Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 21 prej 21
 1. #21
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,089
  Faleminderit
  65
  782 falenderime n 640 postime

  Pr: Shqipria i jep 12 milje detare Greqis, far parashikon marrveshja e re

  Se pari, per te gjithe ju qe nuk e keni ndjekur kete "problem" ne vite, ju ftoj te lexoni temen ne forumin shqiptar, ku dokumentohen qendrimet e Edi Rames e kompani kur ishin ne opozite, dhe Berisha ishte kryeminister i vendit e beri mareveshje me palen greke:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...jykat%C3%ABsve

  Se dyti, pala greke e ka bere me shume se 20 here te qarte publikisht se "nuk ka per te patur ri-negociata per mareveshjen e kufirit detar", qe do te thote, Kryeministri yne Edi Rama po nenshkruan sot te njejten mareveshje qe beri te pamunduren per te rrezuar 10 vjet me pare.

  Se treti, ideja se Rama po e ben kete gje sot pasi kerkon heqjen e vetos nga Greqia per pranimin ne BE te Shqiperise, eshte paksa qesharake per nje arsye te thjeshte: Greqia me krizen e saj ekonomike, politike, sociale qe po kalon, nuk eshte ne asnje pozite qe te vere veton askujt.

  Arsyeja perse Rama po "miqesohet" me Greqine sot eshte e thjeshte: amerikanet e FBI kane zbarkuar ne Tirane qe te hetojne qeverine e tij e ministrat e tij te implikuar ne trafiqet e droges e korrupsion. Kur Rama i hedh syte rreth e perqark, nese nje dite do t'i prishej qetesia ne Tirane e do t'i duhej te largohej prej saj per te shpetuar koken, Greqia eshte vendi i vetem ku ai do te gezonte nje fare "imuniteti" nga ata qe e kane vene ne shenjester.

  Tani nuk ngelet gje tjeter vecse Turqia te leshoje nga zinxhiri perseri zagaret e saj ne Tirane, qe t'ia prishin edhe pazarin Rames ashtu sic ia prishen Berishes. Kush e di, mbase "Vellai i Madh Erdogan i Edi Rames", dergon edhe floten e tij detare ne ujrat shqiptare, qe te provokoje konflikt me Greqine, dhe me kete rast arrin edhe objektivin tjeter: leninen e Shqiperise e Kosoves nen Perandorine e Erdoganit e jashte BE.

  O burra se u be deti kos e po na e hane detin greket me garruzhde!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 06-02-2018 m 22:49

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •