Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Marrdhnia e uditshme e Donald Lu me peshkimin

  Para pak ditve, ambasadori i SHBA-ve Donald Lui cili kishte premtuar q n saj t vetingut dhe reforms n drejtsi t mbshtetura fort prej tij, brenda muajit janar do t kishin filluar arrestimet e peshqve t mdhenjmendoi q t identifikonte nj prov mbshtetse pr pohimin e tij, duke u vetknaqur me historin e sekuestrimit t rreth 620 kilogramve kokain, t destinuar pr kompanin Arbri Garden t Maminasit.

  Nga ky kndvshtrim Arbr ekaj sht nj peshk i madh deklaroi Lu, m n fund i liruar nga ankthi i deklaratave t tij t mparshme triumfaliste, duke vazhduar:

  Shqipria ka nj histori t gjat arrestimi t peshqve t vegjl dhe t injorimit t peshqve t mdhenj.

  Pikrisht! Edhe kt her policia shqiptare arrestoi vetm shoferin e kamionit q sillte kontenierin dhe nj nnpuns t kompanis s bananeve, ndrsa pronari i kompanis Arbr ekaj, edhe nse ai mund t konsiderohet peshk i madh, u largua qetsisht drejt Kosovs.

  Ka shum peshkatar, t cilt pasi e kapin peshkun, nse sht shum i vogl e rihedhin n uj, por nuk kishim par kurr peshkatar q t krenohet kur peshku i rrshqet.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Marrdhnia e uditshme e Donald Lu me peshkimin

  Tek deklarata e peshqeve te medhenj mundet te thuhet pa frike qe Lu-ja ja ka futur kot. Deri tani nuk eshte kapur asgje,as peshk i vogel e jo me i madh.

  Deri tani,operacioni i 620 kg kokain do mbahet mend se bashke me kokainen u kapen dhe bananet. Se eshte sukses apo jo, dhe kapja e bananeve, eshte e vetmja gje qe mundet te diskutohet.

  Ne te njejten kohe qe u kap kokaina ne Shqiperi ne Itali u kapen disa kuintal a ton hashash me vlere 10 milion euro,dhe pati 25 persona te arrestuar,ku nga keta 18 me arrest burgu dhe 7 persona me arrest shtepie.

  Operacion me te deshtuar se kjo e kapjes se kokaines nuk ka,edhe sikur te ishte komplet rastesor. Jemi akoma tek sasia e bananeve,qe eshte i vetmi sukses.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Marrdhnia e uditshme e Donald Lu me peshkimin

  Nuk eshte se ja ka futur ndonjehere plot Lu-ja, qe do dilte huq kesaj rradhe. Te gjitha deklaratat e tij deri me tani, duket sikur i ka thene me 1 prill..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •