Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka arritur t stoliset me medaljen e art n Grand Slam Paris, njofton Klan Kosova.
  N finalen e kategoris -73 kilogram, Gjakova triumfoi ndaj xhudistit Lasha Shavdatuashvilli nga Gjeorgjia.
  Akili i art n Grand Slam Paris!  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 10-02-2018 m 15:21

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Pr: Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Akil Gjakova sht n finalen e madhe t Lojrave Mesdhetare dhe medaljen e argjendt e ka t garantuar. Ai synon t artn pas Distria Krasniqit e Nora Gjakovs.

  Xhudo sjell edhe medaljen e tret pr Kosovn n lojrat mesdhetare Tarragona 2018.

  Pas dshtimit t xhudistes s re Laura Fazliu e cila u mposht qysh n garn e par, Akil Gjakova sht kualifikuar n gjysmfinale.

  Akil Gjakova ka fituar me Ippon kundr garuesit t Spanjs Javier Ramirez.

  Kjo do t jet medalja e tret pr Kosovn n kto lojra, q t tria t fituara n sportin e xhudos.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Pr: Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Akil Gjakova i art n Zagreb

  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka arritur ta fitoj medaljen e art n turneun e xhudos, Grand Prix, n kryeqytetin kroat Zagreb, q njhersh sht edhe medalja e par e art e Kosovs n Kroaci.
  Gjakova n luftn finale pr medaljen e art n kategorin deri 73 kilogram, ka mposhtur italianin Fabio Basile, i cili ishte i art n Rio 2016 n kategorin deri n 66 kilogram.
  Kurse n gjysmfinale, xhudisti kosovar po ashtu ka mundur nj garues tejet t vshtir, Rustam Orujov, i cili ishte fitues i medaljes s argjendt n Lojrat Olimpike n Brazil.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Pr: Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova ka kaluar n finale t turneut n Abu Dhabi n kategorin deri 73 kilogram.

  Gjakova ka mposhtur n gjysmfinale t Grand-Slam, rusin Musa Mogushkov, njofton Klan Kosova.

  Me kt fitore ai i ka sjell Kosovs edhe nj medalje n kt turne dhe ka mundsin q me fitoren n finale ta rrmbej medaljen e art.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Pr: Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Akil Gjakova ka rrmbyer medaljen e art n Evropianin U23 q po mbahet n Gyor t Hungaris.
  N nj finale t vshtir ndaj xhudistit nga Azerbajxheni, Rufat Mamadov xhudisti kosovar u tregua m i suksesshm.

  Gjakova e mposhti xhudistin nga Azerbajxhani me Ippon.

  Ky sht kampionati i fundit evropian pr Gjakovn n garat U23.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Pr: Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Akil Gjakova ka rrmbyer medaljen e argjendt n Grand Prix e Hags.
  Xhudisti kosovar humbi finalen ndaj rusit, Musa Mogushkov, n kategorin 73 kilogram.

  Finalja ishte nj ndeshje mjaft e vshtir, dhe fituesi u vendos vetm n vazhdime.

  Kujtojm se dje n kt gar Distria Krasniqi e rrmbeu medaljen e bronzt.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,827

  Pr: Akil Gjakova fiton t artn n Paris

  Akil Gjakova fiton medaljen e art
  Akil Gjakova sht fitues i medaljes s art n turneun Grand Prix q po zhvillohet n kryeqytetin hungarez, Budapest.

  Akili pati paraqitje t shklqyeshme dhe n finale e mposhti meipon xhudistin rus, Georgi Elbakiev.

  Gjakova n erek-finale mposhti zviceranit Nils Stump, kurse para tij mposhti me ipon Constantin Gabun nga Kanada, derisa n rrethin e par e kaloi pa luft.

  Dje me medalje t argjendta u stolisn Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, ndrsa Loriana Kuka garon nesr.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 13-07-2019 m 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •