Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Z. Ditmir, Ministr pr Europn dhe Punt e Jashtme

  Edhe pse mund ta kesh dgjuar prmes mediave, po t kujtoj se ka mse dy jav q Bashkia e Shkodrs, me votat e banorve t t cils ti je zgjedhur edhe deputet, sht e prmbytur n nj pjes te madhe t territorit t saj.

  Jo si ministr, por si deputet ke patur detyrimin q t vish t paktn nj her, nj or te vetme, pr t par situatn e ktyre banorve, edhe n Velipoj. Edhe fotot q ti publikon, duhet ti ket drguar dikush. Sepse pavarsisht t gjithave, nuk dua t besoj se ke qen n Velipoj, qoft edhe pr dreke peshku dhe nuk ke par nga afr q n Baks i Ri, jan mse 20 ha t prmbytura dhe q niveli I ujit vazhdon t rritet nga ora n or.

  Nuk dua t besoj se ke kaluar nga Harku i Brdics drejt Velipojs dhe nuk t kan rn n sy qindra hektar nn uj n Berdic, Ann e Malit, Daj. Sepse prmbytjet kan arritur n mbi 2500 ha dhe mund t shihen nga larg duke t krijuar iden e nj liqeni t mbushur nga uji i shkarkuar nga hidrocentralet.

  Nuk kam dshir ta besoj se sot ke qen n Shkodr dhe nuk t ka shtyr kureshtja t marrsh pjes n mbjedhjen e prditshme t Komisionit t Emergjencave, ku mund t kishe shfrytzuar pranin e mediave pr t ia thn ball pr ball at q postove n Facebook kryetares s Bashkis.

  Ditmir,
  Jam e bindur se si pjes e qeveris, as ti nuk mund t bsh prjashtim. Kan kaluar dy jav q mijra banor jan t detyruar t jetojn n mes t ujit dhe as ty, as ndonj kolegut tend n qeveri dhe i zgjedhur me votat e shkodranve, nuk I ka vajtur as n mendje t vij n zonat e prmbytura. Pr t mos folur pr shefin tnd, i cili nuk shpall as gjendjen e emergjencs civile, edhe pse sipas IGJEUM (q nuk sht politik) situata do t jet n prkeqsim t paktn deri me 22 mars.

  Nuk sht momenti t bjm politik, sidomos me foto t drguara nga Shkodra dhe t postuara nga Tirana pr Velipojn, ku uji vetm sot sht trhequr pasi kishte mbuluar edhe shtitoren. Por nuk t v faj sepse ty Shkodra tu desht vetm sa pr ti marr votn, pr t vijuar jetn n Tiran si ministr. Prmbytja nuk ka kursyer as t djatht e as t majt sepse ne i takojm e shrbejm do dit dhe prpiqemi ti lehtsojm peshn e rnd q u ka rn prej mse 2 javsh.

  Nuk do ta imagjinoja kurr se edhe nj situat t till do ta shfrytzoje pr politik.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Ajo 'ka me udit me shume me Shqiptaret eshte "surpriza" qe Politika i perdor per vota!

  Ejjjj, o popull, si majtas dhe djathtas si leve do u perdorin, me genjeshtra dhe me premtime boshe do iu eksitojne per nje vote.

  Pse uditemi nga politika Shqiptare?!

  Nuk duhet te jesh profesor apo i shkolluar qe te kuptosh sesa difektoze eshte politika Shqiptare.
  Shiko personat qe drejtojne partite, ato qe ulen ne karriget e parlamentit (te ashtuquajtur deputete) dhe karriget shteterore.
  Keta persona jane te zhytur ne korrupsion, shantazhe dhe ne boten e krimit me serioz (mafie dhe vrasje).

  Vetem po te jesh i verber dhe shurdh nuk mund te besh dallimin mes botes se civivilizuar dhe Shqiperise.

  Problemi yne eshte POLITIKA!

  Persa te votoni, kesi flliqesirash (gra e burra) do kemi ne krye, dhe ne kete nivel purgatori do mbetemi!

  Bojkoto zgjedhjet, mjaft me kete autokraci dhe elite politike qe kemi.

  Duhet nje ndryshim rrenjesor, pastrim i se gjithe politikes dhe pushtetit!

  Referendumi duhet te rikthehet ne duart e popullit.

  Presidenti, Kryeministri dhe Kryetari i Parlamentit nuk duhet te jene partiake.

  Ligjet, nese ka nger ne parlament, atehere te votohen me referendum nga populli, sidomos ligjet Anti- Korrupsion!

  T'ju hiqet imuntiteti qe te gjitheve, nuk ka arsye perse te kesh imunitet ne Shqiperi, persa e shet veten si te ndershem dhe derisa populli nuk ka te tille.

  Para ligjit te gjithe te jene te barabarte, jo te blesh lirine me mik dhe me para!

  Gjykatat e Larta te kene persona te drejtesise se KEse, keshtuqe mos te kete manovrime te paligjshme.


  VETEM keto lloj ndryshimesh mund te japin rrezultate pozitive ne Shqiperi!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Ajo 'ka me udit me shume me Shqiptaret eshte "surpriza" qe Politika i perdor per vota!

  Ejjjj, o popull, si majtas dhe djathtas si leve do u perdorin, me genjeshtra dhe me premtime boshe do iu eksitojne per nje vote.

  Pse uditemi nga politika Shqiptare?!

  Nuk duhet te jesh profesor apo i shkolluar qe te kuptosh sesa difektoze eshte politika Shqiptare.
  Shiko personat qe drejtojne partite, ato qe ulen ne karriget e parlamentit (te ashtuquajtur deputete) dhe karriget shteterore.
  Keta persona jane te zhytur ne korrupsion, shantazhe dhe ne boten e krimit me serioz (mafie dhe vrasje).

  Vetem po te jesh i verber dhe shurdh nuk mund te besh dallimin mes botes se civivilizuar dhe Shqiperise.

  Problemi yne eshte POLITIKA!

  Persa te votoni, kesi flliqesirash (gra e burra) do kemi ne krye, dhe ne kete nivel purgatori do mbetemi!

  Bojkoto zgjedhjet, mjaft me kete autokraci dhe elite politike qe kemi.

  Duhet nje ndryshim rrenjesor, pastrim i se gjithe politikes dhe pushtetit!

  Referendumi duhet te rikthehet ne duart e popullit.

  Presidenti, Kryeministri dhe Kryetari i Parlamentit nuk duhet te jene partiake.

  Ligjet, nese ka nger ne parlament, atehere te votohen me referendum nga populli, sidomos ligjet Anti- Korrupsion!

  T'ju hiqet imuntiteti qe te gjitheve, nuk ka arsye perse te kesh imunitet ne Shqiperi, persa e shet veten si te ndershem dhe derisa populli nuk ka te tille.

  Para ligjit te gjithe te jene te barabarte, jo te blesh lirine me mik dhe me para!

  Gjykatat e Larta te kene persona te drejtesise se KEse, keshtuqe mos te kete manovrime te paligjshme.


  VETEM keto lloj ndryshimesh mund te japin rrezultate pozitive ne Shqiperi!
  O plako i gjithe ky romani jot mund te qendroje vetem se derisa te arrijme aty ku thua ti, dhjetra familje shkodrane kane ngelur ne te ftohte me shtepi te permbytura, pa uje dhe pa drita. Kurse ti na ben teori me referendume..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 19-03-2018 m 18:23
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  O plako i gjithe ky romani jot mund te qendroje vetem se derisa te arrijme aty ku thua ti, dhjetra familje shkodrane kane ngelur ne te ftohte me shtepi te permbytura, pa uje dhe pa drita. Kurse ti na ben teori me referendume..

  O plako, sipas teje, pjesemarrja e Bushatit do te qetesonte vuajtjet e familjeve Shkodrane?!

  fare nuk te pelqen nga Romani im?

  Referendumi?

  Apo zgjimi i nje populli letargjik qe ve rrin e qahet ne menyre egoiste per jeten aktuale te tyre?

  do vit po ndodhin permbytje anembane Shqiperise, familje nga e gjithe Shqiperia po vuajne, jo vetem Shkodranet.

  Perse votojne?


  Nuk ka patur ndertime argjinaturash qe ne kohen e Xhaxhit, vetem degjenrmerime te ambientit, ku permbytjet dhe shembjet e tokes jane bere tashme rutine vjetore.
  Ka nje perdhunim masiv te ekologjise, ku populli me se shumti eshte fajtor, nga injoranca dhe moskokearja.  Ja, e zeme se Bushati vizitoi ato familje, per fare kane nevoje, per mbeshtetje emocionale apo financiare?!

  Duke od Albania, ti shoku i bie fyllit te njeanshmerise (servilizem partiak).


  Problemet tona nuk zgjidhen me arnime, por me shkaterrimin total dhe rindertimin e politikes dhe shoqerise se sotme.

  fare bere ti per keto familje, meqe qenke kaq i shqetesuar?

  Apo nuk more vota ti, keshtuqe ke te drejte delegimi te fajit apo pergjegjesise?!


  Plaku, do person dje dhe sot ne pushtet, dhe do fatkeqesi qe na ka ndodhur dhe po ndodh varet nga VOTA jote dhe e te gjitheve!


  Me vjen keq per familjet (jo vetem Shkodrane) qe vuajne ne Shqiperi.
  Ka ardhur koha ta kuptojne, se nese nuk ndryshojne sistemin nuk do te kene ndihmen dhe as mbeshtetjen qe kerkojne!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  O plako, sipas teje, pjesemarrja e Bushatit do te qetesonte vuajtjet e familjeve Shkodrane?!

  fare nuk te pelqen nga Romani im?

  Referendumi?

  Apo zgjimi i nje populli letargjik qe ve rrin e qahet ne menyre egoiste per jeten aktuale te tyre?

  do vit po ndodhin permbytje anembane Shqiperise, familje nga e gjithe Shqiperia po vuajne, jo vetem Shkodranet.

  Perse votojne?


  Nuk ka patur ndertime argjinaturash qe ne kohen e Xhaxhit, vetem degjenrmerime te ambientit, ku permbytjet dhe shembjet e tokes jane bere tashme rutine vjetore.
  Ka nje perdhunim masiv te ekologjise, ku populli me se shumti eshte fajtor, nga injoranca dhe moskokearja.  Ja, e zeme se Bushati vizitoi ato familje, per fare kane nevoje, per mbeshtetje emocionale apo financiare?!

  Duke od Albania, ti shoku i bie fyllit te njeanshmerise (servilizem partiak).


  Problemet tona nuk zgjidhen me arnime, por me shkaterrimin total dhe rindertimin e politikes dhe shoqerise se sotme.

  fare bere ti per keto familje, meqe qenke kaq i shqetesuar?

  Apo nuk more vota ti, keshtuqe ke te drejte delegimi te fajit apo pergjegjesise?!


  Plaku, do person dje dhe sot ne pushtet, dhe do fatkeqesi qe na ka ndodhur dhe po ndodh varet nga VOTA jote dhe e te gjitheve!


  Me vjen keq per familjet (jo vetem Shkodrane) qe vuajne ne Shqiperi.
  Ka ardhur koha ta kuptojne, se nese nuk ndryshojne sistemin nuk do te kene ndihmen dhe as mbeshtetjen qe kerkojne!
  Nga romani e bere enciklopedi pergjigjen. Duhet 1 jave kohe me lexu pergjigjet e riperseritura te tua.
  Perpara situates emergjente nuk ka rendesi emri i perveem, qofte ky Bushati apo Ademi.
  Rendesi ka qe shteti ne bashkepunim me shtabet emergjente te marrin disa masa qe ti ndihmojne sadopak familjet ne nevoje ne te tilla raste. Eshte minimumi qe mund te bejne per ne me rrogat qe marrin nga taksat tona...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nga romani e bere enciklopedi pergjigjen. Duhet 1 jave kohe me lexu pergjigjet e riperseritura te tua.
  Perpara situates emergjente nuk ka rendesi emri i perveem, qofte ky Bushati apo Ademi.
  Rendesi ka qe shteti ne bashkepunim me shtabet emergjente te marrin disa masa qe ti ndihmojne sadopak familjet ne nevoje ne te tilla raste. Eshte minimumi qe mund te bejne per ne me rrogat qe marrin nga taksat tona...

  More ku je!

  Frej hanke frej!

 7. #7
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime

  Pr: Prmbytja e madhe, Voltana Ademi, letr Bushatit: Shkodra t'u desh sa per ti marre voten

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  More ku je!

  Frej hanke frej!
  shteti eshte me lujt kooqet

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •