Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Luftetari Ilir
  Antarsuar
  21-06-2013
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  41
  Faleminderit
  7
  5 falenderime n 3 postime

  Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  N prvjetorin e 10-t t pavarsis s Kosovs, Edi Rama ka propozuar q Kosova dhe Shqipria t prfaqsohen n politikn e jashtme me ambasada t prbashkta, politik kombtare t siguris dhe me nj president t prbashkt mbarkombtar.

  Kosova dhe Shqipria do ta ken nj politik t jashtme, e jo ve ambasada dhe prfaqsi diplomatike t njjta, por pse jo, nj president si simbol t unitetit kombtar dhe nj politik kombtare t siguris. Mbase ky prfytyrim sot mund t mos jet i kshillueshm n rrafshin e nacionales. Por historia pr t ciln mora leje qysh n fillim pr t mos folur sot na kshillon se ka sht e drejt t ndrrohet nuk sht e pamundur t realizohet. E ardhmja u takon atyre q i paraprijn asaj, dhe e shkuara e 20 viteve t fundit t ktij vendi, Kosovs, u ka paraprir fal njerzve t po ktij vendi, i nj t ardhmeje q n do rast sht m e afrt sesa largsia q e shohim sot, deklaroi Rama.

  Kjo ide sht prshndetur nga shumica e popullsis s Kosovs, prfshir edhe krert e Vetvendosjes, por po kundrshtohet nga Avdullah Hoti, shefi i grupit parlamentar t LDK-s, i cili n Facebook e ka quajtur iden e Rams si t dmshme pr aspiratat e Kosovs pr integrim n NATO dhe BE. Qesharake kjo, duke pasur parasysh faktin q Shqipria sht n NATO dhe sht shtet kandidat pr integrim n BE - larg para Kosovs n kto hapa. Aspiratat e Kosovs dhe Shqipris nuk jan n kundrshtim me njra-tjetrn, n fakt jan t njejtat, dhe Shqipria sht me kilometra prpara.
  VETVENDOSJE!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  Ca gallate, Rama i ben marketing vetes se tij, ama kesaj here si patriot!
  Po ta dinte shumica e deputeteve te parlamentit te Kosoves se fare shkruante Rama dikur per Gegnisht-folesit, do e kishin sperkatur me sh*urre te thate pele!
  Nderkohe qe ne i rrisim do dite importet me Serbine, Rama tund flamurin e patriotizmit nje vis te Shqiperise, qe
  Edvinin i quante dikur een e shpellare!

  Me siguri do bej Mero Gelbazja ndonje shkrim ku do duartrokasi patriotizmin e Edvin Rames.

  Sa te shkurter e ke memorien o pis milet..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 18-02-2018 m 15:40
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Luftetari Ilir
  Antarsuar
  21-06-2013
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  41
  Faleminderit
  7
  5 falenderime n 3 postime

  Pr: Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  Antari i kryesis s LDK-s dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, del kundr shefit t grupit parlamentar t ksaj partie. Ai n facebook citon Ibrahim Rugovn dhe shkruan:

  "Ne do t ishim t gatshm t shpallim nj shtet neutral dhe pr nj koh t mos bhemi bashk me Shqiprin. Megjithkt, bashkimi me Shqiprin, pa dyshim, sht objektivi yn natyror.
  Ibrahim Rugova - Der Spiegel, 1992".

  Prditsim: Avdullah Hoti ka larguar postimin e tij nga Facebooku. Presim nj reagim t stilit t Isa Mustafs kur e pati quajtur Ramush Haradinajn kriminel lufte: "nj fmij ma ka keqprdorur llogarin"...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Luftetari Ilir : 18-02-2018 m 19:44
  VETVENDOSJE!

 4. #4
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  480
  46 falenderime n 33 postime

  Pr: Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  "Ne do t ishim t gatshm t shpallim nj shtet neutral dhe pr nj koh t mos bhemi bashk me Shqiprin. Megjithkt, bashkimi me Shqiprin, pa dyshim, sht objektivi yn natyror.
  Ibrahim Rugova - Der Spiegel, 1992".


  LDKistat e sotem e kane sterkequr LDKne ne nje parti percarese mos te them bile antishqiptare. Partine e Rugoves e kane shperfytyruar fare.
  Rama nuk ka thene asnje gje te keqe, nuk e idealizoj Ramen se politikanet flasin cka u sherben atyre ne perfitim gjate karrieres por ska thene gje te keqe. Hoti dhe te tjeret si ai gabojne shume kur e krahasojne Ramen me Vuciqin kundrejt Kosovesw( eshte nje krahasim absurd, qe duhet te lexohet si barazim te Shqiperise me Serbine kundrejt Kosoves)....Keta e kane humbur arsyen, Kosoven e beme ne shtet si projekt gjithshqiptare dhe me mund ,djerse, gjak gjithshqiptare( Vetem Tropoja ka fal 17 Deshmore per lirine e Kosoves ) , nuk e beme shtet qe dikush pas clirimi ta beje shtet multietnik dhe ti cpiki dhe nje komb tjeter qe ti gezoje frutat e mundit te shqiptarise globale.
  Bashkimi kombetar eshte nje nevoje , eshte nje ceshtje jetike per shpetim ne Ballkan, nuk eshte nje ceshtje banale romantike ....Bashkimi per ne eshte i natyrshem dhe eshte proces qe nuk mund ta ndali asnji as nga mbrenda dhe as nga jashta, mund ta vonoje por jo ta ndali.
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 5. #5
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  Kryeministri Ramush Haradinaj reaguar ashpr sot pr deklaratat e homologut nga Shqipria, Edi Rama.

  N nj intervist pr Baton Haxhiun n “Klan Kosova”, Rama tha sot se ishte Haradinaj ai i cili shpiku shtjen e demarkacionit me Malin e Zi.

  Ndrkoh, Ramush Haradinaj i ka sugjeruar kryeministrit Edi Rama q t merret me punt e shtetit t tij. Nprmjet nj komenti n Facebook, Haradinaj thot se Rama ka shum ‘shpikje’ me t cilat duhet t merret n Shqipri.

  “Urime pavarsia e Kosovs t gjith shqiptarve. Edi Rama nuk ka far t flas pr shpikjet politike n Kosov! Le t merret me shpikjet e veta brenda Shqipris se i dalin boll”, shkruan Haradinaj n Facebook.

  Rama sot tha se Demarkacioni do t duhej t votohej me koh, pasi nuk ishte asgj tjetr prvese nj ide e shpikur nga politika e brendshme e Kosovs, q rrezikoi edhe t ardhmen euro – atlantike t ktij vendi. “Un kam preferuar gjithmon q debatet me miqt e mir ktu n Prishtin t’i bj n mnyr diskrete, sy me sy, por shtja e demarkacionit u kthye dhe sht sot e gjith ditn n nj gur q rndon mbi qafn e Kosovs dhe q ka krijuar nj pshtjellim jo t vogl, n mes atyre q jan fuqia q lindi shtetin e Kosovs, partnert strategjik ndrkombtar t shqiptarve”, ka pohuar Rama.


  Koha Jone
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  Edhe kur nuk duhet te flase, ky do e bej patjeter ndonje brokull, duhet te jet me patjeter protagonist ne do vend/situate...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  294
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Edi Rama krkon ambasada, siguri kombtare dhe president t prbashkt mbarkombtar

  keto jane triblime politike

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •