Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,244
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Cari rizgjidhet President; Vladimir Putin drejt mandatit t katrt

  Vladimir Putin duket se e ka vulosur edhe mandatin e katrt t tij si President. Sipas exit poll-eve, rezultatet e t cilave u bn publike vetm pak minuta pas prfundimit t procesit, Vladimir Putin kryeson me 73.9 pr qind t votave.


  Pr rezultatin zyrtar duhet pritur ende, por edhe pr gjasht vite t tjera, Rusia me siguri do t drejtohet nga njeriu q ka dominuar at q nga 1999, her si President e her si Kryeministr.

  N Mosk qendrat e votimit u mbylln n orn 18:00 sipas ors son dhe nj or m pas u hodhn votat e fundit edhe n perndimin e largt t vendit. M shum se 100 milion rus kishin t drejtn e vots.

  Putin, q konsiderohej q prej fillimit favorit i padiskutueshm n gar u prball me shtat kandidat t tjer mes t cilve, komunisti milioner Pavel Grudinin, spikerja televizive Ksenia Sobchak dhe nacionalisti veteran Vladimir Zhirinovski.

  Lideri kryesor i opozits, Alexei Navalni, u ndalua t kandidonte pr shkak t nj dnimi q ai e konsideron politikisht t motivuar. Ai i kishte krkuar zgjedhsve t bojkotonin procesin dhe kishte drguar mijra vzhgues n qendrat e votimit pr t verifikuar shkelje t mundshme.

  Grupi i pavarur monitorues, Golos ndrkoh ka raportuar me qindra parregullsi gjat dits, ndr t cilat flet votimi t gjetura n disa kuti para se zgjedhjet t fillonin, ndalim t vzhguesve t hynin n qendra, presione etj.

  Vet Komisioni Elektoral ka raportuar 13 shkelje t ligjit zgjedhor dhe ka paralajmruar prndjekjen e personave prgjegjs. Pjesmarrja n zgjedhje, sipas zyrtarve ishte e knaqshme e madje m e lart se n 2012.

  Deri n orn 18:00, sipas ors s Mosks, 60 pr qind e zgjedhsve kishin votuar, ndrsa n disa zona n lindjen e largt t vendit sht raportuar nj pjesmarrje prej 100 prqindsh, ndonse vzhguesit e opozits thon se kan shifra t ndryshme.

  Zyrtart e zgjedhjeve than edhe se kishin zbuluar dhe zmbrapsur nj sulm kibernetik gjat nats n faqen e tyre t internetit.

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Cari rizgjidhet President; Vladimir Putin drejt mandatit t katrt

  Sot, Rusia eshte superfuqia e Botes, jo Amerika!

  Putin eshte personi me i fuqishem (njehkohesisht, dhe me i pasuri) me bote!

  Forcimi i Rusise dhe Putin erdh si rrezultat i problemeve politike, si ne Amerike dhe ne Europe.
  Rritja e populizmit ne SHBA dhe Europe krijoi mundesi per Rusine te nderhyje ne Krime (test ishte ky, per te pare rreagimin e botes).

  Leku Rus ka paguar partite ekstreme te djathta ne Europe (Le Pen France, Poloni, Hungari, Austri, Greqi etj etj).

  Putin ka mesuar nga Perendimi, pera dhe zapto (me para dhe jo me lufte).

  Destabiliteti i Europes (dalja e Britanise nga KEja, votimi i ligjeve ekstreme Poloni, fitorja e partise ekstreme.te djathte ne Austri, gjendja e Greqise, fitorja e partive ekstremiste te djatha ne Itali dhe problemet Ballkanike) i jep kohe dhe avantazh Putinit, dhe aq me shume, kur nje president Amerikan eshte pro-Rus!

  Ne Britani u be nje atentat ndaj nje spiuni te dyfishte Rus dhe vajzes se tij, me gas nervor.

  Britania akuzon Rusine. Nuk eshte hera e pare qe ish spiunet Rus vriten ne Britani, me helmime te dollojit.

  Para pak kohesh u zbulua atentati mdaj Kryeministrit Malazez, i planifikuar nga agjente Rus.

  Po ashtu dhe atentati i planifikuar ndaj Vui ku afer shtepise se tij dhe prinderve te tij u kapen persona me armatim per nje sulm te mundshem.


  Nese Europa nuk ben kujdes keto 10 vite, atehere Rusia do te behet "Perandori" !

  KEja duhet te integroje dhe vendet e Ballkanit dhe sa me shpejt te formohet Armata Europiane.

  Dalja e Britanise nga KEja ishte Idioteske, ku mendohet qe Rusia te kete gisht.

  Ne 10 vitet e ardhshme do te shohim: Prishjen e KEse dhe "pushtimin Rus" , ku bota do filloje te ndahet ne "parcela" ose nje lufte te 3te boterore!

  Vetem nese do kete me te vertete nje Bashkim Europian dhe nje ndergjegjesi Amerikane atehere Rusia do te mbahet larg dhe nen mbikqyrje.

  Fatkeqesisht, nuk me duket e mundur kjo!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Cari rizgjidhet President; Vladimir Putin drejt mandatit t katrt

  ..Putini eshte bere si ai majmuni qe u ngul maje pemes, la bananet qe i donte aq shume dhe ngordhi atje nga inati!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •