Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 62
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Albo, je tu ba monokog o mik, se te thashe, e humbet diskutimin nese fillon fjaline me femrin Berishe.

  Ju simpatizantet e Xhaxhit Berishe jeni kthyer si fanatike Kulti.

  Mos na trego se 'beri Berisha (ai bashke me pasardhesin Bashen mbushen xhepat nga ajo rruge, cope-cope).

  Nuk e mbroj taksen e Rames, une e dhashe mendimin qe kisha per ate.

  Por mos "hap thesin" se Berisha rriti biznesin e beri hatane .......

  A i harrove ato qe i lartepermenda, fatkeqesite qe kane doren e Berishes?!


  Ej......po nuk eshte i gjithe populli trashe o mik!


  Te zgjedhesh midis Rames e Berishes eshte si te zgjedhesh te KEQEN me te vogel.

  Si mendon ti se mirembahet rruga?!

  Me forca vullnetare si ne kohen e Xhaxhi Verit?!

  Me nje lloj takse. Por jo me ate lloj takse.

 2. #22
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  [QUOTE=Ilir-Arber;3835919]

  Si mendon ti se mirembahet rruga?!

  Me forca vullnetare si ne kohen e Xhaxhi Verit?!

  Me nje lloj takse. Por jo me ate lloj takse.

  Rruget mirembahen nga taksat e qarkullimit e taksa shtese mbi akcizen qe shpik qeveria rregullisht. Dhe nese ske te ardhura mjaftueshem per rrugen me pagese, ke si opsionin nje rruge dytesore (qe ne rastin konkret nuk ekziston).
  Kjo barcaleta e takses per mirembajtjen, ne fakt nuk eshte asgje tjeter vetem se praktika banale e Rames, zbrazja xhepin fukarait per tja shperndare disa pasanikeve barkderra e feudale !
  Njehere e quan takse e njehere tjeter PPP-e.

  Xhaxhi me punet vullnetare o ndertonte ndonje ure, po Rama a ka ndertuar 5 vjet me gjithe keto taksa e borxhe qe ka marre?
  Na trego nje veper te vetme...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Ne nje vend si Shqiperia duhet mirmbahet rruga nga shteti sepse shteti ne Shqiperi ka gjithmone me pak korrupsion se privati.

  Ne gjerat strategjike shteti duhet ti administroje vet ne qofte se do zhvillim,eshte budallik te krahasohet jo me kohen e Enverit e jo me ekonomine socialiste.

  Nje politikan e mire nga nje politikan i keq dallohet vetem tek administratoret shteteror qe zgjedh se perndryshe politika kthehet vetem ne pazar,si e kemi pasur keto 25 vjet.

  Me vjen nder mend ajo e Enriko Mateit qe e ktheu ENI-n ne nje superfuqi nafte dhe gazi kur duhet te falimentonte. Jo vetem qe e ktheu ne superfuqi por e beri dhe pjese te zhvillimit italian. Dhe e beri,duke qene vet partizan dhe duke thirrur ne pune edhe inxhinieret fashist....Sepse gjerat behen me njerezit e duhur mbi te gjitha,dhe politika per kete sherben se perndryshe eshte kot.

 4. #24
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Dhe per fat te keq, si gjithmon ne Shqiperi pushtet-aret kuptojn vetem me gjuhen e dhunes/shkaterrimit.

  Dhe me keq akoma, kur zemerimi i popullit shfrytezohet nga politika.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Nuk ishte dhune, ishte minimumi i nje proteste per nje popull te varfer qe po e zhvasin gjithmon e me teper.

  Megjithate respekt per ata qe protestuan,bravo ju qofte, se nuk protestuan vetem per veten por protestuan per te gjithe shqiptaret.

  Protest per ti hequr kapelen.

 6. 2 antart m posht falenderuan SERAFIM DILO pr mendimin e shprehur n kt postim:

  drague (31-03-2018),Duke_Of_Arberia (01-04-2018)

 7. #26
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nuk ishte dhune, ishte minimumi i nje proteste per nje popull te varfer qe po e zhvasin gjithmon e me teper.

  Megjithate respekt per ata qe protestuan,bravo ju qofte, se nuk protestuan vetem per veten por protestuan per te gjithe shqiptaret.

  Protest per ti hequr kapelen.
  u lodhen duke protestuar per partine nene

 8. Anetart m posht kan falenderuar drague pr postimin:

  SERAFIM DILO (31-03-2018)

 9. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  u lodhen duke protestuar per partine nene


  K'to protesta prandaj i trembin se jane jasht partie. Jane protesta ku njerezit protestojn per vetveten.

  Nuk ja priste menja,se mendonin si 5 euro si 50 euro nuk protestojn delet jasht partise.

 10. #28
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Bilanci paraprak i protests, polic e qytetar t plagosur

  Emri: ppppppppppp.jpg

Shikime: 171

Madhsia: 57.8 KB

  Ndrkoh q protesta thuajse ka prfunduar trsisht n zonn ku ishte vendosur sporteli i vjeljes s takss pr kalimin n Rrugn e Kombit, kan dal edhe bilancet e para t saj.


  Kshtu nga prleshjet e dhunshme mes protestuesve dhe policis, ka pasur edhe t lnduar e t plagosur nga t dy palt.

  Paraprakisht njoftohet se kan mbetur t dmtuar 5 pjestar t forcave t policis, si dhe 12 qytetar, pjesmarrs n protest.

  Protesta nisi e qet, por derivoi n prleshje mes tubuesve dhe forcave t policis, ndrsa mj pas u shkatrruan dhe dogjn sportelet e ndrtuara nga koncesionari./top channel.tv
  Silence is golden.

 11. #29
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Bilanci paraprak i protests, polic e qytetar t plagosur

  I plasi "bumja" Sulltanit aty ku nuk e priste,ishte i sigurte qe me cic-micet e opozites do ti kishte si garanci qe asgje nuk do ndodhte.

  Kishte 5 vjet qe deshtimin me te madh ekonomik po e maskonte ne menyre te perkryer. Jo dekriminalizimi,jo reforma ne drejtesi,jo po iku a erdhi Lsi-ja,jo po eshte Luli lider europian per pae plonci a pae komesh,jo po keshtu e jo po ashtu pati 5 vjete pa asnje proteste ekonomike,ku me mijra shqiptare po iknin nga Shqiperia sikur vendi te ishte ne lufte.

  I ka plasur aq keq sa tani eshte ne dileme; te tregoje doren e hekurt kunder fukarenjve apo te vazhdoje prap me mashtrimet dhe lloqet politike. Se ka nje problem tani qe te varferit-populli po mori zemer eshte e veshtire pastaj te ndalohet,behet ortek. Nuk mundet te perdoret si maske gjithmon opozita per te mbuluar varferine dhe mjerimin real.

 12. #30
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  K'to protesta prandaj i trembin se jane jasht partie. Jane protesta ku njerezit protestojn per vetveten.

  Nuk ja priste menja,se mendonin si 5 euro si 50 euro nuk protestojn delet jasht partise.
  e tremben shalgjatin maloket e Kuksit

 13. #31
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  e tremben shalgjatin maloket e Kuksit
  E tremen keq,nuk e priste qe maloku ti dilte kaq qytetar.

  Po i futen dhe nje protest tjeter tani kunder arrestimeve...kaq e pati dhe xhaxhi Rama...

 14. #32
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Bilanci paraprak i protests, polic e qytetar t plagosur

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  I plasi "bumja" Sulltanit aty ku nuk e priste,ishte i sigurte qe me cic-micet e opozites do ti kishte si garanci qe asgje nuk do ndodhte.

  Kishte 5 vjet qe deshtimin me te madh ekonomik po e maskonte ne menyre te perkryer. Jo dekriminalizimi,jo reforma ne drejtesi,jo po iku a erdhi Lsi-ja,jo po eshte Luli lider europian per pae plonci a pae komesh,jo po keshtu e jo po ashtu pati 5 vjete pa asnje proteste ekonomike,ku me mijra shqiptare po iknin nga Shqiperia sikur vendi te ishte ne lufte.

  I ka plasur aq keq sa tani eshte ne dileme; te tregoje doren e hekurt kunder fukarenjve apo te vazhdoje prap me mashtrimet dhe lloqet politike. Se ka nje problem tani qe te varferit-populli po mori zemer eshte e veshtire pastaj te ndalohet,behet ortek. Nuk mundet te perdoret si maske gjithmon opozita per te mbuluar varferine dhe mjerimin real.
  Sakte!!! Boomerangu i deshtimeve duke ja lene gjithmone te tjereve (LsI, gazetare, media), po fillon t’i kthehet mbrapshte.
  Lsi, opozite, media, gazetare, kane kusuret e tyre ne kete vend, por pergjegjes per deshtimet persa kohe e ke vete timonin duhet ta mbash vete o lideri yne galaktiko-rajonalo-dilerant..

  PS: Druaj qe Rama do arrij me te gjitha mjetet e tij, ta sfumoje edhe kete proteste. Uroj ta keme gabim..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #33
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Eh te kishim pas protesta te tilla kundra do qeverie ne keto 25 vjet, do ishim tjeter vend sot...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. 2 antart m posht falenderuan Duke_Of_Arberia pr mendimin e shprehur n kt postim:

  drague (05-04-2018),SERAFIM DILO (01-04-2018)

 17. #34
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Bilanci paraprak i protests, polic e qytetar t plagosur

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Sakte!!! Boomerangu i deshtimeve duke ja lene gjithmone te tjereve (LsI, gazetare, media), po fillon ti kthehet mbrapshte.
  Lsi, opozite, media, gazetare, kane kusuret e tyre ne kete vend, por pergjegjes per deshtimet persa kohe e ke vete timonin duhet ta mbash vete o lideri yne galaktiko-rajonalo-dilerant..

  PS: Druaj qe Rama do arrij me te gjitha mjetet e tij, ta sfumoje edhe kete proteste. Uroj ta keme gabim..

  Qe do te perdori te gjitha mjetet duke filluar nga forza dhe deri tek leket etj etj nuk ka dyshim, por do beje do gje te mundur qe ta mbylli sa me shpejt dhe qe kjo proteste te paraqitet si nje incidend i rradhes.

  Eshte nje "shkendi ne bar te thate" qe me kete nivel korrupsioni dhe varferie eshte problem edhe per vet sistemin. E po e po per Ramen qe i shmonton te gjithe rritjen ekonomike dhe qe po bejme shtet.

 18. #35
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Testohen sportelet n Rrugn e Kombit, brenda 15 Prillit aplikohet pagesa

  Taksa e rruges se Kombit eshte anti kombetare, se pari sepse eshte ndertuar nga taksat tona dhe per mirembajtjen paguajme 27 leke te reja per cdo liter nafte, se dyti nuk ka rruge alternative, se treti varferon gjithe veri-lindjen por dhe me tej kufijeve por mbi te gjitha ul shkembimin e mallrave me gjysem kombin ne Kosove duke ju hapur rrugen shkembimeve me vende te tjera rajonale.
  Takse anti kombetare.
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 19. #36
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Bilanci paraprak i protests, polic e qytetar t plagosur

  Protesten po e dhunon opozita me shume se pozita per shkak te heshtjes dhe mos marrjen persiper te daljes ne krye te saj per te refuzuar taksidarin.
  Mire qe nuk kemi shtet por nuk ka as shprese .
  Ndryshuar pr her t fundit nga par : 01-04-2018 m 15:24
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 20. #37
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Protesta zbret n Tiran.

  Protesta e nisur n ort e para t s diels prball Komisariatit t Policis s Kuksit sht zhvendosur n ort e mbrmjes n Tiran.


  Dhjetra qytetar dhe aktivist t shoqris civile jan mbledhur para drejtoris s Policis s Tirans pr t krkuar lirimin e personave t arrestuar n Kuks pr prleshjet e shkaktuara t shtunn gjat protests n Rrugn e Kombit.

  Ndrkoh, protests s qytetarve kuksian para komisariatit t qytetit t Kuksit u sht bashkuar edhe biznesi vendas.

  Prmes nj deklarate pr shtyp, shoqata Biznesi pr Biznesin krkon lirimin e personave t ndaluar nga policis dhe shpreh shqetsimin se protesta kundr pagess n Rrugn e Kombit po prdoret pr t friksuar dhe persekutuar qytetart e Kuksit.

  Shoqata bn thirrje q t shmanget dhuna dhe riprsrit qndrimin e saj kundr tarifs s vendosur pr t kaluar n Rrugn e Kombit.

  Kemi argumentuar q kjo taks sht e padrejt, sepse paguhet. Rruga sht ndrtuar me fonde publike dhe jo private, thon prfaqsuesit e shoqats.

  Burimi : http://top-channel.tv/2018/04/01/pro...e-arrestuarve/
  Silence is golden.

 21. #38
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Protesta zbret n Tiran.

  Pr t gjith ata q thon se kjo sht protest qytetare, duhet t’i kujtoj se Shqipria nuk ka br ansj protest qytetare pr “Rrugn e Kombit”. Kjo e sotmja do t ishte protest qytetare, edhe sikur t digjej Kalimashi, por sikur t kishte ndodhur pr miliona eurot q u jan marr qytetarve nga xhepat e tyre me kt rrug. Ata q kan n xhepa miliardat e ksaj rruge, sot kishin n xhepa molotovt pr t’i vn flakn.
  Silence is golden.

 22. #39
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Protesta zbret n Tiran.

  Lazo, shumicen ja ke fut kot!!

  Taksa e rruges (sepse nuk esht autostrade, nuk i plotson kriteret) ngjan si gjobe...

  E perseris, ndoshta 2€ mund edhe te pranohet. 5€ nuk esht aspak koherente me ekonomine e shqiptareve knej dhe andej kufirit.

  Situata degjeneroi sepse qivuria nuk perfilli ankesat.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 23. #40
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Bilanci paraprak i protests, polic e qytetar t plagosur

  Citim Postuar m par nga par Lexo Postimin
  Protesten po e dhunon opozita me shume se pozita per shkak te heshtjes dhe mos marrjen persiper te daljes ne krye te saj per te refuzuar taksidarin.
  Mire qe nuk kemi shtet por nuk ka as shprese .
  Protesta nuk duhet te politizohet.
  Kuksianet s’duhet te perzihen as me Bashe e as me Monike per ket eshtje.

  Dhe jam i sigurt qe ket e dine...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •