Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Alla,alla ! Ne Arnavultuk (Shqiperi),defteret amerikone thon se jane pagu 650 mije piastra,ndersa Efendi Basha sqaron se jane pagu vetem 125 mije groshe (kshu i ka thon e kshu thot). Dhe shume nga keto piastra a groshe na i paska pagu nje shtet shqahika (sllav)

  Efendi Basha,qe ka mbaru mejtepin (shkollen) ne Vilajetin e Hollandes deklaron se ky eshte nje kompllot i sadrazamit (kryeminister) vezirit Rama i pare. Pra nuk kemi pishmanllik por kemi akuza qederi (dém) i Valiut Basha kundrejt huqmetit (qeverise).

  Ne kete bejaname (shpallje) e dahilije (e brendshme) e llausit (popull) nga defteret me mellan (boje shkrimi) amerikan,midis mydirve (kryetarve) tane,kush ka te drejte halldupi i ri Basha apo anadollaku kokelidhuri Rama ?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 08-03-2018 mė 18:18

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  Lazo (09-03-2018)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  ca po ndodh?! do zoti dhe ka fillu the final countdown! Ta haje dhe trimi
  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  defteret amerikone thon se jane pagu 650 mije piastra,ndersa Efendi Basha sqaron se jane pagu vetem 125 mije groshe
  epo 125 mije groshe aqe bejne ne piastra

 4. #3
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Alla,alla ! Ne Arnavultuk (Shqiperi),defteret amerikone thon se jane pagu 650 mije piastra,ndersa Efendi Basha sqaron se jane pagu vetem 125 mije groshe (kshu i ka thon e kshu thot). Dhe shume nga keto piastra a groshe na i paska pagu nje shtet shqahika (sllav)

  Efendi Basha,qe ka mbaru mejtepin (shkollen) ne Vilajetin e Hollandes deklaron se ky eshte nje kompllot i sadrazamit (kryeminister) vezirit Rama i pare. Pra nuk kemi pishmanllik por kemi akuza qederi (dém) i Valiut Basha kundrejt huqmetit (qeverise).

  Ne kete bejaname (shpallje) e dahilije (e brendshme) e llausit (popull) nga defteret me mellan (boje shkrimi) amerikan,midis mydirve (kryetarve) tane,kush ka te drejte halldupi i ri Basha apo anadollaku kokelidhuri Rama ?
  mero baze ne exil

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Basha po te ishte i diplomuar per Avokat (ku behet betimi dhe merret liēensa), perse nuk u vendos ne Hollande?!

  Une njoh shume Avokate Shqiptare qe punojne jashte shtetit, aty ku u diplomuan.
  Cila eshte arsyeja qe Basha u kthye ne atdhe?

  Nuk ka asnje dyshim qe Basha ka "rruajtur" milionat ne kontraten e rruges Rreshen-Kalimash.
  Hemoragjia e parave ne ate kontrate nuk ka kuptim tjeter veēse nje VJEDHJE masive, ku u mbushen shume xhepa.

  Kjo shpjegon edhe pse Bash-Berisha akoma sundojne partine e tyre, eshte shembull Autokrat!

  Problemi ne politiken Shqiptare qendron tek Politka ne pergjithesi, si djathtas se majtas.

  Nuk ka politikane me integritet, dhe me se tepermi te mire informormuar dhe profesionale.
  Ne Shqiperi ka vetem Mashtrues!

  Keshtu qe, kudo qe mund te hedhesh nje "gur" ne politiken Shqiptare, nuk ke si mos te godasesh nje Harbut/e!

  Basha nuk eshte antitode per Korrupsionin apo padrejtesite e pergjithshme, por simptome e tyre.


  Ne jemi mesuar per te ndjekur politiken me Tifozeri te verber dhe jo me Pragmatizm apo informim.
  Keta politikane sillen ne kete menyre sepse e kane polarizuar popullaten tashme, dhe ne (populli) ne vend qe te fajesojme politiken, zihemi me njeri-tjetrin.

  Eshte me te vertete e trishtueshme qe Shqiperia bashke me Shaiptaret nuk kane bere asnje Progres!

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga aimilius Lexo Postimin
  ca po ndodh?! do zoti dhe ka fillu the final countdown! Ta haje dhe trimi

  epo 125 mije groshe aqe bejne ne piastra
  Kur tjetri bohet synet veresie per nji resme nuk ka rendesi se bakshishin e jep me piastra,grosh a qese (nje qese = 500 grosh).

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  mero baze ne exil

  Per zgjedhje te lira e te ndershme,brenda partise, dhe per nje foto gjysem milion dollar me presidenti amarikan jemi bashke te gjithe.

  Lek donatoresh jane,nuk jan leket e miletit ! Sevap ka bo.

 8. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  E ke kap mbrapsht temen. Ketu pikepyetja e Lulit shtrohet tek opozitarizmi me ze te ulet. Kjo po eshte shqetesuese, kur shikon se ēfare inkriminimi te frikshem eshte duke bere rilindja.
  Sa per lobizmin, me pagese eshte bere e po prape me pagese do behet. Eshte rregull baze per ēdo lloj force politike ne bote. Keshtu ke qene e keshtu do jete..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 9. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  mero baze ne exil
  Paska blere parruke Meroja ))
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  E ke kap mbrapsht temen. Ketu pikepyetja e Lulit shtrohet tek opozitarizmi me ze te ulet. Kjo po eshte shqetesuese, kur shikon se ēfare inkriminimi te frikshem eshte duke bere rilindja.
  Sa per lobizmin, me pagese eshte bere e po prape me pagese do behet. Eshte rregull baze per ēdo lloj force politike ne bote. Keshtu ke qene e keshtu do jete..
  Po ky eshte problemi,qe inkriminim e frikshem e ben Rilindja ndersa ata qe kapen me leket e ketij inkriminimi eshte PD. Se te pakten si minimum duhet te shpegoje nga vine gjithe keto leke tek PD-ja, nga krimi apo nga korrupsioni ?! Se ketu po behet gallate,krimi,krimi thot PD-ja dhe leket e krimit (a nje pjese te saj)po i prish prap PD-ja.

  Sa per rregullin baze,kur nje force politike shpenzon mijera e mijera dollare per fotografi nuk mundet te flasi per varferine e vendit.

 11. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Nja dy fjale per kete lobizmin qe ta ndajm shapin nga sheqeri.
  Ne trojet shqiptare ka vetem nje parti te madhe si Vetvendosja ne Kosove qe nuk eshte lakuar thuajse kurre per korrupsion dhe ēeshtje te tilla.
  Edhe ata lobojne ne Amerike, nuk eshte ndonje sekret i panjohur. Ne ndryshim nga partite tradicionale te te gjitha trojeve shqiptare, ata financohet nga aktivistet e partise. Kurse partite e tjera nga biznesmenet qe i vijne verdalle.
  Nese e ke vene re qe nga 2009-ta e deri me sot, eshte rritur ndjeshem numri i deputeteve biznesmen kryesisht tek partite opozitare, nuk eshte e rastesishme!

  Prandaj eshte e kote te kerkojme pasterti tek klasa politike shqiptare, eshte e veshtire te gjesh pasterti tek ajo italiane e lere pastaj tek ne.
  Keshtu qe ai gjysem milioni a sa dreqin eshte nuk perben asnje risi.
  Mos t’i bihem shume nga Kina, fondacioni soros ka me shume se nje dekade qe financon ne menyre okulte dhe pa asnje transparence gazetare, politikane, prokurore, shoqeri civile ne sherbim te rilindjes (jo socialisteve). Ne fund te dites ky tipi na shitet si bamires. Se ē’lidhje ka bamiresia me planin ekonomik te nje vendi apo me reformen ne drejtesi, kete s’ta sqaron dot as edhe mashtruesi.

  Por menjane sorosin, sepse fajin qe vendi eshte ne kete mjerim, vjen ne rradhe te pare nga vete ne.

  Qe do te thote se nese i gjithe ky lobizem nga Basha apo Rilindja per veten e tyre (qe eshte legjitime) edhe nese do behej jashte rregullave (qe s’jemi ne as rasti i pare dhe i fundit ne bote), do vleresohej nese do kishim nje plan te perbashket per ngritjen ekonomise dhe per permiresimin e interesave mbare-shqiptare.

  Ndaj edhe i meshoj me shume problemit real te Bashes, perse ben nje opozite si askush me pare, gjysem te fjetur perballe inkriminimit masiv te rilindjes?! Kjo duhet te na shqetesoje realisht...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 12. #11
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Duke edhe nje here e tregon qe kerkon vetem ngritjen e partise PD-iste ne qeveri (ndoshta per interesat e tua) po nese te duket i pakte ky shqetesim, koha do e tregoje.
  Silence is golden.

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Te verteta,te drejta etj etj...te gjitha argumentat e lobizmit.

  Pyetja eshte e thjeshte : Ku i gjeti Basha 500 a 600 mije dollare per lobim ? Se jane shume para per nje parti qe pretendon qe nuk eshte ne pushtet.

  Ketu ndahet shapi nga sheqeri,diskutojme njehere shumen nga vjen,pastaj mundet te pergjithsojme ēdo gje.

 14. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Duke edhe nje here e tregon qe kerkon vetem ngritjen e partise PD-iste ne qeveri (ndoshta per interesat e tua) po nese te duket i pakte ky shqetesim, koha do e tregoje.
  O lazo ti shpreh gjera qe une s’i kam thene kurre. Dhe e dyta me google translate i shkruan keto fjalite?! Se s’te kuptohet as fillimi dhe as fundi..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 15. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Te verteta,te drejta etj etj...te gjitha argumentat e lobizmit.

  Pyetja eshte e thjeshte : Ku i gjeti Basha 500 a 600 mije dollare per lobim ? Se jane shume para per nje parti qe pretendon qe nuk eshte ne pushtet.

  Ketu ndahet shapi nga sheqeri,diskutojme njehere shumen nga vjen,pastaj mundet te pergjithsojme ēdo gje.
  Ta thashe me larte, gjermo numrin e biznesmeneve ne grupin parlamentar dhe zbulon shumen. Te njejten shume qe ishte ne gjendje te paguante Rama kur ishte ne opozite per nje foto me Obamen, pa e futur doren ne xhep.
  Qe te jemi te qarte shembullin e Rames s’po ta jap per relativizim, por per histori lobizmi alla-ballkanase-mesdhetare..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Ta thashe me larte, gjermo numrin e biznesmeneve ne grupin parlamentar dhe zbulon shumen. Te njejten shume qe ishte ne gjendje te paguante Rama kur ishte ne opozite per nje foto me Obamen, pa e futur doren ne xhep.
  Qe te jemi te qarte shembullin e Rames s’po ta jap per relativizim, por per histori lobizmi alla-ballkanase-mesdhetare..
  Dmth si perfundim qenka njesoj si Rama dhe Basha apo jo ? Dhe ne kete pike jemi 100 % dakort, sepse eshte nje e vertete qe eshte veshtire te kundershtohet.

  Imagjino tani se ne ēfare pike ndodhemi,ku nuk bejme dot nje krahasim midis Pozites dhe opozites ! Per te mos thene qe Rama pagoj 100 mije dollare per nje foto ndersa Basha tani ka paguar 500 mije dollare per nje foto !

  Dhe dalim gjithmone tek problemi i perseritur dhe i sterperseritur qe : Ramen,per ta rrezuar,nuk ka as edhe nje minimum morali ta rrezosh ne emer te Bashes.

 17. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Nuk eshte se po bejme ndonje superzbulim. Ne politike dhe kudo vleresohesh per ate qe jep dhe zgjedhjet qe lam pas treguan se Basha e konsumoi mandatin e tij si humbes. Dhe si llogjike duhej te dorehiqej, per t’i lene vendin nje me te afti. Jo vetem qe s’ndodhi po me kete opozitarizmin soft ndaj rilindjes, me teper i ben fresk Rames!

  Por e gjitha kjo s’ka piken e lidhjes me foton e Rames apo te Bashes, apo me riaktivizimin e vizes amerikane te Gramozit. Nuk eshte as shifra qe zbulon apo jo media dhe as lobizmi.
  Personalisht kjo ēeshtja e lobizmit me duket super budallik qe diskutohet..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 18. #17
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Zėri i Amerikės” nxjerr “bllof” Lulzim Bashėn: Nuk shpjegon dot dy pagesat qindra mijėra dollarė, ja

  Zėri i Amerikės

  Nė Shqipėri, sekretari i Pėrgjithshėm i Partisė Demokratike Arben Ristani dha sot shpjegime pranė prokurorėve lidhur me fondet qė kjo parti ka paguar pėr lobim nė Shtetet e Bashkuara.  Njė artikull i revistės amerikane “Mother Jones”, si dhe tė dhėnat e publikuara nga kompania e lobimit Muzin Capitol ngrejnė paqartėsira mbi kėto fonde qė kapin shumėn e 675 mijė dollarėve nė favor tė PD.

  Ndėrkohė qė vetė PD pranon se i ka paguar kompanisė Muzin Capitol vetėm 25 mijė dollarė

  Verifikimet e prokurorisė shqiptare lidhur me fondet e Partisė Demokratike nisėn qė nė fund tė muajit nėntor 2017, kur pėr herė tė parė u bėnė publike nga rrjeti ballkanik i gazetarisė investigative, BIRN, financimet qė kishte marrė kompania Muzin Capitol pėr aktivitetet nė favor tė PD.

  Ēėshtja ėshtė rikthyer nė vėmendje kėto ditė pas njė tjetėr publikimi kėtė herė nga revista amerikane “Mother Jones”. Sekretari i Pėrgjithshėm i Partisė Demokratike, Arben Ristani, shpjegoi sot pėr mediat, pas daljes nga Prokuroria se kishte dėshmuar mbi pagesat e PD pėr lobim, duke shtuar se prokurorėt sipas tij, kishin marrė indicje nga kontratat e publikuara nė SHBA.

  Zoti Ristani ka theksuar se “PD nuk ka asgjė pėr tė fshehur” dhe se ajo “ka zbatuar me pėrpikėri kontratat”, ndėrsa ka saktėsuar se “tė gjitha pagesat pėr kėto kontrata janė kryer pėrmes rrugėve bankare”.

  Sipas kompanisė ‘Muzin’, e cila plotėsoi me informacione shtesė deklarimet e saj tė detyruara me ligj pėr Departamentin e Drejtėsisė amerikane, rezulton se ajo ka marrė tre pagesa, nė njė shumė prej 675 mijė dollarėsh, pėr punėn e saj nė favor tė Partisė Demokratike nė vitin 2017: pagesa e parė ėshtė e datės 24 mars 2017 dhe ėshtė bėrė nga firma ‘Biniatta Trade LP”, me njė vlerė prej 150 mijė dollarėsh, dy pagesat e tjera janė kryer nga Partia Demokratike, njėra mė 27 mars, pėr 25 mijė dollarė, dhe tjetra mė 9 qershor pėr 500 mijė dollarė.

  Nga kėto deklarime tė firmės Muzin, vetėm ajo prej 25 mijė dollarėsh, ėshtė pranuar nga kryetari i PD-sė, Lulzim Basha, qė ėshtė paguar nga Partia e tij. Dy tė tjerat janė ato qė mbeten ende tė paqarta. Mbrėmė nė emisionin “Opinion” nė Tv Klan, zoti Basha theksoi disa herė se PD, “ka paguar vetėm aq sa ka deklaruar dhe asgjė mė shumė”.

  Lidhur me kompaninė Biniatta Trade, zoti Basha mohoi ēdo lloj lidhjeje, duke theksuar se nė kontratėn qė kjo kompani kishte me Muzin Capitol, nuk pėrmendet fare Partia Demokratike.

  Por vetė Muzin Capitol ka shpjeguar nė dokumentat e dorėzuar nė Departamentin e Drejtėsisė se me shumėn 150 mijė dollarė ajo ėshtė “kompensuar nga “Biniatta Trade LP” pėr aktivitetet e organizuara nė emėr tė Partisė Demokratike pėr tė promovuar lidershipin konservator shqiptar pranė biznesve dhe udhėheqėsve politike nė Shtetet e Bashkuara”.

  “Ēfarė ka bėrė lobuesi dhe si e ka bėrė lobuesi e di ai. Janė marrėdhėnie tė firmės Muzin me palė tė treta”, kėmbėnguli disa herė mbrėmė zoti Basha, duke dhėnė tė njejtin arsyetim dhe pėr shumėn prej 500 mijė dollarėsh e cila nė dokumentat e Muzin rezulton e paguar nga PD.

  “Nuk ėshtė bėrė asnjė pagesė e tillė nga Partia Demokratike”, theksoi zoti Basha, ndėrsa nė nėntor e kishte shpjeguar kėtė shumė me pagesėn e kryer falė njė mbledhje fondesh nga njė numėr i madh shqiptaro amerikanėsh, por qė nuk kishte kaluar pėrmes partisė.

  Por ndėrsa PD pranon qė ka paguar vetėm 25 mijė dollarė, nga ana e saj Muzon ka deklaruar se vetėm shpenzimet e saj pėr nėnkrontraktorėt e angazhuar pėr aktivitetetet nė favor tė partisė shqiptare, shkojnė mbi 100 mijė dollarė.VOA. p.s
  Silence is golden.

 19. #18
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?  Shikoni sa qesharak dhe kondradiktor eshte cdo gje e kthen me kunderpergjigje, dhe eshte nga dora e Edi Rames.
  Silence is golden.

 20. #19
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Dhe aq budallik ky lobimi nuk eshte, se i bie qe investon me teper shteti a populli shqiptar ne Amerike se sa vet Amerika ne Shqiperi.
  Ne presim te investoje Amerika ne Shqiperi se jemi vend i varfer,dhe jo te investojme ne ne Amerike per te dale ne fotografi me presidentin e radhes !

  Ky eshte problemi,o jemi nje shtet i pasur dhe nuk e dime, ose jemi nje vend psikopatesh qe prishim leket kot.

 21. #20
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: ēpo ndodh me liderin tone europian-perendimor zotin Lulzim Basha ?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Dhe aq budallik ky lobimi nuk eshte, se i bie qe investon me teper shteti a populli shqiptar ne Amerike se sa vet Amerika ne Shqiperi.
  Ne presim te investoje Amerika ne Shqiperi se jemi vend i varfer,dhe jo te investojme ne ne Amerike per te dale ne fotografi me presidentin e radhes !

  Ky eshte problemi,o jemi nje shtet i pasur dhe nuk e dime, ose jemi nje vend psikopatesh qe prishim leket kot.
  Po jane te mbrapshte keta tanet. Perse ta rithem? Do ja vlente shifra e lobizmit nqs do sherbente ne te mire te vendit. Ketu besoj bihem dakort.
  Nderkohe qofte rama qofte basha lobojne per interesa meskine, ose thene ndryshe jane lojtare per porta te vogla.
  Rama e tregon ēdo dite me gjemen qe po i ben ketij vendi dhe Basha me opozitarizmit e tij te pakuptueshem. Dhe ne situaten aktuale kjo e dyta e ben akoma me te zymte situaten..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •