Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  VIDEO: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs: Sm heq dot qafe si hoqe Remzi Hoxhn, ke 150 vrasje n Tropoj mbi supe, ke nxjerr kufomat e tua nga varri. Do prfundosh si Pinoceti

  Emri: fghfghghhvvv-1024x506-768x380.jpg

Shikime: 205

Madhsia: 25.8 KB
  Gazetari investigativ Artan Hoxha sht prplasur me ish-kryeministrin Sali Berisha n emisionin Studio e Hapur.

  Hoxha i ka numruar publikisht disa prej krimeve t Berishs, duke i thn se ai nuk mund ta zhduk ashtu sicc zhduku biznesmenin Remzi Hoxha.

  Gazetari i njohur i prmendi Berishs dosjen Tropoja duke i kujtuar se i rndojn mbi kurriz 105 vrasje n at qytet t cilat nuk jan zbardhur ende dhe se kan vetm nj porosits.

  Sali Berisha: S pari dshiroj t theksoj se ky informacion sht botuar direkt n t gjitha mediat. sht konfirmuar sot nga Sali Berisha, Oficer madhor dhe gjeneral t ushtris shqiptare e kan konfirmuar. Por n mnyr indirekte e konfirmoi edhe Ministria e Mbrojtjes sot. Nga ana tjetr e konfirmoi edhe vet i akuzuari, sepse ai sht larguar n vitin 2012 dhe nuk ka shkuar n asnj proces gjyqsor.

  Artan Hoxha: Ashtu si gnjen ti edhe pr at dshmitarin e kanabisit. Je ti n at video q thua dua gjall a vdekur dhe siki nga Tropoja pa e marr me vete. Je ti Berisha q u kape duke manipuluar prova n 21 janar. Nse un dy her nuk t kam kthyer prgjigje t premtoj se do ta bj. Dhe Haklaj u vra m para. Dhe ke 150 vrasje n Tropoj. Si zhduke Remzi Hoxhn, ti kam nxjerr kufomat nga varri. M l mua n ngarkim vrasjen e nj personi q un kam akuzuar Policin e Shtetit.

  Sali Berisha: E ke vrar.

  Artan Hoxha: Zoti Berisha nuk m tremb dot mua.

  Sali Berisha: Ti ke qen bashkpuntor i Haklajve. Ai sht bashkpuntor bandash, krimesh.

  Artan Hoxha: Po po, jam

  Sali Berisha: Po ti ke vrar dshmitarin. Ti je hjeksi i dshmitarit.

  Sali Berisha: Je i pafytyr q prdoresh nga do band dhe flisni pr do band

  Ish kryeministri ka tentuar ti ushtroj presion her pas here pr t heshtur, ndrkoh Hoxha ka shkuar m tej duke sjell ngjarje t cilat pakkush ka guxuar t ngrer gishtin drejt Berishs.

  Le t kujtojm q gazetari kurajoz ka qen peroni q ka filmuar me z dhe figur vrasjet e 21 janarit ku pamjet e sjella prej tij nxorrn blof ish-kryeministrin i cili deklaroi se vrasjet ishin kryer me adra pistolet dhe thika me helm.

  Ndr t tjera Hoxha ka sjell n emisionin Xhungl edhe dosjen Tropoja dhe ekzekutimet njri pas tjetrit t Haklajve. (TemA)
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Te pakten ka edhe disa gazetare qe thone te verteten per kete felliqesire qe ka qeverisur vendin per 8 vjet dhe meriton vetem burgun !

  Llum karvani qe i shkon akoma mbrapa ne 2018..
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Duket sikur eshte bere "hataja" por jane thjeshte ajo qe ne Shqiperi quhet "shfaqje politike".

  Nuk ka ndodhur asgje e jashtezakonshme. Me shume propabilitet incidenti eshte mbyllur direkt mbas trasmisionit. Si gjithmone, shoku Sali,edhe kesaj radhe i ka derguar Artan Hoxhes mesaxherin e vet dhe i ka thene " Eshte politike,nuk eshte personale",dhe me vone i kan shpeguar Artan Hoxhes shkakun, se perse dhe me cilin e kishte ne te vertete...
  Aty jan shar nga nona e motra,me kriminel,vrases drogaxhi (edhe pederast per nje ish drejtor i RTSH nga vitet 90 e ca) dhe me mbrapa jane sqaruar direkt me "eshte politike,nuk ka asgje personale".

  Ka 25 vjet qe ne ate vend funksionon keshtu. Eshte bere shkolle,dhe ketu mundet te themi pa diskutim qe shoku Sali ka meritat e veta.

  Eshte bere aq shkolle,sa qe permendet nje emer direkt dhe behen merak ata qe nuk ju eshte permendur emri,edhe duke qene ne parti tjeter.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Serafim eshte nje e vertete qe ai person do kaloje para drejtesise dhe para vetingut ai dhe shume te tjere qe e kane qe jane e keqja e ketij vendi.
  Silence is golden.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Serafim eshte nje e vertete qe ai person do kaloje para drejtesise dhe para vetingut ai dhe shume te tjere qe e kane qe jane e keqja e ketij vendi.
  He,he, aty kapu.
  Mbase edhe kalon,por perpara duhet te shperndahen ne popull jeleket antiplumb dhe duhet te kemi te ankoruar ne Durres nje aroplambajtese amerikane...,edhe atehere nuk eshte prap e sigurte.

  Por, nga kjo historia e Saliut,qe Saliu do dali perpara drejtesise,etj etj Qe Partia Socialiste po ja jep turmes si ushqim,per te mos thene qe tall b.ythen me popullin . E di ku eshte me e bukura ? Se Saliu eshte bere si ajo perralla me k.oqet e dashit. "Dhelpra, qe shikonte k.oqet e dashit qe tundeshin,dhe i shkonte nga mbrapa dashit,dhe thoshte;he,se bien tani,e he se do bien me vone".

  Ka 27 vjet qe dashi i tund me fort se kembora. Po ran, bien se priten nuk bien se tunden.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  E di fare eshte interesante ne gjithe kete gallate? Fakti qe ne 5 vite te rilindaxhinjve zbuluam avion qe binin e uleshin duke transportu droge, zbuluam laboratore kokaine ne mes te Shqiperise, zbuluam deputete te Rames me te shkuar kriminale, zbuluam ministra kampion te rilindjes qe shperndanin droge e qe hanin e uleshin me kriminele, zbuluam prokuror qe merrnin tenderin shume milionesh per shtrimin e qendres se Tiranes me ca pllaka vetem qe t’i mbyllte Veliajt biznesin e ndyre e tragjik te plehrave ne Sharrez, zbuluam qe kishim zyra pune nderkohe qe treereku i shqiptareve duan te emigrojne nga papunesia, zbuluam gjithashtu edhe nje gazetar investigativ si Artan Hoxha qe mbron si i mendur nga njera studio ne tjeter Tahirin qe transporton droge bashke me kushurinjte e tij, mbron me zell te madh Shullazin e do soj sorrollopi kriminele qe bashkepunon me Rilindjen!!!

  Dhe e dini se kush na e zbulon kete gazetarin investigativ? Ymer Gelbazja ose thene ndryshe institucioni i mediokritetit i gazetarise shqiptare!!! E dijme te gjithe arsyen pse..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Po pse mo Duke gjith keto qe zbuluan keta shpetimtaret e Berishes , linden nga 2013 e deri sot..

  Po jane te trasheguara nga kryeministrimi juaj qe do e mbroni me fanatizem qe vetem nga Lazarati sa fitonte..

  Po te ofendosh dhe gazetarin kur te thote nje te vertete absurde vetem ju mund ta beni .

  Sefarino po i bie aq gjate ndonjehere sa e humb konteksin qe do te thuash, po di te them qe dardha bishtin mbrapa e ka, e keta kriminela hajdute tradhetar etj. e kane vendin ne burg !

  Berisha i ka bere aq te keqija ketij vendi qe ska lume e det ti laj ato.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 27-02-2018 m 18:26
  Silence is golden.

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Arrow Pse u shprfytyrua mbrm korrieri i drogs n media

  Artan Hoxha u skuq n fytyr dhe humbi ekuilibrin n momentin kur ish-Kryeministri Berisha i kujtoi historin tragjike t Landit t Mirasit, I vrar vetm pak dit pasi Hoxha vizitoi disa parcela t mbjella me kanabis ku e shoqroi n mirbesim I njohuri me emrin Landi I MIrasit.

  Menjher pas daljes s asaj kronike Landi i Mirasit u gjet i vrar. Ky person n asnj moment nuk shfaqej n parcel, athere ku e morn vesh trafikantt e kanabisit se n at parcel gazetarin e kishte derguar pikrisht landi i MIrasit?

  Historia se si ai sht vrar lidhet direkt me gazetarin Artan Hoxha. Ky shfaq veten n plantacionet e drogs. Takohet me dshmitar q n mirbesim e drgonin n plantacionet e drogs dhe m pas ka ndodhur vrasja e dshmitarit.

  Kjo sht historia tragjike e Landit t Mirasit, ish-trafikantit, qe ka denoncuar tek gazetari Artan Hoxha, rrjetin e trafikut.

  Ai njihej ndryshe edhe si Jani Kollinaku, i njohur nga policia si shits droge, pasi sht dnuar m par me 6 vite burg. Kollinaku, 37-vjear nga fshati Miras i Devollit, u gjet i pajet mngjesin e 19 dhjetorit 2015 n aksin rrugor Kor-Bilisht pran nnstacionit elektrik t Zmblakut.

  Vrasja e tij ka ndodhur disa jav pasi kishte shoqruar n plantacionet e trafikut t drogs gazetarin Artan Hoxha. Sipas ekspertve, dyshohet se vrasja mund t jet kryer n nj vend tjetr dhe jo n vendin ku u gjend trupi i viktims, i hedhur n nj kanal n an t rrugs kryesore. Kollinaku, i njohur ndryshe si Landi i Mirasit, u gjet nga disa banor t zones, t cilt njoftuan policin, ku evidentoheshin leht plagt n kok.

  Esht prer n bes nga Artan Hoxha, duke u dekonspiruar publikisht prej tij, me z e me figur. Pas ksaj ai sht vrar, thot burimi. Gazetari Hoxha vrtet ka dhn fakte interesante pr trafikun e drogs, por gjithmon ato fakte kan qen nj loj e ish-ministrit t drogs, Saimir Tahiri, t cilit Hoxha i shrben me zell deri edhe duke uar n vrasje dshmitart q e besojn nga ajo q ai shfaq n televizion me leje t padronve, por jo nga ajo q sht n t vrtet nj spiun n shrbim t krerve t trafikut.
  Silence is golden.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Po pse mo Duke gjith keto qe zbuluan keta shpetimtaret e Berishes , linden nga 2013 e deri sot..

  Po jane te trasheguara nga kryeministrimi juaj qe do e mbroni me fanatizem qe vetem nga Lazarati sa fitonte..

  Po te ofendosh dhe gazetarin kur te thote nje te vertete absurde vetem ju mund ta beni .

  Sefarino po i bie aq gjate ndonjehere sa e humb konteksin qe do te thuash, po di te them qe dardha bishtin mbrapa e ka, e keta kriminela hajdute tradhetar etj. e kane vendin ne burg !

  Berisha i ka bere aq te keqija ketij vendi qe ska lume e det ti laj ato.
  Ja ti biem shkurt. Ka 20 vjet qe socialistet thone,premtojne...qe do ta nxjerrim para drejtesise shokun Sali . Apo jo ?

  Keto 20 vjet jan tallur dhe tani e kan seriozisht,apo mos valle eshte dika tjeter ?

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Lazo per pakez rifreskim memorie, meqe te ka ngecur akrepi mbas 2013-es:
  Gjinkalla apo mushkonja qe rrezoheshin ne mes te dites ne Divjake nga mbingarkesa e droges nuk kishim degjuar me pare. As kryetar bashkie si puna e Roshit me 5-6 emra nuk kishim degjuar ndonjehere. As laboratore kokaine ne zemer te Shqiperise dhe as ministra rendi qe shperndandin droge me makinat e shtetit, nuk i kishim degjuar kurre ne te kaluaren.
  Po eshte e vertete, qe kemi degjuar gjera te tjera perpara 2013-es dhe per ato gjera e uam Berishen ne opozite (qe t’i ma quan te timin kur nuk e kam asgje).
  Prandaj nese qendrojme tek thelbi eshtjes, duke vleresuar nje gazetar gjasme investigativ qe ka reaguar pikerisht ne sulm te atyre qe kane zbuluar zullumet e rilindjes eshte qesharake. Dhe me qesharake kete teme e ben ai djali me floket e gjata kaurrela, Mender Gelbazja, qe duke mos lene beshtyme e m*ut pa lepire mbasi i ka share, na vlereson zbuluesin numer 1 te hieve (asgjeje) investigative ne me shume se 5 vjet..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  shpresoj qe dora e amerikes, dhe vullneti i saj te beje pune
  me kujtohet ai filmi The Untouchables (1987)
  po nuk u be edhe kesaj here do marrim fund perfundimisht
  do behemi shteti me mafjoz ne bote, do ja kalojme edhe italise

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga aimilius Lexo Postimin
  shpresoj qe dora e amerikes, dhe vullneti i saj te beje pune
  me kujtohet ai filmi The Untouchables (1987)
  po nuk u be edhe kesaj here do marrim fund perfundimisht
  do behemi shteti me mafjoz ne bote, do ja kalojme edhe italise
  Si do ta beje dora e Amerikes ? Se kam thjesht nje kuriozitet

  Flasim per politikanet e medhenj. Si mundet te behet ?

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  veshtire te thuhet, duket utopike pasi teknikisht nuk behet
  nese me te vertete ka per te ndodhur dicka, nevojitet nje grup i vogel gjykatesish speciale i zotuar,
  te mbrojtur ekskluzivisht nga amerika dhe te korrin dhe te sharrojne ku te mundin dhe ku te gjejne
  normalisht nuk po flasim qe shqiperia konsiderohet sovrane me nje nderhyrje kaq e hapur e amerikes
  por eshte e vetmja menyre dhe i vetmi rast qe kemi,
  por nese nuk ndodh bombat dhe vrasjet e gjyketesve kane per te vazhdur fiks ne ne itali.
  sepse po nuk u be as kesaj here shteti mafjoz do legjitimohet dhe sicilia do marre leksione prej nesh

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Kush e prek Sali Berishen?!?!?!

  Apo Meten, Bashen, Mediun, Ramen etj etj etj......

  Asnje, ASNJE politikan si ne pozite apo opozite nuk do te vuaje denim dhe as do gjykohen!
  Shqiperia drejtohet nga autokrate, si djathas dhe majtas.
  Keta persona kane kaq para, pushtet dhe mbeshtetje si nga bythlepiresit votues si dhe nga shtetet e huaja qe nuk ka asnje lloj mundesie qe te dalin para ligjit dhe te gjykohen!

  Amerikanet nuk jane budallenj, ata e perdoren Berishen per 20 vite, edhe pse i dine mire dhe i kane te rregjistruara krimet e tija.
  Po ashtu dhe me Meten dhe tani me pushtetin e sotem.

  Amerikanet nuk duan te burgosur, por "skllever" qe mund tu bejne shantazh.
  E gjithe politika Shqiptare eshte e damkosur nga krimi (cilido lloj krimi).

  Kete e dine mire politikanet Shqiptare si dhe te huaj.

  Bota luan shah me politiken Shqiptare, ndersa politika Shqiptare tallet me kombin.

  Nuk eshte faji i atyre, tashme ne jemi nje popull injorant dhe i perulur.
  Kemi vetem interes vetjak ,nuk mbajme pergjegjesi per ndikimi votes, ideve apo dhe vendimeve qe marrim dita - dites.

  Sala dikur thoshte (kur ishte ne pushtet) se Rama.ka bere kete e ka bere ate, por asnjehere nuk e dergoi ne gjykate.
  Tani Rama i bie te njejtes klarinete.

  Por mire ja bejne ketij kombi, qe rri neper kafene, shijon drama neper televizore dhe i qane hallet neper facebook.

  Kete lloj politike do kemi gjithmone persa te jemi letargjike.

  Komb lepujsh dhe demelesh, nuk thonin kot, Trimat i vrau Gjermani!

 15. 2 antart m posht falenderuan Ilir-Arber pr mendimin e shprehur n kt postim:

  rromanoku (28-02-2018),SERAFIM DILO (28-02-2018)

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Kush e prek Sali Berishen?!?!?!

  Apo Meten, Bashen, Mediun, Ramen etj etj etj......

  Asnje, ASNJE politikan si ne pozite apo opozite nuk do te vuaje denim dhe as do gjykohen!
  Shqiperia drejtohet nga autokrate, si djathas dhe majtas.
  Keta persona kane kaq para, pushtet dhe mbeshtetje si nga bythlepiresit votues si dhe nga shtetet e huaja qe nuk ka asnje lloj mundesie qe te dalin para ligjit dhe te gjykohen!

  Amerikanet nuk jane budallenj, ata e perdoren Berishen per 20 vite, edhe pse i dine mire dhe i kane te rregjistruara krimet e tija.
  Po ashtu dhe me Meten dhe tani me pushtetin e sotem.

  Amerikanet nuk duan te burgosur, por "skllever" qe mund tu bejne shantazh.
  E gjithe politika Shqiptare eshte e damkosur nga krimi (cilido lloj krimi).

  Kete e dine mire politikanet Shqiptare si dhe te huaj.

  Bota luan shah me politiken Shqiptare, ndersa politika Shqiptare tallet me kombin.

  Nuk eshte faji i atyre, tashme ne jemi nje popull injorant dhe i perulur.
  Kemi vetem interes vetjak ,nuk mbajme pergjegjesi per ndikimi votes, ideve apo dhe vendimeve qe marrim dita - dites.

  Sala dikur thoshte (kur ishte ne pushtet) se Rama.ka bere kete e ka bere ate, por asnjehere nuk e dergoi ne gjykate.
  Tani Rama i bie te njejtes klarinete.

  Por mire ja bejne ketij kombi, qe rri neper kafene, shijon drama neper televizore dhe i qane hallet neper facebook.

  Kete lloj politike do kemi gjithmone persa te jemi letargjike.

  Komb lepujsh dhe demelesh, nuk thonin kot, Trimat i vrau Gjermani!


  Nje "tabllo" pak a shume e sakte. Po ti heqesh,"amerikanet duan ...",amerikanet nuk duan asgje,i jane pershtatur situates dhe deshires te shqiptarve,dhe nuk eshte e vertete qe jemi popull frikacak e dembel...
  Pra po ti heqim keto dy shkaqe,kesaj tabloje i mungon "pseja".Pse aritem ne kete situate ? Kush eshte faktori moral qe pengoi zhvillimin e Shiperise gjate ketij 25 vjeari ?

 17. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nje "tabllo" pak a shume e sakte. Po ti heqesh,"amerikanet duan ...",amerikanet nuk duan asgje,i jane pershtatur situates dhe deshires te shqiptarve,dhe nuk eshte e vertete qe jemi popull frikacak e dembel...
  Pra po ti heqim keto dy shkaqe,kesaj tabloje i mungon "pseja".Pse aritem ne kete situate ? Kush eshte faktori moral qe pengoi zhvillimin e Shiperise gjate ketij 25 vjeari ?

  Politika e jashtme, sidomos ajo Amerikane dhe Britanike eshte e sundimit politik.
  Amerika e filloi me Korene dhe me pas nderhyhrjen ne politikat e jashtme boterore, Kube etj etj.

  Nuk jam kundra Amerikes, jane miqte me interes me te afert qe kemi.

  Ne nuk jemi popull frikacak?!

  Ne jemi populli me frikacak i Europes, grindemi me njeri-tjetrin, ketu e tregojme Trimerine.
  Kombi Shqiptar i sotem nuk eshte ai i dikurshem, ne kemi evoluar. (dievoluar).

  A ma shpjegon sesi i isheh Shqiptaret Trima, ku e bazon?!

  Ne zihemi me njeri tjetrin, prandaj dhe bota luajne me ne si iu teket.

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,113
  Faleminderit
  433
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Politika e jashtme, sidomos ajo Amerikane dhe Britanike eshte e sundimit politik.
  Amerika e filloi me Korene dhe me pas nderhyhrjen ne politikat e jashtme boterore, Kube etj etj.

  Nuk jam kundra Amerikes, jane miqte me interes me te afert qe kemi.

  Ne nuk jemi popull frikacak?!

  Ne jemi populli me frikacak i Europes, grindemi me njeri-tjetrin, ketu e tregojme Trimerine.
  Kombi Shqiptar i sotem nuk eshte ai i dikurshem, ne kemi evoluar. (dievoluar).

  A ma shpjegon sesi i isheh Shqiptaret Trima, ku e bazon?!

  Ne zihemi me njeri tjetrin, prandaj dhe bota luajne me ne si iu teket.
  Ku e shikon kete "sundim" politik amerikan ne Shqiperi ? Se ekonomik nuk ka dhe kjo mbase tregon dika. Ku e shikon kete sundim,ku eshte e veshtire te gjesh shembuj konkret,dhe eshte shume me e lehte te gjesh shembuj te kundert,duke filluar edhe nga votimi i fundit ne OKB per Jeruzalemin. Prandaj sundimi politik eshte argument kot.

  Koncepti i trimerise apo i frikes eshte i veshtire per tu percaktuar,sepse ka te beje me kohen,kushtet,momentet etj etj. Por megjithate,nuk do ndryshonte asgje sot ne politiken shqiptare edhe sikur te ishim populli me trim ne bote. Per vet faktin qe sot fatet e popullit varen nga ligji,nga kultura,nga morali... dhe nuk varen nga pushka o trimeria. Nuk eshte se popullin e ndalon frika te protestoje,apo te shprehet e te veproje.

 19. #18
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Zullum qesharak eshte 21 janari para kryeministrise qe u mori jeten 4 vetave apo shitja e detit ne 2009 ?
  Silence is golden.

 20. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Zullum qesharak eshte 21 janari para kryeministrise qe u mori jeten 4 vetave apo shitja e detit ne 2009 ?
  Asnjeren nga keto nuk i ka zbulu Tan 2 metroshi. Po ok, meqe po ja ben qejfin edhe ti si Ymer Gelbaza, po i themi bravo te qofte!

  Po ta bej edhe une nje pyetje Lazo?

  Po nga 2013-ta e deri me sot (periudhe e stermbushur me skandale), fare ka zbuluar ky gazetari investigativ? Na e thua dot?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 21. #20
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Artan Hoxha ja prplas n fytyr krimet Berishs

  Ore keta nuk po denojne dot nje Shullaz,e jo me te denohen keta peshqit e medhej.Nuk ndodh gje atje jo,eshte nje shtet i falimentuar.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •