Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Shprthen gazetarja/ Mbylln njrin sy pr kanabisin, i hapn t dy pr integrimin

  Pas prgjigjes negative q i dha sot Brukseli vendit ton, duk i thn Jo hapjes s negociatave pr antarsim, ka reaguar edhe gazetarja Sonila Meo.

  Prmes nj postimi n rrjetet sociale, Meo shkruan se Shqipria mbeti peng i europianve q mbylln njrin sy kur vendi u kanalizua.

  Ja far shkruan Meo:

  D.m.th mbyllja e njrit sy t eurokratve, q toleruan bash mir situatn e krijuar n Shqipri me mbjellje e korrje kanabisi, nuk arriti t shoqrohet me mbylljen e tjetrit, por me hapjen e t dyve kur bhet fjal pr zgjerimin dhe hapjen e negociatave.

  1. Eurokratt pranojn se duhet t bindin qytetart e vendeve t tyre pr do vendim mbi zgjerimin. Qytetar q informohen nga shum burime n vend, as nga kazan e as nga prfaqsuesit e tyre n Shqiprin e kazanve dhe q kan shqetsim krimin e organizuar, gjendjen e demokracis, kapjen e shtetit dhe korrupsionin n vend. Se paguajn taksa ata. Edhe votojn.

  2. Vitin e ardhshm jan zgjedhjet pr parlamentin europian. Me gjith dshirn e eurokratve t Brukselit pr t avancuar edhe pa merit zgjerimin e vendeve t Ballkanit Perndimor (pr t shenjuar nj sukses n karriern personale), do qe nj kosto elektorale prball votuesve europian nse do t mbyllnin t dy syt pr vendime t pamerituara (q do tu krcnonte karriern personale).

  Pra nuk bhet kjo pun as me militantizm, as me inat, aq m pak me PR, apo me konensione pr t shmangur veton e vendeve t veanta.

  Bhet vetm me plotsim kushtesh, kur t luftohet seriozisht krimi i organizuar, kur reformat t prodhojn demokraci, kur pushteti nuk kap shtetin, kur korrupsioni mos lubrifikoj m hallkat e do pushteti.

  Ra edhe kjo alibi, tani puns seriozisht. Nuk ballkanizohet Europa, as me PR e as me shantazhe mjep tjap.

  Ndonj europian edhe mundet...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Shprthen gazetarja/ Mbylln njrin sy pr kanabisin, i hapn t dy pr integrimin

  Ne vetem me Rripin e Gazes krahasohemi per ekonomi,politike,korrupsion,ndertime pa leje.Ne te tjerat eshte me mire Rripi I Gazes.

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shprthen gazetarja/ Mbylln njrin sy pr kanabisin, i hapn t dy pr integrimin

  Duke_Of_Arberia,

  Me te vertete kujton se Edi Rama dhe 100 hajdutet e kriminelet qe i shkojne nga pas u intereson anetaresimi ne BE? Interesi i tyre kryesor eshte qe te mbajne larg amerikanet, gjermanet, evropianet nga Shqiperia, ne menyre qe Shqiperia te kthehet ne cifligun e tyre e ne parajsen e krimit e krimineleve. Gjithe kriminelet shqiptare ne bote qe jane ne kerkim i gjen ne Shqiperi. Dhe jo vetem ata shqiptare, ke edhe plot kriminele te huaj. Shteti ligjor dhe parajsa e krimit nuk mund te bashkejetojne dot. Shqiperia sot eshte parajse e krimit, suksesi i madh i Edi Rames e shokeve te tij. Per kete do ta mbajne mend shqiptaret e brezave me pas e historia. Shteti ligjor ne Shqiperi ka vdekur, po jep shpirt. Dhe pa shtet ligjor, nuk ka anetaresim ne BE se BE nuk ka asnje fare interesi te pranoje ne mesin e saj Hashash Republika.

  Mos t'iu genjeje mendja se Rama lufton per pranimin e Shqiperise ne BE. Ato qe thote ne publik jane vetem lojra fjalesh.

  Albo

  P.S Zgjedhjet qe do te mbahen ne Itali muajin tjeter kane per te tronditur themelet e vete BE.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •