Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Ish-Presidenti Nishani: Siguria kombtare n rrezik. Mafia kapi Shqiprin

  Emri: bujar-nishani-1.jpg

Shikime: 105

Madhsia: 23.6 KB

  Siguria Kombtare n rrezik serioz !

  Dje n Shqipri u kap nj sasi rekord prej 615 kg kokaine. Nj ngarkes e survejuar dhe ndjekur n t gjith trajektoren e lvizjes s saj Kolumbi-Malt-Itali me destinacion Shqiprin nga Agjensia m e fuqishme botrore e antidrogs, DEA Amerikane.

  Pothuajse paralelisht me kt ngjarje n Shqipri, kapen sasi t konsiderueshme kanabisi n Itali dhe Greqi t nisura nga Shqipria. Vetm n kto ngarkesa vlera e parave t pista e kalon shumn e nj miliard dollarve.

  Para e madhe, pr t bler gjithshka! Pushtet, arm, prezenc, mburoj, vazhdimsi !

  Kthimi i Shqipris n destinacionin baz t depozitimit t kokains nga Amerika Latine, prpunimi i saj dhe shprndarja m pas n Evropn Perndimore na ka ekspozuar gjithseicilin prej nesh n nj rrezik t madh edhe t jets.

  Prgjegjsit kryesor t ksaj situate nxituan me shpejtsi ta devijojn at n suksesin e jashtzakonshm q u kap kontenieri !!! Informacionet e para tregojn se pritsit e ktij kontenieri kan marr nga i njjti destinacion edhe rreth 100 (njqind) ngarkesa t tjera. Asnjra prej tyre e kontrolluar.

  Nse vetm 1 n 10 prej tyre do t kishte ngarkes me kokain, imagjinoni se cfar sasia ka hyr dhe sht shprndar m pas nga Shqipria ?

  Ata q e kan studiuar me kujdes fizionomin e MAFIA-s e din mir se nj ngarkes qindramilionshe nuk lviz kurr pa garanci t forta me pushtet absolut pr t siguruar suksesin e transaksionit.

  Nj ngarkes qindramilionshe nuk lviz kurr pa u provuar suksesi i prsritur i sasive m t pakta q rriten n progresivitet kalim pas kalimi.

  Prse kt vend po lejojm t na e shkatrrojn n kt far-fje, duke na kthyer t gjithve n maskn e bosve narkos ?

  Shqiprin po na e kthejn nga HAMBARI evropian i kanabisit n TRAMPOLINEN mesdhetare t kokains ! Shum mir q kontenieri q u plas n mes t sheshit t Portit u kap. Duartrokitje !

  Por 28 shkurti sht ngulur si gozhd tani. Policia dhe Prokuroria e shtetit kan nj nga provat m t mdha prpara pr t zbuluar n detaje grupim kriminal q priste porosin, At q do t bnte prpunimin dhe At q do ta shprndante drejt Perndimit.

  Do duhet t na thon ; Kush jan garantuesit e siguris s ktij transaksioni gjigand kriminal ? Kjo dosje as nuk do mund t harrohet, as do mund t hollohet. N t kundrt prgjegjsia do t jet shum e madhe. Rrogtart e kokains do prpiqen ta lyejn me bojrat e ylberit t bardhn vrastare t kokains.

  Por ne, qytetart nuk duhet t kompleksohemi nga ky lloj agresioni i trushplarjes. Sot Siguria Kombtare e Shqipris sht n rrezik ! Rrezik q vjen i komanduar nga miliardat e parave t zeza t s bardhs zezon kokain. Miliarda q lehtsisht blejn t gjitha llojet e pushteteve n nj vend q quhet formalisht demokratik. Miliarda t pista q blejn votat dhe pushtetin politik. Pastaj me t, zotrojn pushtetin ekonomik. E pastaj me t, kontrollojn pushtetin mediatik. E m tej me t, nnshtrojn pushtetin e drejtsis.Prfundimisht gjithshka e bler !

  E bler me kokain tashm. Ndaj siguria jon sht n rrezik! Kur siguria e qytetarve t nj vendi sht n mnyr masive n rrezik, Siguria Kombtare sht e tra n rrezik.

  (Bujar Nishani)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Ish-Presidenti Nishani: Siguria kombtare n rrezik. Mafia kapi Shqiprin

  Po ky,po denoncon vetveten ? Apo ka hall qe i iku pjesa !


  O Nishan i nishaneve,qe ke pasur edhe disa poste qeveritare dhe mbase duhet edhe ta dish. Qe edhe kur ishe ti president,minister i brendshem dhe minister i drejtesise Shqiperia nuk eshte se kishte industri a ndonje tregti tjeter,me trafiqe mbahej:njeher trafiku i naftes,njehere trafiku i armeve,njehere trafiku i Lazaratit e keshtu me radhe...Nuk ishte se atehere siguria kombetare nuk ishte ne rrezik... se e mbanin mustaqet.

  Per ate trafikun e ish governatorit qe e ftoje ne presidence (kur ishte ne gjyq) si mbaroi puna,e nxorrem jashte rrezikut kombetar ?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Ish-Presidenti Nishani: Siguria kombtare n rrezik. Mafia kapi Shqiprin

  po ai nga rreziku i hoqi dhe musteqet.
  po ca do presesh nga dordolece dhe njerez mediokerr
  Keta jane sakate nga mendte e kokes
  mos ka dhe ky hallin e vetingut qe jepte dekorata pa kriter
  dhe i beri te gjithe artiste te popullit

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Ish-Presidenti Nishani: Siguria kombtare n rrezik. Mafia kapi Shqiprin

  Kur kishte mustaqet, te pakten thoshte budalliqe edhe mileti perqendrohej tek mustaqet. Tani eshte pak problem,se s'jan me as mustaqet.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •