Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 21
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Ministri i Jashtm grek, Nikos Kotzias n nj intervist pr televizionin kombtar grek ERT, ka thn se Shqipria dhe Greqia kan rn dakord pr kufirin detar.

  Lajmin e raporton media greke Skai.gr, q shkruan se Kotzias sht shprehur se Shqipria ka pranuar zgjerimin e ujrave territoriale greke me 12 milje detare nga brigjet helene, maksimum ky i lejuar nga Konventa e Kombeve t Bashkuara mbi Ligjin e Detit.

  Kotzias ka thn se pakti me Shqiprin do mbyllet para se Tsipras t vizitoj Shqiprin.

  Marrveshja me Shqiprin, shkruan Skai.gr vjen pas nj klime t mir bisedimesh mes Tirans dhe Athins n prmirsimin e marrdhnieve mes dy shteteve.

  Deklarata e Kotzias vjen pas nj tjetr prononcimi t dits s djeshme ku Kotzias mohoi t ishte diskutuar shtja ame n tavolinn e bisedimeve.

  Burimi: Skai.gr

  (Fjola Grai /Faxweb)
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Ta gezoni Rilindjen e 1 milione shpullave vetes

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Rotacioni ka disa gjera pozitive ne Shqiperi qe mundet te ndryshosh dhe emrtimet e partive por edhe te dergosh Rames si kryetar partie tek PD dhe Berishen tek PS dhe asgje nuk ndryshon. Personazhet jane te njejte me politike te perbashket.

  Kjo per te thene qe po te qendronte Berisha ne qeveri me shum propabilitet qe nuk do ta perseriste nje gabim te tille,ndersa ardhja e opozites ne qeveri ka qene gjithmone vazhdimi i politikave te qeverise se meparshme.

  Gjithashtu dhe dika tjeter qe eshte e besdishme se do diskutim tjeter; ore po si ne 25 vjet nuk doli nje kontrate a marrveshje te behej njehere e vetme e hapur. Gjithmon do gje sekrete. Ky mentalitet i trasheguar eshte i llahtarshem.

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,089
  Faleminderit
  65
  782 falenderime n 640 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Ah ju lutem shume! Kjo eshte Bushat-diplomacia.

  Emri: Nikos-Kotzias-1-min-1.jpg

Shikime: 104

Madhsia: 47.7 KB

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Po lexoja te gjitha gazetat shqiptare me dite te tera dhe nuk po e kuptoja se fare ishte kjo shitje e 12 miljeve. Asnje nuk dinte ta shpegonte dhe kjo do te thote se ne fare gjendje ndodhet inteligjenca shqiptare,qe ka mbetur ne dore te Bushatit dhe Lulzim Bashes. Do mjaftonin vetem keto dy emra per ti vene vize fjales inteligjence.

  Megjithate gezimi i ministrit grek eshte i thjeshte te shpegohet. Greqise i interesonte qe te pranohej si parim 12 miljet sepse duke qene vend ishullor bashkesia kombetare i njeh nje te drejte 6 milje detare nga kufiri i saj qe jane ishujt. Pra grekerve i interesonte qe te pranohej si parim,dhe kur pranohet si parim e gjithe marveshja nis nga ky parim,do nisi nga 12 miljet largesi dhe jo me nga 6 miljet si e kane me Turqin dhe Italine.
  Shpresoj te mos e kene firmosur kete parim sepse do marveshje e mevonshme do behet e pamundur per Shqiperine,plus sjell edhe akuzen qe ju firmosni marveshjet dhe nuk i zbatoni.

  Dhe kete argument te 12 miljeve me ne fund e zbardhi nje ish oficer i kohes te Enverit,se ne ate vend po vazhduam me ministra te jashtem qe numurojne me gishta ai vend do mari fund.Me ka mare nostalgjia per Lenka Cukon e Themie Thomain. Vertet ishin pa shkolle por perball Bashes e Bushatit duken si nobeliste.

  Lere pastaj qe mbrojtesit me te medhej te detit na del Shoku Sali dhe shoku Koqo Kokedhima. Ajka e patriotizmit shqiptar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 01-02-2018 m 13:46

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Kjo puna e detit duhet pare ne nje afat pak me te gjate.
  Pse e them kete? Po afrohet faza finale e mbledhjes se votave per statusin e vendit kandidat. Dhe Rama ka mundesine e arte ta genjeje prape Greqine sebashku me shtetet e lindjes ku ajo ka ndopak ndikim. Nga njera ane Greqia merr ne tavoline disa milje ne det qe nuk i takon dhe nga ana tjeter ne avancojme ne projektin e integrimit ne BE.
  Sigurisht edhe ne kete rast rindodh ndonje shkarje e qellimshe informacioni, te cilen e rrezon Gjykata Kushtetuese mbas marrjes se statusit.
  Shah Mat do quhej!!!
  Nese Rama e ben kete, tregon se gjithe keto vite ne politike ka mesuar ndonje kodoshllek nga paraardhesit e tij (Nano, Meta, Berisha).

  Nqs dika e tille do ndodhi realisht, edhe une qe e kritikoj Ramen ne forum qe ne periudhen kur ishte ministri Kultures, do e duartrokisja i pari ate...
  Uroj qe kjo te ndodhi!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Qe jemi "kodosha dhe kopila" ne marrveshjet e huaja kjo nuk ka diskutim. Jemi aq kodosha sa qe nuk kemi nevoje te lexojme as se fare firmosim. E kuptojme se fare kemi firmosur mbasi po prap na e shpegojne te huajt dhe detyrohemi gjithmone te mos e pranojme. Mos flasim per Greqine por mjafton te lexosh do kontrate me firmat e huaja.

  Deri tani me Greqine ky kodoshi jone ka biseduar ne Greqi per varrezat greke ne Shqiperi dhe u pranua,vjen ne Shqiperi dhe bisedon per 12 miljet dhe kjo u pranua. Mbetet vetem ligji i luftes qe kemi 20 e ca vite qe e diskutojme,ku PD thote se e kane hequr ndersa PS thote qe se kane hequr. Gjithashtu edhe Greqia na thote se kur ne nuk e kerkojme eshte hequr kur ne e kerkojme nuk eshte hequr. Varet nga partia e radhes shqiptare qe ka perballe,njeher eshte hequr dhe njehere nuk eshte hequr.
  Deri tani keto ishin bisedimet dhe marreveshjet dy paleshe.Ankesat shqipetare per ndarjen e Jeruzalemit dhe luften e ftohte midis dy Koreve jane pranuar nga pala greke.
  Dhe mos flasim per kodoshin e PD qe edhe hartat ja sollen gati dhe i thane kujdes se mos e mari vesh Amerika. Imagjino se sa kodosha jemi.


  Po behet semundje ky kodoshlliku jone. Imagjino ne Kosove qe kishe 40 e ca parlamentare qe disa qe e kishin votuar nuk e dinin se fare ishte Gjykata Speciale ndersa disa te tjere qe deshnin ta rrezonin po prap nuk e dinin se perse do ta rrezonin.

  Eshte per tu habitur qe ne si popull kemi nxjerre kaq kodosha keto vitet e fundit ! Imagjino sikur te dinin te lexonin se fare firmosin se sa hulumtues statist kodosha do kishim !

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Koha do e tregoj se sa reale do jete kjo marreveshje..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Pse duhet koha ta vertetoje kur mjafton te lexosh do lloj marrveshje ose kontrate !

  Mjafton te shikosh ligjet elementare ose kushtetuese qe nuk i qendrojne momentit lere pastaj kohes. ( Ne Itali akoma gjen ndonje ligj qe nuk eshte ndryshuar qe nga koha e fashizmit,ne Shqiperi eshte veshtire te gjesh nje ligj pes-vjear ).

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Koha do e tregoje nese do ankimohet ne Gjykate apo jo, do thoshte edhe vete Nostradamusi...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 11. #11
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Tani ndajeni mendjen o tradheti ose brenda kushtetutes..
  Silence is golden.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Po ti qendrojme terminologjise puro si shpegim i fjales tradheti mundet te themi se e Berishes nuk qe tradheti por qe mashtrim,ndersa ne rastin e Rames eshte komplet tradheti,sepse tradheti pak a shume do te thote te tradhetosh nje premtim ose nje fjale te dhene. Berisha nuk kishte premtuar ndersa Rama po.
  Gjithashtu ka dhe nje ndryshim Berisha mashtrimin e beri akt te kryer,ndersa Rama tradhetin deri tani e ka premtuar pa e perfunduar. Ajo qe i lidh te ty (perve psikopatis histerike pushtetare) eshte fshehtesia.Nuk i largohen dot sekretit e kan bindje,e kan te rrenjosur.

  Brenda Kushtetutes mundet te jete do gje por qe te jete e pranueshme duhet te kaloje me referendum. Si ai referendumi i plerave qe propozoi Rama.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Koha do e tregoje nese do ankimohet ne Gjykate apo jo, do thoshte edhe vete Nostradamusi...
  Sikur te ankimohet ne Gjykate kete marrveshje me kete parim Gjykata eshte e detyruar te mos ta pranoje,ta hedhi poshte.

  Vetem se ka nje problem, sikur Gjykata te hedhi poshte dy marrveshje rrjesht per te njejten eshtje do talli b.ythen bota me kodoshat tane me vite me radhe. Do fillojne te vejn si kusht per BE edhe analfabetizimin e vendit.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-12-2017
  Postime
  6
  Faleminderit
  1
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Ku ka qene me pare greku ,pse se ka kerkuar detin qe gjasme i takon,,,apo i shtojne oreksin tubacionet qe do kalojne aty dhe do te mari qerane vete per kete.Sa legena jemi ne qe i bejme fresk ,,,ufff
  I've decided my 2018 will start on February 1st,January is a free trial month.

 15. #15
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Sikur te ankimohet ne Gjykate kete marrveshje me kete parim Gjykata eshte e detyruar te mos ta pranoje,ta hedhi poshte.

  Vetem se ka nje problem, sikur Gjykata te hedhi poshte dy marrveshje rrjesht per te njejten eshtje do talli b.ythen bota me kodoshat tane me vite me radhe. Do fillojne te vejn si kusht per BE edhe analfabetizimin e vendit.
  Marredhenia me fqinjet tane si serbet apo greket, jane super te ndjeshme nga te dyja anet e kufirit. Ndaj Rama nuk mund te tregohet aq naiv sa te luaj me te tilla eshtje sensitive tek publiku sepse e di qe do i kthehen ne boomerang. Mbase jam gabim por une keshtu e mendoj!
  Sa per boten ne gjithe historine tone si shtet, kemi fituar vetem njehere te vetme nje gjyq nderkombetar: ate te tre pikeve ne serbi!
  Keshtu qe nuk do surprizohej bota nese marreveshja do shfuqizohej per here te dyte..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Perll mendimin tim, problemi kryesor eshte mosqartesia (jo transparenca) e shtetit Shqiptar.

  Asnje shpjegim i besueshem nuk eshte dhene nga shteti yne, ndersa shteti Grek shpall nje fitore ne keto takime.
  Cila eshte e verteta?

  A ka eshtje ame per shtetin Shqiptar?

  Apo ka vetem eshtje varrezash Greke (te cilat jane hiperbolizuar ne maksimum)?


  A ja vlen te mbahemi me shpresa per KEne (te cilat per mendimin tim jane boshe, pasi nuk besoj se do futemi/integrohemi ne KE) duke bere tregti me integritetin dhe sovranitetin e Shqiptareve?


  Shqiptaret e sotem jane: Frikacake, pa ideal, pa nder, pa integritet egoiste, moskokeares, pa vullnet, gjumashe dhe kerkojne rrugen me te shkurter (pa largpamje) per nje te tashme sesa te ardhme.


  Prandaj dhe KEja (bashke me Serbine dhe Greqine) e dine mire sesi te sillen me Shqiptaret.
  Prandaj dhe sot ne jemi ne gjendjen e mjerueshme te pergjithshme qe jemi.
  Jemi produkt i punes sone, edhe pse e drejtojme gishtun nga bota.

  Krenohemi me shembuj te vjeter Shqiptar, ne vend qe ti ndjekim i perdorim per pretekse.


  Ka nje degjenerim te pergjithshem te kombit ku, politika vendase nuk eshte tjeter vese nje klan mafioz qe zihet per territor dhe fuqi, dhe kjo behet ne shpinen e kombit.

  Politika Shqiptare eshte e fshehte, nuk lejohet qe te hetohet si nga media apo ligji, dhe kjo mosqartesi qe e mban popullin ne erresire perdoret vetem per interesa vetjake.


  Nese nuk zgjohemi dhe te fillojme nje ndryshim qe nga themeli, atehere ne do jemi gjithmone skllever te e njejtes elite politike vendase gjithashtu te botes!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Perll mendimin tim, problemi kryesor eshte mosqartesia (jo transparenca) e shtetit Shqiptar.

  Asnje shpjegim i besueshem nuk eshte dhene nga shteti yne, ndersa shteti Grek shpall nje fitore ne keto takime.
  Cila eshte e verteta?

  A ka eshtje ame per shtetin Shqiptar?

  Apo ka vetem eshtje varrezash Greke (te cilat jane hiperbolizuar ne maksimum)?


  A ja vlen te mbahemi me shpresa per KEne (te cilat per mendimin tim jane boshe, pasi nuk besoj se do futemi/integrohemi ne KE) duke bere tregti me integritetin dhe sovranitetin e Shqiptareve?


  Shqiptaret e sotem jane: Frikacake, pa ideal, pa nder, pa integritet egoiste, moskokeares, pa vullnet, gjumashe dhe kerkojne rrugen me te shkurter (pa largpamje) per nje te tashme sesa te ardhme.


  Prandaj dhe KEja (bashke me Serbine dhe Greqine) e dine mire sesi te sillen me Shqiptaret.
  Prandaj dhe sot ne jemi ne gjendjen e mjerueshme te pergjithshme qe jemi.
  Jemi produkt i punes sone, edhe pse e drejtojme gishtun nga bota.

  Krenohemi me shembuj te vjeter Shqiptar, ne vend qe ti ndjekim i perdorim per pretekse.


  Ka nje degjenerim te pergjithshem te kombit ku, politika vendase nuk eshte tjeter vese nje klan mafioz qe zihet per territor dhe fuqi, dhe kjo behet ne shpinen e kombit.

  Politika Shqiptare eshte e fshehte, nuk lejohet qe te hetohet si nga media apo ligji, dhe kjo mosqartesi qe e mban popullin ne erresire perdoret vetem per interesa vetjake.


  Nese nuk zgjohemi dhe te fillojme nje ndryshim qe nga themeli, atehere ne do jemi gjithmone skllever te e njejtes elite politike vendase gjithashtu te botes!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Marredhenia me fqinjet tane si serbet apo greket, jane super te ndjeshme nga te dyja anet e kufirit. Ndaj Rama nuk mund te tregohet aq naiv sa te luaj me te tilla eshtje sensitive tek publiku sepse e di qe do i kthehen ne boomerang. Mbase jam gabim por une keshtu e mendoj!
  Sa per boten ne gjithe historine tone si shtet, kemi fituar vetem njehere te vetme nje gjyq nderkombetar: ate te tre pikeve ne serbi!
  Keshtu qe nuk do surprizohej bota nese marreveshja do shfuqizohej per here te dyte..
  E ke gabim dhe eshte nje gabim historik. Shqiperia eshte shquar per diplomaci,ka qene nje nga pikat e forta te fillimit te shtetit shqiptar. Gje e njohur boterisht,per me teper ne nje shtet te ri ku serbet dhe greket ishin shume me superior si nga ana ekonomike dhe nga ana ushtarake dhe me gjithe mbeshtetjet e fuqive te jashtme. Por persa i perket diplomacise pala shqiptare mundet te thuhet se ka qene superiore persa i perket diplomacise.

  Natyrisht delegatet ishin Fan Noli dhe Mitat Frasheri se po te kerkosh dipllomaci me Lulzim Bashen edhe me Bushatin..... Dhe Rama dhe Berisha nuk i largohen ketij konteksti jane vetem per te bere ndonje afar te mshefte "me jep nje leje pallati te jap nje konesion",me teper se kaq nuk mundet ti kerkosh.

  Megjithate edhe ne kohen e komunizmit,me gjithe izolimin dhe zhdukjen e klases intelektuale shqiptare prap Shqiperia kishte ndonje jurist qe fitonte gjygje nderkombetare.

  Bota nuk ka pse te surprizohet,ka filluar te indinjohet.Ka filluar te na injoroj ne menyre te frikshme.

 19. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  E ke gabim dhe eshte nje gabim historik. Shqiperia eshte shquar per diplomaci,ka qene nje nga pikat e forta te fillimit te shtetit shqiptar. Gje e njohur boterisht,per me teper ne nje shtet te ri ku serbet dhe greket ishin shume me superior si nga ana ekonomike dhe nga ana ushtarake dhe me gjithe mbeshtetjet e fuqive te jashtme. Por persa i perket diplomacise pala shqiptare mundet te thuhet se ka qene superiore persa i perket diplomacise.

  Natyrisht delegatet ishin Fan Noli dhe Mitat Frasheri se po te kerkosh dipllomaci me Lulzim Bashen edhe me Bushatin..... Dhe Rama dhe Berisha nuk i largohen ketij konteksti jane vetem per te bere ndonje afar te mshefte "me jep nje leje pallati te jap nje konesion",me teper se kaq nuk mundet ti kerkosh.

  Megjithate edhe ne kohen e komunizmit,me gjithe izolimin dhe zhdukjen e klases intelektuale shqiptare prap Shqiperia kishte ndonje jurist qe fitonte gjygje nderkombetare.

  Bota nuk ka pse te surprizohet,ka filluar te indinjohet.Ka filluar te na injoroj ne menyre te frikshme.
  Fan Noli, Konica, Ismail Qemali sebashku me armaten rilindase te kohes, eshte nje brez kolosesh intelektuale qe nuk i vjen me kombit! Dhe natyrisht qe as mund ti krahasosh me rracen e politikanerve te sotshem.
  Por ne dijenine time ne kemi vetem nje gjyq te fituar ne arenen nderkombetare: 3 piket e arta me serbine!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Fan Noli, Konica, Ismail Qemali sebashku me armaten rilindase te kohes, eshte nje brez kolosesh intelektuale qe nuk i vjen me kombit! Dhe natyrisht qe as mund t’i krahasosh me rracen e politikanerve te sotshem.
  Por ne dijenine time ne kemi vetem nje gjyq te fituar ne arenen nderkombetare: 3 piket e arta me serbine!
  Pse nje brez intelektualesh nuk duhet ti vije me kombit ? Ka ndonje arsye llogjike ? Nuk eshte brezi eshte morali qe e ben nje shoqeri qe te ket apo mos kete individ te shquar.( Mer shembullin e kolonelit Pasha qe mbas nje beteje heroike tani kur e pyesin per te njejtin argument "varet neper xhama",nuk di se fare pergjigje te japi. Kur e degjon tani duket si diletant.)

  Po ta perseris,edhe gjate viteve te komunizmit ku drejtesia ishte pothuajse zero te dilte ndonje jurist si Kleanthi Koi. Tani ta maresh ne bllok ministrin e jashtme nuk e di se mundet te kete vetem nje person qe mundet te quhet profesionist a dipllomat. Mjafton te degjosh specialistet e ministris qe dalin ne tv dhe nuk dine te pergjigjen per gjerat qe vete kane diskutuar.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •