rama ik, kreu i PD-s, teksa e ka quajtur kt ditn e par t mosbindjes civile, i ka numruar disa krkesa kryeministrit Rama dhe ka premtuar se opozita nuk ndalet.

  Nga Vora, Basha ka falnderuar protestuesit n gjith vendin pr pranin masive n ditn e par t mosbindjes.

  sht dita e mosbindjes s qytetarve kundr padrejtsis, grabitjes, kundr Edi Rams dhe bands s tij, oligarkve dhe kriminelve q grabitn n mes t nats bijt e Kuksit nga shtpit e tyre n shkelje t lirive dhe t drejtave t njeriut, pr t terrorizuar Kuksin, pr ti dhn shembull shqiptarve q t mos ngren zrin kundr padrejtsis- tha ai.

  M tej, ai iu drejtua Rams, duke iu kujtuar se:

  E ke kthyer policin n polici private, prokurorin po ashtu, ke politizuar gjykatat, ke kapur ekonomin, ke bler mediat, por ky nuk sht asgj tjetr prvec se fundi i diktaturs, se popullin nuk e blen dot, nuk e nnshtron, shantazhin, shqiptart do t qndrojn deri sa t largojn regjimin kriminal. Opozita sht n kahun e njerzve t thjesht, n krah t familjeve n nevoj, siprmarrsve, qytetarve. Ky sht reagimi i popullit q nuk pranon, refuzon dhe nuk do pranoj m grabitjen e nj shteti t privatizuar dhe t kriminalizuar nga Edi Rama. Dua ti falenderoj qindra mijra shqiptar q u bn pjes e ksaj proteste, jo vetm ktu por po kshtu n Milot, Cerm dhe Bradashesh. Ne nuk gnjehemi. Liro 11 kuksiant, hiq taksn e Rrugs s Kombit, anulo koncensionin, hiq policin nga Kuksi. Ti japim fund padrejtsis, ti japim fund grabitjes, kjo sht rruga e vetme pr shqiptart. Ti japim fund dhe t ndrtojm s bashku standardet europiane. Ky sht vetm fillimi i prgjigjes popullore kundr regjimit privat dhe kriminal. Ne do ti kthejm drejtsin e pakapur politike qytetarve. S bashku do ti kthejm shpresn cdo shqiptari- tha Basha.  Rama shtyu pagesn pr rrugn, Basha: Liro t arrestuarit, po fiton koh se ka n plan

  Pak pasi Rama deklaroi nga Kuvendi se taksa pr Rrugn e Kombit nuk do t bhet pa u gjetur m par zgjidhja optimale me dhe pr banort e zons, vjen reagimi i kreut t PD-s, Lulzim Basha.

  Nga protesta n Vor, Basha ka nj prgjigje pr Ramn, pr t cilin thot se m kt trheqje krkon vetm t fitoj koh, duke i thn se opozita nuk trhiqet deri n fund.

  Rama duhet ta heq trsisht dhe pr t gjith se sht e padrejt, pr banort e zons m t varfr, por edhe cdo shqiptar tjetr, e para duhet hequr trsisht. E dyta po prpiqet t fitoj koh, se sht n presion, dhe pastaj ti godas nga prapa, jemi pr t krkuar lirimin e gjith t arrestuarve, jemi pr ti dhn fund nj regjimi q ka rrnuar shtetin. Reagimet e Rams prvecse jan t pabesueshme nuk zgjidhin thelbin e problemit, taksa t anulohet trsisht, shqiptart paguajn 200 mln euro n vit taksa pr rrugt, t arrestuarit t lirohen nga i pari n fund dhe t marr fund ky shtet q sht n shrbim t oligarkve. Ne do t vazhdojm deri n fund, fitorja sht kur shteti dhe institucionet e shtetit kthehen n shrbim t qytetarve dhe jo nj grupi oligarksh- tha ai.

  A do t jet paqsore protesta e opozits sot? Ja si prgjigjet Basha

  Kreu i PD-s, Lulzim Basha me bashkshorten e tij, Aurela n krah, jan sot n krye t protestuesve, n Vor, ku protestuesit kan bllokuar autostradn.

  Pyetur nga gazetart nse protesta e sotme do t jet paqsore apo jo, Basha ka dhn kt prgjigje: Pyesni qytetart.

  Policia e privatizuar e Rams do ti kthehet popullit- ka thn Basha, teksa sht prgjigjur edhe pr pyetjen nse i trembet ndjekjes penale pr nj protest t paligjshme.

  I paligjshm sht shteti priviat kriminal i Rams, nuk do krkojm kurr leje pr nj protest t ligjit. Un jam n krah t qytetarve dhe opozita sht n krah t qytetarve, ky sht shtet q burgos popullin dhe l t lir kriminelt, shtet rrethim pr 23 kuksian sikur t ishin terrorist, t gjith kriminelt t lir, shkoni shikoni shtpin e Tahirit dhe kriminelve dhe shikoni shtpit e atyre q jan n burg sot- tha Basha.

  Panorama
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •