Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Itali: Arrestohet Polici i Rilindjes n Vlor si trafikant i 5 ton hashashi

  Hetimi i zyrtarit t policis n Itali pr 5 ton kanabis/ Ja kush sht Ardian Liaj...

  Emri: auto_Untitled-311519917600.jpg

Shikime: 68

Madhsia: 34.4 KB

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar prmes nj postimi n rrjetet sociale n lidhje me arrestimin n Itali t Adrian Liaj, pas nj operacioni t policis italiane q oi n sekuestrimin e 5 tonelatave kanabis dhe arrestimin e disa shqiptarve. Liaj mban detyrn e komandantit t patrullave t policis s Vlors, ndrsa m par ishte shefi i antidrogs n kt qytet.

  Postimi i plot i ish-Kryeministrit Sali Berisha

  Gjirizi i Narkoshtetit te Norieges shperthen ne Itali!

  5 tonelata kanabis qe u kapen ne Itali i nisi policia e Vlores, konkretisht

  - ish shefi i antidroges te Vlores

  - aktualisht komandanti i patrullave te Vlores, Adrian Liaj

  Te dashur miq, 5 tonelatat e droges qe u kapen sot ne Itali jane nisur nga narkopolicia e Vlores, konkretisht Ish-shefi i Antidrogs n Vlore aktualisht shef i patrullave te Vlores, Adrian Liaj i arrestuar ditn e sotme n Itali si pjes e nj grupi kriminal q trafikonte kanabis nga Shqipria drejt Italis. Liaj ka qene badiguard i Zani aushit ne vitin 1997, eshte emruar n 2014-n n pozicionin e lart nga ish-ministri i Brendshm, Saimir Trafiku, u denoncua nga Kryetari i grupit Parlamentar te PD Edi Paloka si ish badiguard i Zani aushit.

  Pak kohe me pare u lirua nga detyra por pasi pagoi u pranua serish ne polici si komandant i patrullave te Vlores. Ketu me poshte keni emrat e bandes shqiptare te trafikut te 5 tonelatava droge nga narkopolicia e narkoshtetit. sb

  Shqiptart e arrestuar sot jan:

  Indrit Buja, alias Andrea, shqiptar

  Elvis Hajdini, 25 vje, nga Vlora.

  Shefik Muho nga Vlora

  Vladimir Leskaj, 51 vje nga Vlora

  Adrian Licaj, 51 vje, shqiptar

  Vilson Nelaj, 32 vje, shqiptar

  Astrit Paskali, 45 vje, shqiptar

  Alban Sinani, 35 vje, shqiptar

  Gentian Sulejmani, 41 vje, shqiptar

  Luan Tahiraj, 39 vje, shqiptar

  Syri

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Itali: Arrestohet Polici i Rilindjes n Vlor si trafikant i 5 ton hashashi

  Shqiptart me "Ndrangheta"-n trafikuan n Itali mbi 5 t kanabis  Nj organizat kriminale shqiptare pjes e ‘Ndrangheta’-s italiane ka rn n prangat e karabinierve mngjesin e t enjtes gjat nj operacion masiv policor. Jan arrestuar 25 personave pr trafikimin e 5 tonve kanabis nga Shqipria. Report TV disponon dosjen e prokuroris italiane ku jan renditur t gjitha provat pr kt mega-hetim n Itali. Mes t arrestuarve jan edhe tre shqiptar, t cilt jan identifikuar si Indrit Buja, 37 vje, i cili njihej me emrin Andrea, Elvis Hajdini, 25 vje nga qyteti i Vlors dhe Shefik Muho 35 vje gjithashtu nga qyteti i Vlors.

  Nga dosja hetimore msohet se Shefik Muho ishte kreu organizats shqiptare e cila kishte arritur nj marrveshje me mafien kalabreze pr ta furnizuar me kanabis. Nga provat q mban dosja msohet se Guarda di Financa ka zbuluar se n periudhn kohore Gusht- Dhjetor 2016 grupi kriminal shqiptar kishte drguar 5 ton drog e llojit kanabis.

  Grupi kriminal shqiptar antart e t cilit ishin nga Vlora e transportonin drogn deri n Ankona prmes gomoneve. N nj rast sikur shihet edhe nga kjo foto pikrisht m 16 Gusht 2016 ata prdorn kt motor uji pr t transportuar 400 kg droge.

  Hetimet zbuluan gjithashtu se bashkpuntort Italian t shqiptarve pjes e ‘Ndrangheta’-s kishte futur mijra ton kokain nga Kolumbia. Por shqiptart nuk ishin prfshir n kt operacion. N dosjen prej 1000 faqe q disponon Report TV msohet se kjo organizat italo-shqiptare u shkatrrua pasi nj vajz ukrainase e quajtur Oxana Verman e dashura e bosit kalabrez t organizats, rrfeu n polici aktivitetin kriminal prfshi rolin e vlonjatve n grup.

  Operacioni i cili mban emrin “Stammer 2 – Melina” ka vendosur gjithashtu nn hetim 46 persona mes t cilve edhe 7 shqiptar t tjer. Sipas raportimit t mediave fqinje, shqiptart q jan nn hetim jan Vladimir Leskaj, 51 vje nga vlora, Adrian Licaj 51 vje, Vilson Nelai 32 vje, Astrit Paskali 45 vje, Alban Sinani 35 vje, Gentian Sulejmani 41 vje dhe Luan Tahiraj 39 vje.

  Nga ajo q raportohet n vendin fqinj, vlera e drogs s sekuestruar gjat ktij hetimi kapte vlern e 10 milion eurove. N operacion kan marr pjes forca t shumta t autoriteteve lokale, njsit kundr krimit ekonomik, ato kundr krimit t organizuar si dhe Guarda di Financa. N nj vizit t zhvilluar pak dit m par n Tiran, Prokurori i Antimafias italiane Federico Cafiero De Raho theksoi se pr Italin vijon q t jet shqetsim trafiku i kanabisit nga Shqipria, por edhe i kokains, ndrsa shtoi se grupet kriminale shqiptare dhe italiane kan krijuar aleanc n Itali.

  Emri: 327514.jpg

Shikime: 62

Madhsia: 16.6 KB
  Shefik Muho


  Emrat e shqiptarve

  Indrit Buja, 37 vje,
  Elvis Hajdini, 25 vje,
  Shefik Muho, 34 vje,
  Gentian Sulejmani, 41 vj, nga Durrsi,
  Luan Tahiraj, 39 vje, nga Vlora,
  Alban Sinani, 35 vje,
  Vladimir Leskaj, 59 vje, nga Vlora,
  Vilson Nelaj, 32 vje,
  Astrit Paskali, 45 vje,
  Adrian Licaj, 51 vje

  Shqiptarja

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Itali: Arrestohet Polici i Rilindjes n Vlor si trafikant i 5 ton hashashi

  Nje pyetje keshtu jashte rradhe. A nuk u duartrokit edhe ky polici i lidhur me Ndraghettan nga miku i madh i kombit shoku Donald Lu per arritjet e policise shqiptare?
  Perse atehere ia nxijne policise se rilindjes fytyren keta pepinot?

  Nejse pertej ironise edhe gallates, nese ndjekim kronologjine e ngjarjeve, i bie qe nga tani e tutje, do polic, minister, apo kryeprokuror i rilindjes qe e bekon qinezi, ka per te dal mbas disa kohesh si trafikant i rendomte droge..

  Se ka nje dashuri te pakufijshme per keto drogmenet e rilindjes ky kinezi i ambasades amerikane!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •