Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Llalla ikn nga drejtsia; informon edhe Vettingun

  Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla i krkoi Presidentit q ta heq nga listat pr emrimet si gjyqtar.


  Llalla informoi Presidentin se heq dor nga e drejta pr tu emruar si gjyqtar Apeli.

  Top Channel ka siguruar letrn q ish-kryeprokurori i drgon Presidentit.

  Pas largimit nga detyra e Prokurorit t Prgjithshm ligji i jep t drejtn Llalls q t emrohej si gjyqtar n Gjykatat e Apelit.

  Prej largimit deri m tani, ish-kryeprokurori ishte n pritje t emrimit q nuk iu b. Prej ksaj t shtune, ai nuk pret m dhe ka informuar edhe organet e vetingut se nuk sht m pjes e sistemit t drejtsis dhe si i till nuk ka m arsyet q figura e tij t kaloj n vetting.

  Nga organet e vettingut nuk ka nj prgjigjie nse kjo sht e mundur.
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,057
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Llalla ikn nga drejtsia; informon edhe Vettingun

  Edhe nje qe kishim ne luften kunder krimit dhe korrupsionit iku.Na la vetem !

  Qe iku nga drejtesia dihet qe eshte nje humbje e madhe per historine boterore te ligjit ne pergjithsi.Por, iku pa na sqaruar nje aspekt interesant ne Shqiperi :

  Pse dipllomimi nga shkolla e mesme ne Shqiperi eshte me i veshtire se ai universitar ?

  ( Sikur te jete e vertete qe nuk ka kryer shkollen e mesme do ishte nje skandal i lezeem historik).

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Llalla ikn nga drejtsia; informon edhe Vettingun

  Cila ishte frika e Llales?

  Nuk ma do mendja se ka nje Gjykates te ndershem ne Shqiperi.

  Tre institucionet kryesore te nje Shteti dhe Kombi (Drejtesia, Mjekesia dhe Edukimi) jane te zhytur ne koreupsion dhe paaftesi!

  Gjyjatesit jane aktoret kryesore ne krimet e renda qe vazhdojne te ndodhin ne Shqiperi, gjykimi i padrejte ka sjelkur nje frakture ne shoqeri.

  Doktorret marrin leke nen dore, dhe te vrasin me paaftesine qe neglizhence.
  Keshtu eshte kur e merr shkollen me lek dhe me seks!

  Kjo me on te Edukimi, sa persona te diplomuar ne Shqiperi e kane fituar diplomen me djerse?

  Pedagoget jane bere me vila!


  Vetem ne Shqiperi ndodh qe popullata deshiron pune ne Shtet, kurse neper Bote kerkojne privatin.

  Perse do thuash?

  Sepse, shteti ne Shqiperi eshte Privat!  Druri i drejte e prish gjith stiven, keshtu qe shtermberohet ashtu si te tjeret per ta mbajtur bashke!

  Kjo eshte Shqiperia, keta jane Shqiptaret!.

  Vetem nje gjykate nderkombetare do te bente pune ne Shqiperi!

  Llala ja ben mire qe dorezohet, nje hall me pak per Shqiptaret.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Adriatik Llalla i prfshir n korrupsion, non grata n SHBA

  Departameni i Shtetit i ndaloi t mrkurn hyrjen n SHBA ish Prokurorit t Prgjithshm Adriatik Llalla dhe familjes s tij duke e akuzuar pr korrupsion.
  Emri: llalla-flet-per-gazetaret-768x604.jpg

Shikime: 54

Madhsia: 38.3 KB

  N njoftimin e br publik nga sekretari i shtetit Rex Tillerson, nnvizohet se ky vendim merret pr shkak t prfshirjes s Z. Llalla n mnyr domethnse n korrupsion ose shkeljeve t mdha t t drejtave t njeriut.

  Ligji amerikan parshikon q n rastet kur ka informacione t besueshme se zyrtar t huaj prfshihen n raste madhore korrupsioni, ose n shkelje t rnda t t drejtave t njeriut, ktyre individve dhe familjes s tyre t afrt, u ndalohet hyrja n Shtetet e Bashkuara.

  Sekretari i Shtetit ka t drejt q sanksionet ndaj ktyre individve dhe familjeve t tyre, ti miratoj privatisht ose ti bj publike, sicc ishte rasti kundr z. Llalla.

  Prve Llalls, vendimi sanksionon hyrjen n Amerik edhe t bashkshortes s tij Ardjana Llalla, t vajzs Eni Llalla dhe nj fmije tjetr t tij, q nuk ka shtetsin amerikane.

  Adriatik Llalla shrbeu si prokuror i prgjithshm nga viti 2012 deri n dhjetor 2017, kur ai u zvendsua nga Arta Marku.

  Gjat periudhs q drejtoi organin e akuzs, Llala sht akuzuar se nuk ka vepruar kundr korrupsionit dhe sht prplasur publikisht me ambasadorin e SHBA-s n Tiran pr shkak t pozicioneve mbi reformn n drejtsi.

  Duke folur n nj konferenc t shoqris civile n shkurt 2017, ambasadori amerikan Donald Lu, e akuzoi publikisht Llalln se po pengonte reformn.

  Prokurori i Prgjithshm sht kundr reforms n drejtsi. Pr m shum se 18 muaj ka folur kundr reforms, deklaroi Lu.

  Populli shqiptar duhet ti tregoj ktyre njerzve t fuqishm q po vzhgon. Partnert ndrkombtar do mbshtesin prpjekjet e tyre, shtoi ambasadori.

  Pas akuzave t drejtprdrejta t ambasadorit t SHBA-s, Prokuroria e Prgjithshme u prgjigj me nj deklarat pr shtyp ku e akuzonte prfaqsuesin amerikan n Tiran se po ushtronte shantazh me pikpamje sorosiane.

  Prokuroria e Prgjithshme i bn t qart zotit Lu se, nse sht msuar t jet zot n ambjentet e politiks shqiptare, kt nuk mund ta realizoj me institucionin e Prokuroris, shkruhej n deklaratn e Prokuroris s Prgjithshme.

  Kto presione t Ambasadorit Amerikan n Tiran jan tipike sorosiane, t cilat krkojn t manipulojn opinionin publik dhe t zhvlersojn institucionet, shtohet aty./reporter.al
  Silence is golden.

 5. #5
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Llalla ikn nga drejtsia; informon edhe Vettingun

  Shikoje ca surrat mushke ka ky mer pash Zotin.Mjere ai popull kush drejton.Ky as per bari dhishe nuk ben e jo me per prokuror.Si nuk i hyn gjemb ne kembe ketyre gjakpiresve eshte mister. Popull qe te vret per nje bostan,por qe duron pushtetet tiranike me servilizem ekstrem.Mentalitet sklleverish

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  291
  Faleminderit
  15
  33 falenderime n 31 postime

  Pr: Llalla ikn nga drejtsia; informon edhe Vettingun

  serioze puna e kishte nxjerre lajmin edhe departamenti i shtetit
  https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2018/02/278338.htm

  thua te jete fillimi i uraganit....

 7. #7
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Llalla ikn nga drejtsia; informon edhe Vettingun

  Po i pashe keto fytyra hienash ne burg do filloj te shkoj ne kishe ose ne xhami,ose ne te dyja,Vetem ti shoh nje here maskarenjte te paguajne per krimet ndaj popullit te tyre.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •