Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb Horoskopi nga Susan Miller

  Kėtu mund tė lexoni ēdo ditė horoskopin dhe plot kuriozitete tė tjera mbi yjet

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 24 Shkurt 2018 #Kriper (Lexo https://goo.gl/ULQJZp )

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 25 Shkurt 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/QrahTh )

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,114
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Kjo puna e parashikimeve me ka terhequr gjithmone sepse nuk ka pasur argumenta specifik,prsh te thote dikush se do blesh nje pale kepuce te reja,ose do besh apo nuk do besh seks sot. Dhe ne fakt kjo puna e seksit ka qene dhe eshte nje mungese e patolerueshme per individin mashkullor te parashikimeve,do ishte nje argument per burrat qe do lexonin gazetat ose portalet direkt sa te zgjoheshin nga gjumi,perpara kafes dhe cigares te mengjesit.

  Megjithate edhe horoskopet e tanishem kane nje fare ndryshimi me horoskopet e kaluar,flasim me shume per dashurine dhe me pak per familjen,flasim me shume per investimet financiare dhe me pak per punen. Po ti lexosh ne pergjithsi te duket sikur i drejtohen nje personi qe punon "agjent financiar" dhe qe ka kater dashnore,plus gruan.
  Po ti heqim gjithmone ate pergjithsimin si ne parashikim e motit ; " qielli do jete i kthejet dhe here-here me vransina gjate dites",lexuesi i regullt meson gjithmone ta interpretoje horoskopin e dites si ne recetat e gatimit; "kripe dhe piper simbas deshires".

  Por duke u nisur nga e kaluara,ku horoskopi ishte filxhani i kafes,ku kishe perballe "horoskopisten",fallxhoren e filxhanit qe te bente direkt biografin e halleve dhe deshirave,verehet re se edhe aty moda e parashikim a e te shikimit te filxhanit ka ndryshuar. Dikur fjala e pare ishte;do maresh nje pako,dhe ishte dhe e thjeshte per tu argumentuar ne menyre vizive se ka gjithmone nje njolle te bardhe ne filxhan. Perdorej shume rralle termi do maresh leke,ishte gjithmone madhesia e pakos qe perfaqsonte deshiren materiale. Ndersa sot "pakoja" eshte hequr pothuajse nga filxhani,egziston vetem "do marresh lek","do harxhosh lek".Pakoja edhe per vit te ri eshte zhdukur.

  Nje gje tjeter argument qe duhet te kishte evoluar ishte e famshmja " do maresh haber nga qeveria". Dikur kjo shprehje e famshme supozonte gjithēa,sepse ēfare do lloj lajmi praktikisht te vinte nga qeveria. Sot kjo shpehje jo vetem qe nuk eshte zhdukur por eshte fuqizuar si kuptim,sepse permbledh gjithe deshirat ekonomike te shqiptarit te sotem. Ke nje 7 -té qeverie,qe do te thote ke nje lajm te mire nga qeveria,eshte lajmi me i shumpritur nga degjuesi i filxhanit.

  Argumenti treter kryesor eshte "hasmi" qe supozonte ne ate kohe kundershtarin,armikun personal. Dikur ishte nje argument qe thuhej por anashkalohej me lehtesi. Sot eshte bere mbas haberit te qeverise, argumenti kryesor. Ka zevendesuar madhesine e pakos se dikurshme,ku ēdo njolle e zezé ne filxhan eshte hasem. "Shiko sa te madh e ke kete hasém,e ke si ujk,te eshte bere si gjarper e te ri siper kokes ". Plus ketij argumenti aktual i "hasmit",i eshte shtuar dhe shprehjet "do besh llafe,do besh fjale",por meqe mileti zihet dite per dite fallxhoret keto shprehje i kane moderniuar (per te mos ta bere filxhanin me zi seē eshte), dhe thone ;"do besh debat" ! Qe do te pak a shume "per tu zéné qé ke per tu zéne",e ke ne dore vete,por si per "kripen dhe piperin simbas deshires" se sheqeri hidhet gjithmone me mase.

  Tjeter argument kryesor qe ka mare nje rendesi pothuajse jetike ne filxhan eshte rruga. Dikur rruga ishte qe argument kalues,se nuk kishe dhe as ku do shkoje, dhe thuej thjeshte "ke nje rruge,per te bere","te ka dalur nje rruge" dhe perfundonte si argument.Sot rruga eshte e percaktuar,elaborohet ne shume menyra. Kemi "rruge te shkurter",kemi "rruge te gjate" dhe kemi dhe "rruge te hapur ose rruge te mbyllur" qe supozon edhe fatin e kesaj rruge ( mungon vetem rruga e gjere dhe e ngushte dhe percaktimi i korsive )

  Keto jane ato ndryshimet apo evolvimet kryesore. Ka dhe ndonje ndryshim tek-tuk tek dasmat a darkat e shtruara,eshte pakesuar simboli i kurores ne filxhan dhe eshte shtuar simboli i tavolines. Per te tjerar,si "kali i bardhe", qe nuk del asnjehere ne filxhan si kal i zi,dhe premtime per gjén qe ke premtuar ("taksur") dhe se ke dhene..., gjerat e tjera nuk kane ndryshuar.

  Per te tjerat vlen shprehja e nje komikut italian,per shenjen e virgjereshes. "Vergine : Se vi prendono per il culo non dovete arrabiarvi,dovete girarvi ".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 25-02-2018 mė 06:19

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 26 Shkurt 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/xy4Gtt )

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 27 Shkurt 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/ac6tWg )

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 28 Shkurt 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/U6HQvk )

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 1 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/FpvWNc )

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 2 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/oa8MUH )

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 3 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/U2PXCr )

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 5 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/XMZt9o )

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 6 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/Dp3Fn8 )

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 7 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/cCuZX7 ) www.kriper.al

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 8 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/YKrP2r ) www.kriper.al

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 12 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/YFLgtb ) www.kriper.al

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 19 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/Tr5BLn ) www.kriper.al

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 20 Mars 2018 #Kriper ( Lexo https://goo.gl/Zyqedi ) www.kriper.al

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Horoskopi nga Susan Miller

  Horoskopi sot nga Susan Miller 21 Mars 2018 ( Lexo https://goo.gl/P8Vkeo ) www.kriper.al

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •