Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Manjani i mrekulluar, nga nj zbulim i fundit i ambasadorit Lu: Rakia bhet nga rrushi!

  Ish-ministri i Drejtsis Ylli Manjani, srish ka thumbuar ambasadorin e SHBA n Tiran Donald Lu. Nprmjet nj postimi plot ironi dhe sarkazm n faqen e tij n Facebook, ai tallet me mesazhin prshndets t ambasadorit, pr pezullimin nga ana e KLD-s t tre gjyqtarve q kan par qyl nj ndeshje n stadium.

  Manjani pasi tejkalon ironin, i kujton Lu-s, plot 11 shtje madhore, pr t cilat ai hesht, q po shkatrrojn Reformn n Drejtsi, kapjen e saj nga qeveria, korrupsionin, apo edhe qndrimin antiamerikan t saj me votn n OKB.

  Postimi i plot i Ylli Manjanit, n Facebook:

  Mbrm fjeta i qet!

  Megjith prezencn e nj kolle rraskapitse post gripale, prap fjeta i qet sapo lexova mesazhin e zotit Lu, pr pezullimin nga KLD t 3 gjykatsve q kan par ndeshje n stadium.

  Veanrisht m qetsoi sentenca ... gjyqtart duhet t pezullohen deri sa t gjykohen.

  Uau!

  Rakia u bka vrtet nga rrushi!

  Qetsuese, apo jo?

  Pas ksaj q lexova, ova n djall:

  - zgjedhjen anti-Kushtetuese t Prokurores s Prgjithshme,

  - krimin e ekstradimit anti-ligjor t Nazer Seitit,

  - amnistimin e do trafiku droge,

  - imunizimin nga ndjekja penale e do shkelsi ligji n pushtetin aktual,

  - paligjshmrin e prditshme t shtetit e qeveris,

  - rivendosjen e hetuesis politike n Ministrin e Brendshme,

  - kontrollin e drejtsis nga qeveria,

  - shantazhet pr arrestime t opozits,

  - dmet e pallogaritshme financiare q qeveria po i faturon buxhetit publik,

  - votn e qeveris kundr SHBA,

  - largimin edhe t atyre pak amerikanve dhe zvendsimi me Rus,

  N djall vafshin!

  Meq kto nuk jan problem pr zotin Lu, ska pse t shqetsohemi!

  Le t merremi me tre gjyqtar q pan nj ndeshje n stadium.

  Ndrkoh e gjith qeveria rri n stadium e nuk i thot kush asgj?!

  Sapo erdhi edhe gjoba tjetr nga Arbitrazhi: 57 Milion dollar!!!

  Ndoshta ky nuk sht abuzim aq i rnd sa kqyrja e nj ndeshje futbolli...

  Dhe fjeta...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,626
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Manjani i mrekulluar, nga nj zbulim i fundit i ambasadorit Lu: Rakia bhet nga rrushi!

  Problemet e korrupsionit jane direkt pergjegjsi e kryeministrit
  Liu eshte diplomat dhe flet sipas protokolleve strikte te diplomacise, Te folurit me ironi apo sarkazam
  eshte shprehje disrespekti
  Fjala e lire nuk eshte e cliruar nga
  pasojat,perkundrazi,vjen me pergjegjsi dhe pasoja,
  Korrupsioni administrativ ka histori te gjate dhe eshte tregues
  i korruptimit moral,drejtimit te dobet ne shtet dhe neglizhences
  dhe pa aftesise se organeve
  ekzekutive,

 3. #3
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime

  Pr: Manjani i mrekulluar, nga nj zbulim i fundit i ambasadorit Lu: Rakia bhet nga rrushi!

  yp xhixhi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •