Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
 1. #21
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Manjani: T rinjt kan nevoj pr dije e jo pr pisllqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

  Une nuk e di se kur ka filluar pjesa e homoseksualutetit dhe sjam i interesuar ta mesoj po di te them qe degjenerimi ne vitet qe po vijne do jete edhe me i madh dhe nje ndikim te madh i jep teknologjia ne kete pjese.
  Silence is golden.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24
  Faleminderit
  17
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Manjani: T rinjt kan nevoj pr dije e jo pr pisllqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

  Ore po pse nuk pranojme pedofilat e zoofilat ne shoqeri atehere edhe ata preferenc seksuale kan !!!
  Por besoj se kjo kohe do vij shpejt (qe do pranojm pedofilat e zoofilet)....
  Ndryshuar pr her t fundit nga 1912 14/88 : 03-05-2018 m 08:04
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Manjani: T rinjt kan nevoj pr dije e jo pr pisllqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

  Evulimi im eshte i mendjes. (Apo deshiron evulucioni).

  Evulimi/evulucionu nuk eshte fjale Shqipe, prandaj dhe nuk mund te kete perdorim te gabuar ne folje.
  Anetarsim ne KE (Komunitetin Europian) apo BE (Bashkimin Europian), jane lapsuse, por tani e mbrapa do ta them BE apo EU qe te jete me korrekte per ty!

  Dogma me pak te padiskutueshme?!

  Atehere si e shpjegon shkenca/biologjia Homoseksualitetin?!

  Nese ndodh ne natyre atehere eshte e padiskutueshme!

  Fete Abramahike bien ndesh me ligjet e natyres, sipas Dhiates se Vjeter (Ungjillit te Vjeter) njerezimi ka histori 6000 e ca vjeare.

  Adami jetoi 930 vite, Matusalehu 950 etj etj.

  Jo vetem kaq, por si u popullua bota kur kishim vetem Adamin dhe Even?!

  I bie qe Kanani dhe Abeli bene seks me nenen e tyre, dhe pastaj me motrat e tyre etj etj...


  Perpos kesaj, thuhet qe dhe krijesat engjelleore u perzien me grate e njerezimit etj etj

  Pra sipas teje keto nuk jane gjera te padiskutueshne?!

  fare mendimi ke per keto te mesipermet.

  Diskutimi im eshte thjeshte per te te treguar qe Homoseksualiteti eshte natytal persa eshte eshte prezent dje ne natyre (kafshet).

  Nuk u shpik sot, dhe as nuk mund te luftohet si gripi per shembull.

  Teoria e Darvinit (Charles Darwin) kundershton dogmen fetare (Fete e Abrahamit).

  Nuk kam lexuar ndokund nese Darvin ka folur per homoseksualititetin, nese ke ndonje burim ti ndaje me ne dhe mos hidh kot Dogma e ketij e Dogma e atij.

  Nuk po mbroj Homoseksuakitetin si zgjedhje e persosur natyrale apo per perparimin e njerezimit, por po kundershtoj (me fakte shoku, si i kam permendur dhe mesiper) qe eshte pjese e natyres, per keq apo per mire.

  Eshte nje zgjedhje e personave, dhe jo njerezimit pergjithesisht.

  Nuk behesh Homoseksual me zor.

  Jam rritur Katolik, ne injorance te plote, keshtu so shumica mendoja dhe une derisa fillova te edukohesha (jo me homoseskualitetin) por me Edukim te pergjithshem.

  Si mendon per Profterinjte Katolike qe kane abuzuar seksualisht me femije (djem me se shumti)?

  fare shpjegimi i jep ketyre krimeve, sepse sipas dogmes ata nuk mund ta benin dika te tille, sidomos me te njejten gjini?

  Ndrysh teje, une jam i hapur mendimeve dhe zgjedhjeve te ndryshme, diskutimeve dhe argumentave.
  Nuk jam i ditur, dhe gjithnje jam i etur te mesoj, dhe as nuk kam frike apo arrogance (fodullek) nese gaboj.

  Ti je i lehte te peshkohesh, dhe merresh me lapsuse sepse nuk ke mumdesine te besh nje diskutim intelektual.

  Une e diskutova temen nga ana shkencore (biologjike), qe homoseksualiteti ekziston dhe ne boten e kafsheve, duke qene se dhe ne nga kafshet vijme (evulucioni ky pra).

  Ne biologji mesohet dhe Aseksuakiteti (nuk e di fjalen Shqip, por pa dyshim do ta korrigjosh ti) pra organizma qe prodhojne pa bere seks.


  Nuk merrem me pjesen Morale, sepse dhe morali eshte rrelativ me individe , por me rrem me pjesen Shkencore.


  Jam ateist, nuk i shoh fete si burime shkencore por trilluese.  Jam dhe un konservativ, qe familja e shendetshme eshte ajo qe njohim si normale, Burre-Grua.

  Por nuk kam te drejte te vendos apo gjykoj sesi te jetoje dikush tjeter, sepse kjo zoteri, quhet Demokraci!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ilir-Arber : 03-05-2018 m 08:56

 4. #24
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Manjani: T rinjt kan nevoj pr dije e jo pr pisllqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Evulimi im eshte i mendjes. (Apo deshiron evulucioni).

  Evulimi/evulucionu nuk eshte fjale Shqipe, prandaj dhe nuk mund te kete perdorim te gabuar ne folje.
  Anetarsim ne KE (Komunitetin Europian) apo BE (Bashkimin Europian), jane lapsuse, por tani e mbrapa do ta them BE apo EU qe te jete me korrekte per ty!

  Dogma me pak te padiskutueshme?!

  Atehere si e shpjegon shkenca/biologjia Homoseksualitetin?!

  Nese ndodh ne natyre atehere eshte e padiskutueshme!

  Fete Abramahike bien ndesh me ligjet e natyres, sipas Dhiates se Vjeter (Ungjillit te Vjeter) njerezimi ka histori 6000 e ca vjeare.

  Adami jetoi 930 vite, Matusalehu 950 etj etj.

  Jo vetem kaq, por si u popullua bota kur kishim vetem Adamin dhe Even?!

  I bie qe Kanani dhe Abeli bene seks me nenen e tyre, dhe pastaj me motrat e tyre etj etj...


  Perpos kesaj, thuhet qe dhe krijesat engjelleore u perzien me grate e njerezimit etj etj

  Pra sipas teje keto nuk jane gjera te padiskutueshne?!

  fare mendimi ke per keto te mesipermet.

  Diskutimi im eshte thjeshte per te te treguar qe Homoseksualiteti eshte natytal persa eshte eshte prezent dje ne natyre (kafshet).

  Nuk u shpik sot, dhe as nuk mund te luftohet si gripi per shembull.

  Teoria e Darvinit (Charles Darwin) kundershton dogmen fetare (Fete e Abrahamit).

  Nuk kam lexuar ndokund nese Darvin ka folur per homoseksualititetin, nese ke ndonje burim ti ndaje me ne dhe mos hidh kot Dogma e ketij e Dogma e atij.

  Nuk po mbroj Homoseksuakitetin si zgjedhje e persosur natyrale apo per perparimin e njerezimit, por po kundershtoj (me fakte shoku, si i kam permendur dhe mesiper) qe eshte pjese e natyres, per keq apo per mire.

  Eshte nje zgjedhje e personave, dhe jo njerezimit pergjithesisht.

  Nuk behesh Homoseksual me zor.

  Jam rritur Katolik, ne injorance te plote, keshtu so shumica mendoja dhe une derisa fillova te edukohesha (jo me homoseskualitetin) por me Edukim te pergjithshem.

  Si mendon per Profterinjte Katolike qe kane abuzuar seksualisht me femije (djem me se shumti)?

  fare shpjegimi i jep ketyre krimeve, sepse sipas dogmes ata nuk mund ta benin dika te tille, sidomos me te njejten gjini?

  Ndrysh teje, une jam i hapur mendimeve dhe zgjedhjeve te ndryshme, diskutimeve dhe argumentave.
  Nuk jam i ditur, dhe gjithnje jam i etur te mesoj, dhe as nuk kam frike apo arrogance (fodullek) nese gaboj.

  Ti je i lehte te peshkohesh, dhe merresh me lapsuse sepse nuk ke mumdesine te besh nje diskutim intelektual.

  Une e diskutova temen nga ana shkencore (biologjike), qe homoseksualiteti ekziston dhe ne boten e kafsheve, duke qene se dhe ne nga kafshet vijme (evulucioni ky pra).

  Ne biologji mesohet dhe Aseksuakiteti (nuk e di fjalen Shqip, por pa dyshim do ta korrigjosh ti) pra organizma qe prodhojne pa bere seks.


  Nuk merrem me pjesen Morale, sepse dhe morali eshte rrelativ me individe , por me rrem me pjesen Shkencore.


  Jam ateist, nuk i shoh fete si burime shkencore por trilluese.  Jam dhe un konservativ, qe familja e shendetshme eshte ajo qe njohim si normale, Burre-Grua.

  Por nuk kam te drejte te vendos apo gjykoj sesi te jetoje dikush tjeter, sepse kjo zoteri, quhet Demokraci!
  E shkruajte prape romanin tend rremuje te perhershem dhe ne fund del ne te njejtin mendim perfundimtar.
  Ta permenda darvinizmin si rrjedhe llogjike. Ku nese hallka e sistemit zinxhir prishet, merr fund i gjithe sistemi.
  Me pyete sesi e shpjegon shkenca homoseksualitetin. Perdor te njejten menyre analogjike per personat qe vuajne nga syndromi DOWN.
  Prandaj privatesine secili e konsumon sipas deshires, ndersa promovimi i anormalitetit (qe eshte edhe titulli temes) nuk eshte i shendetshem...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #25
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,663
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Manjani: T rinjt kan nevoj pr dije e jo pr pisllqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

  Homot dhe lezbiket futen Te gjithe
  Ne kategorine e qenieve Te
  Degjeneruara.
  Shoqeria duhet mbajtur e paster
  me filter moral pa homo dhe lezbike.
  Organizatoret qe hapin keto
  Debate duket se I perkrahin
  Homot dhe lezbiket.
  organizatoret Jane influence
  E keqe per rinine dhe per kete
  Duhet protestuar.
  Opinioni publik Jo vetem qe nuk I perkrah
  Por I perbuz stile jetese Te turpshme
  Dhe Te degjeneruara.
  Vertet ka liri zgjedhjeje
  Ajo qe eshte e rendesishme Te kuptohet
  Nga cdo qytetar I ri apo I vjeter
  Eshte qe homoseksualizmi
  Eshte kategorikisht I papranushem
  Eshte stil jetese ekstremisht imoral
  Dhe I degjeneruar
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 13-05-2018 m 21:30
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •